• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI
21 Haziran 2019

Batı milli irade üzerine son kozunu oynuyor

Hıristiyan dünya, Türkiye üzerindeki düşmanlık emellerinden asla vazgeçmeyecektir. Bu hakikati bilerek yaşamak gerektiğini Müslüman toplumumuz bilir.

Mesela Cumhur İttifakının karşısındaki ilgili kimseyi neden Hıristiyan Batı dünyası her türlü yolla destekliyor da Binali Bey’in aleyhine çalışıyor? Geçelim.

Batının ezeli düşmanlığının altında yatan esas ve tek sebep, milletimizin bağımsızlığının yegâne gücü olan devlet-millet bütünlüğü içerisindeki milli irademizdir.

Devlet-i Aliye’nin, aynen bugün de olduğu gibi iç ve dış mihraklarca kolektif bir şekilde sona erdirilmesiyle “Bittiler” dedikleri sırada, binbir yoksulluğa rağmen yeni bir diriliş başlatan milletimiz, inancının iradesini ortaya koymuş ve yeni devletini kurmuştur.

Birinci TBMM bu dirilişin sembolüdür. Sınırları 24 milyon kilometrekareden 790 bin kilometrekareye sıkıştırılmış Türkiye’nin kuruluşu, milli iradeyle bütünleşen Birinci TBMM tarafından gerçekleştirilmiştir.

Yalnız kısa sürede bu milli ruh ve milli diriliş, yerli ve milli unsurlardan soyutlanarak ülkemiz yine Batı’ya muhtaç hale getirilmiştir.

Yani Batı, tüm zaman ve şartlarda elini üzerimizden hiç çekmemiştir.

¥

Nihayet 80 yıl sonra yine büyük bir milli iradeyle Batı’ya “Dur” diyen, “Dünya beşten büyüktür” diyen bir liderin öncülüğünde, yerli ve milli bir Türkiye’nin temeli atılmıştır.

Şimdiye kadar yapılan seçimlerde olduğu gibi haliyle Haçlı Batı bu seçimde de işbaşındadır. Silahlı terörle, ekonomik terörle, siyasi terörle kozlarını oynamaktadır.

Aklıselim sahibi insanların da kabul ettiği gibi İstanbul seçimi, belediye başkan seçimi değil, İstanbul nezdinde milli irademize sahip çıkma seçimidir.

Bu hakikati anlamak istemeyenlere yahut muhalefet edenlere bir diyeceğimiz yoktur. Lekümdinikümveliyedin.

Bizim sözümüz; ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, devletimizin bekasına, bayrağımızın dalgalanmasına, ezanlarımızın okunmasına, milletimizin bağımsız ve hür bir şekilde vatanında özgürce yaşamasına inananlaradır. Bunun adı “Milli İradedir”.

¥

Hıristiyan Batı; topraklarımız, ülkemiz ve milletimiz üzerinde herhangi bir şekil ve şartta, asla ve kat’a zerre kadar bir hak sahibi değildir.

Peki, o zaman nasıl oluyor da ülkemizde özgürce yaptığımız bir seçime müdahil olmayı kendilerine hak görüyorlar? Soruya cevap züldür. Allah’ın lâneti üzerlerine olsun.

Milli irademize sahip çıkmanın iki yolu vardır.

Birincisi vatanımızın muhafazası, ikincisi devletimizin bekası!

Bu iki şarta sahip çıkmayan milletlerin-devletlerin, diğer ülkelerin oyuncağı ve sömürü aracı olacağı net ve açıktır.

¥

Ezcümle:

Milli iradenin çerçevesini şu ifadelerle noktalayarak, Cenab-ı Allah’tan pazar günkü seçimin hayırlarla sonuçlanmasını dileyelim.

Bir milletin oluşmasında din çok önemli rol oynamaktadır. Zaten bir milletin şahsiyetine dikkatli bakınca, dinin etkisi hemen göze çarpar.

Aynı Allah’a inanmak, varlığı ve geleceği aynı inançla değerlendirmek, her türlü ayrılıkları unutturacak kadar Müslümanları birbirine kilitler. İnşaallah.

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı