• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI
08 Ekim 2019

Algı terörüne destek vermek

“Bazı insanlar vardır, asla bir düşünce üzerine kafa yormazlar; her dönem ne modaysa kendilerine onu seçerler”. Tolstoy.

Tolstoy’un zamanında “algı denilen şeytani terör” var mıydı bilemiyoruz ama bu sözü ettiğine göre demek ki, o devirde de insanlar algı terörüne karşı destek vermişler ki, böyle bir söz söylemiş.

Acaba dünyanın başka ülkelerinde de bizdeki kadar algı terörüne destek veren kalabalıklar var mıdır? Yine de bizdekinin benzeri olacağını sanmam.

Şeytanın iflas ettiği ve görevini Twittere devrettiği günümüzde; “görünmeyen değil, görünen şeytanlarla” halkımızın başı dertte.

Millet olarak bu kadar ucuza harcanmamız çok şaşırtıcı ve acı.

Sözümüz, özümüz, düşüncemiz, fikrimiz, inancımız, kimlik ve kişiliğimiz; bilmediğimiz, tanımadığımız, görmediğimiz, kimlik ve kişiliğine dair en ufak bir ipucu dahi bulamadığımız birileri tarafından kolayca yönetilmekte.

¥

Şükürler olsun Twitter şeytanından kurtulalı yıllar oldu. Kısa bir süre avlandım ve bir daha avlanmamak üzere o defteri kapattım.

Memlekette olup biten hadiseleri izleyince görülmekte ki, ağırlıklı olarak devlet ve millet aleyhine çıkarılan haberlerin tümünün Twitter şeytanının ürünleri olduğu meydanda.

Twitteri yöneten algı şeytanları, kimi ve neyi gündeme taşımak istiyor ve nerelerden nasıl beslenmek istiyorlarsa, o mesaja destek vererek ve verdirerek gündem oluşturmaktalar.

Başka toplumlardan haberdar değilim ama bizim milletimiz içerisinde; “inancı-imanı olan ekseriyetimizin” bu algı terörüne isteyerek-istemeyerek ortak olmaları çok şaşırtıcı.

Kaynağı belli ve güvenilir olmayan habere, bilgiye, duyuma, aktarılana, anlatılana; kimlik, kişilik ve karakter sahibi insanlar nasıl olur da inanabilir ve katkı verebilirler?

Bu hal insanın ahlakını bozar. İnsanı öyle bir hale sokar ki kişiyi tembelleştirir, mantıklı ve yararlı olan her işi savsaklamaya iter, insani görevleri bir kenara bıraktırır.

¥

Sosyal medyanın her türlüsünde, algı yönetimi ve manipülasyonu hızla devam etmekte. Doğrusu bu hususta devletimizin eli niye bu kadar zayıf onu da anlamak güç!

Özellikle Twitter, Facebook ve benzeri şeytani alanlarda süren algı yönetimi, insanları belli gruplara ayırarak; ülke genelinde yalanların, iftiraların, ihanetlerin kurbanları haline getirmektedir.

İşin vahim bir tarafı da yine RTÜK adlı harman yerinden farkı olmayan kurum başta olmak üzere, devletimiz adına ilgili teşkilatların, bu yalanlara ev sahipliği yapan televizyon ve internet sitelerine karşı bir yaptırımlarının olamaması. 

Algı yönetmenlerinin başardıkları şey hiç tanımadıkları, görmedikleri hatta göremeyecekleri binlerce insanı adeta hipnoz ederek kullanmalarıdır.

Teknolojinin teröre ve şeytani meselelere hizmet ettiği kadar; insana, ülkeye, millete, devlete hizmet etmesini sağlamak bu kadar zor mudur?

¥

Ezcümle:

Algı terörünün amacı, insanları ideolojik yönleriyle avlamak ve istedikleri noktaya getirip kullanmaktır. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

komedyenler

Görüldüğü gibi ak parti b (babacan) ve akparti c (tavukoğlu) teşekkül ediyor; seçmen ne yapsın şimdi bunları? Memo' nun ağasına; "üle aga, madem bu araba senindi, biz bu p.k' u neden yedik o zaman?" fıkrasını okuyunuz ve gülünüz!
 • Yanıtla

Tata Tonga

benim twitterim eyidir, senin twitterin kötüdür. benim twitterim senin twitterini döver...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23