28 Şubat’ın medyasını yargılamak çok mu zor?

28 Şubat 2019 Perşembe

Hukukçu olmasaydım, belki ben de “Bir bildikleri vardır” derdim.

“O kadar da basit değil canım. Her şeyin usûlü, yordamı vardır” derdim..

“Hukukun gereği, demek ki böyle işletiliyormuş” derdim.

Kusura bakmayın..

Hukuki kavramlarla konuyu boğmaya hiç gerek yok.

Entel-dantel açıklamalarla, yargılamalardaki uzunluğun, tekrar tekrar ertelenen duruşmaların, şimdi de son olarak Yargıtay’da dosyanın bekletilmesinin hiçbir mantıklı izahı yok.. Olamaz.

Neden bahsediyorum?

Tabii ki 28 Şubat davasından..

Olay tarihi 1997..

İddianame tarihi 22.05.2013..

Karar tarihi de 13 Nisan 2018..

O günden bu yana da..

Yargıtay’da bekliyor..

Zaten iddianameyi hazırlamak için bile 16 yıl geçmiş..

Kararı vermek için 5 yıl geçmiş..

Şimdi de Yargıtay’da bir yıldır bekliyor..

Daha ne kadar bekleyecek ise..

Oysa..

Her şeyi ile, halkın gözünün önünde cereyan eden bu olaylar için, yargılamalar bu kadar zor olmamalı..

İşi hukuk kuralları içinde labirente çevirerek, kimsenin bir şey anlamayacağı çözümsüzlüğe götürmemek gerekir..

Diyeceksiniz ki, “Darbenin asker ayağı yargılandı. Kör topal da olsa, bir süre cezaevinde yatan oldu. Mahkumiyet alanlar oldu.. Ama 28 Şubat darbesinin medya ayağına dokunan olmadı.. Siyaset ayağından hesap sorulan kimse olmadı.. İşadamları ayağına, ‘Siz neler yaptınız öyle?’ diyen olmadı..”

Haklısınız..

Darbenin asker kolunu görüp, medya kolunu görmezden gelmek..

Asker sınıfından generalleri yargılarken, sivil sınıftan işadamı generalleri yargılamadan muaf tutmak..

Hiç akıl kârı değil..

Oysa, dava basit..

İddia basit..

Yargılama da basit olmalı..

Nedir iddia?

12 Haziran 1997 tarihli Hürriyet’in manşetindeki “Gerekirse silah bile kullanırız” başlığı.

Her şeyi ifade etmiyor mu?

Çağırırsınız, Hürriyet’in o tarihteki genel yayın yönetmeni Ertuğrul Özkök’ü, oturtursunuz sanık sandalyesine..

“Söyle bakalım Ertuğrul.. Silah kullanmaktan bahsedilen manşetin spotunda, ‘Genelkurmay Başkanlığı, Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmaya çalışan irticaya karşı mücadelede gerekirse silah kullanılacağını açıkladı’ diye yazmışsınız. Bu açıklamayı yapan kişiyi, söyler misin?”

Ertuğrul Özkök, kem edecek, küm edecek.

“Haber kaynağım gizlidir” diyecek..

“Tamam Ertuğrul’cuğum, biz o lafı edenleri, başka delillerle bulduk, cezalandırdık zaten.. Ama sen kaynak gizli ayakları ile, meşru hükümete karşı yapılmış silah kullanma tehdidini yayınlayan kişi olduğuna göre, senden başlayalım, medyadaki darbecilere cezaları vermeye” dersiniz..

Olur, biter..

Topu topu, 10 dakikanızı alır, tüm yargılama..

Ardından, çağırırsınız Oktay Ekşi’yi huzura..

“Aaaa.. Ne tesadüf Oktay amca.. Sen de gazetenle aynı gün, silahtan bahsetmişsin.. ‘Gerekirse silah da kullanarak’ başlıklı yazını üç harfliler mi yazmanı istedi? Nerden aldın bilgiyi” dersiniz..

Onun da vereceği cevabı üç aşağı beş yukarı tahmin edebiliyoruz..

“O günlerdeki konjonktür gereği..” diye başlayıp devam ederken..

“Sadede gel Oktay amca..” der, hatırlatırsınız: “Silahtan bahsediyorsun.. Herhalde ‘Kastım oyuncak silahtı’ diyerek aklımızla alay etmeye kalkmazsın.. Kimlerle işbirliği içindeydiniz, anlat, anlatmasan da, karar hazır zaten” dersiniz..

Geçersiniz..

Çağırırsınız Cumhuriyet’in o tarihteki sorumlusunu..

“Siz biraz başlığı değiştirmişsiniz.. ‘Gerekirse silahla koruruz’ demişsiniz.. Hayrola?.. Çekindiğiniz bir şey mi vardı?” der, kafa bulursunuz..

Ardından Mustafa Balbay’a sorarsınız: “İrticaret’ten kastınız neydi? Haziran’da başkentin karanlık bulutlar tarafından istila edildiğini söylerken kastınız neydi?”

Yok öyle, “Efendim ben bir tespit yapıyordum.. Görüntü öyle idi” falan numaralarını..

“Sen 28 Şubat darbesinin neresinde idin, söyle arkadaş. Kara bulut, Erbakan hükümeti miydi? Seçmenin sandıkta oy verdiği partiye, siz kara bulut gözü ile mi bakıyordunuz? Sen CHP’ye oy vereceksin.. CHP seçimi kazanamayacak.. Senin eşit şartlarda yarıştığın rakip parti seçimi kazanacak. Sonra sen, darbeci generallerle iş pişirip, ‘Kara bulutlar’ diyerek, ayak oyunları ile hükümeti devireceksin öyle mi? Otur yerine.. Başaramadınız. Aldığın not da sıfır” der.. 

Onu da mahkumiyet listesine geçirirsiniz..

“Gel bakalım Milliyet” diyerek, sıradaki kartel yöneticisini çağırır, oturtursunuz sanık sandalyesine..

Sorarsınız: “Şu başlık açık seçik her şeyi ifade ediyor ama.. Biz bir de size soralım istedik.. ‘Ordudan son uyarı’ manşetinizin anlamı ne idi?”

Hemen devamında Derya Sazak’ı çağırırsınız: “Derya Bey.. Siz de aynı gün, şöyle başlık atmışsınız: ‘Tek, tarih vermediler..’ Demek siz darbeyi öğrenmişsiniz.. Sadece tarihini size vermemişler.. Öyle mi? Yoksa tarihi verdiler de.. Siz kıskandınız da mı, yazmadınız? Yoksa.. Muhataplarınıza Çin işkencesi yapmak için, ucundan azıcık azıcık bilgilerle mi yetiniyordunuz? Bir söyle de herkes öğrensin, ‘tarihi verilmeyen’ ne idi Sazak efendi? Çokomilk’lerin son kullanım tarihi mi?”

Sonra onu da alırsınız listeye..

Dönemin Sabah’ını unutmayalım..

Zafer Mutlu’su, Fatih Çekirge’si ile..

“Muhtıra gibi brifing” manşetini atanları da çağırırsınız..

“Genelkurmay’daki brifingi izleyen Sabah ekibinin ortak yorumu” diyerek, “Askerin hükümete muhtıra verdiği” iddiasında bulunan, ama tek kelime ile bu muhtırayı eleştirmeyen Sabah ekibinin kimlerden oluştuğunu sorarsınız..

“Tehlikeye büyük” ile neyi amaçladıklarını, “Silahla korumak” ile kardeş kavgasını mı kasdettiklerini sorup, onları da mahkumlar listesine alırsınız..

Hiç zor değil..

Tartışılacak küçücük bir konu yok..

Suçlar açık..

Deliller ayan beyan ortada..

“Bizim yaptığımız gazetecilik” diyenlere, “He he.. Biliyoz zaten” der, cezaları bastırırsınız..

“Bizim yaptığımız da yargılama.. Darbecilerin cezalarını verme” der, tebessümle birlikte kararı açıklarsınız..

Hiç zor değil..

Darbenin medya ayağı yargılanırken..

Bir yandan da..

“Asker abilerimiz bize hükümet kurma görevi vermiş..  Ne güzel etmişler” diyerek, bakanlık koltuğuna oturan, ardından 28 Şubat kararlarındaki kanunları çıkartanları da, alırsınız sanık sandalyesine..

Bir dönem yapılan hukuksuzlukların hesabını sormuş olursunuz..

Ki..

Kimse..

“Bizi gazeteciler destekler, işadamları desteklerse, başarırız” diyerek, 27 Nisan 2007 muhtırasına teşebbüs edemesin..

15 Temmuz 2016 hain darbe girişimine teşebbüs edemesin..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Süleyman demir Süleyman demir 7 gün önce
  Onlar yargılamadıkça bu ülkede adelet yerini bulmayacaktır
 • Selim özhancıSelim özhancı24 gün önce
  Sizi bütün kalbimle destekliyorum
 • Şanlıurfa Şanlıurfa 24 gün önce
  28 Şubat artık yeter kaç yıl oldu bazı medya hocalar YÖK patron siyasi kimin parmağıvarsasuçlular hesab versin .
 • Mehmet Mehmet 24 gün önce
  Medyanın 28 şubatı olmaz.Kim devleti aldatıyorsa,devlet yerine birilerini yalan yanlış destekliyorsa,milleti kandırıyorsa o yargılanmalı.
 • memetmemet24 gün önce
  güzel kardeşim güzel diyorsunda bu fetönün siyasi ayağı hiçmi hiç yok niye yazmıyorsun
 • KADROLU..FETÖCÜLERLE..MÜCADELEKADROLU..FETÖCÜLERLE..MÜCADELE24 gün önce
  sizi.....gidi......BOŞ.....TENEKELER.........SİZİ.........ALGI....YAPMAYI.....bile.....beceremiyorsunuz..........Bunlar......ORDU...EVİNİN.....önünden.....bile.....geçemiyorlar........Evlerinde....KAPICIYA....2 ekmek.....aldıramaz......durumdalar.......omuzlardan....PIRPIRLAR.....uçtu......o....KUDRETLİ. Genrallerinide......ÖLÜM...DÖŞEĞİ...YATAKLARINDA....yargılayıp..cezalarını....vermeğide... AKPARTİ......zamanında....oldu.................Bugünlük......bu...kadar....bilgiyi.....anca............. HAZMEDERSİNİZ.......................................olmadı.....soda....için
 • KADROLU..FETÖCÜLERLE..MÜCADELEKADROLU..FETÖCÜLERLE..MÜCADELE24 gün önce
  KARADAYI....87....YAŞINDA........ÇEVİK.....BİR....80....YAŞINDA....ÇETİN....DOĞAN...79....YAŞINDA............DİĞERLERİNİ............BİRAZ.....SİZ.......ARAŞTIRIN................Bu....adamlar.....ADLİ....KONTROLLE.....dışarda.....
 • KADROLU..FETÖCÜLERLE..MÜCADELEKADROLU..FETÖCÜLERLE..MÜCADELE24 gün önce
  28 ŞUBAT......YARGILAMA...YAPILMADI.....DİYEN.............................SAHTEKARLAR......... 28 Şubat dönemine ilişkin 103 sanığın "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini cebren düşürmeye ve devirmeye iştirak" suçundan yargılandığı davada karar açıklandı.İsmail Hakkı Karadayı, Çevik Bir, Çetin Doğan, Erol Özkasnak, Fevzi Türkeri, İlhan Kılıç ve Kemal Gürüz'ün de aralarında bulunduğu 21 sanık müebbet hapis cezasına çarptırıldı. 68 sanık hakkında beraat kararı verildi.Kararların oybirliği ile alındığı öğrenilirken, müebbet hapis cezasına çarptırılan sanıklar için yaşları ve sağlık durumları nedeniyle tutuklama kararı verilmedi
 • ayhanayhan24 gün önce
  BACAĞI KOPAN KIZIN HAKKINI Kİ ARAYACAK?.........Bursada imam hatipte okuyordu kızım......UNUTTUNUZ MU 28 şubat POSTMODERN DARBECİ ŞEREFSİZLER... LAN AHİRETTE SİZİ YAKALARSAM SİZİ...VAR YA... KOLLAYIN ... ŞEREFSİZ SÜRÜSÜ...
 • KADROLU..FETÖCÜLERLE..MÜCADELEKADROLU..FETÖCÜLERLE..MÜCADELE24 gün önce
  M.ALİ.K................15..TEMMUZ...GERÇEK...SUÇLULARINI...ÖĞRENEMEDİYSEN......................kulağını......iyice.......AÇÇÇÇÇÇÇÇ...................................................................................................40..Yyıldır.....VATANDAŞIN.....saf....DİNİ.....DUYGULARINI....İSTİSMAR.......ederek.........RAMAZAN..da....tuttuğu......ORUCUN.......FİTRESİNİ.....ÇALAN...KURBANI....DERİSİNİ...ÇALAN.....sadakaları....çalan......BAŞÖRTÜLÜ....olarak...aldıkları.....eşlerinin....önce....başların...SONRA..K*******I.....açan......vatanhainliğinda.....sınır....taımayan........PARAYA....TAPAN.......TAKIM....ELBİSELİ.......BADEM......BIYIKLI..................SENİN.....ETRAFIN....HEP....ONLA.... DOLU............ayıktın........yardımcı...olabildiysem....ne....MUTLU
 • KADROLU..FETÖCÜLERLE..MÜCADELEKADROLU..FETÖCÜLERLE..MÜCADELE24 gün önce
  VATANDAŞ.....SABRİ...............AKİT-VAKİT........okurlarını......cumhuriyet-aydınlık-sözcü............ okumaya....davet....etmek..........................kocaman...CÜSSELİ...BİR.....DOMUZU..................... odun....ateşinde........pişirip........BİZİ.....DAVET.....ETMEYE......benzer........................DİNİMİZ..... EMRİ.....GEEĞİ....BİZ.....DOMUZ.....ETİ....YEMEYİZ............................................................ ...ZINISIMADNIKRAF.................................NİNEKİLHET..........................unutmadık
 • ayhanayhan24 gün önce
  DEĞERLİ EİTÖR KARDEŞİM; bütün yorumları okudum..işin kolay değil...seni takdir ediyorum...muhterem ali karahasanoğluna selam,saygı,sevgi...iletebilirsen memnun olurum...28ŞUBAT HAKKINDA YAZMIŞ...SAOLSUN...O VE AKİT GAZETESİ YAŞADI...BEN DE YAŞADIM...yaşamayanlar vıdı vıdı vıdı demokrasianlatmaya devam ediyorlar... O İŞ ÖYLE BÖYLE DEĞİL....
 • Rıfat Rıfat 24 gün önce
  Hükümet halkın isteklerine duyarsız kalmaya devam ettikçe yerel seçimde iyi bir tokat yiyecek, yesin ki belki silkinip kendine gelir!
 • MustafaMustafa24 gün önce
  Asker kısmı yargılandı ve (simit/tatlı çalan 16 yıl yatarken, devleti ele geçirmekten beter edenler 350-490milyar$ iç edenler aynen sn. Özal cenazesine uygulanan zehir var zehirlenme yok örneğinde ki gibi, darbe yaptılar ama ceza yok denildi, EĞER BU ŞEKİLDE YARGILANACAKLARSA HİÇ ELLEMEYİN devlete masraf ettirmeyin derim.) Ama bacılarımıza fahişe diyenleri budaklı kazıkla sorgulayacaksanız, ne duruyorsunuz derim.
 • Fabrikaaaa diyenlereFabrikaaaa diyenlere24 gün önce
  TÜLOMSAŞ ,TCDD ve ASELSAN işbirligiyle Eskişehir de herhangi bir lisans altında olmadan üretilen DİZEL hibrit motora sahip %60 yerlilik oraninda ilk yerli LOKOMOTIF, sağladığı %40 yakıt tasarrufu avantajıyla Berlin'de ki demiryolu fuarı INNOTRANS'ta büyük ilgi gördü.
 • melih53melih5324 gün önce
  peki yakın ve hala devam eden tarih hocam..ak partinin akp leşme süreci.halktan kopuşu..muhalefete gerek yok bir ekonomi ve enerji bakanı yeni dönemdeki ak partiyi akp lileştiren davutoğlundan sonra en büyük darbeyi yapmadımı..ve en trajiği sizler hala gaz verme derdinde gibisiniz..halbuki toparlanma çok önemli..kriz deniyor kriz dünde çıkmıştı yarında çıkacaktır ve heryerde durum böyledir.sorun o krizin çözülüş süreci şekli.gerçekler saklanarak kriz çözülmez halkta o sürece katılmaz zaten.şimdi olan bu halkın akp den kopuşu bu sürece katılmaması..güven diyoruz yani **çok önemli güven..şimdi toparlanma zamanı..gaz zamanı değil hocam...ama nerdeeee..
 • RmznRmzn24 gün önce
  28 şubatın karakutusu çevik bir denen hain, adam tam bir yahudi hıristiyan casusu gibi çalışmış.
 • Can ÇCan Ç24 gün önce
  Ali bey Diyarbakırda savcı halı sahada maç yapan öğretmenleri tutuklatmış kendi takımı aynı saatte maç yapmak için AKİT te bu haber hiç olmadı .Lütfen böyle keyfi haberleri AKİT te göremiyoruz AKP ye dokunur diyemi acaba?Keyfilik arttı haberiniz olsun.
 • vatandas sabrivatandas sabri24 gün önce
  VATANSEVER KARDEŞLERİM. yorum yazan hepinize teşekkür ediyorum.anliyorumkihepiniz bilgi sahibisiniz .okuyan,irdeleyen elestiriler ve yorumlarinizdananlıyorum. Yalnızinternet üzerinden gazeteokumakgüzel ancak bir zaman sonra gazeteler satış yapamazlarise kapanmaolabilir .bu ülke ve bayrağıseven hepinizibayiden milli ve yerli birgazete almaya KAMPANYAYAdavet ediyorum.böylece hem yazar ve gazeteye destek oluruz.Bu milli emektar gazeteleri mızı yasatiriz, hemde çevremizde ki bir insan faydalanir. Yerli ve milli gazeteleri mızıdestekleyebilir. Ara sıradaSÖZCÜ, CUMHURİYET. AYDINLIK okumalı çünkü doğru yanlışdaha sağlıklı irdeleniyor. Hepinize saygılar sevgiler.
 • murat toprakmurat toprak24 gün önce
  ali bey neden 28 şubatçıları doğru dürüst yargılayıp cezalandırın demiyorsun.Bizzat faili cezalandırın ve sonravasıtalarını da cezalandırın.Tayip erdoğan korkusundan bir gün çıkıp 28 şubatçılardan gerçek manada bahsetti mi?Bir iki defa o da zevahiri kurtarmak için.28 şubatçılar elini kolunu sallayarak geziyorlar haberin var mı?Ergenekon balyoz BÇG vs vallahi sabit olan illegal kuruluşlardı ama recep efendi yalçın akdoğanaKUMPAS dedirtti ve ibra edildiler.Millet her şeyi biliyor ali bey.Reizzzzz makamının devamı için perinçekle içli dışlı değil mi?Bütün kemalist generaller en mühim noktalarda görev yapmıyorlar mı?
 • ŞükûhŞükûh24 gün önce
  Emir bey,Fetö liderini İskenderun'da asker iken elbisesinin üstüne cübbe giydirip camilerde vaâz verdirdiler 1960'lar da.Kasım GÜLEK,Yaşar TUNAGÜR ve Fetullah'ı Vehbi KOÇ'un evinde buluşturdular.Süleyman DEMİREL elinden ödül aldı bunun,videodan izleyebilirsin.Rockefellerin yetiştirmesi Ecevit,ABD'ye gitmesi için ikna eden kişidir,şefaat hakkınıda onun için kullanacak biliyorsun ! Ankara emniyet müdürünün bunlar için hazırladığı raporu Ecevit'e sunma hükümet yıkılır diyen de Mesut YILMAZ'dır.Zaman gazetesini Enis BERBEROĞLU ile beraber ziyaret eden,Fetö operasyonunu yürütmek için kurulan Karşı gazetesinin genel yayın yönetmeni olan Eren ERDEM'ipartiye alarak meclise sokan,Bugün gazetesine desteğe bizi KILICDAROĞLU gönderdi diyende Eren ERDEM'di.Danışmanlarının hepsi Fetö üyesi çıkanda KILIÇDAROĞLU değilmiydi.Hatta Müjdat GEZEN dâhi Feto liderinden ödül aldı fotografları var.1960'ların sonlarına doğru başlayan sızıntı sonrası Orduya,yargıya,eğitime,emniyete ve daha bir çok kılcal damara yerleşmeleride mi bu hükümetle oldu ? Tamam bu konuda bir çokları suçlu da ülkede algı,tek suçlu bu hükümet sadece.Velhasıl onlarla bir araya gelmeyen kalmadı,kimi menfaat için,kimi hizmet için,kimi güç kazanmak için,kimi kartvizit yapmak için,kimi bilmem ne için.Peki milyonlarca kandırılan varken hangisi çıkıp açıkça kandırıldık diyebilme cesaretini gösterdi,gösterdikleri tek şey sahte bayrak.Beraberlikleri belgelenmesine,fotoğraflanmasına rağmen üstelik.Bazıları hala desteğini esirgemiyor,güzellemelere devam ediyor sadece bunlarada degil PKK'ya ve diğer yasa dışı oluşumlara.Çakma bir ulusalcı,Atatürkçü ; Bizim yapamadığımızı cemaat ! yaptı ve şimdi Fetullahı destekleme zamanı diye de yazdı,çok eskide değil yakın zamanda hemde.
 • KADROLU..FETÖCÜLERLE..MÜCADELEKADROLU..FETÖCÜLERLE..MÜCADELE24 gün önce
  MELİKE...HANIM...................UNUTURSAN.....KARŞILAŞMAYACAĞII......ZANNETME.................AKPARTİ....nin....çıkardığı.....BAŞÖRTÜLÜ...Avukatlar...mahkemelerde....görev..yapabilir...KANUNUNA...rağmen....mahkemeye...alınmayan.....SAADET..FIRKASI...Genel..başkanı....KAMALAK.. ın...eşi...HANIMA....destek...iin....giden.....eşi...M.KAMALAK...adliye...önünde....yakapaça...... KOVALAYAN....chp..lilerle.....KOLKOLA...TEPİŞİRKEN........Ateist...TERÖR...örgütü...sempatizanı....Başkanlara....METHİYELER....düzülürken...................BU...UYUMA....DEĞİL................................KAN.....UYKYSUDUR
 • M Ali KM Ali K24 gün önce
  15 temmuz darbesinin gerçek yüzünü de yazsana,binlerce gariban suçlanıyor...
 • TürbanTürban24 gün önce
  Türban siyasi simge diyorlardı ; şimdi TKP HDP VE CHP in Türbanlı adayları var.Demekki türban siyasi simge diyenler milleti KANDIRDI.
 • YORUMCUYORUMCU24 gün önce
  beşli çeteye dahil iki kişiyi unutmuşsunuz biri eski sendika bşk biri şoför oda bşk
 • cemcem24 gün önce
  ali bey güzel anlatıyorsun da şunu sormuyorsun. madem 28 şubat bir darbe idi. neden bunu yapan paşalar 1 gün bile yatmadı.buna zemin hazırlayan yargı mensupları gazeteciler akademisyenlere dokunulmadı ?madem 27 nisan bir muhtıraydı bunu ben verdim diyen yaşar büyükanıt dan hesabı sorulmadı ? hatta reiz kendisine devlet üstün hizmet madalyası verdi. AKP nin gücü bunlara yetmez sadece gariban öğretmene ev hanımına yeter.
 • memosmemos24 gün önce
  Ali bey civitmayin Fetonun siysi ayagi niye arastirilmuyor AKP nuye hep red oyu veriyor madem Allaha iniyorsunuz 5 vakit namaz kiliyorsunuz Siz den Allah icin Rica ediyorum korkunuz yoksa yazin niye birakin domates patlicani Kürk vergisini sifira düsürdüker dün kime pes kes var gene ciftcinin Mazot vergisini sifirlasinlar Gemicikleri olanlari mazotunu sifirliyorlar yaz bunlari bilgenlisin bilmeyenler
 • hacı ali özhanhacı ali özhan24 gün önce
  Ali İhsan bey elinize sağlık....28 şubatın basın ayağına ve siyaset ve sermaye ayağına girmeyen AKP' nin çekincesini hep merak etmiştim, sizin yazınızdan sonra ne olacak merak ediyorum
 • ihsanihsan24 gün önce
  medya üniversite stk bankalr ayağı duruyor milyarlasr götürüldü nerde bunlar hırsızlar ortada geziyor adalet mi bu
 • MelikeMelike24 gün önce
  Post modern darbeleri halkın büyük bir kesiminin dini tercihi ve giyimi yüzünden aşağılanmasına, hor görülmesine, dışlanmasına sebep olmuştur.bu ülkenin kemalistleri de siyasal islamcilari da ikiyüzlü ve despottur. Umarım bu tarz despotluklarla bir daha karşılaşmayız.Demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçmiştir.
 • ozanozan24 gün önce
  TEK BİR RİCAM VAR;28 şubat'tan bu yana tümadalet bakanları teker teker tv'de hesap versinler,
 • ÖmerÖmer24 gün önce
  28 Şubat cilara ve onları örtbas edenlere ve dahi göz yumanlara HAKKIMIZI HELÂL etmiyoruz...
 • Erhak Erhak 24 gün önce
  28 Şubat medyayargılanmıyacak anladık artık.Yargıya karışamayız diyorsunuz.Hiç değilse bu gazetecilerin akreditadyonlarını iptal edin.Sebebini de deklere edin.Hakikaten bu yazarların kalemine ihtiyacınız mı var? Yoksa birgün bu kalemlerin lehinize de yazıp sizi sevmeyen kesimlerden oy devşirebileceğiniz kanaati mi var sessizliğinizde?Öyleyse bu halk kendine 28 şubatı lafta değil, eylemleriyle kınayacak bir partininarayışına girer.
 • KADROLU..FETÖCÜLERLE..MÜCADELEKADROLU..FETÖCÜLERLE..MÜCADELE24 gün önce
  DEVRAN....DÖNER....................FETÖ...nün....SİYASİ....AYAĞINDAN..........OO..ÇÇ............. HAKAN....ŞÜKÜR.........AMERİKADA....mesela...
 • ErselErsel24 gün önce
  Ülkesine ve milletine ihanet eden bir sürü insan bedenine bürünmüş batının uşakları bunlar hepsinin de tasması var sahipleri havla deyince havlayan Alman filoları yazıklar olsunbunlara ve bunları yargılamayan yargıya yazıklar olsun onca insanın hakkı var bunlarda azmış kusurmuş kuduz k.. bunlar akıları fikirlerimdüşüncelwri ele geçirilmiş maniler lar sır bunlar
 • emiremir24 gün önce
  SEN BIR HAK HUKUK ISTIYORSAN VE HUKUKCU'YSAN SUNU SORALIM28 SUBATMI FETO TERORISTIN YAPTIGIMI KOTUYDU?IKISI KOTUYSE 28 SUBAT FAILLERINI VE FETO TERORISTINI KOLLAYAN BUYUTEN OZLEYEN HER ISTEDIGINI VEREN EL ETEGINI OPEN ONA LAF EDENI VATAN HAINI ILAN EDENIDE YARGILAYALIM DIYEBILIRMISIN ALI!!VARMI BU YUREGIN ADALET ANLAYISIN GOSTER KENDINI ALICIK
 • GüneyrüzgarıGüneyrüzgarı24 gün önce
  İşdünyası,bazı siyasiler,üniversitelerin rektör ( Şehir papazı ) vedekanları( Mahalle papazı )asker,medya,stk'lar,Fetö liderinin oluşumu ve bilumum denekler 28 Şubat'ın kollarından her biriydi.Ve yazık ki bir çoğunun bu topraklarla bağı dâhi yoktu,maskeli tipler hepsi.Bakın ülkeye en iyi yerleri onlar tapulamışlar,parsellemişlerdir,burjuva demek hafif kalır.Askerlerin bir çoğu batan bankaların yönetimlerine çöreklendiler o dönem neden,bir taşla iki kuş vurmak için,İslamiyet ve müslümanları biçmek,kötülemek ve ülkeyi soymak.PKK'yok etmek için hiç bir icraatı olmayan ve İrtica PKK'dan daha tehlikeli diyen Güven ERKAYA 9 lüks daire sahibi oluyor,neyle düşmanlık ettiği milletin devletinden aldığı maaş ile,bağımsızlık ve bölünmez bütünlük ilkesinin ideolojisine bağlılar üstelik ! Her yanımızı sarmışlar,var olduğunu düşünen bedeni ameliyatlı ruhu dondurulmuş toplumuz biz.27 Mayıs 1960 darbesi Anayasa ve hürriyet bayramı olarak kutlatıldı bu millete,başbakan ve bakanların asıldığı bir darbe olduğu halde.Eee Anayasa ve hürriyetimize kavuşamadık mı ki bu darbelerin ardı arkası kesilmedi ? Bizim değil Amerikalıların BİZİM ÇOCUKLAR dediği isimler, kaybolan Anayasa ve hürriyeti 12 Eylül 1980'de tekrar armağan ettiler bize,kaos varya düzeni sağlamak gerekliydi ! ORDO AB CHAOS,düzeni bozanlar hem sağcılar hem solcular.Okullarda,üniversitelerde vesair yerlerde okuyup bilim,ilim adamı olması gerekenler bedenlerine yapılan operasyonla eğitim yuvaları aynı toprakların çocukları ile nasıl savaşılır,karşıt düşünce nasıl yok edilir amacı ile kullandırılıyor.İşin organizatörleri de tetikte,slogan ise aşikâr,kaos çıktı düzen gerekli.28 Şubat'ta aynı okulun öğrencisi okulun birincisinin ağzını kapatıyor rektör ve dekanlarından daha cevval olarak,neden tek suçu kapalı olduğu için yemin ettirilmediğini ifade ettiğinden.Dönemin Yök başkanı ( Fullbright komisyon üyeliğide var ) ; Tekrar olsa yine aynısını yaparım demişti.İÜ rektörü de sözde adalet yürüyüşünde ADALET aramaya çıkmıştı utanmadan.Hepsi Kemal bunların,atalarıda bütün Kemal'ler eşektir diyerek nüfus kayıtlarında ismindeki E'yi A yaptırmıştı.Darbeler soygundur,ülke hazinesini boşaltmak ve içerideki uşaklara servet sunmaktır.Devletin memuru olanlar milletin seçtiği isimleri devirerek ülke kurtarırlar her dâim ! Çünkü üstlerinde şerefli Türk ordusunun üniforması,omuzlarında ise yıldızları var ve görev kutsaldır,uykudaki kaosu uyandır başınada düzeni dik al sana vatanseverlik al sana bilmem ney.Basın elemanları da vatanseverlikten geri durmayarak,irtica geliyor başı ezilmeli ilkesi ile dönemin hükümetine ve müslümana saldırıyor,daha sonra bazı midesizlerde saldırdığı isimlerin vakıf gecesinde arz- endam ediyorlar.Çünkü bin yıl sürecek projesini çizen mimarların kursaklarında kalan heveslerinin,tüm midesizleri bir araya getirerek eski hülyalarına yelken açmaları içindir.Fazla uzatmayalım ve bedeni ameliyatlı,ruhu dondurucuya konulmuş biz Türk milletinin tanımı ile bitirelim.İSVİÇRE MEDENİ KANUNU İLE EVLENEN,ALMAN CEZAUSULÜNE GÖRE YARGILANAN,İTALYAN CEZA HUKUKUNAGÖRE CEZALANDIRILAN ( Alman gibi yargılan İtalyan gibi ceza al,harika ve muhteşem ) FRANSIZ İDARE HUKUKUNA GÖRE IDARE EDİLEN VE İSLAM HUKUKUNA GÖRE GÖMÜLEN KİŞİDİR TÜRK.
 • KADROLU..FETÖCÜLERLE..MÜCADELEKADROLU..FETÖCÜLERLE..MÜCADELE24 gün önce
  1.$.MANNN........MİSAFİR.................BUGÜN.....zaten.....VATANHAİNİ....FETÖ..cü......OO..ÇÇ.. larıyla........UĞRAŞIYORUZ................KÖKÜNÜZÜ.....KAZIYANA...KADARDA.....devam...etcez.. GEÇMİŞTEKİ...........ŞEYTANLARLARLADA....HESABIMIZ...devam...ediyor...........
 • YaziyorumYaziyorum24 gün önce
  Kanal 7 ,bir dizi var elif diye 872 bolumunde kadinlarin hapisane yasantisini gosteriyor bunlar mahkum suclu birde oranin asayisi icin biri yetkili olabilir fakat ayri birkogus agasi her turlu konturol elinde zayi eziyor camasirini bilasigini temizligini yaptiriyor vsrmi boyle bir kural bunlar nerden aliyor boyle yetkiyi gerekirse bugazina picak dayiyor.ustelik hepisi de mahkum bu ustunluk kim bunu veriyor bir iskencede kogus agasindan goruyor lanet olsun boyle anlayisa insan degeri yokki.
 • misafirmisafir24 gün önce
  Cekirge, simdi bir numarali AKP'li..
 • YaziyomYaziyom24 gün önce
  Sayin ali bey 28 subati yargilamak cokmu zor diyonhani bir kominist demistiya.yaziyonda ne oluyor.iste soru burda burda istedigin kadar yorum yap her 28 subati lanetle nafile sadece hatirlanir, bunu hukumet adalet bakanligi yapacagi seyler kac16 daha beklenecek adalet nerde,belki kabirde.
 • Kocasolak Kocasolak 24 gün önce
  Hocam reisimiz AB kapı kulu olmaya devam edeceğiz derken TAM DA BUNU kast ediyordu. Ben, sizin Haçlı savaşçısı GAZETECİ, ASKER lerinize dokunmayacağız, demiş oldu. Ak partimiz KORKUYOR, müslümana saldıranlar AB nin Haçlı askeridir. İşgal kuvvetleri bu HAÇLI savaşçılarının garantisini aldığı karşılığında çıkıp gittiler. Kadir Mısırlıoğlu bu gerçeği BELGELERİYLE ortaya koyduğu için bazı YALAKLAR üstada deli diyor. Ak partimiz KAYBEDİYOR, çünkü içi chp zihniyeti ile dolduruluyor. Hocalara saldırıp ARTİSLERİ beştepede ağırlamak nedir? Ak paritiye oy vermekle kalmayıp bizzat ÇALIŞAN hocaları davet etsin, haydi!Varmısınız? KORKAKLAR asla kazanamaz.
 • YaziyorumYaziyorum24 gün önce
  28 subat,darbeleri alet edilenleri olsada,bazilarindan hesap sorulsada.bunlar piyon,esas kumanda edeni su bulanik suyun kaynagini bulmak gerek avrupada,mustafa kemal asik insan var ama kendi insanimiz deyil bunara bu sevgi nerden geliyor biri soyle demisti sineklerden rahatsiz olan bataklikla savasmali batakligi yok etmeli demisti bu bizim ulkemize zarari dokunan cahil alt tabaka deyil avam takimi deyilbazen dusunuyom.sinirda askerimiz var,bu asker terorislere goz yumsa kendi ulkesine kotuluk yapmis olurmu,evet ama bu asker ulkesine baska zarar vermesine gerek yok peki hdp torore destek veren onunla ovunen bir siyasi partiyeisbirligi yapmak suc deyilmi turkuye karisik ip yumagi gibi cozdukce dahada dolasiyor halkimiz kader deyip yasiyor.
 • MusaMusa24 gün önce
  Mehmet barlas ıunutmayın ne olur.
 • Devran DönerDevran Döner24 gün önce
  Ali Bey, Fetö'nün siyasi ayağı nerede kardeşim?Ondan neden bahsetmiyorsun?Gazetecilik mi senin yaptığın?
 • abdullahabdullah24 gün önce
  "ust" akil denilen evanjelik-siyonist abd/nato nun yerli "alcak" isbirlikcileri isim isim ve her darbede, tuzaktaki hain rolleri somut olarak ortaya konulmasi, cezalandirilmasi, bu insanlik/ iskence/darbecilik suclarinda zamanasimi olmadigindan mutlaka mahkemeye cikarilmasi lazim
 • erhanerhan24 gün önce
  peki senin gazetende de birileri hala 27 şubatçı zihniyetinde olanları savunan arka çıkan yazılar yazıyor örneğin; metin akpınar ve müjdat gezenve deniz çakır olayında onları destekleyici yazılar yazmıştı. Ve bu kişi geçen günde aklınca,zihniyetinceEbubekir Sofuoğlu na ( bilmem tanıyor musun ) laf ediyordu. Bazı olumsuz şeylere de değinmesinin sebebi de iktidara yüklemek için.ve bu kişi iktidardan başka da hiç kimseye tek laf etmeyen biriBaşkalarının lafını ediyorsun, ama...
 • ŞahinŞahin24 gün önce
  Devletin gücü ancak gariban dürüst vatandaşa yetiyor.Bu adamlar yıllardır bu devleti küçük düşürmek, devlete baş kaldırmak,halkı kin ve düşmanlığa itmek, dahil her türlü pisliği sözde gazetecilik adına yaptıkları halde devletin gücü bu adamlara yetmedi.şimdi ben soruyorum eyyy devletim , senmi güçlüsün yoksa bu gazeteci müsveddelerimi?
 • bitirmedilerbitirmediler24 gün önce
  hasan girgin ne hükümeti ? ülkenin sahibi 28 şubatçılardı 90 ların ortası
 • Rıfat Rıfat 24 gün önce
  Ali Bey iktidar olup muktedir olamamak işte böyle bir şey, mağdur olanlar hala içerde sebep olanlar ellerini kollarını sallayarak dolaşıyorlar, ülkede adalet böyle tecelli ediyor, yazık çok yazık!...
 • ahmetahmet24 gün önce
  bu halk dusmanlari hala aktif, utanmasi yok... o d donem attiklari manset, yaptiklari kepazelikler boyutunda "darbeciligin, diger derin baglantilarin, yedikleri hurmalarin hesabini millete-devlete verdiler" seklinde bir mansete konu olmalari sart... eskiyle hesaplasmazsak yeni olamayiz, demokratiklesemeyiz
 • Gün - Dem Gün - Dem 24 gün önce
  Sayın Karahasanoğlu bu hükümetin 28 Şubat'ın medya ayağını yargılaması pek de mümkün değil. Çünkü AKP'nin kendisibizatihi 28 Şubat ürünüdür. Hatırlanacağı üzere 28 Şubat'aDestek veren bütün yayın organları, kurulma aşaması ve sonrasında batıyla uyumlu yenilikçi gençler diyerek AKP'Yİ Canhıraş bir şekilde desteklediler. Aslında Bu Amerikanın, İsrailin, AB'nin, başta Fransa mason locası olmak üzere bütün masonların,Erbakan"ı ve Milli Görüş'ü İçeriden yıkma ve bölme operasyonuydu. Bütün bunlardan dolayıdır ki AKP' den Adalet bakanından ve Erdoğan'dan 28 Şubat'ın medya ayağını yargılanmasını beklemek pembe bir hayalden öteye geçmeyecektir.
 • TurgayTurgay24 gün önce
  Madem ki hukukçusunuz neden suç duyurusunda bulunmuyorsunuz da buralarda ağlaşıyorsunuz. Bakın savcılar Erdoğan'ın emrini aportta bekliyorlar bu kadar yakınlığınız var neden kendisine sormuyorsunuzneden bu zaman kadar böyle bir davanın açılamadığını. Bırakın bu ayakları artık Türkiye'de aklı başında herkes 28 Şubat gerçekten bir ÜST AKLIN oyunu olduğunu ve bu oyunu da çok iyi oynadığını gördü.28 Şubat sizin varlık sebebiniz niye sorgulayasınız ki.
 • yasaryasar24 gün önce
  üniversite mezunu gençler işsiz iş bulamıyor. iş bulsa da asgari ücrete çalıştırılıyor. yani köleliğe mahkum ediliyor. çalışma saatleri; sabah 7 akşam 7 bunlara kafa yorun . fasa fiso işlerle uğraşmayın.
 • HakanHakan24 gün önce
  Bende fetönün siyasi ayağına el atmak zor mu diye soruyorum ??
 • HOMO TOKMAKUSHOMO TOKMAKUS24 gün önce
  Turk un gucu bu kiralik katilleri yargilamaya ve ceza vermeye yetmez.Cunku bunlarin ve devletin sahibi Emperyalist buna musaade etmez bilakis daha cok kan doker.Bence sansinizi fazla zorlamayin.
 • kasimkasim24 gün önce
  yahu arkadas sende mi unutkansin, yoksa bilerek mi yapiyorsunuz anlamiyorum?! Su Ali Kirca denen adam ATV kanalinda, kendi kulaklarimla duydum " dugmeye ben bastim" diye acikca beyan etti 28 subat darbesine katildigini. Neden bu serefsizi yazmiyorsunuz? Gizli anlasmaniz mi var sizin ve iktidarin bu Ali Kirca'ya dokunulmayacak diye?
 • veliveli24 gün önce
  Hukuk sisteminin, hukukçunun alayının elden geçmesi gerekiyor. Önemli olanın(hukukçuların iyi niyetli ve temiz olanları için) sadece görev yapmak değil, hukukun tahakkuku olduğu misyonun kazandırılması gerekmektedir. Bu sistemde hukukun işi kesinlikle çok değil. Hukuk sistemi vehukukçular ortaklaşa ma'dur üretiyor. Mahkemeye düşen hakkını aramaya kafayı takmışsa mahkemenin abonesi oluyor. Ya da adaletsizliği içine gömüp lanet okuyor.Yargılamada mevzuat hazretleri şeklen ne diyorsa yine şeklen alelacele uydurup geçiyor. Hak yerini buldu mu bulmadı mı umurlarında olmuyor. Onlar kendilerini görev yapmış sanıyorlar. (Tabi bu söylediklerimiz iyi niyetli ve temiz hukukçular için geçerli. Diğerlerine adam kelimesini kullanmak kelime israfı olacaktır.) 28 Şubat bizim hukukçuların ve hukuk sisteminin 8-10 gömlek üstünde bir konu. Bu zavallılardan bunu beklemek büyük haksızlık. Otobüslere doluşup ilkokul öğrencisi formatında brifing almaya giden koca adam müsveddelerinin mirasçılarından 28 Şubatın hakkını aramak biraz safdillik olacaktır. Hukukçular, dişlerine göre bir gariban ancak onların egosunu zedelerse ona haddini bilmekte cevvaldirler.
 • YusufYusuf24 gün önce
  28 Şubatat TSK verdiği uyarılar dikkate alınsaydı ne 17/25 Aralık ne 15 Temmuz kalkışması olmazdı. Ancak bu sizin işinize gelmezdi.. Çünkü sisin için önemli olan devletin bekası değil çıkarlarınız yoz ideolojiniz.
 • 28 Şabat28 Şabat25 gün önce
  Ajda pekkan imam nikahi kiydik dedi diye hemen sorusturma ve dava yerken, muslum gunduz sehir sehir canli yayin canli yayin dolasip kemalizmi yikacagiz laikligi bitirecegiz seriat gelecek mahkeme kurduk diye diye dolanirken savcılar kılını kipırdatmadı.elazigda kimsenin alinmadigi 10 kasim toren meydanina nasil grubuyla girdi diyor Prof mehmet celik..erbakan i devirin sizi sayistay denetiminden cikartalim teklifi de yaziyor sendikalara yapilan.ve sayistay denetiminden cikan.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN25 gün önce
  ONLAR RESMİ GÖREVLERİNİ YAPTILAR.ASKER VE ONLARIN BAĞLI OLDUKLARI GÜÇLER YAPTIKLARI BÜTÜN DARBELERİ VATAN MÜDAFASI OLARAK GÖRDÜLER VE BU ŞEVK VE HEYECAN İLE DARBE YAPTILAR.SONRASINDA HİÇBİR DARBECİYE HESAP SORULMADI.HATTA TALTİF EDİLDİLER. BÖYLE KIYAK BİR ALT YAPISI VE SONRASINDAKİ KAZANIMLARI OLAN "DARBECİLİK" İŞİ BIRAKILIR MI?HEM KARŞI TARAF DEDİĞİN,SEVMEDİĞİN HATTA NEFRET ETTİĞİN İNSANLARI HER ALANDAN SİLECEKSİN,AŞAĞILAYACAKSIN HEM DE ÇABA SARF ETMEDEN BOLCA DÜNYA NİMETİNE KAVUŞACAKSIN.NE ALAA..BUNUN TEK SEBEBİ DARBECİLERDEN HESAP SORULMAMASI.15 TEMMUZDAN SONRA GELMİŞ GEÇMİŞ BÜTÜN DARBECİLERDEN HESAP SORULUR GİBİ YAPILSA DA,SADECE FETÖ CÜLERDEN CİDDİ HESAP SORULUYOR.DİĞERLERİ SİZİNDE MALUM ETTİĞİNİZ GİBİ.ÖNCELERİ BİRAZ ÇEKİNMİŞ GİBİ İDİLER AMA ŞİMDİ KEYİFLERİ YERİNDE. ÇÜNKÜ ,KİMSENİN YAPTIĞI VE YAPACAĞI BİR ŞEY YOK.28 ŞUBATTA YAPTIKLARINI DA KAR HANELERİNE YAZDILAR.DARISI YENİ DARBELERE DEYİP HUZUR VE İŞTAH İÇERİSİNDE BEKLİYORLAR.İLGİNÇTİR.,BU MİLLETİN HAS EVLATLARI HER ALANDA HEP İKİNCİ PLANDA KALDI.RENGİ BEYAZ OLANLARIN SEVİYESİNE ÇIKABİLMEK İÇİN EN AZ 2 KAT DAHA FAZLA EMEK HARCAMAK ZORUNDA BIRAKILDI.12 EYLÜLDE MAMAK İŞKENCEHANESİNDE BİLE ,DEVAMLI İSYAN ÇIKARAN,ASKERE DİRENENLERE ATILAN COP SAYISI İLE VATAN SEVDALISI OLAN ,CEZAEVİ YÖNETİMİNİN BÜTÜN ZULÜMLERİNE BOYUN EĞEN ÜLKÜCÜLERE ATILAN COP SAYISI KARŞILAŞTIRILSA ,ÜLKÜCÜLER COPTAN DAHA FAZLA NASİPLENMİŞLERDİR. BU DEVLET KENDİNİ SEVENİ İMANI OLANI HİÇ SEVEMEDİ VE BUNU HEP HİSSETTİRDİ.HALA DA BU MANADA BİRAZ KIRINTILAR VAR.ELLERİNİZE SAĞLIK,HER ZAMAN Kİ GİBİ GÜZEL BİR YAZI OLMUŞ..
 • Ayşe Ayşe 25 gün önce
  Ah ah ali bey buz başkanlık gelirse bu hainlerin cezası verilir mazlumların çilesi biter sandık aynı tas aynı hamam milli eğitime yoga getiren aileyi yıkan bakakanlig i nereye koyalım
 • Hasan girgin Hasan girgin 25 gün önce
  28 subatcilar fetoyu neden bitirmedi diye soran arkadas?? maalesef fetonun arkasinda hukumet ve abd var? siz bitirebiliomusunuz ki fetoyu?
 • HuhuukkHuhuukk25 gün önce
  Adalet tanzimdensatın alınabilir gibi konusuyorsunuz.niye adalet gelsinki.ahirete intikal eden alacaklar olsun.ki az bir bedelle kurtulamasinlar.ertugrul aydın doğan Fatih Oktay Tezkan vb.fetullah için ahiret vardır.ohhhhh
 • adalet mulkun temelidir.adalet mulkun temelidir.25 gün önce
  Elbette haksızlık yapan hukuk önünde hesabını vermelidir. 28 Şubat, geziprovokosyonu,15 temmuz darbe şakşakculari hesap vermelidir.250 şehidin, 2500 gazı mız, yüzbinlerce yetim dul kardeşimiz, gözü yaşlı ana baba mağdur adalet bekliyor. Dünyada bizdeki kadar hain hiçbir ülkede yoktur.sünger beyinli lerEMPERYALİZMamacına ulaştiginda önce hainleritemizler.EY BENİM SOLYANDANÇARKLİ, ENTEL,BURJUVA,AYDINLIK,İNSANIM? EMPERYALİZM ırak, Suriye, mısır, Libya ,Afganistanhangisine özgürlük, demokrasi getirdi? Batı denilen tek dışı kalmış canavar dün ne işe bugunde aynı. PARÇALA. BOL .YOKET. .....
 • OkurOkur25 gün önce
  Hadi medyayı anladık ta, kanunları çıkaranları da yargılamaya kalkarak vay halimize. Hukukçu değilim ama.kanunlari kanun çıkardıkları için yargılamak ta neyin nesi anlamadım.
 • Bize teror demecilerBize teror demeciler25 gün önce
  BUGUN %50 ye terorist deniyor diye uydurulurken muhalefetce , 2014 de diger %50 nin partisi Ak partiye teror orgutu işid uzerinden atılmadık iftira kalmamıştı BİZZAT chpli vekiller dillendirip, işid i ak partiye yapıştırıyorlardı.hukumet iŞİd i dumduz edince utandilar da sustular biraz.
 • 25 gün önce
 • Bize Terör deme diyenler Akpartiye neetmiştiBize Terör deme diyenler Akpartiye neetmişti25 gün önce
  BUGUN %50 ye terorist deniyor diye uydurulurken muhalefetce , 2014 de diger %50 nin partisi Ak partiye teror orgutu işid uzerinden atılmadık iftira kalmamıştı BİZZAT chpli vekiller dillendirip, işid i ak partiye yapıştırıyorlardı.hukumet iŞİd i dumduz edince utandilar da sustular biraz.
 • SevdaSevda25 gün önce
  O zaman turkiye de bir zulum vardi ama su anda yok mu saniuorsunuz sizde bu zulme kusura bakmayin ortaksiniz ses cikartmayarak ortak oldunuz yazilarinizi takip ediyorum fetoden esim yargilaniyo tanik ifade vermis ne dedigi kesin degil ben gitmedim ama su kisiler gitti gibi isim geciriyo mahkeye adami bulamadim diyerek dinlemekten vazgeciyo face den yazdim ben mi sohbete cagirdim su tarihte davan var iki cocugumu hastaneye dahi goturemiyorum ev hapsi var diye adam bildigi halde gitmedi mahkemede bulamadim diyerek dinlemekten vazgecti savci evlere senlik laptopa gomuluyo dava sirasinda esimin suvlu oldugunu ceza verilmesi gerektigini soyluyo kanit olarak astsubayliktan subay olmasi tanik ifadesi duuo ama esim direk subay ne taniga hazirladigimiz sorular soruldu ne de taniga zorla getirme karari cikartma olmadi dinleyin diye israr edince siz mahkemeyi uzatmaya mi cakisiyorsunuz dedi hakim vey esimin havuz sorgusu temiz cikti ne ankesor ne okull ne dersane ne baska feto kriteri yok hatta savci kendi hazirladigi ideanamede feto orgutu semasini gecmis gelecek bag kurarak anlatiyo onla bile ters dusuyo fakat 14 u de dava da simdiden ceza alacagimizi biliyoruz maalesef ki yargilanmiyoruz direk suclusun deniyo bu arada gozaltinda yapilanlari yazmiuorum psikolojik baskilari hic her yere yazdim su dosyaya bir bakin diye ama kimsenin umrunda degil sizde sorumlusunuz iki cocugumun cektigi babasizliktan benim cektigim acilardan yazar olarak bilip susuyorsaniz arada olur oule seyler diyorsaniz ha bilmiyorsaniz da artik bilin ve inanan bu haklari odeyemeyeceksiz Allah hepinizden sorsun her damla goz yasimi adaletsizligi ve cocuklarin hakkini varsa sucumuz asin ama haksizsiniz yargilanmiyiruz kanitlara bakmadan adi gecti varsir diuip eziyet ediliyoruz Rabbim sorsun hepinizden
 • 28 şubatcilar fetoyu neden bitirmedi28 şubatcilar fetoyu neden bitirmedi25 gün önce
  28 şubatı yapacak kadar devlete hakim olan laik kemalist tayfa neden kurumlara sızması ele gecirmesi 1980lerde bile Basında manşet olan fetòyu neden teror listesine alip bitirmemiş üzerine gidip yoketmemiş..Allah Allah.sadece erbakan a yuklendiler.
 • misafirmisafir25 gün önce
  ya kardesim "dün dündür" bugüne gelin...

Günün Özeti