• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI

İslamofobi

18 Mart 2019


Hüseyin Öztürk İletişim: [email protected]

Bu hafta tanıtmaya çalışacağımız eser, dünyanın hangi ülkesinde olursa olsun, Müslüman katliamı adına uydurulan ve bu isim altında kan dökmeyi kendine hak kabul eden Haçlı zihniyetli devlet ve terör örgütlerinin İslamofobi dedikleri hususu gayet makul, mantıklı ve belgelerle objektif şekilde inceleyen bir kitap.

“Bir Korku ve Nefret Söylem Olarak” üst başlıklı eserin adı, İslamofobi”. İnsan Yayınları tarafından çıkan kitabın kapağında iki yazar ismi var.

Birinci isim Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İbrahim Kalın, ikinci isim John L. Esposito. Ayrıca esere çok önemli katkılar sunan sahasında uzman isimler de var.

“Terörün dini, dili, ırkı olmaz” tespiti, Batılıların söyleminden öte geçmediği gibi Batılıların desteklemediği bir tek terör örgütü var mıdır?

Bütün bir İslam âleminde kimi yerde sömürerek, kimi yerde bizde de olduğu gibi içlerinde terör örgütleri kurdurarak, çoğu zaman da dışarıdan müdahale ederek kan dökenler ve döktürenler Batılılar değil midir?

İslamofobi, Batılıların Müslüman topraklardaki zenginlikleri istedikleri kadar kendilerine akıtmak için kullandıkları korku, endişe, tehdit silahının adı değil midir?

Yine bugün hangi Müslüman topluluk veya bir İslam ülkesi, Batılıların kıskacı altında yaşamaktan kurtulabilmiştir?

Uzak Asya’sından Orta Asya’sına, Afrika’sından Orta Doğu’suna, Körfez’inden Balkanlar’a ve bize kadar, Batı’nın terör tehdidi ve ekonomik tehdidi altında tutmadığı tek bir ülke gösterilebilir mi?

Kim barbar, kim kimi öldürmeye yeltenmede, kim kime karşı terör örgütlerini kullanmakta ve kim insan katliamı yapmakta ve yaptırmaktadır?

………………….

İslamofobi başlığına sığınanlar, Müslümanlara düşmanlık beslemek ve katliamlara göz yummak yerine, kendilerine dönüp bakabilseler kendi gerçeklerini göreceklerdir.

Kitapta bu ve benzeri meseleler oldukça geniş açıklamalar ve görüşlerle dile getirilmiş. Hadiseyi enine boyuna öğrenmek, slogandan öte iyi bir tahlil yapabilmek ve doğru bilgi sahibi olmak isteyenlerin faydalanacağı güzel bir eser.

Kitabın giriş bölümü şu alıntılarla başlıyor:

- “Onların ülkelerini işgal etmeli, liderlerini öldürmeli ve onları Hıristiyanlaştırmalıyız…  An Coulter, National Review.

- “Bu insanlar zor kullanılarak Hıristiyan yapılmalıdır… Bu belki de onları bir insana dönüştürecek tek şeydir”. Michael Savage. Daha böyle nice örnekler var.

………………..

Ezcümle:

Sözü eserde yer alan BM Genel Sekreteri Kofi Annan’ın, 2004 yılında BM’ye yaptığı çağrıdaki şu ifadelerle sonlandıralım.

- “Dünya, bu gittikçe yayılan -üzücü ve rahatsız edici bir gelişme olan- bağnazlık için bir terim uydurmak zorunda kaldı. İslamofobi için durum budur. 

11 Eylül saldırılarından bu yana birçok Müslüman, özellikle Batı’da, kendilerini şüphe, taciz ve ayrımcılığın hedefi olarak buldular. Çok sayıda insan, İslam’ı yekpare ve aslında Batı’ya muhalif olarak görüyor”.

………………

Eser hakkında: İnsan Yayınları; 0212- 249 55 55

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23