Kağnı Devrilince

23 Nisan 2019 Salı

“Kağnı devrilince yol gösteren çok olur” derler. Ankara ve İstanbul, hırsızlık ve gaspla el değiştirince, Ak Parti’nin kaybına hükmedildi.

Önce bu hüküm sahiplerinin, devletimize ve milletimize duydukları aidiyetlerine, kime dost kime düşman olduklarına bakmalı.

Ne Ak Parti ne MHP ne de Cumhur İttifakı bir kayba uğramış değildir. Seçim sonuçlarına göre Cumhur İttifakı, yerli ve milli bir ittifak olarak Türkiye’nin sahibidir.

Dolayısıyla büyük resme baktığımızda, Cumhur İttifakı içeriden ve dışarıdan; ülkemize, milletimize hücum eden tüm şer cephelerine karşı büyük bir zafer kazanmıştır.

¥

“Kağnı devrilince yol gösterenler çok olur” atasözüne gelecek olursak.

İstanbul’un geçici olarak zillete geçmesini, Ankara’nın çözülemeyen şekilde kaybını, Ak Parti’nin çalışmalarına fatura edenler, gençlerin Ak Parti’ye oy vermemesi üzerinde durarak, hükümetin icraatlarını eleştirmekteler.

Eleştirilerden üstü kapalı olarak büyük pay alan da Cumhurbaşkanı Erdoğan olmaktadır. Eleştirmek kolay, objektif olmak zordur. Esas olan zora talip olmaktır.

Ak Parti kağnısı azıcık anıza çıktı ya “Ben zaten biliyordum”culardan tutun da kimler kimler neler söylemiyor neler yazmıyor.

Peki, eleştirenlerin hepsi de haksız mı? Hayır! Tabi ki haksız değiller.

Yalnız bu eleştirilerden birinin üzerinde durarak, Ak Parti ve Cumhurbaşkanına haksızlık edildiğine dair kanaatimi paylaşmak istiyorum.

¥

18 ila 35 yaş arası gençlerin, aileleri gibi Ak Parti’ye oy vermedikleri üzerinde duruluyor ve bu garipliği hükümete yüklüyorlar.

Şimdi bu durumu tamamen Ak Parti’ye yahut hükümete yüklemenin ne manası var? İşte bu tespiti anlamakta güçlük çekiyorum.

Yani bir anne, baba, Ak Parti’ye yahut Cumhur İttifakına oy verdiği halde, çocuğunu ikna edememişse, bu arıza niye hükümetin olsun?

Ak Parti’ye oy vermeyen gençleri, R. Tayyip Erdoğan mı besledi-büyüttü? Gençler, 18 yaşına kadar Tayyip Erdoğan’ın dizinin dibinde mi oturdu?

Ak parti 17 yıldır iktidarda ve iş başına geldiği günden bu yana, milleti de devleti de ortadan kaldırmak isteyen büyük belalarla boğuştu ve halen mücadele etmekte.

Peki, Erdoğan bu kadar büyük şer cepheleriyle savaşırken, Ak Parti’ye oy vermeyen gençlerin hiçbiri bedel ödedi mi?

Anneleri, babaları, akrabaları ödedi. Eğer çocuklarının selameti ve devletin güvenliği için ödenen bedelleri, aileleri çocuklarına anlatamadılarsa, Erdoğan ne yapsın?

Kendimize bakmamız, kendimizi sigaya çekmemiz gerekirken, eli taşın altında olanlara yüklenmek, kendi hakikatimizden kaçmamızdır.

¥

Ezcümle:

Bir insana “milli şuur”, sıfır ile yedi yaş arasında ailesi tarafından verilir. İkinci safha, 7 ila 14’tür. Bundan sonra verilecek şuur, sepetle ırmaktan su taşıtmaya benzer.

Hükümeti yahut gençleri suçlamadan önce, bu döneme bakmakta fayda vardır. Bu gençler uzaydan paraşütle gelmedi. Evlerimizde yetişti.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  Kaleminize..sağlık..62..yaşındayım..bir..kızım..var..Okulda..ve..arkadaş..çevresinde..ne..deniyorsa..ona..göre..yetişiyor..Benim..ve..annesinin..nasihatları..bir..notkaya..kadar..geliyor..ancak..Okuldaki..safsata..tarih..ve..kahramanlar..Onu..hipnoza..sokmaya..yetiyor..da..artıyar.
 • Bagiye Bagiye 1 ay önce
  Aynen katılıyorum
 • YusufYusuf1 ay önce
  Evet genç imamhatipliler derneği üyeleri, kılıçdaroğkuna destek ziyareti gerçekleştirmiş, genç nesil aklını kullanıyor, olanı biteni izliyor,,değerlendiriyor,aksaçlı münafıkların, anlattığı masallara iftiralara yalanlara inanmıyorlar
 • AliAli1 ay önce
  Biz kağnı devrilmeden de söylüyor idik ama sizin gibiler şer dedi zillet dedi falan.
 • hamidohamido1 ay önce
  Eğtim ve ortam malum. Çocuğun terbiyesi üzerinde anne baba arasında da muhalefet olunca bol bol uyuşturucu müptelası serseri cahil cühela yetişiyor. Gençlerimize de ülkemize de yazık oluyor. Din ve ahlak eğitimi şart...
 • Hasan bulbulHasan bulbul1 ay önce
  Egitim ve kültürde yapılan hatayı ihaneti C.baskani kabul ediyorGençler bu ihanetin eseriKraldan kralcı olmakultur adamızın utan.sehir tiyatro oyunları +18 işaretiyle porno oyunlar oynadı.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Kul hakkı kullar arasında büyük bir haktır bu hak ödenmeden cenaze namazı kılınmaz .

Günün Özeti