• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI
30 Ekim 2019

Cumhuriyet kimsenin babasının malı değildir

Cumhuriyeti kutlamak ve sahip çıkmak için öncelikle CHP adlı örgütle birlikte bunlara hamaliyelik yapan siyasilerin tekelinden kurtarmak lazım.

Cumhuriyet; evinin ekmeği, çocuğunun geliği olmayan (slogan Cumhuriyetçileri geliğin ne olduğunu bilmezler. “Gelik”, Anadolu’da çocuk ayakkabısının adıdır) fakir Anadolu insanımızın göğüs göğse çarpışarak kurduğu devletimizin şeklidir.

Cumhuriyetin kuruluşundan kısa süre sonra CHP zihniyetinin tekeline nasıl geçtiği ve memleketin-milletin neler yaşadığı, vicdan sahibi her insanımız tarafından bilinmektedir.

Bilmeyenler için tüm yalanları ortaya çıkan bir tarih vardır ortada. Yüzlerce kitap, makale, gazete, dergi ve internette her türlü bilgiyi bulmak mümkündür!

Cumhuriyet artık belli bir kesimin rant kapısı olmaktan, milletin değerlerine küfredilen günler olmaktan çıkarılarak, ilk kurucu ruhun gayesine dönmeli, döndürülmelidir.

……………….

Devletin ne adı ne şekli, kimsenin uhdesinde değildir. Adı üstünde “Cumhur’undur”.

Cumhuriyet, CHP ve benzeri örgütlerin, halkın dini ve milli değerlerine istedikleri gibi sövme ve dişlerinin gamaşığını giderme aracı değildir.

Kendimi bildim bileli, Cumhuriyet bayramlarında malum zihniyetin her türlüsünden, kutlama adına dini-milli değerlere karşı küfürler, hakaretler duyar ve işitirim.

Hem Cumhuriyetin rantını yiyerek zenginleşmekteler, hem halkın sırtından asla inmezler hem de her fırsatta hakaret etmekten geri durmazlar.

Halkımız bu ayıba onları iktidara getirmeyerek son vermiştir, elinden gelen de budur. Devletimiz de üzerine düşeni yaparak, bu ayıba bir son verdirmelidir.

………………….

Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan, paraşütle gelip Cumhurbaşkanı olmadığına ve halkımızın özgür iradesiyle seçildiğine göre bütün bir toplumun Cumhurbaşkanıdır.

Peki, bu hali CHP ve arkasına takılanlar kabul etmekte midir? Hayır! Bu nasıl bir Cumhuriyete sahip çıkmak ve demokrasidir o zaman?

Hazımsızlıklarını Cumhuriyet üzerinden gidererek küfretmeyi ideal haline getirmişlerdir.

Fikirle, düşünceyle mücadele edecek malzemeleri olmadığı için Cumhuriyeti kuran halk iradesini ve I.TBMM ruhunu yok saymaktadırlar.

Hakikatlere sırt çevirmek, gerçekleri yok etmez. Millet olarak yaklaşık iki yüz yıldır kim olduğumuza, ne olduğumuza, nereli olduğumuza, ne olmamız gerektiğine, ne istediğimize karar veremez haldeydik ve Batılıların topacı olmaktan kurtulamamıştık.

Nihayet son on beş yılda, tam da I.TBMM ruhunun inşasıyla; dümensiz, yelkensiz, ummanda sallanan gemi olmaktan çıkıp, hedefi ve rotası belli olan bir ülke haline geldik.

İşte Cumhuriyeti kuran ilk irade, bu ruhla son hamlesini yapmış ve kuruluşunu, kurtuluşunu ilan etmiştir.

Şimdi o kuruluş ruhunun ve amelinin üzerinde sebatla yürüme vaktidir ve yürünmektedir.

Yüz yıl önce istiklalimizi ve topraklarımızı koruma uğruna savaştığımız Haçlı ülkeleri, bugün de terör örgütleriyle mesailerine devam etmekte ve İstiklal mücadelemiz sürmektedir.

Ezcümle:

Cumhuriyet kimsenin babasının malı değil, halkındır. Rant ve cepheleşme kapısı olmaktan çıkarılmalıdır. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Okur

Cumhuriyeti savunuyor olmanız güzel
 • Yanıtla

Tata Tonga

Devlet kimsenin babasının malı değildir. Devleti kuran halktır ve devlet halka hizmet etmek zorundadır...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı