İzlemediğim Bir Program Hakkında

18 Haziran 2019 Salı

İzlemediğim bir program hakkında söz söyleme hakkım yoktur. Yalnız öncesi ve sonrasına dair vardır.

Geçtiğimiz günlerde Binali Bey’e hitaben; “Binali Bey davul bile dengi denginedir” diye yazmış ve ilgili şahısla programa çıkmasının doğru olmayacağını ifade etmiştim.

Birlik Vakfı üyeleri başta olmak üzere pek çok tanıdık ve dosttan “haklısın” destekleri almıştım. Çünkü “denklik” bir adalet ölçüsüdür.

Binali Bey ile diğer kimse, kıyamete kadar birlikte yaşasalar dahi aralarındaki açığın kapanması imkânsızdır.

Yazıdan sonra “Nasıl olur da birbirine böylesine uzak iki insan, aynı şehri yönetmek üzere halkın huzuruna çıkabilir” diye soranlar olmuştu. Geçelim.

¥

Eh biz de herhalde söylediğimizin arkasında durmalıydık ve karşı durduğumuz bir programı izleyemezdik, öyle de yaptık.

Binali Bey’i yıllardır tanıyoruz. Memlekete ve millete hizmetleri apaçık ortada. Hele ülkemin neresine seyahat edersek edelim, yollardan dolayı bütün sülalesine dua ediyoruz.

Kırk yıldır İstanbul’da ikamet ediyorum, şahsım deniz yolunu Binali Bey ile tanıdı ve kullanmaya başladı.

Binali Bey İDO’nun başına geçinceye kadar bildiğim deniz yolu Üsküdar-Eminönü, Kadıköy-Eminönü, Üsküdar-Beşiktaş’tan ibaretti. İDO’nun gittiği her yere deniz yoluyla gidip gelmekteyim.

Uzatmayalım. İletişim araçlarının geldiği noktayı herkes görüyor. Bakanlığı ve Başbakanlığı dönemleri ortada!

Bütün bunlar bir tarafa, hiçbir iş yapmamış dahi olsa, yıllarını devlet hizmetinde geçirmiş olması sebebiyle yine ilgili şahısla arasındaki uçurum kapanmaz.

¥

Binali Bey’in televizyona çıktığı kişileri tanımıyorum. Aynı şehirde yaşıyor olmamızın dışında ortak hiçbir değer yargımız yok. Lekümdinikümveliyedin.

Bu sebeple tanımadığım ve tanışmak istemediğim kimseler hakkında bir şey söylemek edebe ve adaba aykırıdır, insani değerlerle bağdaşmaz. Geçelim.

Programı izlemedim dedim ama dost ve arkadaşlardan gelen yorumları okudum. Yerinde bulduğum iki tespiti kısaca aktarayım.

Birincisi şöyle:

“Yaklaşık iki saat boyunca sosyal medya yaklaşımı sergilendi. İçi boş sosyal ve magazin konularını, sunucu bir gazetecilik örneği diye sundu.

İstanbul’un alt yapı problemleri, trafik, ulaşım, kentleşme, sadece başlıktan ibaret kaldı. Hele kültür kelime olarak bile gündeme gelmedi. İyi tarafı muhabbetle bitmesiydi.

¥

İkincisi şöyle ve usta bir televizyon yönetmeninden:

Binali Bey’in aleyhine reji olarak bir hata vardı. Kameraların yanlış yerleşiminden dolayı Binali Bey ekranın dışına baktı. Oysa sunucu için aynı yöne bakmaları gerekiyordu.

Bir de televizyonda seyircinin gözü kameradır. Bu yüzden konuşmacının yayında olan kameraya bakması istenir. Binali Bey mesajlarını vermek için kullandığı süre dâhil hep çerçeve dışına baktı veya baktırıldı”.

¥

Ezcümle:

Programı izlemediğim için bir şey diyemem ama Haçlı Batı’nın sevinmemesi ve Hilal sancağının dalgalanması için elbet oyum her seçimde olduğu gibi Ak Parti’yedir.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • okurokur1 ay önce
  komiksiniz..
 • TarikTarik1 ay önce
  Ekrem beyin bahsettigi partizanlik bu olsa gerek. Allah’dan halk gercegi gordude bunun gibilere inanmiyor
 • ORHAN İNANORHAN İNAN1 ay önce
  ÇOK DOĞRU YAZMIŞSINIZ.BİNALİ BEY DENGİ OLMAYAN BİRİ İLE YİNE DENGİ OLMASI MÜMKÜN OLMAYAN BİR SUNUCU YÖNETİMİNDE PROĞRAMA KATILDI.HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ YALAN YALAN VE YİNE YALANLAR İLE KARŞI TARAFIN SÖZLERİ BİTTİ.BİR SÜRÜ ALAVERE DALAVERE DE BU GÜN İTİBARIYLA ORTAYA ÇIKMAYA BAŞLADI.BAKALIM DAHA NE TEZGAHLARIN PEŞİNDELER?MERAKLA BEKLİYORUZ.ÇOK ŞÜKÜR KAFALARI FAZLA İYİ ÇALIŞMADIĞINDAN HİLELERİ BİLE YATSI OLMADAN ORTAYA ÇIKIYOR.MESELE O PROĞRAM DEĞİL.HER ŞEY ORTADA..İNSANLAR LAYIK OLDUKLARINI SEÇECEKLER.KENDİLERİ BİLİR DİYECEĞİM AMMA ,BİRİLERİ KAZANIR İSE BUNUN FATURASINI YİNE BU MAZLUM MİLLET ÖDEYECEK..
 • atilla özdüratilla özdür1 ay önce
  İDO'nun ilkyıllarında Bursa gidiş gelişlerimde İDO'dan faydalandımVakit ve nakit bakımından yararlı oluyordu. Vak'ta ki izdihamın fazla olduğu bayramseyran günlerinde, kuyruklarda sıra beklemeden ARABA vapurlarınailave ücretle dalış imkanı verilir oldu, bu adaletsizliği hazmedemedim. Müsteriye saygısızlık saydım ve dar gelirliye de akaretmiş gibi algıladım. Şimdi kimseye eyvallah etmeksizin körfezi dolaşarak gidip geliyorum.... Hürriyetin tadı hem başkadır hem de doyumsuzdur....
 • GerçekGerçek1 ay önce
  Niyeti iyi olan biri bu kadar yalan söylemez seni Türk milletini n bütün düşmanları destekliyorsa sen istifa wrmeliydin Atatürk bağımsızlık benim karakterim diyor siz herşey güzel olacak diyorsunuz kime bütün Türkiye düşmanlarına . demokrasi denen şey sadece hristiyan batıya aittir bizde köleleri. İçimizdeki mankurtlar her yanı sarmış bunun çaresi kılıcı vurup kesip beyaz sarayın önüne atmak .
 • Sonuna kadar ak partiSonuna kadar ak parti1 ay önce
  Yazdıklarınızı onaylıyorum aynı fikirdeyim,
 • karga beste yaptı kemancı, akordunu yap!karga beste yaptı kemancı, akordunu yap!1 ay önce
  Eklem Dumanoğlu, Binali Yıldırım' ın; "olüümm, git hadi ordan amcalara çay söyle bakim, hadi!" diyeceği ayarda bir oğlandır. İBB' ye anca o iş için alınabilir! İşe bak ki rakib diye karşısına çıkardılar! Bu kemal de belasını bulacak da dur..
 • hercaihercai1 ay önce
  Cok dogru tespitler.
 • EsmaEsma1 ay önce
  Hüseyin abi Binali beyi destekliyorum ancak yaradan katında devlet başkanları ayrı bizler ayrı olarak hesaba çekilmeyeceğiz.Kıyamete kadar aralarındaki açık kapanmaz sözünüz bir insanoğluna yakışır bir söz değil.İnşallah Binali başkanımız bizlere hizmet edecek.
 • Devran döndü vee bugünler:Devran döndü vee bugünler:1 ay önce
  Süleymancılar ve Selametçiler: 70 ve 80' lere gidin; birbirlerinden  nefret ederlerdi bunlar! Yıl 2019 ve herikisi de sıkısıkıya imansızoğullarının ardında kenetlendiler! Şeriatta ittifat yok(çünkü esasen şeriat ehli değiller) ama imansıza dua etmede firesiz müttefikler!
 • Binali âbi' nin imtihanı saadetçileri de çok sevindirdi.Binali âbi' nin imtihanı saadetçileri de çok sevindirdi.1 ay önce
  "Aptalla tartışma, dışardan bakan aptalın hanginiz olduğuna karar veremez" _ Fransız atasözü_ Ama Binali Bey bu tartışmaya girmek zorundaydı, siyaset bunu şart kıldı. "Yüreği yemedi, kaçtı" propogandası serseri ve itler arasında çabuk rağbet görürdü! Gelgör ki biz aptalın kim olduğunu bugünden değil; Beylikdüzü' den beri tanıyoruz.

Günün Özeti