Düşmanın Vurduğu Yerden Vurmak

13 Haziran 2018 Çarşamba

Kökü mazide olmayan insanlar, ne kendi memleketlerine ne başka memleketlere dost kalamazlar. Yamalı elbise gibi her yerde sırıtırlar.

Bizdeki muhalefet aynen böyle! Söyledikleriyle, yaptıklarıyla sürekli sırıtıyorlar. Hem işleri hem kendileri sırıtıyor.

Kıble toplumu milletimizle birlikte hükümete ve Cumhurbaşkanına karşı, Haçlıların vurduğu yerlerden vuruyorlar. Düşmanın ateş ettiği yerden ateş ediyorlar.

Bu hakikati, inancı Kelime-i Tevhid mayasıyla yoğrulmuş her insanımız bilmektedir. Milletiyle bütünleşmiş devletimiz, Haç’a karşı, Hilal’i sahiplenmektedir.

Tarih canlı bir ağaç gibidir; yaprakları koparılabilir, dalları kesilebilir, gövdesi yok edilebilir, fakat kökler sağlam kaldıkça yine canlanır ve olup bitenleri gerçek şekliyle anlatır.

…………………….

CHP zihniyeti, varlığının gereği, milletin zıddına muhalefet etmekle yükümlü bir örgüttür ve bu yükümlülüğünü yerine getirmekten asla taviz vermemiştir.

Zorla ve baskıyla iktidar oldukları yıllar, nesilden nesle aktarılarak her daim canlılığını korumaktadır. Bu sebeple, “Tarih canlı bir ağaç gibidir” denilir.

CHP zihniyetinin kodları bellidir. “Kıtlık, yokluk, yoksulluk, yolsuzluk v.s. v.s.”

Şimdi tarihten ve pek çok örnekten bir kaçını sunalım.

……………….

“1942 yılı ortalarındaydı. Sabah güneş doğarken gözünü yeni güne açan her vatandaş, o gün sofrasına bir dilim ekmek koyup koyamayacağını bilemiyordu.

Ordunun yönetim mevkilerinde görevli her komutan, o gün askerine ne yedireceğini, yemsizlikten kırılan hayvanlarına bir avuç yem bulunup bulunamayacağını, uçaklarına kaç günlük benzinle, motorlu vasıtalarına kaç tane yedek lastik bulabileceğini kaygıyla düşünüyordu.

Hiç durmadan şu validen;

-“Ertesi gün halka dağıtılacak hububat kalmadığını”,

Şu ordu donatım ve yönetim makamından;

-“Hayvanların yemsiz, asker erzakının yetersiz, vasıtaların atıl hale geldiğini kaygılı haberler alıyorduk”. Ş. Süreyya Aydemir İkinci Adam kitabından.

Bilinen ama bilinmekle kalmayıp, unutulmaması için yine tarihe müracaat edelim.

“En temel besin maddesi olan ekmek karneyle satılmış, karnenin kazaen kaybedilmesi, tekrar çıkıncaya kadar aç kalınacağı anlamını taşımıştır.

Bu süre içerisinde insanlar ısırgan otu ve ayrık otu yiyerek beslenmişlerdir”.

Savaşa girmediğimiz halde camilere kadar buğday depolanan Türkiye’de, açlıktan insanlarımızın öldüğüne kim inanır. Buyurun vakıaya.

…………….

“Açlıktan ölüm vakalarının gittikçe arttığı bu yıllarda, tüm toplumu saran ekonomik bunalımdan kurtulmak için görülen tek çıkış yolu, yokluk ve yoksulluk çeken halka vergi yüklenmesidir.

Toprak Mahsulleri Vergisi, genelde evinin rızkını temin edecek kadar gücü olan köylüye yüklenilmiştir.

Savaş zamanı çiftçilerin elde ettikleri kazançlarını vergilendirmek için getirilen bu veriye göre, hasadın belli bir miktarı sabit fiyatla mecburen devlete satılacaktı.

Milli koruma kanunun verdiği yetkilere dayanarak, devletin tarım ürünlerini çok düşük tutması, orta ve küçük köylünün yıkımına neden olmuştur”.

İşte böyle! Şimdi bu zihniyet iktidar olmak istiyor! 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • ibrahimibrahim7 ay önce
  yıl 1942 ikinci dünya harbi savaş var .....
 • Mehmet tMehmet t7 ay önce
  1.si İnönü yü sevmem ama söylediğiniz tarihte dünyada yüz milyonlar ölürken, bizimde yokluk çekmemiz normaldir ve en azından çocuklar yetim kalmamıştır. Madem tarih tarih dediniz, çarpıtmadan anlatın tarihi. 2.si hani milat 17 Aralık'ti? Sen 5 sene önce yaptığından mesul tutulmayacaksin ama milleti 70 yıl öncesiyle suçlayacaksin, bu mu adalet anlayışınız? Bir de Erdoğanı sevmeyenlere İslam düşmanı muamelesi yapmışsınız, yeni din ürettiniz galiba size hayırlı olsun yada resinizin dediği gibi güncelleme mı geldi?
 • Yusuf canYusuf can7 ay önce
  Hala o partinin peşine takılıp gidenlere varta alında su bile vetmiyecen yatırımlarımızı oyu çok olduğu yere götürün,siz ne yaparsanız yapın onlar dizi beğenmezler Trakya bakin,CHP diye diye oluyorlar,hiç bir şeyleri yok İzmir'e metro yapıyorsun hak ediyormuş etmiyorlar,oy almadığını yerlere yatırımı azalt oy aldığın yerlere yatırım yap
 • BAYRAKTARBAYRAKTAR7 ay önce
  SÜPER YAZI ....
 • ŞahinŞahin7 ay önce
  CHP'ye anladık da bu saman Partisi ne yapıyor
 • RüzgarRüzgar7 ay önce
  Sayın yazar mevcut Hükümet e ve Cumhurbaşkanı na oy vermeyecek olan Müslümanlar da var. ...

Günün Özeti