Bir Oy Zilleti Bir Oy Hikmeti Getirir

28 Mart 2019 Perşembe

Zilletin başı nefis, hikmetin başı akıldır. Nefsin dostu şeytan, hikmetin dostu imandır.

Amentüsü sağlam kimseler aklıselimle hareket ederler. Zillet nerede, hikmet nerede bilir, bildikleriyle kalmaz, amel haline getirir ve tedbirlerini alırlar.

Zillet İttifakının büyüğünden küçüğüne kadar bakalım. Hangi birinde; vatana, devlete, dine, bayrağa, toprağa karşı bir samimiyet var ve seçimler boyunca hangisine rastladık.

Bütün bildikleri ve söyledikleri; kin, öfke, garaz, iftira, ihanet, kargaşa, kaos ve terör seviciliği yapmaktan öte geçti mi?

İşte çarşaf çarşaf kimlerin kimlerle olduğu kaç gündür her yerde dolaşıyor ve inkârı mümkün olmayan hakikatler yazılıp konuşuluyor.

Şimdi bu güruhtan zarar mı doğar, hikmet mi? O nedenle bir oy ile zillete düşülür, bir oy ile zilletten kurtulup hikmete kavuşulur.

Gerçi topraklarımızı; anası, babası, dini, imanı sayan ve “varlığım varlığına armağan olsun” diyen bir cumhur, elbette ne kendisini ne ülkesini zillete düşürmez ama öyle bir zamanda yaşıyoruz ki, zillet hikmet kılığıyla kıtalar dolaşıyor.

Kıtalar dolaşıyor deyince Arif Nihat Asya’yı rahmetle analım ve Naat şiirinden şu mısralarını paylaşalım:

“Diller, sayfalar, satırlar 

‘Ebu Leheb öldü’ diyorlar: 

Ebu Leheb ölmedi, ya MUHAMMED; 

Ebu Cehil, kıtalar dolaşıyor”!

¥

Hakikaten de Ebu Cehiller kıtalar dolaştığı gibi ülkemiz üzerine emelleri olan Batının her noktasından Cumhur İttifakına karşı bir hücum sürüyor.

Aklıselim sahibi insanlarımız kendilerine ve karşısındakilere soruyor: “Batı Zillet İttifakını neden destekliyor ve birlikte hareket ediyor”?

Sadece bu durum bile Cumhur İttifakına karşı kimlerin kimlerle iş tuttuğunu anlamaya ve anlatmaya yetmez mi?

Şükürler olsun ki, seferde ve barışta bir ve beraber olmamızı sağlayan milli hasletlerimiz, birbirimize sahip çıkmamız için önemli bir maya görevi ifa etmektedir.

Bu mayaya dikkat etmeli ve korumalıyız.

Biz toplum ve devlet olarak, diğer Batılı ülkelere yahut kabuğu Müslüman, özü “batıl” yöneticilerin tekelinde kalmış fakat halkı mazlum Müslüman ülkelere benzemeyiz.

İşte Zillet İttifakının dıştan desteklenmesinin sebebi de bizi o ülkelere benzetip, istedikleri gibi yönetmek ve yönlendirmektir.

¥

Kendi dini-milli-tarihi-kültürel değerleriyle barışık olmayan halklar, bu değerler üzerinde hâkimiyet sağlayan devletlerin oyuncağı olurlar.

Velev ki biz unutsak dahi, Batı bizim tarihimizi bizden daha iyi bildiği için unutmamakta, her fırsatta hatırlatmaktadır.

Amentüsü sağlam insanlarımızın gördüğü gibi Batılılar ve batıllar, seçim münasebetiyle Türkiye’yi tökezletmek istemektedirler.

Dikkat edilirse Cumhur İttifakının üzerinde durduğu en önemli gündem maddesi de devletimizin ve milletimizin İstiklali, istikbali, bekasıdır. 

¥

Ezcümle:

Bir oy! Bir devleti, bir milleti, zillete de düşürebilir, hikmete de yükseltebilir. Zillet dağıtır, hikmet toplar.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • O benO ben1 ay önce
  Yazarımızı tebrikediyorum daktir ediyorum yazdığı güzel yazılarından dolayı eline diline sağlık Yorumcuları izlediğimde acaba ben Türkiye de miyim diye şübheye düşüyorum Bu kadar absürt yazılar ve yazanlar raslamadım kimi ibe unserer ibsiz kimi sorsan ayet hatis lerle saldırıyor şeytanlar kürühü not . feto babazınızıda çok dinledik İtürür kervan yürür buhalkın çoğunluğu Tayyib der vatan der bayrak ve tin vehuzur istikrar ister Boş konuşmalara bölüçülere birim vermez vesselam
 • Ali rızaAli rıza1 ay önce
  Amentüsü sağlam insanlardan bahs etmişsiniz , bakara suresi 285 nolu ayettenmi yoksa amentü duasındanmı bahs ettiğiniz açık değil , çünkü ayette 4 şartın ( billehi ve meliketi ve kütübihi ve rüsülihi ) resül ( peyğamber ) tarafından iman edildiğin yani kabul edildiğini yazar amma amentü duasındabu iman edilenlere iki şart daha konmuş ki kim koymuş neden koymuş ayette olmıyanıneden ilave etmiş , bunu bi yazsanız ondan sonra hanği amentünün sağlam olduğunu kendinize göre yazsanız , kuraanı kerimdekimi ? Yoksa ilaveli amentümü ? Bizde amentümüzü kıyaslasak , ondan sonra oyumuzun renğine karar versek ,inanı çok çok faydalı olur,
 • SamiSami1 ay önce
  Şimdi yazar hazretleri başta Dilipak abiniz olmak üzere pazartesi acaba oylar neden düştü demeye başlayın
 • HaRuNHaRuN1 ay önce
  Selam yazar benim gibi bir düşünceye sahip biri akp oy vermek istemiyorsa, karşısındada görüşüne uygun bir siyasi lider göremediği için oy kullanmak istemiyorsa sende artık kurtaramazsın bu partiyi boşa uğraşma. Ne olduda soğuduk bu partiden ne sebep olduda bu davadan vazgeçtik yoksa biz değişmedikde partinin yönetimininmi davası değişti her namazımdan sonra dua ettiğim lideri şimdi tv de gördüğümde neden kanalı değiştir duruma geldim
 • İBRAHİM UYKANİBRAHİM UYKAN1 ay önce
  İKİ ÇÜRÜKTEN BİR SAĞLAM ÇIKMAZ.
 • Sefer yıldızSefer yıldız1 ay önce
  SATILMIŞLARIN YAZILARI DA EŞYANIN TABİAATINA AYKIRI VE SALAKÇA OLUROR İŞTE TAM BU KÖŞE YAZISI GİBİ
 • SedatSedat1 ay önce
  İçimizdeki beyinsizler yüzünden bizi helak etme Allah’ım
 • Sarı çizmeliSarı çizmeli1 ay önce
  Benim dinim değil ne şekilde işeneceğini ne şekilde cinsel ilişkiye girilecegine bile karişir banada karisir devletede karisir milletede karisir bilmediğimide benden çok bilene sorarim imani kıtlaryada olmayanlar anlayamaz bunu
 • yazmıyorumyazmıyorum1 ay önce
  takma sakallı ingiliz piyonu temele kapak olsun üstadım pusulasını şaşırmış şaşkın ördekler gibi bir o yana bir bu yana yalpalıyor saadet partili temel ve avanesi
 • DilaverDilaver1 ay önce
  Ne şekilde işeyeceğini, yemeği hangi eliyle yiyeceğini, hangi saatte eşiyle sevişeceğini dahi din adamlarına soran insanların oy verme hakkı ellerinden alınmalı.
 • Erdoğanoğlu/BATMANErdoğanoğlu/BATMAN1 ay önce
  Bir de zalimlere (sevgi beslemek, yağcılık yapmak veya yaptıkları işlere rıza göstermeksuretiyle) meyletmeyin, sonra size ateş dokunur (Cehennemlik olursunuz)Allahtan başka yardımcılarınızda yoktur.Sonra azabından kurtulamazsınız" (Hucurat Suresi 113. Ayet Meali)Tefsir Kitaplarında "Meyletmek" kelimesi; Rıza Göstermek, Fiilen veya sözlü veya ima ile Desteklemek ve Rey-Oy- vermek anlamlarına gelir. Bu Yüzden özellikle Mü'min/Müslüman kardeşlerime sesleniyorum Oy vermeye Giderken Bu Ayeti Göz Önünde Bulundurmayı İhmal Etmeyelim İnşaAllah. "Görelim Mevlam Ne Eyler..." Selam ve Sevgi ile...
 • Aziz MetinAziz Metin1 ay önce
  Tekrar soruyorım, zillet, ana-avrat küfredenlerle ittafak yapmak mıdır, farklı görüştekilerin yaptıkları ittifak mı? Zerre kadar iman varsa doğru konuşun.
 • samisami1 ay önce
  Yazar olmuş ama adam olamamış zübük zade,peşine takıldığı batıl zihniyetin etkisinden kurtulamamış,hala kendilerinin ıslah ediciler olarak görüyorlar.Yahu dönün bir aynaya bakın bakalım ne göreceksiniz yalan dolan hakaret iftira ve ötekileştirmeden başka ne yapıyorsunuz.
 • KamilKamil1 ay önce
  Zilleti anladık da hikmete bi örnek var mı?Rant referans aile dindarlık gençlik olabilir mi mesela?
 • SamiSami1 ay önce
  Bazı yazarlar ebu cehile yakın ama sorsan ıslah ediyoruz der
 • AliAli1 ay önce
  Size tavsiyem yererken de överken de abartmayın.Herkes neyin ne olduğunu biliyor.
 • AliAli1 ay önce
  Beyimizin çarşıdan pazardan poşet parasından benzinden dolardan haberi yok yada yokmuş gibi yapıp döktürmüş

Günün Özeti