Batı milli irade üzerine son kozunu oynuyor

21 Haziran 2019 Cuma

Hıristiyan dünya, Türkiye üzerindeki düşmanlık emellerinden asla vazgeçmeyecektir. Bu hakikati bilerek yaşamak gerektiğini Müslüman toplumumuz bilir.

Mesela Cumhur İttifakının karşısındaki ilgili kimseyi neden Hıristiyan Batı dünyası her türlü yolla destekliyor da Binali Bey’in aleyhine çalışıyor? Geçelim.

Batının ezeli düşmanlığının altında yatan esas ve tek sebep, milletimizin bağımsızlığının yegâne gücü olan devlet-millet bütünlüğü içerisindeki milli irademizdir.

Devlet-i Aliye’nin, aynen bugün de olduğu gibi iç ve dış mihraklarca kolektif bir şekilde sona erdirilmesiyle “Bittiler” dedikleri sırada, binbir yoksulluğa rağmen yeni bir diriliş başlatan milletimiz, inancının iradesini ortaya koymuş ve yeni devletini kurmuştur.

Birinci TBMM bu dirilişin sembolüdür. Sınırları 24 milyon kilometrekareden 790 bin kilometrekareye sıkıştırılmış Türkiye’nin kuruluşu, milli iradeyle bütünleşen Birinci TBMM tarafından gerçekleştirilmiştir.

Yalnız kısa sürede bu milli ruh ve milli diriliş, yerli ve milli unsurlardan soyutlanarak ülkemiz yine Batı’ya muhtaç hale getirilmiştir.

Yani Batı, tüm zaman ve şartlarda elini üzerimizden hiç çekmemiştir.

¥

Nihayet 80 yıl sonra yine büyük bir milli iradeyle Batı’ya “Dur” diyen, “Dünya beşten büyüktür” diyen bir liderin öncülüğünde, yerli ve milli bir Türkiye’nin temeli atılmıştır.

Şimdiye kadar yapılan seçimlerde olduğu gibi haliyle Haçlı Batı bu seçimde de işbaşındadır. Silahlı terörle, ekonomik terörle, siyasi terörle kozlarını oynamaktadır.

Aklıselim sahibi insanların da kabul ettiği gibi İstanbul seçimi, belediye başkan seçimi değil, İstanbul nezdinde milli irademize sahip çıkma seçimidir.

Bu hakikati anlamak istemeyenlere yahut muhalefet edenlere bir diyeceğimiz yoktur. Lekümdinikümveliyedin.

Bizim sözümüz; ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, devletimizin bekasına, bayrağımızın dalgalanmasına, ezanlarımızın okunmasına, milletimizin bağımsız ve hür bir şekilde vatanında özgürce yaşamasına inananlaradır. Bunun adı “Milli İradedir”.

¥

Hıristiyan Batı; topraklarımız, ülkemiz ve milletimiz üzerinde herhangi bir şekil ve şartta, asla ve kat’a zerre kadar bir hak sahibi değildir.

Peki, o zaman nasıl oluyor da ülkemizde özgürce yaptığımız bir seçime müdahil olmayı kendilerine hak görüyorlar? Soruya cevap züldür. Allah’ın lâneti üzerlerine olsun.

Milli irademize sahip çıkmanın iki yolu vardır.

Birincisi vatanımızın muhafazası, ikincisi devletimizin bekası!

Bu iki şarta sahip çıkmayan milletlerin-devletlerin, diğer ülkelerin oyuncağı ve sömürü aracı olacağı net ve açıktır.

¥

Ezcümle:

Milli iradenin çerçevesini şu ifadelerle noktalayarak, Cenab-ı Allah’tan pazar günkü seçimin hayırlarla sonuçlanmasını dileyelim.

Bir milletin oluşmasında din çok önemli rol oynamaktadır. Zaten bir milletin şahsiyetine dikkatli bakınca, dinin etkisi hemen göze çarpar.

Aynı Allah’a inanmak, varlığı ve geleceği aynı inançla değerlendirmek, her türlü ayrılıkları unutturacak kadar Müslümanları birbirine kilitler. İnşaallah.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • VatandaşVatandaş25 gün önce
  Hüseyin abi. Bu sefer yine cemaat (Süleyman CMT)chp ye mi destek verecek.yani batiyimi destekleyecek yoksa menfaat için pazar liklarmi yapıyor. Siz bir de bu konuyu işleyin derim.
 • engineerengineer26 gün önce
  23 Haziran’a sayılı günler kalan AK Parti ve Cumhur İttifakı Adayı Binali Yıldırım’a Musevi vatandaşlarımızdan anlamlı bir destek geldi.23 Haziran’a sayılı günler kalan AK Parti ve Cumhur İttifakı Adayı Binali Yıldırım’a Musevi vatandaşlarımızdan anlamlı bir destek geldi. CHP döneminde varlık vergisi zulmüyle tanışan Museviler, özgürlükçü bir anlayışın adayı olan Yıldırım’a destek vereceklerini açıkladı. Konu ile ilgili bir basın bildirisi yayınlayan Musevi asıllı işadamı Doğan Kasadolu, şunları ifade etti: “Binali Beyin bugüne kadar devletin en üst kademelerinde yaptığı kusursuz ve şaibesiz ilişkilerinin de katkısı ile belediye başkanlığı için İstanbul’un anahtarının teslim edileceği tek şahsiyettir. Asırlardır bir arada yaşadığımız güzel Türkiye’mizde AK Parti iktidarı döneminde dinsel açıdan asla bir ayrımcılığa uğramadık” dedi.
 • LATİF GÖKÇELATİF GÖKÇE26 gün önce
  Dün bebek katilinin mesajını devletin haber ajansı AA yayınlıyor. Hem de bu mesaj seçimlere müdahale mesajı. Hem İmamoğlunu HDP üzerinden terörle ilişkilendireceksin sonra da terörün başından aldığın destek mesajını yayınlayacaksın. Şehitlerin kemikleri sızlamayacak mı bu tablo karşısında? Nerede MHP nerede AK Parti seçmeni nerede bu Devlet? Bir oy için bunlar yapılır mı? Bu olanlar Reis'e tuzaktır. Başka açıklaması yok bunun.
 • Ahmet ÖzAhmet Öz26 gün önce
  Hüseyin Bey;Heybeliada faytonlarında atlar koşturulur.Atlardan biri hastalanmış,koşamayacak hale gelmişse,daha sağlıklı olanı o hasta atın yerine koştururlar.Batılı dostlarımızla birlikte emperyal düzenin siyaseti maalesef böyle.Siz,bizi neden tercih etmiyorlar da,neden İmamoğlunu tercih ediyorlar,demeye getiriyorsunuz.Bence yorgun atı tekrar tekrar koşturmak işlerine gelmez de ondan.Arada bir değişiklik yapmaları gerekir.Koşumluk at olmayacaksın.Koşumluk at olmayı tercih etmemeli.Lütfen onu değil,beni seçin,benden yana tavır alın,beni değersizleştirmeyin dememeli.Avrupalı hep bunu yapar.İmamoğlu acaip birisi.Faytonlara koşumluk at olmayı kabullenir mi,kabullenmez mi?Onu göreve başladığında göreceğiz.Bence o deliğe süpürülmeyi de hesaba katmıştır.Koşumluk at ol,dendiğinde,kendi iradesini kullanarak reddecektir.Deliğe süpürülmesi de kolay olmayacak gibi.Bekleyip göreceğiz.

Günün Özeti