• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
28
Zeytinyağının 12 muhteşem faydası

2022-01-24 04:43:54
Zeytinyağının 12 muhteşem faydası

Sıvı altın olarak bilinen zeytinyağı, insan vücudu için tam bir şifa kaynağı. Her sabah aç karnına zeytinyağı içerseniz inanılmaz sonuçlar elde edersiniz.

#1
Foto - Her sabah aç karnına zeytinyağı içmenin 12 inanılmaz faydası Akdeniz beslenme tarzında en sık kullanılan besin olan zeytinyağı, yemeklere lezzet katmasının yanı sıra insan vücudu için tam bir şifa deposudur.

Her sabah aç karnına zeytinyağı içmenin 12 inanılmaz faydası Akdeniz beslenme tarzında en sık kullanılan besin olan zeytinyağı, yemeklere lezzet katmasının yanı sıra insan vücudu için tam bir şifa deposudur.

#2
Foto - Sağlıklı yağlar kategorisinde yer alan zeytinyağı, insan sağlığı için büyük önem arz eden yağ asitlerinin yanı sıra, vücuttaki zararlı maddelerin neden olduğu tahribatı önleyen antioksidan elementleri içerir.

Sağlıklı yağlar kategorisinde yer alan zeytinyağı, insan sağlığı için büyük önem arz eden yağ asitlerinin yanı sıra, vücuttaki zararlı maddelerin neden olduğu tahribatı önleyen antioksidan elementleri içerir.

#3
Foto - Bu elementler, hormonlara destek olup hücre farklılaşmasının gelişimine ve hücre zarının oluşumuna yardımcı olur.

Bu elementler, hormonlara destek olup hücre farklılaşmasının gelişimine ve hücre zarının oluşumuna yardımcı olur.

#4
Foto - Yeryüzünün en eski ve en sağlıklı gıdası olan zeytinden üretilen zeytinyağı, yüzyıllardr cilt bakımından kansere, kemik gelişiminden kolesterole kadar birçok rahatsızlık için kullanılmaktadır.

Yeryüzünün en eski ve en sağlıklı gıdası olan zeytinden üretilen zeytinyağı, yüzyıllardr cilt bakımından kansere, kemik gelişiminden kolesterole kadar birçok rahatsızlık için kullanılmaktadır.

#5
Foto - Sağlıklı bir vücut için olmazsa olmaz besinlerden olan zeytinyağını her sabah aç karnına bir yemek kaşığı içerseniz sayılamayacak kadar çok faydasını göreceksiniz.

Sağlıklı bir vücut için olmazsa olmaz besinlerden olan zeytinyağını her sabah aç karnına bir yemek kaşığı içerseniz sayılamayacak kadar çok faydasını göreceksiniz.

#6
Foto - Peki zeytinyağının faydaları nelerdir? İşte her sabah aç karnına bir kaşık zeytinyağı içmeniz için 12 neden...

Peki zeytinyağının faydaları nelerdir? İşte her sabah aç karnına bir kaşık zeytinyağı içmeniz için 12 neden...

#7
Foto - Metabolizmayı hızlandırır Zeytinyağı hem çocuklarda hem de yetişkinlerde metabolizmayı hızlandırır. Bu sayede kilo vermeye yardımcıdır.

Metabolizmayı hızlandırır Zeytinyağı hem çocuklarda hem de yetişkinlerde metabolizmayı hızlandırır. Bu sayede kilo vermeye yardımcıdır.

#8
Foto - Diyet yapıyor ya da kilonuzu korumak istiyorsanız, salata ve yemeklerinizde zeytinyağı kullanmanızı öneririz.

Diyet yapıyor ya da kilonuzu korumak istiyorsanız, salata ve yemeklerinizde zeytinyağı kullanmanızı öneririz.

#9
Foto - İltihabı önler Zeytinyağı, içerisindeki fenoller sayesinde antienflamatuar ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Bu sayede vücuttaki bakterilerin çoğalmasını önler.

İltihabı önler Zeytinyağı, içerisindeki fenoller sayesinde antienflamatuar ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Bu sayede vücuttaki bakterilerin çoğalmasını önler.

#10
Foto - İltihaba neden olan faktörleri ortadan kaldırır ve vücuttaki mevcut iltihabı azaltır.

İltihaba neden olan faktörleri ortadan kaldırır ve vücuttaki mevcut iltihabı azaltır.

#11
Foto - Kalp dostu Yüzde 70 oranında doymamış yağ asidi içeren zeytinyağı, bu özelliği sayesinde kandaki kolesterol birikimini azaltır.

Kalp dostu Yüzde 70 oranında doymamış yağ asidi içeren zeytinyağı, bu özelliği sayesinde kandaki kolesterol birikimini azaltır.

#12
Foto - Kalp dostu bir besin olan zeytinyağı, kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini en aza indirir.

Kalp dostu bir besin olan zeytinyağı, kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini en aza indirir.

#13
Foto - Kolestrolü düşürür Kötü kolesterol türlerinden biri olan LDL kolesterol, pulmoner kalp hastalıkları ve kalp krizi riskini artırır.

Kolestrolü düşürür Kötü kolesterol türlerinden biri olan LDL kolesterol, pulmoner kalp hastalıkları ve kalp krizi riskini artırır.

#14
Foto - Zeytinyağı, içerdiği antioksidanlar sayesinde LDL kolesterolün olumsuz etkilerini azaltır. Ayrıca iyi kolesterol türü olan HDL kolesterolün seviyesini artırmaya yardımcı olur.

Zeytinyağı, içerdiği antioksidanlar sayesinde LDL kolesterolün olumsuz etkilerini azaltır. Ayrıca iyi kolesterol türü olan HDL kolesterolün seviyesini artırmaya yardımcı olur.

#15
Foto - Sindirim sistemini iyileştirir Zeytinyağı, içerdiği bileşenler sayesinde sindirim sistemini temizler. Bağırsak sağlığını iyileştirir ve bağırsak fonksiyonlarının doğru şekilde çalışması için yardımcı olur.

Sindirim sistemini iyileştirir Zeytinyağı, içerdiği bileşenler sayesinde sindirim sistemini temizler. Bağırsak sağlığını iyileştirir ve bağırsak fonksiyonlarının doğru şekilde çalışması için yardımcı olur.

#16
Foto - Kanser riskini azaltır Zeytinyağı kanserli hücrelerin büyümesini engeller. Oxford Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya göre; zeytinyağının asidik içeriği, bağırsak ve rektum kanserine zemin hazırlayan faktörleri büyük ölçüde ortadan kaldırır.

Kanser riskini azaltır Zeytinyağı kanserli hücrelerin büyümesini engeller. Oxford Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya göre; zeytinyağının asidik içeriği, bağırsak ve rektum kanserine zemin hazırlayan faktörleri büyük ölçüde ortadan kaldırır.

#17
Foto - Bir başka araştırmaya göre; zeytinyağı içerisindeki hidroksitirosol sayesinde, postmenopozal kadınlarda meme kanserini önlemeye yardımcıdır.

Bir başka araştırmaya göre; zeytinyağı içerisindeki hidroksitirosol sayesinde, postmenopozal kadınlarda meme kanserini önlemeye yardımcıdır.

#18
Foto - Hücre duvarını yeniler Zeytinyağı, içerisindeki polifenoller sayesinde hücre duvarının oluşturulmasını destekler.

Hücre duvarını yeniler Zeytinyağı, içerisindeki polifenoller sayesinde hücre duvarının oluşturulmasını destekler.

#19
Foto - Ayrıca kalp hastalıklarına karşı koruyucu olan arter duvarlarının elastikiyetini artırır.

Ayrıca kalp hastalıklarına karşı koruyucu olan arter duvarlarının elastikiyetini artırır.

#20
Foto - Karaciğeri temizler Güçlü bir antioksidan olan zeytinyağı, karaciğeri temizleyerek toksinlerden arındırır. Ayrıca karaciğer fonksiyonlarını destekler.

Karaciğeri temizler Güçlü bir antioksidan olan zeytinyağı, karaciğeri temizleyerek toksinlerden arındırır. Ayrıca karaciğer fonksiyonlarını destekler.

#21
Foto - Kemikleri güçlendirir Zeytin, yüksek oranda kalsiyum içeren bir besindir.

Kemikleri güçlendirir Zeytin, yüksek oranda kalsiyum içeren bir besindir.

#22
Foto - Zeytinden elde edilen zeytinyağı ise bu sayede kemikleri korur ve güçlendirir. Bu nedenle, özellikle yaşlıların ve gelişme çağındaki çocukların zeytinyağı tüketmeleri önerilir.

Zeytinden elde edilen zeytinyağı ise bu sayede kemikleri korur ve güçlendirir. Bu nedenle, özellikle yaşlıların ve gelişme çağındaki çocukların zeytinyağı tüketmeleri önerilir.

#23
Foto - Cilt sağlığını korur Zeytinyağı, bol miktarda E vitamini içerir. Bu sayede cildi güneş ışınları ve rüzgar gibi dış etkenlerden korur. Ayrıca cilt için çok iyi bir doğal nemlendiricidir.

Cilt sağlığını korur Zeytinyağı, bol miktarda E vitamini içerir. Bu sayede cildi güneş ışınları ve rüzgar gibi dış etkenlerden korur. Ayrıca cilt için çok iyi bir doğal nemlendiricidir.

#24
Foto - Cildi cilt kanseri, gül hastalığı, iltihaplar ve sivilce gibi etkenlerden korurken antioksidan açısından zengin olduğu için de yaşlanma belirtilerini geciktirir.

Cildi cilt kanseri, gül hastalığı, iltihaplar ve sivilce gibi etkenlerden korurken antioksidan açısından zengin olduğu için de yaşlanma belirtilerini geciktirir.

#25
Foto - Beyni korur Zeytinyağının Alzheimer'dan koruduğu, belleği güçlendirdiği ve depresyon riskini azalttığı bilinir.

Beyni korur Zeytinyağının Alzheimer'dan koruduğu, belleği güçlendirdiği ve depresyon riskini azalttığı bilinir.

#26
Foto - Saçları ve tırnakları güçlendirir Daha güçlü ve sağlıklı saç, tırnak ve kemiklere sahip olmanızı sağlar.

Saçları ve tırnakları güçlendirir Daha güçlü ve sağlıklı saç, tırnak ve kemiklere sahip olmanızı sağlar.

#27
Foto - Saçı yumuşatır, besler, nemlendirir, saç ve tırnakların hızla uzamasına yardım eder.

Saçı yumuşatır, besler, nemlendirir, saç ve tırnakların hızla uzamasına yardım eder.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23