Allah Düşmanlarını Kızdırmak

09 Nisan 2019 Salı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Allah’ın düşmanlarını çok kızdırıyor. Onlar da çok kızıyorlar.

Tabi esas düşmanlıkları Tayyip Erdoğan’a değil, Allah’a olan düşmanlıklarını Erdoğan’ı bahane ederek sergilemeleridir.

İslam’a olan öfkelerini Erdoğan üzerinden kusan Batılı çevreler, insanlarımızın özgür iradelerinin büyük bir gasp operasyonuyla çalınmasına aldırış etmeden ve destekleyerek, iç işlerimize müdahale etmeleridir. Bir örnek:

Türkiye’de seçimin yapıldığı Pazar gününün ertesi sabahı, Filistinli bir Müslüman, Kudüs Belediyesine girerken daha kapıda; İstanbul’u elinizden aldık, Kudüs’ten de sizi çıkaracağız” diye öfkelerini yinelerler.

Biliyorsunuz İsrail ve Amerika ile bazı AB ülkelerinden de diplomatik ambalajlı edepsizlik ve hayasızlık dolu açıklamalar yapılmıştı ve yapılmakta.

Seçim İsrail’de veya ABD’de, AB ülkelerinde değildi ki. Ülkemizdeydi ve halkımıza ait, memleketimize dair bir seçimdi.

ABD’ye, AB’ye, İsrail’e ne bizdeki seçimden! Anadolu’da böyleleri için yerli yerince oturmuş bir söz vardır. Edeben sansürleyerek hatırlatayım. Denilir ki;

“Otur oturduğun yerde pislik yapma. Sana soran mı oldu?”

Hırsızlık ve gasp seçimlerinin sonucuna sevinen ve hemen kabullenen Batının, Müslüman ülke ve halklar üzerindeki niyetleri de bir kere daha tescillenmiş oldu.

Tekrar soralım:

Hırsızlık ve gasp olduğu ortaya çıkan ve henüz netleşmeyen seçim sonuçları hakkında, İsrail ve Batılıların söz birliği ederek, Erdoğan üzerinden İslam’a olan kin ve öfkelerinin kusulması değil de nedir Allah aşkına?

Şunu da hatırlamalı. Kinlerinin altında yatan esas sebeplerden birisi de bu kadar rey gaspına rağmen, Cumhur İttifakının ülkemiz genelindeki oy oranının yüzde 53 olmasıdır.

Aklıselim sahibi insanlarımıza hatırlatmaya gerek yok ama yine de paylaşalım:

Seçimler münasebetiyle içeriden yahut dışarıdan; iyileri de kötüleri de düşmanları da dostları da gördük, bildik, anladık. Dersimizi aldık, iyice bellemeli ve ezberlemeliyiz gayrı. 

Bu hakikati anlamakta zorlanan yahut anlamak istemeyenler, ellerini vicdanlarına götürerek, seçimler nedeniyle Batı’dan gelen tepkilere baksalar yeter.

Eğer bu kadar açık düşmanlıklar bir şey ifade etmiyorsa, kime ne diyelim, ne söyleyelim.

Kimin kime düşman, kimin kime dost olduğu bundan başka daha nasıl anlatılabilir bilmem ki!

Ezcümle:

Toplumsal hafıza kolay inşa olmadığı gibi kolay da değişmez. Bizim toplumsal hafızamızın derinliklerinde, Haç ve Hilal kavgası vardır ve işte sürmektedir.

Batılıların ve onlara destek verenlerin ortak özelliği, ortak inancı ve hatta ortak imanları, Haç ve Hilal kavgasındaki taraflarını belirterek hareket etmeleridir.

Artık bu durum her haliyle son seçimlerde ortaya çıkmıştır. Batılılar tarafından meselenin özü seçim değil, Haç ve Hilal mücadelesinin rövanşı olarak görülmektedir.

Allah’a ve İslam’a düşman olanlar sadece R. Tayyip Erdoğan’a değil, yerküredeki bütün Müslüman toplumlara düşmanlık beslemektedirler. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Rıfat Canpolat Rıfat Canpolat 1 ay önce
  Elbette öyle ama on yıl bu belediye seçimi hariç AKP ye oy verdim. Siz seçimin İstanbulda neden kaybedildiğini düşündünüz mü. Yok. Araba saltanatını millete tepeden bakmayı maliyetinin çok üzerinde köprü yapmayı, zorla arabaları geçiş fiyatı yüksek köprüden geçmeye zorlamayı, tarıma uygun destek vermeyip ithalatı teşviki milleti soğan patates alamaz hale gelmesindeki hataları Suriye liglerin Türkiye nin bertarafı a dağılıp huzuru bozmalarını kısa zamanda zengin olanları görmeyin etrafa çatın. Ne zaman ibret alacaksınız? Yoksa AKP nin yaptığı yatırımı hizmetleri CHP yüzyılda yapamaz.
 • HIRSLI KOKANALAR CUMHURIYETIHIRSLI KOKANALAR CUMHURIYETI1 ay önce
  "Tabi esas düşmanlıkları Tayyip Erdoğan’a değil, Allah’a olan düşmanlıklarını Erdoğan’ı bahane ederek sergilemeleridir."Sayin yazar,ben bu kadar net ve yalin bir tespiti bu kadar acik ve basit bir dille anlatan bir kose yazarina rastlamadim.Asil sorun kendinden(fiziksel ve beyinsel olarak)hoslanmayanlarin yaraticiya yonelttikleri sonsuz kin ve nefretten kaynaklaniyor.Ve bu nefretlerini bir araci uzerinden yaraticiya kusmak istiyorlar her zaman.Bu Menderes oluyor,Ozal oluyor,Erbakan veya Tayyib oluyor,bunlar icin hic onemi yok kim oldugunun.Kim ki yaraticinin emirleri dogrultusunda bu kisacik yasamini tuketmeye calisiyorsa bunlarin nefreti o kisinin uzerinde otomatik olarak sabitleniyor,adam agziyla kus tutsa bir faydasi yok.Bu sistem kozmik dalgalarla ilgili bir konu.
 • ÜstünÜstün1 ay önce
  Allah dostları sizin gibiyse yüce Allahım beni dostlarından korusun Allah'a kimin dost kimin düşman olduğunu Allah kendisi bilir yazık yani birde dindar geçiniyorsunuz
 • Burhan KartBurhan Kart1 ay önce
  Hala daha meseleyi anlamamışsın ki.İslam dünyası fenden,bilimden uzakta kaldıkça,hala daha ortaçağ kafası ile 21.yüzyılda batıya kafa tutacağına inanıyorsa vay halimize...Müslüman dünyası sefalet içinde,paramparça vaziyette.Bunun sorumlusu haçlılar mı,yoksa müslümanların kendisi mi ?
 • ORHAN İNANORHAN İNAN1 ay önce
  BİR ŞEY ALDIKLARINI ZANNEDENLER ,ÇOK YAKINDA ÇOK ŞEY KAYBETTİKLERİNİ GÖRECEKLER İNŞALLAH..ABD KUKLASI İSRAİL VE BİZDEKİ GÖNÜLDAŞLARI VEYA AYMAZLARIMIZ ,HİÇ BİR ŞEYİN GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ OLMADIĞINI,YARADAN,YAŞATAN VE GÖZETEN RABBİMİZİN ,TALİPLİ MÜSLÜMANLARA ZAFERİ YAKINDA NASİP EDECEKTİR.BU DÜNYA TOPRAKLARI,GÜÇLÜ OLDUĞUNU ZANNEDENNİCE ZALİMLER GÖRMÜŞTÜR.BU GÜNKÜLER DE ONLAR GİBİ YOK OLUP GİDECEKLER.MEVCUT GÜÇLERİ VE SİLAHLARI ONLARI KURTARAMAYACAK..OLMASI GEREKEN MÜSLÜMANLARIN BİRLİĞİ VE DİRLİĞİDİR..BUNU BAŞARDIĞIMIZ ANDAN İTİBAREN ONLARIN GERİLEMESİ VE GÜÇLERİNİN AZALDIĞININ GÖRÜLMESİ MUKADDER OLACAKTIR.İSLAM ALEMİNİN DAĞINIKLIĞI VE BUNDAN KAYNAKLANAN GÜÇSÜZLÜĞÜ,BUGÜN ONLARIN GÜÇLERİNİN SEBEBİDİR.ALLAH(CC) YARDIMCIMIZ OLSUN İNŞALLAH..
 • orda durorda dur1 ay önce
  Allah dusmani kim Kurani kerim belirtiyor, onlar kamu malini talan eden sosyal adaleti yikan rabbena hepbana diyenlerdir. bu kategoriye girenlerde ulkeyi 17 senede uzaya goturecegiz diyerek sogan patates kuyruklarina mahkum edenlerdir. aklimizla alay etmeye calisma tamammi guzel kardesim. muslumanim diyorsan iddian buysa bana kurani kerimden delil getireceksin tamammi kardesim benim oyle din din deyipte kendi nefsinize gore hukumleri delil getiremezsin. bak ben sana diyorum, israf edenler seytanin arkadaslaridir. milletin malini yiyen karnina ates dolduruyor. iftira cok buyuk gunahtir ulkelerde bozgunculuk cikartanlarin vay halllerine, simdi bu ayetleri al koy yerel secimlere kim ne ortaya cikiyor bak dusunen beyin kim hakli kim haksiz hemen ortaya cikariyor kardesim.neymis mesele bir dusunmek iki.kitabimiz kurani kerimi okumak.
 • Ahmet ÖzAhmet Öz1 ay önce
  Hüseyin Bey;Haç ve hilal kavgasına girerseniz hakikati idrak zorluğuna düşersiniz.Haçlı ruhuna sahip adamlar,işlerini adam gibi yapıyor.İş ahlakı var.Onların sosyal güvenliklerinde bizim,vekillerimize tanıdığımız ayrıcalıklar yok.Makam saltanatı yok.Adamlar,iş disiplini içinde iş verenin hakkını da,çalışanlarının haklarını da koruyor.Bizim literatürümüze girmiş ifadeyle söyleyim,''tüyü bitmemiş yetimlerin haklarını'' kimselere yedirmiyor.Yani,İslam'ın alın teri kavramının hakkını veriyor.İş ahlakında dürüstlük hakim.Bu sebeple ta 1950'li yıllar sonrasında,bizim insanımız,onların memleketlerine gitmiş,çalışıp çabalamış,ülkemize onların teknoloji ürünlerini getirmiş.Mülteciler bile Türkiye'yi yeterli görmeyip Avrupa'ya ulaşabilme adına derin sulardaki korumasız botlar içinde çoluk çocuk ölmeyi göze alıyor.Haç-hilal kavgası,bunun neresinde?Haçlılık ruhu hala gönüllerinde ama,bizim inançlarımızın gereği iş hukuku ve ahlakı gereği yapılması gerekenleri,haçlı dediğimiz Avrupa devletleri,hayata geçiriyor.Bizim alnı secdeli iş verenimiz sigortasız çalıştırdığı sığınmacı dostlarımızın alın terini sömürürken,kendi devletinden vergi kaçırıyor,kendi gençlerimizin işsiz kalmalarına sebep oluyor.Devlet erkanımız bu hususlarda 3 maymunu oynuyor.Haç hilal mücadelesinin rövanşı olmasını istemiyorsak,güçlü olmak durumundayız.Her bir paramızı,likiditemizi betona gömdük.Tarımı,hayvancılığı,toprağı öldürdük.Suyumuzu kirlettik.Pet şişe sularına mahkum edildik.Şehir şebeke sularımızdan su içemez olduk.Kendi halkımıza yaptıklarımızın sorumluluğunu da haç ve hilal mücadelesinin rövanşına atarsak,kendimiz çalıp kendimiz oynamış oluruz.Yazdıklarınızla,yaşadıklarımız uyuşmuyor.Doğruları,yanlışlarımızın aralarına serpiştirirseniz,yaptığımız yanlışlarımızın doğruluğunu kanıtlamış olmazsınız.Sapla samanı ayırmamız gerekir.Saygılarımla.
 • ali dal ali dal 1 ay önce
  sabah sabah yüreğime su serptin doğrudur.doğuda başkana münafık diyorlar bir kaç yıl önce marksizm ilmini oku doğruluğu onda gör diyorlardı şimdi sözde ilahiyatçıları aday yapıyorlar.velhasıl birine beddua etmek isterseniz mumin ve münafıkayırd etme inşaallah deyin tamamdır
 • O.ural.O.ural.1 ay önce
  Aynen katılıyorum içimizdeki haçlı ç.h.p. dur.
 • O. Ural.O. Ural.1 ay önce
  İçimizdeki haçlılar ç.h.p. nin içindedir akıllı olmalıyız.

Günün Özeti