• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI

Çanakkale ve Edirne Tarihe Sırt Çeviren Zihniyetten Kurtulacak

21 Şubat 2019


Hüseyin Öztürk İletişim: [email protected]

Cumhur ittifakının anlaştığı iller ve ilçeler isabetli olmakla birlikte en önemli ittifak Çanakkale ve Edirne olmuştur. Keşke Gelibolu’da olsaydı.

Bahçeli’nin ifadesiyle “Zillet İttifakının” bütün zilletliği ortaya çıkmış, terör örgütleriyle iş birlikleri sere serpe ortaya serilmiştir.

Ülkemizin her karış toprağı gibi Çanakkale, Gelibolu ve Edirne de milletimizin-devletimizin istiklalinin bel kemiğidir ve zillet ittifakına mecbur bırakılmamalıdır.

Cumhur ittifakının mimarlarına minnettarız. Allahu âlem her iki ilimiz de tarihe sırt çevirenlerin ilgisizliğinden-umursamazlığından kurtulacaktır.

………………..

Edirne ve Çanakkale’ye saygının ve hürmetin şart olduğuna ve ittifak edilmesi gerektiğine dair Ak Parti’den Numan Kurtulmuş ve Mehmet Özhaseki’ye, MHP’den Semih Yalçın ve Sadir Durmaz’a hitaben 10 Ekim günü şöyle yazmışız.

- “Bu ittifak, partilerin birbirlerine olan güvenlerinden ziyade, devletin ve milletin selameti açısından önemlidir.

Ak Parti-MHP, diriler için ittifak yapacağı kadar, esas dini ve milli hususiyetlerimiz başta olmak üzere, şehitlerimizin ve gazilerimizin yüksek hatırlarına da ittifak etmelidirler.

Mesela Edirne, Çanakkale, Gelibolu belediyelerinin yıllardır CHP’de olmasının sebebi, sağ oyların bölünmesi yüzündendir.

Osmanlı’ya başkentlik etmiş, halen tarihe canlı şahitlik yapan Edirne’nin CHP’de mi olması lazım?

Öte yandan; şehitlerimizi bağrında tutan ve dünya insanlığının-tarihinin ayakta selama durduğu devletimizin kilit taşı Çanakkale ve Gelibolu’nun CHP’de mi olması lazım.

Hiç olmazsa bu iki vilayet bir ilçe için dahi MHP-Ak Parti ittifak etmelidir. Tarihimize ve şehitlerimize borcumuzu belki bir nebze ödeyebiliriz”.

………………..

İttifak görüşmeleri en çok izlediğimiz haberlerdendi ve her ittifak haberi hoşumuza gidiyordu. İttifak edilen il ve ilçelerden birinin dahi zillet ittifakına kurban edilmemesi, memleket ve millet meselesiydi.

Anlaşılan o ki, tarihimizin ve medeniyetimizin mihenk taşı Çanakkale ve Edirne üzerinde ittifak edilmesi uzamış olmalıydı ki, bu sefer de 16 Ocak’ta Cumhurbaşkanımız Erdoğan ile MHP lideri Bahçeli’ye hitaben şöyle yazmışız.

………………

- “Cumhur ittifakının muhterem liderleri Erdoğan ve Bahçeli başkanlığındaki ittifak çalışmalarını sürdüren muhterem heyet!

- Bu vatan, millet olarak doğduğumuz ve doyduğumuz; medeniyetimizi, kültürümüzü, inanç değerlerimizi, milli kimliğimizi, geleneklerimizi, örfümüzü yaşadığımız kutlu bir coğrafyadır ve bu topraklar milli şuurumuzun belgesidir.

Elbet sadece üç şehrimiz değil, bütün Anadolu kolay kazanılmamıştır. Millet olarak vatan edindiğimiz topraklarımız uğruna binlerce şehit verilmiş ve her yöremiz şehitliktir.

Milli şuurumuzu canlı tutan bu şehirlerde Cumhur ittifakının adaylarıyla seçime gidilemez mi? Üzerinde yaşayan insanlarımızı bilmeyiz ama ruhaniyetleriyle bugünümüze ve geleceğimize bekçilik eden şehitlerimizi ve tarihimizi sahiplenmenin borcu gereği ittifak gerekir diye hatırlatalım istedik”.

………………..

Ezcümle:

Evet, hamdolsun Cumhur ittifakı tarihi görevini yerine getirmiştir. Şükranlarımızla.

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23