• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI
27 Ocak 2020

Deprem Üzerinden Öfke Boşaltan İblisler

Önce Elazığ ve Malatya depreminde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dileyelim.

Hamdolsun güçlü bir devletiz ve milletiz. Rabbim devletimizi de devletimizin arkasındaki milletimizi de her türlü afetten muhafaza eylesin.

Bu topraklar acılı topraklardır. Tarihimiz boyunca nice nesillerimiz nice afetlerin altından kalkmasını bilmiştir.

İnancının ve imanının gücüyle her türlü felaketin yaralarını sarmıştır.

Şimdi de devlet ve millet olarak deprem bölgesinde gece gündüz yapılan çalışmaları görmekteyiz. Kendi yaramızı kendimiz sarmaktayız.

Vicdanında zerre kadar insani kırıntı taşıyandan, vicdanı insana hizmet aşkıyla dolu her insanımız, deprem bölgesine yardım için çırpınmakta ve koşmakta.

Böyle bir yiğitlik, fedakârlık, cefakârlık, her millete nasip olmayan bir haslettir. İçte ve dışta tüm felaketlerin üstesinden gelmemiz de bu hasletlerimiz sebebiyledir.

…………………

Aslında iyileri ve iyilikleri yazıp çoğaltmak lazımdır lakin içimizdeki veya dışarıdan yönetilen içteki iblis hizmetçilerine karşı da sessiz kalmamak, iyiliklerden yana olmaktır.

Yukarıda da ifade ettiğim gibi bizim coğrafyamız acılı topraklardır. Milletimiz acılı bir millettir. Dünya üzerinde kendi yağıyla kavrulan belki de tek millet bizizdir.

Hal böyle olunca aynı topraklarda yaşayan, aynı milletin içinde beslenen, barınan, çalışan bir kısım iblis hizmetlisi kimselerin yahut kesimlerin, acılar üzerinden millete ve devlete öfke kusması, hiçbir normal insanın kabullenebileceği durum değildir.

Elazığ ve Malatya depreminin ilk saatlerinden, henüz deprem bölgesinden haberlerin yeni gelmeye başladığı andan itibaren, iblislerin harekete geçip, depreme sevinerek devlete ve millete öfke boşaltmaları, depremden daha ağır olmuştur.

Sosyal medya üzerinden millete kin ve öfkelerini kusanların başına da böyle bir deprem gelse, eminim millet ve devlet olarak onların da yaraları sarılacaktır.

………………..

İnsan suretli bir takım kimseler, bu kadarını dahi düşünemeyecek ve muhakeme edemeyecek derecede insanlıktan çıkmış ve iblise hizmetçi olmuş olabilirler mi?

Demek ki olunuyormuş. İnsan ve Müslüman olana beddua yakışmaz ve doğru değildir amma gelin de böylelerine beddua etmeyin.

Neyse bunlardan Allah’a sığınalım. Allah sonlarını layık oldukları şekilde getirsin.

Gerçi onlar için ne duanın ne bedduanın bir anlamı yoktur. Mayasında zerre kadar Allah inancı olan kimseler çıkıp da böyle bir zamanda kin ve öfke kusmaz.

…………………

Ezcümle:

Tarihimize baktığımızda biz asırlardır böyleleriyle birlikte yaşamışız. Yeni ürünler değil bunlar. Sonradan olmuş da değiller. Zaten sonradan olunmaz.

Temelde bir arıza olmadan kişi sonradan iblise dost olmaz. Temelden olmalı.

Acılar, afetler, depremler, darbeler üzerinden öfke ve kin kusanlar, nesilden nesle bu özelliklerinin taşıyıcısı ve uygulayıcısıdırlar.

Biz yine de iyileri ve iyilikleri çoğaltalım ama bu kadarını da söyleyelim.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Okur

Böyle bir zamanda...
 • Yanıtla

Abdi

Böyle bir zamanda bir özeleştiri yapmak ne kadar insanın zoruna gidiyor değil mi? Yıllardır toplanan deprem vergileriyle ne yapıldığını öğrenmek başkalarını öfkelendiriyor değil mi? Sorun değil bu soruları sormak iblise hizmetçilikse ...bu soruları sormamak peki sizce Meleklik mi?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı