Kimmiş esas çete

24 Mayıs 2019 Cuma

Yüksek Seçim Kurulu, 31 Mart seçimlerinin 250 sayfalık iptal gerekçesini açıkladı. İptale sebep olan maddelerin hemen hepsi üzerinde ciddi çalışılmış ve karar verilmiş.

CHP adlı örgüt ile yandaş partililerin paniklemeleri zaten bir suçluluk haliydi. Akla hayale gelmedik ve asla olağan karşılanmayacak tepkiler göstermişlerdi.

Ak Parti yetkilileri ve Başkan Erdoğan ile MHP Lideri Bahçeli, Devlet ciddiyetini muhafaza ettikleri ve sahiplendikleri için, onların tahriklerine karşı sükûneti seçip, meseleyi hukuka havale etmeyi yeğlemişlerdi ve işte hak yerini bulmuş oldu.

Seçimin iptal sebeplerini tekrar etmenin anlamı yok. Neredeyse hemen her madde, ilgilenenler tarafından çoktan okunup geçti.

Yalnız bir husus var ki, onu hafızalara iyice yerleştirmek gerek. YSK şöyle diyor:

“Seçmen listesinde yapılan bütün maddi hatalar ve/veya kasti yanlışlıklar ve kanuna aykırılıklar sebebiyle, gerçek durumu tespit edilemeyen şüpheli oy sayısını 300.000’den fazla olduğu, bu sayının Adalet ve Kalkınma Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi adayları arasındaki fark olan 13.742 (Oy farkının yaklaşık 20 katı)’den fazla olduğu tespit edilmiştir”.

…………………

Şimdi Kızılay’da kim kimin yüzüne tükürmeli acaba? Kim ve kimler iş tutmuş?

Siyaset, küfretme ve iftira atma mesleği değildir. Siyaset, öncelikle halka karşı ahlaklı ve adaplı olma erdemliliğidir.

Yüksek Seçim Kurulu’nun 7 üyesine asla ve kat’a insani olmayan hakaretler edildi, iftiralar atıldı, haysiyetleri, onurları zedelendi.

Bu arada 7 üyeyi tebrik etmek lazım.

Devlet umuru görmüş olmalarının gereği midir başka bir sebepten midir bilemeyiz ama devlet adamına yakışır şekilde, hakaretçilere muhatap olmadılar.

………………..

Gelin bir an için malum kesimin iktidar olduğunu düşünelim. Hukuk başta olmak üzere memlekete ve millete neler yapmaz bunlar.

Rabbim şerlerinden sadece milletimizi ve devletimizi değil, dünyadaki bütün iyi insanları korusun! Amin!.

Rahmetli dedem:

-“Oğul, bunların yanında aldığın nefeslerin bile hesabını vereceksin! Sakın, bunlarla oturup kalkma” derdi.

Hamdolsun onlardan ve onlarla birlikte olanlardan ırağım. Şahsıma emanet edilen bu köşede, mümkün mertebe isimlerini dahi yazmam.

Çünkü bu köşenin de ahirette hesabı sorulacak. Zerre hayrın da zerre şerrin de hesabı verileceğine göre -zaten benim günahım bana yeter, bir de bunları günah galerime kaydettirmek- istemem. Allah şerlerinden muhafaza eylesin. Amin!.

…………………

Ezcümle:

Türkiye’de artık seçimler siyasi partilerin yarışı olmaktan çıkmış, “yönetecekler” seçimi olmaktan çıkmış, bir Batıl ve Hakk mücadelesi seçimidir.

Bu hakikati görmek için derinlemesine düşünmeye yahut araştırmaya gerek yoktur. Batı’dan kimlerin kimleri desteklediğine bakmak yeter.

Ve 23 Haziran İstanbul belediye başkanı seçimi değildir. Ülkemiz adına yerli ve milli duruş seçimidir.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Fatih ÜstünerFatih Üstüner26 gün önce
  Yazıda yazarın YSK kararıymış gibi gösterdiği metin aslında Ak Parti nin dilekçesinde geçen ifadedir. YSK kararı metnin 200 ila 211 sayfaları arasında belirtilmiştir. Maalesef yazarımız YSK karar metnini incelemeden yazısını kaleme almış. Dinimizin temel ilkelerini tekrar gözden geçirmekte yarar var, aksi halde fanatik futbol taraftarlarından bir farkımız kalmaz.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN26 gün önce
  LAİKLİĞİ İSLAMI YAŞAMA ARACI SAYAN ŞAŞKINLARIN BULUNDUĞU ÜLKEMİZDE NEYİ NASI ANLATALIM.BUNU YAPARKEN DE AYETİ KERİMELERE ATIFTA BULUNMALARI YOK ?MU? İŞTE BUNA ŞAŞIRMAMAK ELDE DEĞİL.YA MÜSLÜMANSIN YA DA LAİK SİN.KİŞİLE R LA DİNİ OLMAZ .MÜSLÜMAN LA DİNİ OLMAZ.HER DİNE EŞİT UZAKLIKTA OLMAZ.ÇÜNKÜ ,O MÜSLÜMAN .ALLAH(CC) VE RESULÜ(SAV)'NE TA Bİİ OLMUŞ KİŞİDİR.LAİKLİKLE NE İLGİSİ OLUR.?BİRAZ EDEP .YAZDIKLARINIZA DİKKAT EDİN ,MÜSLÜMANA AKIL VERMEYİN DE ÖNCE İMANINIZI SORGULAYP DÜZELTMEYE GAYRET EDİN.SEÇİM İPTALİNE KARAR VEREN HAKİMLER DE OLMASA ADALET DUYGUSU ÇOK ZARAR GÖRECEK İDİ..ASLINDA YAPILMASI GEREKEN BÜTÜN ÜYELERİN OY BİRLİĞİ İLE ,AÇIK OLAN KANUNSUZLUKLARI EĞİP BÜKMEDEN KABULLENMELERİ VE DOĞRU OLAN ÇOĞUNLUK KARARINA UYMALARI GEREKİR İDİ.ELLERİNİZE SAĞLIK.
 • misafir-34misafir-3426 gün önce
  Gölge adam, senin mantığına göre ysk hakimlerinin 7 si fetöcü ilan edilirdi (ki edilmedi), ama senin adamın olan zat 4 hakimi zaten ahlaksız, şerefsiz, çete üyesi vs ilan etti. Sen ne ima etmeye çalışıyorsun? nerenden düşünüyorsun?
 • Ahmet ÖzAhmet Öz26 gün önce
  İsra Suresi'ndeki ''Hak geldi,batıl zail oldu'' 81. ayetini yeri geldikçe tekrarlar dururuz.Siyaseti de Hak ve batıl olarak ayırır,bizler hep Hak tarafında dururuz.Osmanlı'nın son dönemlerindeki tağşiş edilen paralar gibi,Hak'kın ayarını miheng taşına usta kuyumcular vurmuş olsa,Hak diye gölgesinde saf tuttuğumuz şeyin kalp olduğunu ya da içine daha ucuz maden karıştırıldığını,tağşiş edildiğini anlarız.Bu sebeple,siyaseti dini terimlerle zenginleştirmeye çalışmamak gerek.Kalp para ile zenginlik olmuyor,sahtekarlık oluyor.İnsanların temiz duygularını siyasi ihtiraslara kurban etmemek gerek.Laiklik ilkesi bunun için vardır.İnancını kalbinde,ahlakında,davranışlarında yaşatırsın.Yalan dolan,hile hurda ile iş yapmazsın.Çalmazsın,çaldırmazsın.Çalana erketelik yapmazsın.Harama el sürmezsin.Haramı helal olarak gösterir,bunda ısrar ve iddiaya girersen,en başta inancını değersizleştirmiş,sonra da başkalarının hakkına el sürmüş olursun.Kalp altın,dua,niyaz ve hamasi söylemlerle gerçek altına dönüşmez.İster Allh'ın kanunu,ister tabiat kanunu deyin hakikat ne ise er geç ortaya çıkar.Rahmetli dedeniz ne güzel söylemiş:''....aldığın nefeslerin bile hesabını vereceksin.''Hazine boşaltılmışsa,nerelere harcandığı tesbit edilememişse,örtülü örtyüsüz harcanan her bir şeyimizi Yüce Yaradan biliyor.Ancak hesap vereceğini hesaba katmayan siyaset erki,acaba,laf olsun diye mi,dini terimlere sığınıyor?Niçin ve ne maksatla Hak geldi,batıl zail oldu,diyor.Yaptığı icraatlar Hak mıdır?Hak'kın ayarının öte tarafta Mizan'da bir karşılığı olmayacak mı?
 • CELLO AĞACELLO AĞA26 gün önce
  HELAL OLSUN ABİ TEK KELİMEYLE  KIVIRMADAN SAĞA SOLA BÜKMEDEN DİKİNE NET BİÇİMDE SAFINI BELLİ ETMİŞSİN SİZİNDE DEDİĞİNİZ GİBİ BU HAK BATIL SAVAŞI RABBİM BİZLERİ MUZAFFER EYLESİN AMİNNN.
 • OkurOkur26 gün önce
  Fazla düşünmeye gerek yok. Deden ne dediyse ona göre düşün. Hiç uyanmak arlanmak ta kalmadı.
 • VatandaşVatandaş26 gün önce
  Hüseyin abi . haklısın. Abi senin ve benim Üstazim in bazı evlatları Antalya ve İstanbul'da o dediğiniz partiye oy verdiler.yani CHP.ye
 • 26 gün önce

Günün Özeti