15 Temmuz’da Bedenlerini Toprağa Sırlayanlar

17 Temmuz 2019 Çarşamba

15 Temmuz darbe kalkışmasının devlet-millet bütünlüğü içerisinde durdurulması, bütün dünyaya bir ders olarak yetmiştir ve umarız ki derslerini almışlardır.

Terör destekçisi Amerika başta olmak üzere “Haçlılık kiniyle” Türkiye düşmanlığında ısrar edenler, söz konusu vatan olunca bir milletin nasıl dirildiğini ve dirileceğini gördüler.

15 Temmuz gecesi toprağa can eken şehitlerimizle birlikte yediden yetmişe kadınımızla, erkeğimizle, Allah için vatan için bağımsızlık için sokağa çıkan tüm insanlarımız, ruhunu Allah’a, bedenlerini toprağa teslim etmeye hazırdı.

Bu hakikati o gün sokağa iyi niyetle, art niyetle, dostça, düşmanca çıkan herkes gördü. İstiklalimiz için şehit ve gazi olanlar canlarını feda ederken, düşmanca görenler istiflerini bozmadan darbeye destek verdiler, tiyatro diyerek ihanetlerini sergilediler.

¥

Biz millet olarak hakikaten çok insaflı, vicdanlı ve aklıselim bir halkız. Yüzlerce can toprağa ekilirken, ortalık şehit ve gazilerden geçilmezken, ekmek yedikleri ülkeye ihanette hiç fırsat kaçırmayan malum çevrelere kimse bir şey demedi.

Darbeyi kabullenerek marketlerden yiyecek depolayanlardan tutun da benzinlik pompalarını kapatanlar, içlerinde hazır beklettikleri kinlerini boşaltmak için fırsat kollayan darbe destekçileri, sosyal medyadan ihanete destek verdiler ve günlerini gün ettiler.

Bugün de yine aynı çevreler; yüzlerce şehidimizi, gazimizi, devletimizin ve milletimizin en az yüz yılının çalındığını, gasp edildiğini görmeyecek kadar alçakça icraatlarını sürdürmekteler.

Böylelerinden üzerinde yaşadıkları toprağa “vatanım” demeleri beklenmez elbet. Kendilerini ait hissetmedikleri topraklarda yaşayanların zaten hiçbir kutsalı yoktur.

¥

15 Temmuz’u unutmamak üzere yurtiçinde ve dışında icra edilen programlara iştirak eden her ferdimizin gözünde ve yüreğinde, o günkü İstiklal ruhu aynen yaşıyordu. Hamdolsun.

Yahya Kemal der ki;

- “Vatan, ne bir feylesofun fikridir, ne bir şairin duygusu… Vatan, gerçek ve hakiki bir yerdir. Onun her maddesini her hâlini sevenler vatanı sevebilir”.

Abdülbaki Gölpınarlı der ki;

- “Dünü bilmeyen bugünü anlayamaz; bugünü anlamayan yarını göremez, yarını inşa edemez; hatta dünden hamlelerin nedenlerini bile düşünemez”.

Peyami Safa ise şöyle der:

- “Tarihinin sürekliliğini kaybeden bir millet, her şeyini kaybetmeye mahkûmdur. Hafızası parça parça kopmuş bir akıl hastası gibi geçmişiyle, hatıralarıyla ve benliğini terkip eden bütün varlık unsurlarıyla ilgisi kesilmiştir.

Yabancı tesir ve müdahalelere, yabancı korumaya hazır ve muhtaç bir halde, önce bağımsızlığını sonra da bütün milli şahsiyetini ve varlığını kaybeder”.

¥

Ezcümle:

Altmış yıldır darbelerin her türlüsüyle, otuzbeş yıldır terörle boğuşuyoruz. Artık şu anlaşılmalı değil mi?

Üstte mavi gök çökmedikçe, altta yer yarılmadıkça; vatanımıza, devletimize, milletimize, bayrağımıza, dinimize karşı yapılan kalkışmalar, devlet-millet eliyle bertaraf edilecektir. 15 Temmuz’da gösterilen milletçe diriliş bunun tapusudur. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Fatih 1453Fatih 14531 ay önce
  Bazı kişiler içeri tıkılan fetöcüleri görmüyor,yok efendim siyasi iktidar fetöcüleri ortaya çıkarmak istemiyormuş zamanı gelince hepsi ortaya çıkacak merak etme Demirtaş gibi onlarıda zindan bekliyor.İstanbulu darbecilere teslim edildiği filan yok sadece nankörlük var,unutuldu hastane kuyrukları,iski skandalları,çöp patlamaları Allahü Teala Reisi başımızdan eksik etmesin.
 • CerenCeren1 ay önce
  Ne güzel bur yazmışsınız,teşekkür ederim.
 • ali dalali dal1 ay önce
  dün kılıçdaroğlu :bırakalım ihvan kardeşliğini falan diyordu .bize onlardansuriyeve mısırla derhal ilişki kurulmalı diyordu.her zıddı ile kaimdır yani :israil ve prenslerle iyi olalım istiyor.geçen gün suriyede 25 yıl hapis yatmış biri vardı medyada.okusa diyecağım ama boş.sitemim ona değil alnı secdeli olupta ona ve imamoğluna kananlara yazıklar olsun derim.allah kimsenin yaptığından gafil değildır.
 • ali dalali dal1 ay önce
  dün kılıçdaroğlu :bırakalım ihvan kardeşliğini falan diyordu .bize onlardansuriyeve mısırla derhal ilişki kurulmalı diyordu.her zıddı ile kaimdır yani :israil ve prenslerle iyi olalım istiyor.geçen gün suriyede 25 yıl hapis yatmış biri vardı medyada.okusa diyecağım ama boş.sitemim ona değil alnı secdeli olupta ona ve imamoğluna kananlara yazıklar olsun derim.allah kimsenin yaptığından gafil değildır.
 • analşılmzanalşılmz1 ay önce
  acaba onlar hala fetocuların siyasetten ve bürokrasiden temizlenmediğini görseler bir kere daha bunu yaparlar mı. içimiz yanıyor adamlar yerlerini korudukça
 • hüseyinhüseyin1 ay önce
  Düşünebiliyor musunuz?..Bir ülkede, siyasi iktidar kendisine karşı yapılmış darbenin gerçeklerini ortaya çıkarmak istemiyor...Amaa!..Hain girişimin yıl dönümleri "demokrasi şenlikleri" adıyla çeşitli etkinliklerle anılıyor. Kurdeleler kesiliyor, hamaseti en üst seviyede nutuklar atılıyor, bol keseden atılıp tutuluyor... Hele hele, o hain kalkışmanın siyasi ayaklarına kenarından olsa bile ilişil(e)miyor!..TBMM'de, 4 Ekim 2016'da FETÖ Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu kuruldu. Çalıştılar, çalıştılar... Dinlediler... Bilgilerine başvurdular... Kendilerine tanınan yasal süre içinde raporlarını da yazdılar. Bu rapor eksiklikleri yüzünden epey eleştirildi. Hafızam beni yanıltmıyorsa, TBMM'de bugüne kadar eşine benzerine rastlanmayan bir şey oldu!. Aradan 33 ay geçmesine rağmen rapor, bir türlü bastırılıp Genel Kurul gündemine getirilmedi. Hâl böyle olunca da milletvekilleri FETÖ komisyonu raporunu tartışamadı. Anlayacağınız darbe komisyonu raporu hem var hem de yok!..
 • VatandaşVatandaş1 ay önce
  Ne güzel ifade etmişsin iz .Ama ne olduda gidip İstanbul'u darbeye tiyatro diyenlere teslim ettiniz ey İstanbul yazıklar olsun size.belalar kapıda.vesselam.

Günün Özeti