25 yıl sonraküçük bir teneffüs

26 Haziran 2019 Çarşamba

Görüldüğü ve yaşandığı gibi hemen herkesin gündemi İstanbul seçimi! Yine her birimiz dağarcığımızda ne varsa konuşuyoruz.

Seçim sonuçlarına sevinenler var üzülenler var. Sevinenlerin birçok sevinme sebepleri olabilir. Sevinenleri sevinçleriyle baş başa bırakarak üzülenlerle hasbihal edelim.

Bir kere üzülmek, amentüsü sağlam insanların işi olamaz.

Şimdi bu sözden sonra da ne denilir ki? Belki şöyle diyebiliriz. “Zorlama bir teselli”! Kesinlikle zorlama bir teselli değil.

-“Hayır zannettiğinizden şer, şer zannettiğinizden hayır doğabilir” ilkesi, bizim iman etme gerekçelerimizdendir.

İstanbul’da yıllardır gerilen iki siyasi fay hattı vardı.

Birincisi, malum zihniyetin 25 yıldır belediye seçimlerini kazanamamasına dair kin, öfke, garaz ve benzeri hırsları birikmişti.

İkincisi, içinde yaşadığı Müslüman toplumun dini ve milli değerlerine karşı açıkça kin, öfke ve şirretlik yapamayan çevreler, öfkelerini-kinlerini Erdoğan üzerinden kusuyorlardı.

Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’ın şahsına normal hiçbir insan düşmanlık edemez. Etmesi de gerekmez. 

Cumhurbaşkanına düşmanlık edenlerin ortak buluştukları nokta, Erdoğan’ın sağlam bir amentü sahibi olmasıdır. Dine saldıramadıkları için ona saldırmaktadırlar.

23 Haziran seçimlerinde sandığa yansıyan böylesine farklı oyların ana sebebi budur. Yani iki fay hattı şimdi boşalmıştır.

Malum zihniyet ve ortakları, 25 yıl aradan sonra meclis üyelikleri ve çoğu ilçesi Ak Partili olan (Silivri Cumhur İttifakı) bir şehirde İstanbullulara hizmet edeceklerdir.

Siyasi tarihi bilenler bilir, bilmeyenler için son 40 yılına dair şu söylenebilir.

Bu kırk yıl içerisinde, 17 yıl boyunca halkın teveccühünü, Ak Parti dışında artırarak devam ettiren hiçbir parti olmamıştır.

Haliyle mevcut sonuç bir başarısızlık değil, küçük bir teneffüstür.

Yine siyasi tarihimizde milletimizin; “vatanına, bayrağına, devletine, dinine” dair tüm inanç değerlerini R. Tayyip Erdoğan göğüslemiş ve göğüslemektedir.

Dünkü konuşmasında da bu inancını bir kere daha tekrarlamıştır. Okumayan ve dinlemeyenler için hatırlatalım.

-“17 yıldır girdimiz her mücadelede milletimizin desteğini yanımızda bulduk.

Vesayet güçleri üzerimize geldiğinde çareyi milletimize sarılmakta bulduk.

Mücadeleye devam gücünü hep milletimizde bulduk.

Milletimizle birlikte ‘ona minute’ dedik. Gezi olaylarında sokakları karıştırarak birliğimize göz diktiklerinde bu oyunu bozduk.

FETÖ darbe girişiminde bulunduğunda alçakların karşısına yine milletimizle dikildik. Ekonomide süren ve saldırı halini alan tuzakları milletimizle göğüsledik.

İstikrar ve güven ortamına yönelik saldırılar bugün de sürüyor, yarın da devam edecektir. Bundan sonra çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Bizim siyaset anlayışımızda millete küsmek, hele hele milleti suçlamak asla ve asla yoktur. Tam tersine gerek 31 Mart’ta, gerek 23 Haziran’da milletimize kendimizi neden anlatamadığımızın muhasebesini yapacağız.

Bu değerlendirmenin sonucuna göre de atmamız gereken adımları hayata geçireceğiz”.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Ali Sami YenAli Sami Yen26 gün önce
  ..Adındaki ¨Adaleti¨i unutursan sonuç bu olur. Hayır ben çok adaletliydim ama bu millet nankör çıktı ¨¨ diyebiliyor musun rahatlıkla . Vicdan insanların içindeki ¨Tanrı parçacığı¨dır. Ben böyle adlandırıyorum, siz başka isim de verebilirsiniz. 31 Mart seçimlerinden sonra seçimlerin kendine hukukçu diyenlerce iptal edilmesi o vicdanları yaraladı. Körü körüne oy verenler hariç herkesin vicdanı sızladı. İmamoğlu o vicdana seslendi ve o ses karşılık buldu. Allahın adaleti vardır hiç kimse de Allahın indinde ayrıcalıklı değildir. Allahın adını dilinden düşürmeyen mi, Allahın adını hiç ağzına almasa da Allah yolunda olanlar vardır.Bunu kimse bilemez.Sağlıcakla kalın.
 • cevdet kabakcıcevdet kabakcı26 gün önce
  değerli kardeşim teneffüs değil küme düşüyoyoruz.anadoluda durum vahim chp nin 3 oy aldığımilliyetçi köyden mezhepçi adayA150 oy alıyor.K.maraşta yüzde yedi oy alan chp . Yüzde otuz oy almış tehlike büyük ölü yüzü putralamayın SELAMLAR M T TB Lİ KARDEŞİN
 • hasan...hasan...26 gün önce
  Peki, bazı pek mühim "adım" teklîfleri..!Siyâsîler, kendilerini dîne ve millete uydurmalıdırlar..! Zinâ, âcilen tekrâr yasaklanmalıdır. Erkek (baba) da tekrâr âile reîsi olmalıdır! Hınzır (domuz) eti üretimi, kesimi vs. sâdece gayri müslimler (kâfirler) için serbest bırakılabilir. En önemlisi de, Selçuklu ve Osmânlı ecdâdımızın bizlere mîrâs bıraktığı pek temiz ve muhkem Ehl i Sünnet ve Cemâet İtikâdı terğîb ü teşvîq edilmelidir..! Vesselâm...
 • müslümmüslüm26 gün önce
  İslam dan anladığınız bir kısım insanları zengin edip bir kısmınıda açlığa sefalete mahkum etmekmidir. Mülakat diye birşey çıkardınız, dayısı olmayan, torpili olmayan insanlar KPSS de 90-100 puan aldıkları halde mülakatta eleniyor, ama 60-70 puan alanlar mülakatta 90-100 verilerek ataması yapılıyor. Bumu sizin adalet , hak, hukuk dediğiniz. FETÖ ile işbirliği yapıp ortaklılk bozulunca da garibanları cezalandırıp, siyasi ayağa gelince haklrında meclis araştırması istenince red ettiniz bumu sizin İslam dan anladığınız hakkaniyet, doğruluk. Bu zihniyet ve akılla devam ederseniz İstanbul gibi Türkiye yide kaybedersiniz. Çuvaldızı başkalarına batırırken birazda iğneyi kendinized batırın. Yapmış olduğunuz hataları ve yanlışlarınızı tespit edin...
 • Veysel POLATVeysel POLAT26 gün önce
  Samimi bir Müslüman hiçbir insan'a düşmanlık beslemez.Müslüman yanlışı her kim yaparsa yapsın ona itiraz eder. Kul hakkını her kim yerde yesin ona itiraz eder. Elindeki devlet gücünü her kim kötüye kullanırsa kullansın ona itiraz eder
 • engineerengineer26 gün önce
  çok mal haramsız, çok söz yalansız olmaz, amentüsü sağlam olan buna da dikkat edr.
 • bu zamanda kemalist olacanbu zamanda kemalist olacan26 gün önce
  Kemal Kılıçdaroğlu' ya göre kim kazanmış biliyonuz mu: Mustafa Kemal ve arkadaşları!  Mustafa kemal, Mustafa kemal diye diye sen de öğrendin malı götürmeyi ha!
 • Ayşe ÖzbekAyşe Özbek26 gün önce
  Ne teneffüsünden söz ediyorsun sen yazar efendi. Biti bitti. Ülkeyi soyup sogana çevirin, yiğidi samana muhtaç hale getirin, Apo'yu hani şu bebek kaatilini yardıma çağırıcak duruma düşün sonra da küçük bir teneffüs deyin, Yüzsüzlüğün bu kadarı da fazla ama. Haydi hoşça kal.
 • milli gorüş geliyor, az durunmilli gorüş geliyor, az durun27 gün önce
  İsmail Hakkı Biraz' ın milli düzeni gelmedi; n' oldu ki acaba: bi bakın bakalım eşşeen sırtına yükledilerdi ama, su içmeye falan mı gitti ki!

Günün Özeti