• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
19
Zayıflamak için ekmeği sakın bırakmayın

2022-02-01 03:42:16
Zayıflamak için ekmeği sakın bırakmayın

Kilo vermek için uzak durulan ekmeği tamamen bırakmanız halinde ciddi sağlık sorunları yaşayabilirsiniz.

#1
Foto - Sağlıklı beslenmeye başlamayı planladığınızda, ekmek genellikle diyetinizden çıkarmak istediğiniz ilk yiyeceklerden biridir.

Sağlıklı beslenmeye başlamayı planladığınızda, ekmek genellikle diyetinizden çıkarmak istediğiniz ilk yiyeceklerden biridir.

#2
Foto - Ancak karbonhidrat söz konusu olduğunda, beyaz ekmeği bırakmak birkaç kilo vermenize yardımcı olabilirken, tam tahıllı ekmeği kesmek aslında vücudunuzu çok ihtiyaç duyulan besin maddelerini tüketebilir.

Ancak karbonhidrat söz konusu olduğunda, beyaz ekmeği bırakmak birkaç kilo vermenize yardımcı olabilirken, tam tahıllı ekmeği kesmek aslında vücudunuzu çok ihtiyaç duyulan besin maddelerini tüketebilir.

#3
Foto - Özellikle gluütensiz beslenme programlarını takip edenlerde yapılan bazı araştırmalar, tahıllardan uzak durmanın zararlarını da ortaya çıkardı. İşte, ekmek yemeyi tamamen kestiğiniz takdirde vücudunuzda oluşması muhtemel tepkiler;

Özellikle gluütensiz beslenme programlarını takip edenlerde yapılan bazı araştırmalar, tahıllardan uzak durmanın zararlarını da ortaya çıkardı. İşte, ekmek yemeyi tamamen kestiğiniz takdirde vücudunuzda oluşması muhtemel tepkiler;

#4
Foto - 1. Bacakta kramplara neden olur Kilo vermeye çalışan insanlar, karbonhidrat alımlarının ne kadar düşük olabileceğini denemeye isteklidir, ancak ekmeği tamamen bırakmanın aslında bazı hoş olmayan yan etkileri olabilir.

1. Bacakta kramplara neden olur Kilo vermeye çalışan insanlar, karbonhidrat alımlarının ne kadar düşük olabileceğini denemeye isteklidir, ancak ekmeği tamamen bırakmanın aslında bazı hoş olmayan yan etkileri olabilir.

#5
Foto - Ekmeği ve diğer karbonhidratları neredeyse tamamen kesmek anlamına gelen bir keto diyeti yapmayı planlıyorsanız, bacak krampları yaşayabilirsiniz.

Ekmeği ve diğer karbonhidratları neredeyse tamamen kesmek anlamına gelen bir keto diyeti yapmayı planlıyorsanız, bacak krampları yaşayabilirsiniz.

#6
Foto - Bu ağrılı kasılmalar tipik olarak geceleri meydana gelir ve saniyeler ile dakikalar arasında sürebilir. Ekmek elektrolitlerde yüksektir ve vücudunuz bu temel besin maddelerini yeterince almadığında kas spazmlarına yol açabilir.

Bu ağrılı kasılmalar tipik olarak geceleri meydana gelir ve saniyeler ile dakikalar arasında sürebilir. Ekmek elektrolitlerde yüksektir ve vücudunuz bu temel besin maddelerini yeterince almadığında kas spazmlarına yol açabilir.

#7
Foto - 2. Yorgun hissedebilirsiniz Beyaz ekmek yeterince karbonhidrat almanın en sağlıklı yolu olmasa da tam buğday ve filizlenmiş tahıl ekmeğini ölçülü olarak yemek ,vücudunuza daha fazla enerji verecektir.

2. Yorgun hissedebilirsiniz Beyaz ekmek yeterince karbonhidrat almanın en sağlıklı yolu olmasa da tam buğday ve filizlenmiş tahıl ekmeğini ölçülü olarak yemek ,vücudunuza daha fazla enerji verecektir.

#8
Foto - Lif, demir ve magnezyum açısından zengin olduğu için bu yiyecekler tok ve enerjik hissetmenize yardımcı olur ve hatta yoğun bir iş gününden sonra spor salonuna gitmek için yeterli enerjiyi almanıza yardımcı olabilir.

Lif, demir ve magnezyum açısından zengin olduğu için bu yiyecekler tok ve enerjik hissetmenize yardımcı olur ve hatta yoğun bir iş gününden sonra spor salonuna gitmek için yeterli enerjiyi almanıza yardımcı olabilir.

#9
Foto - 3. Tatlı krizine girebilirsiniz Ekmek enerji için kullanılabildiğinden, onu tamamen bırakmak, başka bir yerde başka bir enerji kaynağı bulmanız gerektiği anlamına gelir.

3. Tatlı krizine girebilirsiniz Ekmek enerji için kullanılabildiğinden, onu tamamen bırakmak, başka bir yerde başka bir enerji kaynağı bulmanız gerektiği anlamına gelir.

#10
Foto - Yorgun ve bitkin hissettiğimizde, doğal olarak, tatlılar ve şekerli içecekler gibi bize hızlı bir enerji artışı sağlayabilecek yiyeceklere yöneliriz.

Yorgun ve bitkin hissettiğimizde, doğal olarak, tatlılar ve şekerli içecekler gibi bize hızlı bir enerji artışı sağlayabilecek yiyeceklere yöneliriz.

#11
Foto - Ölçülü ekmek yemek kilo almanıza neden olmazken, kendinizi yorgun hissettiğinizde elinizin altında bulunan kurabiye ve çikolata yemek kesinlikle kilo yapabilir.

Ölçülü ekmek yemek kilo almanıza neden olmazken, kendinizi yorgun hissettiğinizde elinizin altında bulunan kurabiye ve çikolata yemek kesinlikle kilo yapabilir.

#12
Foto - 4. Kabızlık şikayetiniz artar Normal beyaz ekmeği bırakıyorsanız, bu sizin için pek sorun olmayabilir, ancak tam tahıllı veya çavdar ekmeğini kesmek aslında tuvalete daha fazla zaman ayırmanıza neden olabilir.

4. Kabızlık şikayetiniz artar Normal beyaz ekmeği bırakıyorsanız, bu sizin için pek sorun olmayabilir, ancak tam tahıllı veya çavdar ekmeğini kesmek aslında tuvalete daha fazla zaman ayırmanıza neden olabilir.

#13
Foto - Tam tahıllı ekmeğin lif oranı yüksektir, bu da sindiriminize yardımcı olur ve aslında kabızlığı gidermek için müshillerden daha iyi çalıştığı kanıtlanmıştır.

Tam tahıllı ekmeğin lif oranı yüksektir, bu da sindiriminize yardımcı olur ve aslında kabızlığı gidermek için müshillerden daha iyi çalıştığı kanıtlanmıştır.

#14
Foto - 5. Ruh halinde değişimler oluşur Hiçbir şeyin ruh halinizi bir dilim pizzadan daha hızlı yükseltemeyeceğini düşündüyseniz, bunun aslında bilimsel bir açıklaması var.

5. Ruh halinde değişimler oluşur Hiçbir şeyin ruh halinizi bir dilim pizzadan daha hızlı yükseltemeyeceğini düşündüyseniz, bunun aslında bilimsel bir açıklaması var.

#15
Foto - Karbonhidrat yemek, kendinizi iyi hissetmenizden sorumlu olan ve hatta iştahınızı bastırabilen serotonin adı verilen bir kimyasal salgılar.

Karbonhidrat yemek, kendinizi iyi hissetmenizden sorumlu olan ve hatta iştahınızı bastırabilen serotonin adı verilen bir kimyasal salgılar.

#16
Foto - Bu, arada sırada sağlıklı karbonhidrat tüketmenin ruh halinizi yükseltip açlığınızı yatıştırabileceği anlamına gelir.

Bu, arada sırada sağlıklı karbonhidrat tüketmenin ruh halinizi yükseltip açlığınızı yatıştırabileceği anlamına gelir.

#17
Foto - 6. Kalp hastalığı riskini azaltabilir Diyetinizden çıkarmayı seçtiğiniz tahıl türleri, konu kalbinizi sağlıklı tutmak olduğunda oyunun kurallarını değiştirebilir.

6. Kalp hastalığı riskini azaltabilir Diyetinizden çıkarmayı seçtiğiniz tahıl türleri, konu kalbinizi sağlıklı tutmak olduğunda oyunun kurallarını değiştirebilir.

#18
Foto - Rafine karbonhidratlar kalp hastalığı riskini artırabilirken, tam tahıl yemenin kolesterolü düşürdüğü ve kalp rahatsızlıklarıyla ilgili pek çok şeyi uzak tuttuğu kanıtlanmıştır.

Rafine karbonhidratlar kalp hastalığı riskini artırabilirken, tam tahıl yemenin kolesterolü düşürdüğü ve kalp rahatsızlıklarıyla ilgili pek çok şeyi uzak tuttuğu kanıtlanmıştır.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23