Derin Kalleşlik

16 Ağustos 2019 Cuma

Yazının başlığı R. Tayyip Erdoğan’ın hayatını anlatan, “Bir Liderin Doğuşu” kitabından.

Kitaptaki “Derin Kalleşliğe” geçmeden Hüseyin Besli’den rica edelim. Malum üçlünün de kalleşliğini tarihe not düşmeli. “Derin Kalleşliğe” geçelim.

¥

“İstanbul il teşkilatından özel kalem müdürü Mustafa Yüce arıyordu. ‘Ahmet abi, biraz önce birisi arayıp saat 13-15 arası iki saat boyunca telefon ve elektriğimizin kesileceğini’ söyledi. Arar da bulamazsanız merak etmeyin.

Ahmet Ergün telefonu kapatıp yanımıza dönünce; ‘Birisi Mustafa’yı arayıp telefon ve elektriğimizin iki saat süreyle kesileceğini’ söylemiş dedi.

27 Mart 1994 yerel seçimleri hızla yaklaşıyordu. Refah Partisi İstanbul İl Teşkilatı olarak seçim kampanyamızı sürdürüyoruz. Göz gözü görmez bir telaş içinde kaptırmışız kendimizi, o mahalle senin bu sokak benim, koşturup duruyoruz.

Akşama doğru Ahmet Ergün’ün telefonu yine çaldı. Aramızda cep telefonu olan tek kişi kendisiydi. Arayan kişiyle yapılan konuşma şöyle:

-“Sabahleyin özel kalem müdürünüzü arayıp il binasında telefon ve elektriğinizin kesileceğini söylemiştim. Gördünüz… Ne dediysem o”.

-“Gördük görmeye de, siz kimsiniz? Ne derdiniz var bizimle?”

-“Sizi uyarıyorum! Adamınız, derhal adaylıktan çekilecek ve bunu bir basın toplantısıyla deklare edecek. Aksi halde….”

-“Evet, aksi halde?...”

-“Bir sonraki uyarımız kanlı olacak!”

¥

Olup bitene bir anlam vermekte zorlanıyorduk. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığı, kimleri ne için rahatsız ediyordu?

Daha işin başındaydık. Üstelik Bedrettin Dalan, Zülfü Livaneli, İlhan Kesici gibi tanınan ve medyanın olanca desteğini arkalarına alan adayların yanında bizim adayımızın seçimi kazanma ihtimali şöyle dursun, esamesi bile okunmazdı. Kamuoyu yoklamaları ortadaydı en arka sıralarda yer alıyorduk.

Birilerinin, Tayyip Bey’in adaylıktan çekilmesini istemesi için medyanın ya da kamuoyu yoklamalarının görmediği bir şeyi görmüş olması gerekiyordu.

O kişi ya da kişiler, belli ki nereye bakmaları ve neyi görmeleri gerektiğini bilecek kadar deneyimli ve bir o kadar da cüretkârdı.

Bu seçimlerde herkes, Refah Partisi’ne bakıp, ‘Ateş olsa cürmü kadar yer yakar’ diyerek dudak bükerken, esrarengiz telefonların öbür ucundaki ses ve o sesin arkasında pusuya yatanlar, partiyi boş verip teşkilata bakmayı akıl etmiş ve gördükleri gerçek karşısında dehşete kapılmışlardı.

Endişelerinde haklıydılar ve yaklaşan tehlikenin farkındaydılar. Evet yanılmamışlardı. Onlara göre yaklaşan tehlikenin adı Recep Tayyip Erdoğan’dı”.

¥

Evet, bundan sonra nice kalleşlikler yapıldı ve yapılmakta ama o günden sonra ne sağduyu sahibi milletimiz Erdoğan’ı desteklemekten vazgeçti ne de Erdoğan inandığı ve iman ettiği davasından vazgeçti.

Bütün ihanetlere rağmen kazanan milletimiz-devletimiz oldu. Karanlık çevreler karanlıklarında boğuldu ve daha da boğulacaklar inşallah.

Geleceğin aydınlatılması için geçmiş bilinmelidir.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • MuratMurat1 ay önce
  .. sen öyle yazmışsın diye öyle yazdım ha sana cevaben yazayım kuran ı kerimi okursan ya da inancın varsa kimin nasıl kazanacağını bu dünyada görürsün ha ahirete de bakacak olursan kötülere Yüce Allahın ne yapacağını bir araştır derim ayet mealleri zaten çok güzel anlatır ha birde berzah alemine hoşgeldinde Allah ve resulun düşmanlarına nasıl bir muamele olacağına da gözat hani şu alnının ortasına balyoz misali vurulunca kainatın nasıl o sesi duyacağı vakası kötü de Allah müsade ettiği için kazanır iyi de Yüce Allah nasip ederse kazanır senn kıssa dan hisse çıkarırsın bir de nihal adlı bir yorumcu arkadaş vardı yazıp çizmiş tamam yüzde yüz haklısın diyelimki peki mesela alçak siyonist ve yardakçısı cehape zihniyetinin ülkeye kaybettirdiği maddi ve manevi kaybı yazacak yüreğin var mı??? Mesela gezi şerefsizliğinin faturası olan milyarlarca dolar yada darbelerin neticesi yitip giden evlatları canları maddi kayıpları milletin birbirine şerefsiz atmci makarnacı kahpe mutlu bir abd ve abnin kucağına oturan çakma atatürkçü halkçı ve milliyetçi hırbolara da edecek var mı cesaret
 • ULUSLARARASI BOS KAFALILAR CEMIYETIULUSLARARASI BOS KAFALILAR CEMIYETI1 ay önce
  Sayin yazar,bu basarilar gecicdir.Aslolan mac sonucudur ve mac henuz bitmedi ve siz henuz kotulugun gucunu bilmiyorsunuz,kotulugu bu dunyada henuz hic kimse yenemedi.Ve kotuluk mutlak galip gelecektir distan bir mudahale olmazsa...
 • AlkanAlkan1 ay önce
  Bir taraftan erdoganın önünü kesen kesmeye çalışan çevreler varken diğer tarafta da milli görüş erbakanın önünü kesmeyen karanlık çevreler erdoganın önünü açıp milli görüşü bitirmenin hesaplarını yapıyorlardı. Ve bu çalışmalar gelinen noktada meyvesini verdiğini sagır sultan öğrendide sizin gibiler ya salaga yattınız yada üç maymunları oynadınız., Halen de oynamaya devam ediyorsunuz. Uyuyan insanı uyandırmak kolayda sizin gibi uyuma numarası yapanları uyandırmak deveye hendek atlatmaktan daha zor. Sizler herhalde ölünce uyanacaksınız ozamanda iş işten geçmiş olacak.
 • NihalNihal1 ay önce
  Her aday ve her parti temsilcisi bir çok tehdit almıştır..basit bir tehditi esrarengiz, size özel hale getirip mağdur edebiyatı ile yine kağıttan kahraman çıkarıyorsun..yolsuzluk, adam kollama, hüpletme, damatçılık, yalancılık her yerde..millet aç, huzursuz..üretim durdu, dış politika çöktü..sen hala ...
 • Yaşar özdemir Yaşar özdemir 1 ay önce
  Inşallah doğrunun yardımcısıdır Allah. Yeter ki biz samimi olalım.

Günün Özeti