Binali Bey’e: Davul bile dengi denginedir

07 Haziran 2019 Cuma

Topal Dursun’un oğlu Binali Bey de pek âlâ bilir “davulun bile dengi dengine olduğunu”. Ama neden karşı örgütün ilgili kişisiyle ekrana çıkmak ister bilinmez.

Gerçi bu mesele üzerime vazife değil bilirim. Binali Bey ile partinin işidir ama aynı partiye oy vereceğimiz için azıcık laf etme hakkımız olsun diye düşünürüm.

Ayrıca böyle bir programa çıkmaya, Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gönüllü olur verdiğini de hiç sanmam.

Eğer Cumhurbaşkanının neyi nerede nasıl yapacağını ve nerede ne diyeceğini az çok tahmin ediyorsam, Reis gönülsüzce. “Siz bilirsiniz ama dikkatli olun” demiştir. Geçelim.

………………..

Saygıdeğer Binali Bey; siyaset çayırında güreşecek siyasetçiler, kendi güçlerine denk birileriyle güreşirler. Böyle yapmayan siyasetçiler şimdi neredeler bilirsiniz.

Bu güreşte hakemlere asla güvenilmez. Çünkü siyaset çayırının altı balçıktır ve bataktır. Üstü kadar alımlı ve yeşil değildir. Ayrıca bu güreşte hiçbir kural geçerli değildir.

Siz ki, yıllarını devlet hizmetine vermiş, bugüne kadar da yaptığı her işi başarıyla tamamlamış, hem devleti hem siyaseti bilen birisi olarak, nasıl olur da esasında malum örgütlerin dahi kendilerinin benimsemediği ama başka çareleri olmadığı için aday gösterdikleri ilgili şahsı muhatap alarak ekranlara çıkmak istersiniz?

……………….

Madem söze Binali Bey diye başladık. Bari öyle devam edelim ve mektup babında olsun söyleyeceklerimiz.

İstanbul seçimi bir beka meselesi olarak değerlendirilmektedir ve öyledir.

31 Mart seçimlerinde yapılan oyunların neticesine AB’nin, ABD’nin ve Türkiye düşmanı tüm karanlık odakların nasıl sevindiğini hep birlikte gördük.

Bu şartlarda nasıl olur da ilgili örgütlerin temsilcisiyle ekranda karşı karşıya gelmek istenilebilir? Bu işe parti tarafından kimler öncülük ediyor ve fikir veriyorsa, doğrusu o kimseleri de anlamak mümkün değil.

Gerekçe olarak şöyle deniliyor:

“Batı’da böyle tartışmalar oluyor, burada da olsun. Batı, Batı diye batırılmadık hiçbir değerimiz kalmadı”.

Bir kimsenin, Batı’dakilerle bizim aynı kefede olabileceğimizi, olmamız gerektiğini söylemesi, o kişilerin bu topraklara ve millete aidiyet duygusunda problem olduğunu gösterir.

Biz gerçek Batı’yı tanımadık, bize sadece pisliklerini akıttılar. Bize, bir uşağa öğretilmesi gerekeni dayattılar ve öğrettiler.

Bizim üstün tarafımız imanımızdır. Eğer onu muhafaza edebilirsek, üstesinden gelmeyeceğimiz hiçbir güçlük yoktur.

İstanbul seçimi, ülkemiz ile İslam âleminin haysiyet seçimidir. Batı’ya karşı da “Ağır ol bakalım”! Seçimidir.

Böyle bir tartışma, meseleyi magazinleştirir, sulandırır ve tartışmada konuşulanlar seçime kadar malzeme olarak kullanılarak, seçim hedefinden saptırılmış olur.

……………….

Ezcümle Cemil Meriç’ten:

“Benim doğumumum 1917. Halk Partisi’ni bütün dehşetiyle yaşadım. Faşisttir Halk Partisi. Kelimenin tam manasıyla Faşist! İktidara gelse bile canına okur milletin”.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Mustafa topakMustafa topak1 ay önce
  Reis bir zamanlar irak başbakanına sen kim oluyorsun benim dengim değilsin buyurmuştu Binali beyde imamoğluna sen kimsin ya benim dengim değilsin desin iş olur biter.
 • Ali rızaAli rıza1 ay önce
  Batı batı başka bildiğiniz yok cep telefonu batı icadı kullanma uçağa binme araba kullanma siz ne yaptınız bu güne kadar fitne tohumu ekmekten başka birde reise akıl veriyorsunuz güya , onun sizin aklınıza zerre kadar ihtiyacı yok , sizlerin yüzünden oylar düşüyor , kin ve nefret dilinden , bari susun aklınız ermiyor ,
 • Misafir13Misafir131 ay önce
  Bugünkü açıklamalardan sonra düzeltme yazısı gelecek mi?
 • YAKUPYAKUP1 ay önce
  Sayın Yazar nereye gidiyoruz? Binali bey Diyarbakırda Kürdistandan ve lazistandan bahsediyor. Bunlar emperyalistletin istekleri. Her hatanın bir bedeli olur, açılım denilen şeyin bedelini çok ağır ödedik. Bir de bunu ödemeyelim. AK Parti aklını mı yitirdi? Sayın Erdoğan ve Bahçeli dur der herhalde bu gidişe geçmişte yaptıkları gibi. Dolmabahçe mutabakatını yırtıp atmıştı Reis çok doğru bir hamleyle. Bahçeli zaten baştan karşıydı.
 • ORKUNORKUN1 ay önce
  Ne olacak yani Binali bey nereye kadar kaçacak bu karşılaşmadan? AK Parti ve MHP’den herkes o kadar işin içindeki Binali bey ortada bile yok İmamoğlu tek kale oynuyor.
 • Tarık GünerselTarık Günersel1 ay önce
  Yeni-Osmanlıcılık ABD tezgahı: Türkiye'yi yayılmacılığa kışkırt, sonra da bunu bahane edip müdahale et! Laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti davasına her kışkırtıcı hareket bizi topluca yıkıma götürür. Er meydanı serbest tartışma ortamıdır. Erdoğan ise bundan hep kaçınmıştır. İmamoğlu Köroğlu gibi bir halk kahramanı oldu, her türlü iftiraya rağmen.
 • ErcanErcan1 ay önce
  Yazarın korkusu İmamoğlu'nun 1994 seçimleri öncesi. TV tartışma programı sonucu yıldızı parlayan Erdoğan gibi olup kahraman haline gelmesi, ysnılıyor muyum?
 • AlperAlper1 ay önce
  Pardon ismi belli yazar bey, siz kendinizi ve savunduğunuz biat ettiğiniz siyasetçileri ne sanıyorsunuz ilah mı. Nedir bu kibir, kendini beğenmişlik, insanları ve takiplerinizi tepeden bakmazlar falan. Allah öbür tarafta sizi ayrımı tutacak, farklı muamele mi göreceksiniz. Sizin bu yaptığınız ne insanlığa ne dine sığar. Aynı kulvarda yarışan, aynı amaç için yarışan iki ademoğlu var önümüzde. Birbirlerinden üstün ne tarafları var ki kibirleniyorsunuz.
 • SAFFETSAFFET1 ay önce
  Görüyorum ki yorum yazanların hiç biri oy sayım sürecini bilmiyor. Oy kullanma işi bittikten sonra bütün parti müşahitlerinin önünde sandıklar açılıyor. Önce zarf sayıları ile imza sayıları kontrol edilir. İmza sayısı fazla ise sorun yok zarf sayısı fazla ise o kadar zarf rastgele seçilip imha edilir. Çünkü fazla kullanılmış demektir. Sonra zarflar açılır her bir pusula ayrılır sonra sayıma geçilir. Herbir pusulanın geçerli olup olmadığında bütün parti müşahitlerinin mutabakatı alınır. Tek tek çetele tutulur sandık sonuçları bir tutanakta imza altına alınır. Eğer müşahitlerden birinin sonuca itirazı varsa tutanakta muhalefetini belirtir. Bu tutanaklardan birer adet parti müşahitlerine verilir. Bu tutanak aynı zamanda seçim odasının kapısına asılır herkesin kontrolü için.Sonra bunlar ilçe seçim kurulunda birleştirilir. Sonra da bunlar YSK’da birleşir. Siz diyelim 1059 numaralı sandıkta müşahitseniz girersiniz YSK sayfasına kendi sandığınızı bulup elinizdeki sonuçlarla bu sonuçları karşılaştırırsınız fark varsa itiraz edersiniz. Yani yanlış yapılsa bile düzeltilir. Hırsızlık olması mümkün değil.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  Kaleminize..sağlık..Dikkatli..olmak..şart..TV..ekranları..sorular..cevaplar..derken..Ekrem..yalan..ve..riyakarlıkta..iyice..şirazeden..çıkmış..bir..tip..hayırlısı..
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Binali bey ispark ile ilgili ispark neden zarar ediyor dendiğinde vallahi onu bende bilmiyorum gelince anlayacağız demişti bir kaç gün sonra isparkin zarar değil kar ettiğini söyledi.karşılikli programa çıkma konusunda ona ben tek başıma karar veremem demesine rağmen daha sonra ben baştan beri varım dedim imamoğlu kemal kilişdaroğlundan izin almış demedi mi.belki yazar gibi düşünenler bunları duymamış olabilirle
 • FikrimFikrim1 ay önce
  Yer TRT.Kanal sizin.Moderatör hazırlıklı ve oda sizden.Adam köprü ve yolda yapmış.Digeri kıytırık bir ilçe başkani ve üstelik dediginize görede yunan.Niye korkuyorsunuz ki.Ha Binali bey bende iyi bir adamdı.Büyük bir kalabalık içinde biriydi.İstanbul ugruna mahvettiniz.Oda bunu biliyor.
 • hercaihercai1 ay önce
  Imamaoglu'nun dengi Kilicdaroglu'dur, girsinler ikisi bir programa CHP genelbaskanligi icin birbirini yesinler! Muharrem Ince de hakemlik yapsin!
 • Salih Salih 1 ay önce
  Yahu bu bu ekrem imamoglu ne yapmıştı ne anlatacak sadece boş konuşuyor yok hoşgörü gerçi son olarak ordu havaalanında yaptığı küfürlerdeniz linkler ne kadar sahte olduğunugerçek yüzünü göstermiştir bence binali Yıldırım gibi yaptığı hizmetlerle bilinen biri onu muhatap olarak almaması gerekir
 • b yb y1 ay önce
  komik bir yazı
 • ŞaşkınŞaşkın1 ay önce
  Korku sizde giderek yerleşik hale geliyor. Binali bey size o kadar mı cahil görünüyor ki bu kadar panikliyorsunuz?
 • DüelloDüello1 ay önce
  Valla sen bile biliyorsun, ki Binali bey Imamoglunun dengi degil...Daha yumusak g harfini yazamayan, cevap veremeyecegi sorulara kacamak girgir cevaplar veren, istanbul secim tarihini bile bilemeyen bir Binali bey, imamoglu karsisinda dakika bir havlu atar. Ve merakla bu programi seyredecek olan milyonlar karar degistirip Binali yerine Imamoglu na oy verir. Binali bey kendisine sorulan soruyu anlayana kadar daha cevap bile veremeden program biter...Bunu kendisi de cok iyi bildigi icin zaten en bastan topu taca atarak, kendi basima karar veremem demisti.Kendisine güveni yok zaten.
 • Ahmet ÖzAhmet Öz1 ay önce
  Erzincan milletvekili Sayın Yıldırım Akbulut'u hatırlattı yazınız.Akbulut fıkraları basında yer alırken,o insanlar,sadece gülüp geçiyorlar,gurur meselesi yapmıyorlardı.Özal ve Akbulut siyasetinde bence ortak irade hakimdi.Rahmetli Özal'ın her bir sözü ve eylemi Sayın Akbulut'un sözü ve eylemiydi.Hani fena fillah tabiri vardır tasavvufta.Biz bunu fena filÖzal olarak tashih edebiliriz.Sayın Akbulut,her daim rahmetli Özal'ın direktiflerini uygularken,sanki kendi fikriymiş gibi davranır,boyalı basına,karikatüristlere bolca malzeme olurdu.Bugünkü yazınızın başlığını okuyunca size hak verdim.Davul bile dengi dengine.Sayın Binali Bey;kendi çabasıyla hak ederek,alnının teri,bileğinin hakkıyla o makamlara geldi.İmamoğlu da kim oluyor ki?Bir de Sayın Binali Bey'i yalnız bıraksalar,siyasi söylemlerini kendisi belirlemiş olsa,eminim ki,İmamoğlu'nun alacağı oyların on katını alacaktır.Maalesef davul,dengi dengine olamamış.Sayın Akbulut ile Sayın Binali Bey'in Erzincanlı olmaları,tamamen bir tesadüften ibaret olmalı.Her ikisi de siyasette çok başarılı idi.Yalnız,benim anlayamadığım bir şey var:Neden Sayın Binali Bey'e hitaben yazdınız,bugünkü yazınızı.Onun kendi iradesi yok mu?
 • HaticeHatice1 ay önce
  Huseyin bey bende sizin gibi dusunuyorum aslinda karsidaki kisi binali beyin muhatabi degildir bir vatandas olarak bu tv programina cikmasina karsi cikiyorum
 • NecatiNecati1 ay önce
  Aynen.davul bile dengi dengine.o gitsin kanka dediği iki trafik canavarına öptürsün koktursun kendini.Dengi o iki zibidi

Günün Özeti