• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

TOGG lansmanı dünyada büyük yankı uyandırdı: 'TeknoTürkler geliyor'

TOGG'un ABD'de dünya lansmanına çıkmasının ardından Yabancı basında otomobil uzmanları TOGG ile ilgili çarpıcı yorumlarda bulundu. En dikkat çekici yorum ise 'TeknoTürkler' oldu.

Yeniakit Publisher
2022-01-18 07:46:00 -
TOGG lansmanı dünyada büyük yankı uyandırdı: 'TeknoTürkler geliyor'

ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES), ilk defa uluslararası arenada boy gösteren TOGG, dünya otomotiv sektöründen büyük beğeni topladı. Fuar boyunca hem yabancı basın hem de küresel otomotiv devleri TOGG’u hayranlıkla izledi. Ancak Türkiye’de bazı yayın kuruluşları ve sosyal medya trolleri “Fuarda görülen otomobil bu hâliyle yollara çıkmayacak” şeklinde bilinçsizce yorumlarda bulundu.

Türkiye’nin mega projelerine çamur atmayı görev bilen bu kesimlerin, küresel otomotiv sektöründen bihaber olduğu da ortaya çıkmış oldu. TOGG tarafından bu tür haberler ve yorumlarla ilgili bir açıklama yapma gereği duyulmazken sektör temsilcileri “Bu tür organizasyonlarda ‘vizyon otomobilleri’ sergilenir, bu da markanın gelecek planları hakkında insanlara öngörü sağlar. Birçok marka uzay çağı tarzı otomobillerini bu fuarda sergiledi, ama hiçbir ülkeden ‘Bu araç böyle yola çıkmayacak’ şeklinde yorumlar gelmedi” diyerek, yapılan yorumlara cevap vermiş oldu.

Yeni bir çağ açacak

TOGG’un dünya sahnesine ilk adımı, yabancılar tarafından ‘TEKNOTÜRKLER’ geliyor diye yorumlandı. Otomotiv dünyasının önemli isimleri TOGG gördükten sonra “Bu tür işleri Çinlilerden beklerdik. Pandemiye rağmen Türkler bizleri çok şaşırttı. Bir Apple ve Samsung’un son teknolojik ürünü gibi görünüyor. TOGG dünya otomotiv sektöründe yeni bir çağ başlatacağa benziyor” gibi yorumlar yapıldı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Putsavar

Sevgili Akit, lütfen bir gün de togg fabrikasından görüntüler paylaşım. Üretim ne aşamada somut olarak gösterin..Mesela üretim hattının fotoğrafını verin.. hiç olmadı fabrika binasını gösterin.

OSMAN GENÇ

Ulan herkes şöyle geliştik böyle ilerledik falan diyor da bütün bunlar sanki kendi kendine oldu da TAYYİP ERDOĞAN yaptı diyemiyor. Bu adam bu büyük lider olmasaydı hala amerikanın oyuncağıydık. İsterse dolar milyon olsun isterse enflasyon yüzde bin olsun bu adam başta kalmalı. Yirmi yıldır rahatlığa alıştık. Şimdi zam oldu diye TAYYİP'e ihanet mi edeceğiz. Asla asla..
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23