• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
20

2020-11-17 18:04:03
"Yüz binlerce insan kurtulur" diyen Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu önerdi, satışlar patladı!

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, koronavirüs salgınına karşı yaptığı önerinin ardından aktarlarda yoğunluk yaşandı.

#1
Foto - Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, koronavirüse karşı önemli açıklamalarda bulunmasının ardından vatandaşlar aktarlara akın etti.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, koronavirüse karşı önemli açıklamalarda bulunmasının ardından vatandaşlar aktarlara akın etti.

#2
Foto - Saraçoğlu'nun tarifini uygulamak isteyen vatandaşlar, tarif için gerekli bitkileri temin etti.

Saraçoğlu'nun tarifini uygulamak isteyen vatandaşlar, tarif için gerekli bitkileri temin etti.

#3
Foto - Mısır çarşısında aktar dükkanı işleten Serhat Kara, satışların patladığını belirterek şunları söyledi:

Mısır çarşısında aktar dükkanı işleten Serhat Kara, satışların patladığını belirterek şunları söyledi:

#4
Foto - “Ebegümeci yıllardır sattığımız bir şey. Profesörün açıklamasından sonra, satışlar patladı. 7.30’da açtık dükkanı. Bu sabahtan itibaren ebegümeci adaçayını normalde 1 kilogram satarken, şu ana kadar 10’ar kilo sattık. Bu ikisini beraber sıcak suya koyup 5 dakika beklettikten sonra, beraber ağızda gargara yapıp burundan çekildiği zaman koronaya birebir. Zaten ebegümeci akciğerlerdeki balgamı söküyor. Ciğerlere faydalı. Boğazdaki ağrılara birebir. Devamında adaçayı da zaten şekeri, kolesterolü, tansiyonu dengelediği için ikisi de koronaya birebir. Her gün 3 sefer tüketilmeli. Ben de başladım bile. Akşam eşime ve çocuklarıma da götüreceğim”

“Ebegümeci yıllardır sattığımız bir şey. Profesörün açıklamasından sonra, satışlar patladı. 7.30’da açtık dükkanı. Bu sabahtan itibaren ebegümeci adaçayını normalde 1 kilogram satarken, şu ana kadar 10’ar kilo sattık. Bu ikisini beraber sıcak suya koyup 5 dakika beklettikten sonra, beraber ağızda gargara yapıp burundan çekildiği zaman koronaya birebir. Zaten ebegümeci akciğerlerdeki balgamı söküyor. Ciğerlere faydalı. Boğazdaki ağrılara birebir. Devamında adaçayı da zaten şekeri, kolesterolü, tansiyonu dengelediği için ikisi de koronaya birebir. Her gün 3 sefer tüketilmeli. Ben de başladım bile. Akşam eşime ve çocuklarıma da götüreceğim”

#5
Foto - “SARAÇOĞLU’NUN TARİFLERİNİN ÇOK İYİ GELDİĞİNİ BİLİYORUM, FİYATI UYGUNSA DENEYECEĞİM” - Aktardan alışveriş yapan Serhat Ozan, fiyatları uygunsa tarifi deneyeceğini söyledi.

“SARAÇOĞLU’NUN TARİFLERİNİN ÇOK İYİ GELDİĞİNİ BİLİYORUM, FİYATI UYGUNSA DENEYECEĞİM” - Aktardan alışveriş yapan Serhat Ozan, fiyatları uygunsa tarifi deneyeceğini söyledi.

#6
Foto - Ozan, “Bence araştırmak lazım. Ama başdanışmanı tanıyorum. Saraçoğlu’nun kitabında görmüştüm. Farklı tariflerinin de çok iyi geldiğini biliyorum. O yüzden uygulanabilir. Zaten şu an korona ile alakalı sürekli yeni bir şey çıkıyor. Hangisini uygulayacağımızı şaşırdık. O yüzden uygulanabilir, zararı olacağını düşünmüyorum. Aktara geldim bir soracağım. Eğer fiyatı da bizim için uygunsa tabi ki alınabilir” ifadelerini kullandı.

Ozan, “Bence araştırmak lazım. Ama başdanışmanı tanıyorum. Saraçoğlu’nun kitabında görmüştüm. Farklı tariflerinin de çok iyi geldiğini biliyorum. O yüzden uygulanabilir. Zaten şu an korona ile alakalı sürekli yeni bir şey çıkıyor. Hangisini uygulayacağımızı şaşırdık. O yüzden uygulanabilir, zararı olacağını düşünmüyorum. Aktara geldim bir soracağım. Eğer fiyatı da bizim için uygunsa tabi ki alınabilir” ifadelerini kullandı.

#7
Foto - “ŞU ANDA EBEGÜMECİ VE ADAÇAYI ALMAYA GELDİM” - Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun tariflerini daha önce de kullandığını söyleyen 62 yaşındaki Mehmet Bulutçu, “Tarifi sayesinde, 10 gün demişti ben 5 gün kullandım basur diye bir şey kalmadı. Bu formüle de inanıyorum çünkü antiseptik şeyler bunlar. Ben inanıyorum halkımız bunu kullanırsa kesinlikle çare olacağına inanıyorum. Şu anda ebegümeci ve adaçayı almaya geldim. Kullanacağım. Birçok rahatsızlığım Saraçoğlu sayesinde geçti. Allah bin kat razı olsun ondan. Bunu da kullanmaya başlayacağım hemen” diye konuştu.

“ŞU ANDA EBEGÜMECİ VE ADAÇAYI ALMAYA GELDİM” - Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun tariflerini daha önce de kullandığını söyleyen 62 yaşındaki Mehmet Bulutçu, “Tarifi sayesinde, 10 gün demişti ben 5 gün kullandım basur diye bir şey kalmadı. Bu formüle de inanıyorum çünkü antiseptik şeyler bunlar. Ben inanıyorum halkımız bunu kullanırsa kesinlikle çare olacağına inanıyorum. Şu anda ebegümeci ve adaçayı almaya geldim. Kullanacağım. Birçok rahatsızlığım Saraçoğlu sayesinde geçti. Allah bin kat razı olsun ondan. Bunu da kullanmaya başlayacağım hemen” diye konuştu.

#8
Foto - Bir başka vatandaş ise, ebegümeci otunu daha önce hiç duymadığını belirterek, “Hiç denemedim. Denemek de istemiyorum. Bilmediğim şeyleri hiç denemem. Bitkisel otlar tamam ama onları hiç içmedim. Zencefili limonla kaynatır içerim normalde ama diğer şeyleri hiç içmedim. Bilmediğim şeyi denemem” dedi.

Bir başka vatandaş ise, ebegümeci otunu daha önce hiç duymadığını belirterek, “Hiç denemedim. Denemek de istemiyorum. Bilmediğim şeyleri hiç denemem. Bitkisel otlar tamam ama onları hiç içmedim. Zencefili limonla kaynatır içerim normalde ama diğer şeyleri hiç içmedim. Bilmediğim şeyi denemem” dedi.

#9
Foto - İŞTE SARAÇOĞLU'NUN TARİFİ - Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun işte o tarifi...

İŞTE SARAÇOĞLU'NUN TARİFİ - Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun işte o tarifi...

#10
Foto - Öncelikle adaçayı ve üçte bir oranında da ebegümeci karıştırın. Toplamı 5-6 gram olacak. Bir diğer ölçekle 2 tutam adaçayına yarım tutam ebegümeci olacak.

Öncelikle adaçayı ve üçte bir oranında da ebegümeci karıştırın. Toplamı 5-6 gram olacak. Bir diğer ölçekle 2 tutam adaçayına yarım tutam ebegümeci olacak.

#11
Foto - Karışımı, bir bardak suda, 6-7 dakika kaynatın ve ılıdıktan sonra süzün.

Karışımı, bir bardak suda, 6-7 dakika kaynatın ve ılıdıktan sonra süzün.

#12
Foto - Sabah, öğle, akşam bununla gargara yapın.

Sabah, öğle, akşam bununla gargara yapın.

#13
Foto - Tarifin her gün taze bir şekilde hazırlanması önemli bir ayrıntı.

Tarifin her gün taze bir şekilde hazırlanması önemli bir ayrıntı.

#14
Foto - Tarife göre, karışımı 3-4 damla şeklinde kafanızı geriye atarak burna da damlatabilirsiniz. Karıncalanmanın ortadan kalktığını göreceksiniz.

Tarife göre, karışımı 3-4 damla şeklinde kafanızı geriye atarak burna da damlatabilirsiniz. Karıncalanmanın ortadan kalktığını göreceksiniz.

#15
Foto - 'Pentenil yağ asitleri' içeren uçucu yağları koklayarak da burna giren virüsleri etkisiz hale getirebilirsiniz.

'Pentenil yağ asitleri' içeren uçucu yağları koklayarak da burna giren virüsleri etkisiz hale getirebilirsiniz.

#16
Foto - Uçucu yağların bulunduğu bitkiler ise adaçayı, lavanta, karabaş, kekik, okaliptus... Bunların bitkisel yağlarını koklayabilirsiniz.

Uçucu yağların bulunduğu bitkiler ise adaçayı, lavanta, karabaş, kekik, okaliptus... Bunların bitkisel yağlarını koklayabilirsiniz.

#17
Foto - Bir bardak kaynar suyun içine 20-30 damla lavanta yağı veya kekik yağı veya adaçayı yağı koyarak koklayın.

Bir bardak kaynar suyun içine 20-30 damla lavanta yağı veya kekik yağı veya adaçayı yağı koyarak koklayın.

#18
Foto - Ayrıca 'lektin' bakımından zengin gıdaları içeren soya fasulyesi, kuru fasulye, buğday, mercimek, nohut ve patlıcan gibi bitkileri bol bol tüketin.

Ayrıca 'lektin' bakımından zengin gıdaları içeren soya fasulyesi, kuru fasulye, buğday, mercimek, nohut ve patlıcan gibi bitkileri bol bol tüketin.

#19
Foto - Bu gıda ürünlerinin yenilmesi virüsün direncini kıracaktır.

Bu gıda ürünlerinin yenilmesi virüsün direncini kıracaktır.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23