• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
10
Yürekleri ağza getiren köprü! Tam 30 metre...

2022-03-16 13:35:06
Yürekleri ağza getiren köprü! Tam 30 metre...

Malatya’nın Akçadağ ilçesi Levent Çayı üzerinde bulunan 30 metre yüksekliğindeki çelik halatlı tahta köprü, görüntüsüyle yürekleri ağza getiriyor.

#1
Foto - Akçadağ ilçesine bağlı Levent Mahallesi’nde, bölgede arazisi bulunan Halil Doğan tarafından 1970’li yıllarda çelik halat üzerine yapılan 30 metre uzunluğunda ve yüksekliğindeki tahta köprü, yapımının üzerinden 50 yıldan fazla zaman geçmesine rağmen aile yakınları tarafından hala kullanılıyor.

Akçadağ ilçesine bağlı Levent Mahallesi’nde, bölgede arazisi bulunan Halil Doğan tarafından 1970’li yıllarda çelik halat üzerine yapılan 30 metre uzunluğunda ve yüksekliğindeki tahta köprü, yapımının üzerinden 50 yıldan fazla zaman geçmesine rağmen aile yakınları tarafından hala kullanılıyor.

#2
Foto - Levent Çayı üzerinde bulunan iki yamacın eteklerinde inşa edilen köprüden yabancıların geçişine izin verilmezken, bölgede arazisi bulunan Hamza Doğan’ın aile yakınları köprüyü kullanmaya devam ediyor.

Levent Çayı üzerinde bulunan iki yamacın eteklerinde inşa edilen köprüden yabancıların geçişine izin verilmezken, bölgede arazisi bulunan Hamza Doğan’ın aile yakınları köprüyü kullanmaya devam ediyor.

#3
Foto - Köprünün ağaçtan yapıldığını belirten bölge sakinlerinden 76 yaşındaki Bekir Doğan, ”Sağlıklı bir köprü değil, tehlikesi de vardır.

Köprünün ağaçtan yapıldığını belirten bölge sakinlerinden 76 yaşındaki Bekir Doğan, ”Sağlıklı bir köprü değil, tehlikesi de vardır.

#4
Foto - Yapımında bir mühendislik çalışması yoktur ve umumi bir köprü de değildir. Aile yakınlarının kullandığı bir köprüdür. Yüksekliği yaklaşık 25-30 metredir. Devlet eliyle yapılan bir köprü olsa daha sağlıklı olur.” dedi

Yapımında bir mühendislik çalışması yoktur ve umumi bir köprü de değildir. Aile yakınlarının kullandığı bir köprüdür. Yüksekliği yaklaşık 25-30 metredir. Devlet eliyle yapılan bir köprü olsa daha sağlıklı olur.” dedi

#5
Foto - Köprünün 1970’li yıllarda beş adet çelik halat üzerine inşa edildiğini aktaran bölge sakinlerinden Eyüp Şahin ise

Köprünün 1970’li yıllarda beş adet çelik halat üzerine inşa edildiğini aktaran bölge sakinlerinden Eyüp Şahin ise "Köprümüz 1970’li yıllarından Halil Doğan tarafından yapılmıştır. Köprümüz dışardan gelen vatandaşlara kapalıdır.

#6
Foto - Köprümüzün üzerindeki tahtaların ince olduğundan dolayı dışardan gelenlerin kullanmasına izin vermiyoruz. Halil Doğan ve yakınları karşı tarafta arazileri bulunduğu için kullanıyor’’ diye konuştu.

Köprümüzün üzerindeki tahtaların ince olduğundan dolayı dışardan gelenlerin kullanmasına izin vermiyoruz. Halil Doğan ve yakınları karşı tarafta arazileri bulunduğu için kullanıyor’’ diye konuştu.

#7
Foto - İşte 30 metre yüksekliğindeki o tahta köprü...

İşte 30 metre yüksekliğindeki o tahta köprü...

#8
Foto - İşte 30 metre yüksekliğindeki o tahta köprü...

İşte 30 metre yüksekliğindeki o tahta köprü...

#9
Foto - İşte 30 metre yüksekliğindeki o tahta köprü...

İşte 30 metre yüksekliğindeki o tahta köprü...

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23