Bir Osmanlı Hakk’a yürüdü

07 Mayıs 2019 Salı

Rabbim rahmetiyle muamele eylesin. Ruhu şerifi için El-Fatiha.

Yazının başlığı Kadir Mısıroğlu ağabeyin kendi vasiyetiydi.

Malum “inandığına iman edenler için ölüm sadece “ten” ile ilgilidir. Ruhlar ölmez.

Bu sebeple insan Hakk’tan gelir ve Hakk’a döner. Kadir ağabey de geldiği yere vasıl olmuştur.

Pek çoğumuzun bildiği gibi oldukça fırtınalı bir hayatı oldu. Kimsenin doğruları söyleyemediği zor zamanlarda hakikatleri dile getirdi ve yazdı.

Cumhuriyet tarihinin belli dönemlerinde; tarihimize, kültürümüze, dini ve milli değer yargılarımıza, yine hemen her fırsatta ve her sahada, çirkeflikler sergileyen medya ile onları sömürenlerin yüzünden, Kadir Mısıroğlu da rahat nefes alamadı fakat yolundan da asla vazgeçmedi.

¥

Bizim neslin okuduğu ilk eseri, “Lozan Zafer mi Hezimet mi?” adlı kitabıydı. Daha sonra yine binbir güçlükle çıkardığı “Sebil Dergisi’nin”, milli tarih şuurunun oluşmasında büyük katkısı oldu.

Hatırladığım kadarıyla tarihimizin neredeyse tamamını kuşatan 75 hacimli eseri var.

Bu eserlerle, doğru tarih yalanlanarak dikte ettirilen ama artık şimdilerde pek hükmü kalmayan yalan söyleyen tarihin gerçeklerini belgeleriyle ortaya çıkardı ve yazdı.

Kadir ağabeyin yazdıklarına inananlar, inanmayanlar, eleştirenler, reddedenler olabilir. Önemli olan yazdıklarının ve konuştuklarının aksini belgelerle ispat edilebilmesiydi.

Bugüne kadar ispat eden olduysa, şahsım bilmiyor olabilir. Yalnız ispat edemeyenler, bilgi ve belge sunamayanlar, toplum içerisine fitne-fesat salmaktan başka bir iş yapmamış, aralıksız ektikleri iftiralarla mahkemelerde süründürmeyi başarmışlardır.

Buyurun ey dalalete hizmette kusur etmeyen ve şimdilerde artık kıyıda köşede cılız sesleri çıkan ve kimsenin ciddiye almadığı ama o yıllarda da bugünlerde de sırtlarında zulümden ve kinden başka bir şey taşımayan para ve şöhret köleleri, işte Kadir Mısıroğlu sevdiği ve inandığı Allah’ına kavuştu.

Ya siz ve sizleri Osmanlı tarihi üzerinden Kadir Mısıroğlu’nun üzerine salanlar nerede ve ne haldesiniz? Siz de onun gittiği yere gideceksiniz ama kim bilir hangi şahitliklerle?

Böyleleri için Kadir ağabeyin bir tabiri vardı. Derdi ki;

-“Biz sonu ebediyete giden bir kervanın yolcularıyız ve ebedi bir hayata inanıyoruz. Bu gidişin önüne çıkan elbette olacaktır. Onlara aldırış edersek, yoldan kalırız, bize durmak yakışmaz”!

………………..

Hepimiz biliriz ki, “Hatasız kul olmaz” özel hayatında yahut iş hayatında elbette kusurları, eksiklikleri olmuş olabilir. Hangimiz “tam”ız ki?

Bizim için önemli olan, Kadir ağabeyin davasına sadakat konusunda o coşku ve öfkeli haliyle samimi olması ve bu uğurda gözünü budaktan esirgememesiydi.

Mesela Kadir Mısıroğlu olmasaydı, acaba bugün tarihimizi karartanların karanlık yüzleri nasıl ortaya çıkacaktı?

Dün onu uğurlayanlar, bu samimiyet içerisinde uğurladılar ve bu samimiyetle andılar. Bundan sonra da böyle anacaklardır.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • gerceklergercekler1 ay önce
  ......MEVZU BAHIS VATANSA GERİSİ TEFERUATTIR....sözünün üstüne bır kelam edın de..kalemınız şeref bulsun...
 • pınar demirpınar demir1 ay önce
  ilimle geçen zor ve meşakkatli bir ömürden sonra sevenlerinle dolu bir cenaze töreniyle uğurlandın...orada olamayanlarda dualarıyla uğurladı seni....bu millet severse tam sever gönlüne aldıklarını onun bunun sözüyle bırakmaz...bize doğruları anlattın tarihi sevdirdin seninle fatihi kanuniyi yavuzu ecdadımızı daha çok sevdik ülkenin başına gelenleri gerçekte kimin dost kimin dara düştüğümüzde düşman olduğunu öğrendik...ilim denizinde yüzdük ALLAH RAHMET EYLESİN GÜZEL İNSAN MEKANIN CENNET OLSUN...
 • UnalUnal1 ay önce
  Bir yerde dört kişi tartışıyordu milliyet cibilliyet konusunda biri ben cerkezim biri ben türküm biri de ben kurdum diyordu biri lagarya yapıyorduçerkez ona dedi ki daha hangi milletten olduğunu bilmiyon konuşup duruyon dedi şimdi ben merak ediyorum osmanlının hükmettiği ARAP ülkelerinde OSMANLI için neler deniyor HANI ummettikya ondan HA avrupa için sormuyorum OSMANLI için ne dediklerini onların söylediği belli hasta adam birde her imparatorluğun MILLET temeli ve MILLET adı vardır ıngiliz ımparatorluğu moğol ımparatorluğu gibi ya OSMANLI imparatorluğunun MILLET adı ne
 • MuzafferMuzaffer1 ay önce
  Bop savunucusu ve destekçisi bir osmanlı! Atatürkçüler ideolojilerini yaşatmak için bakalım bi kadir düşman daha bulabilecekler mi yoksa baltalı heykel eylemlerine mi hız verecekler; zira karşısında düşmanı olmayan hiç bir ideoloji yaşayamaz.
 • eyüp yılmazeyüp yılmaz1 ay önce
  Allahın rahmeti üzerine olsun.okumayan, okuduğunu anlamayan, edepsiz, ahlaksız it sürüsü ulusun dursun..sefihlerin yalanları ile ömür süren leşler!satılmış beyinsizler, vatan nedir? bilmeyenler,hergeleler kılıç artığı puştların dölleri..eşşek gibi anırın.kanı bozuklar,köleleşmiş mankurtlar,hesabların görülmesi yakın.0532 232 50 28
 • GüneyrüzgarıGüneyrüzgarı1 ay önce
  Hakaret ve küfredenlere,Kadir MISIROĞLU merhum gibi dik duran,davası için bedel ödeyenler büyük gelir,onlara Murat BARDAKÇİ'nın programda KIVIRMAYALIM ARTIK ALLAH AŞKINA,ADAMIN SÖYLEDİKLERİNİ SÖYLEMEKTE YALANCILIK OLUYOR,dediği gibi kem küm,ıh mıhh,fakat,şöyle böyle diyen kekeme tarihçiler gerekli.Tarihi gerçekleri dile getiriyorsan hain,düşman oluyorsun,saklıyorsan adamsın.
 • İbrahim akİbrahim ak1 ay önce
  Allah rahmet eylesin Yunan galip gelseydi sizin yaptığınız zulmü yapamazdı dedi kıyamet koptu türk düşmanı diyen denyo adam Türk talebe birliğinin akçaabat şubesi kurucusu sen ne yaptın Türklük için
 • Mikail okuroğlu Mikail okuroğlu 1 ay önce
  Allah cc gani gani rahmed eylesin adı üzerinde yaallaaann söyleyenler tarihi yalan aktaranların bu dünyadada ahiretde de yüzü kararsın garbın sevdigi ni sevemem hıristiyan yahudinin bağrın da degerli olan beni hiç ilgilendirmez .
 • harun tekinharun tekin1 ay önce
  Artık hakka mı yürüdü denize dökülen yunan pc lerine cehennemde komşumu oldu onu ALLAH bilir
 • Göksen MereyGöksen Merey1 ay önce
  prens Charles a Müslüman sheakespare e şeyh pir diyan birmanyak hadi Atatürk'ü geçtim bir Müslüman nasıl selahhadin eyyübi düşmanı olabilir.
 • İbrahim Alkılıç İbrahim Alkılıç 1 ay önce
  Abimizi Allah (cc) bol bol rahmet eylesin, Âmin. Sadece SEBİL dergisiyle yaptığı hizmet ile bizler gibi çok nesillere "Osmanlıca" yı sevdirmesi dahi sevapları için bence kâfidir.
 • cancan1 ay önce
  bir tane fitne kaynağı gitti.Türk düşmanı idi ve asla iyi bir muslüman degildi kendilerini savunamayacak insanlara fütursuzca bir müslumana yakışmayacak iftiralarla gitti Allah affetmesin
 • AkiAki1 ay önce
  Yunan hizmetkarlari ne zaman osmanlici oldu cCc
 • abdulmetinabdulmetin1 ay önce
  Allah mekanın cennet eylesin Osmanlı torunu yiğit adam.
 • Sevılay kazancıSevılay kazancı1 ay önce
  Insallah zubeyde hanım ote dunyada ıkı yakasından tutup yuzune tukurur
 • MehmetMehmet1 ay önce
  Delikanlı bir mümin idi vesselam.
 • nurinuri1 ay önce
  ALLAH CC. Rahmet etsin! Rahmetlinin bir zözü vardır? ilmimin sadakasını versem.beni eleştirenleri alim yapardı derdi !!!. birileri istedi diye ALLAH CC. kimseyi de cehenneme yollamaz?her kez kendi ameline baksın !!??fes de giyerdi,ADAM GİBİ ADAMDI...
 • yazmıyorumyazmıyorum1 ay önce
  ..onun yazdıklarını iftiharla okuyacağız, sizin hırsız uyduruk tarihinizi değil -innellezine keferu setuğlebune ve tuhşeruno kafirlerkimağlub edileceklerve cehennemde toplanacaklardır.ayeti tecelli edende göreceğiz sizlerin o pilik kibirinizi güneş balçıkla sıvanmazoçalınan mirasımızı anlattı sizin uyduruk tarihinizidedğilrabbim gani gani rahmetetsin *ümitvarız istikbalde en gür seda islamın sedası olacaktır*gelecek islamındır küfür düzeninin değil
 • FerideFeride1 ay önce
  Kendisini nasil bilirdik bir bakalim; hayati boyunca Cumhuriyete karsi savasti, ulkemizin kurucusuna, onun annesine ve kurtulus savasi sehitlerimize agza alinmayacak hakaretler ve kufurler etti, bu ulkenin kurulus ideolojisi, ilke ve inkilaplarina herzaman karsi oldu, keske Yunan galip gelseydi diyecek kadar suursuzca davrandi, bu ulke icin canini veren vatan evlatlarinin kemiklerini sizlatti, ceza almamak icin gidip kendisine deli raporu bile aldi, isler kotuye gittigi zamanlar ulkeden kacip Ingiltere'ye, Almanya'ya, Arabistan'a sigindi. Bu nedenle kendisine soylenebilecek tek sey Allah taksiratini affetsindir o da edebimizden, ölünün arkasindan konusulmayacagi icin. Ama, bu vatanin evlatlari kendisini hicbir vakit affetmeyecektir ve hakkimiz da helal degildir.
 • MelikeMelike1 ay önce
  Allah gani gani rahmet etsin mekanını cennet etsin biz bizi bilgilendirdiği için biz ondan razı olduk.Gerçekleri görmek duymak istemeyenler varsın sevmesinler ama anlayan akıllar duyankulaklar var yetmezmi?Allah istediğinin kulaklarını açar idrakını verir.
 • Mehmet ayMehmet ay1 ay önce
  Sayin yazar, o fesliyi Adam yerine koymayin, allah cehenneme göndersin, allah ona kabir azabi versin.
 • karslım..hocakarslım..hoca1 ay önce
  Allah rahmet eylesin..MEKANI CENNET OLSUN..sapına kadarMÜMİNDİ..davasının adamıydı..Onun davasıİSLAMDI..inşallahRabbimizcennetinekoyar..Adam gibiadamdı..
 • FıratFırat1 ay önce
  Allah gani gani zahmet eylesin ne osmanlısı ne idüğü belirsiz nereye hizmet ettiği belli olmayan bir adamdı
 • ORHAN İNANORHAN İNAN1 ay önce
  ALLAH(CC) RAHMET EYLESİN,İNŞALLAH.MEKANI CENNET OLSUN.BİRİLERİNİN,TEK DÜNYALILARIN ŞİDDETLE NEFRET ETMELERİ DE O GÜZEL İNSANIN AHİRETTEKİ BERAATI OLACAK.NE MUTLU İMANLA VE DOĞRU YOLDA DAİM KALIP RABBİ'NE KAVUŞANLARA..ELİNİZE SAĞLIK.
 • ZorakiZoraki1 ay önce
  Ölülerin arkasından hep konuşurdu şimdi o da ölü ama biz onun arkasından konuşmayacağız çünkü insanız.
 • mahoagamahoaga1 ay önce
  Kadir Bey, Adam gibi bir Adam'dı. Beyazlara siyah, siyahlara da beyaz denilip, bunun da kanunlarla da sabitlendiğizamanlarda hayatı pahasına Hakkı kıvırmadan söyleyen, yeri doldurulamayacak Cesur bir Adam. Allah(cc) mekanını Cennet-i Firdevs eylesin. Amin.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  Cesur-korkusuz-bilgili-birikimli-yalanlara..ve..tabulara..karşı..dik..duruşuyla..unutulmazlar..arasında..saygın..yerini..aldı..İmanlı..vatansever-değerli..bir..şahsiyet..olarak..ruhu..şad..olsun.

Günün Özeti