• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI

Bir Oy Zilleti Bir Oy Hikmeti Getirir

28 Mart 2019


Hüseyin Öztürk İletişim: [email protected]

Zilletin başı nefis, hikmetin başı akıldır. Nefsin dostu şeytan, hikmetin dostu imandır.

Amentüsü sağlam kimseler aklıselimle hareket ederler. Zillet nerede, hikmet nerede bilir, bildikleriyle kalmaz, amel haline getirir ve tedbirlerini alırlar.

Zillet İttifakının büyüğünden küçüğüne kadar bakalım. Hangi birinde; vatana, devlete, dine, bayrağa, toprağa karşı bir samimiyet var ve seçimler boyunca hangisine rastladık.

Bütün bildikleri ve söyledikleri; kin, öfke, garaz, iftira, ihanet, kargaşa, kaos ve terör seviciliği yapmaktan öte geçti mi?

İşte çarşaf çarşaf kimlerin kimlerle olduğu kaç gündür her yerde dolaşıyor ve inkârı mümkün olmayan hakikatler yazılıp konuşuluyor.

Şimdi bu güruhtan zarar mı doğar, hikmet mi? O nedenle bir oy ile zillete düşülür, bir oy ile zilletten kurtulup hikmete kavuşulur.

Gerçi topraklarımızı; anası, babası, dini, imanı sayan ve “varlığım varlığına armağan olsun” diyen bir cumhur, elbette ne kendisini ne ülkesini zillete düşürmez ama öyle bir zamanda yaşıyoruz ki, zillet hikmet kılığıyla kıtalar dolaşıyor.

Kıtalar dolaşıyor deyince Arif Nihat Asya’yı rahmetle analım ve Naat şiirinden şu mısralarını paylaşalım:

“Diller, sayfalar, satırlar 

‘Ebu Leheb öldü’ diyorlar: 

Ebu Leheb ölmedi, ya MUHAMMED; 

Ebu Cehil, kıtalar dolaşıyor”!

¥

Hakikaten de Ebu Cehiller kıtalar dolaştığı gibi ülkemiz üzerine emelleri olan Batının her noktasından Cumhur İttifakına karşı bir hücum sürüyor.

Aklıselim sahibi insanlarımız kendilerine ve karşısındakilere soruyor: “Batı Zillet İttifakını neden destekliyor ve birlikte hareket ediyor”?

Sadece bu durum bile Cumhur İttifakına karşı kimlerin kimlerle iş tuttuğunu anlamaya ve anlatmaya yetmez mi?

Şükürler olsun ki, seferde ve barışta bir ve beraber olmamızı sağlayan milli hasletlerimiz, birbirimize sahip çıkmamız için önemli bir maya görevi ifa etmektedir.

Bu mayaya dikkat etmeli ve korumalıyız.

Biz toplum ve devlet olarak, diğer Batılı ülkelere yahut kabuğu Müslüman, özü “batıl” yöneticilerin tekelinde kalmış fakat halkı mazlum Müslüman ülkelere benzemeyiz.

İşte Zillet İttifakının dıştan desteklenmesinin sebebi de bizi o ülkelere benzetip, istedikleri gibi yönetmek ve yönlendirmektir.

¥

Kendi dini-milli-tarihi-kültürel değerleriyle barışık olmayan halklar, bu değerler üzerinde hâkimiyet sağlayan devletlerin oyuncağı olurlar.

Velev ki biz unutsak dahi, Batı bizim tarihimizi bizden daha iyi bildiği için unutmamakta, her fırsatta hatırlatmaktadır.

Amentüsü sağlam insanlarımızın gördüğü gibi Batılılar ve batıllar, seçim münasebetiyle Türkiye’yi tökezletmek istemektedirler.

Dikkat edilirse Cumhur İttifakının üzerinde durduğu en önemli gündem maddesi de devletimizin ve milletimizin İstiklali, istikbali, bekasıdır. 

¥

Ezcümle:

Bir oy! Bir devleti, bir milleti, zillete de düşürebilir, hikmete de yükseltebilir. Zillet dağıtır, hikmet toplar.

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23