• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
Yunanistan'dan ağır silahlı provokasyon

2020-09-09 19:41:33
Yunanistan'dan ağır silahlı provokasyon

Türkiye'nin Akdeniz'in doğusundaki faaliyetlerinden hazımsız olan Yunanistan bölgede tansiyonu yükselten küstah hamlelerine devam ediyor.

#1
Foto - Atina yönetimi, Antalya'nın Kaş ilçesine sadece 2,1 kilometre uzaklıktaki ve silahsız olması gereken Meis Adası'nda askeri hareketliliği artırdı.

Atina yönetimi, Antalya'nın Kaş ilçesine sadece 2,1 kilometre uzaklıktaki ve silahsız olması gereken Meis Adası'nda askeri hareketliliği artırdı.

#2
Foto - Fransa ve Almaya başta olmak üzere Avrupa Birliği'nin desteğini arkasına alan Yunanistan'ın Meis Adası'nda konuşlandırdığı askerler; ağır silahların bulunduğu Zodyak botlarla her gün devriye atıyor.

Fransa ve Almaya başta olmak üzere Avrupa Birliği'nin desteğini arkasına alan Yunanistan'ın Meis Adası'nda konuşlandırdığı askerler; ağır silahların bulunduğu Zodyak botlarla her gün devriye atıyor.

#3
Foto - DHA ekibi, Bununla da sınırlı kalınmayan adada; komandoları taşıyan askeri kamyonları ve mevzilerde yapılan bakım çalışmalarını gözlemledi.

DHA ekibi, Bununla da sınırlı kalınmayan adada; komandoları taşıyan askeri kamyonları ve mevzilerde yapılan bakım çalışmalarını gözlemledi.

#4
Foto - Fransa merkezli AFP haber ajansı, 28 Ağustos'ta servis ettiği fotoğraflarda Yunan askerlerinin, içinde turistlerin de bulunduğu bir feribotla Meis Adası'na indiğini duyurmuştu. Atina yönetiminin tansiyonu yükselten bu hamlesine Ankara çok tepki göstermişti.

Fransa merkezli AFP haber ajansı, 28 Ağustos'ta servis ettiği fotoğraflarda Yunan askerlerinin, içinde turistlerin de bulunduğu bir feribotla Meis Adası'na indiğini duyurmuştu. Atina yönetiminin tansiyonu yükselten bu hamlesine Ankara çok tepki göstermişti.

#5
Foto - Türkçe adı Kızılhisar olan Meis Adası, Türkiye'ye 2,1 kilometre Yunanistan'a ise 580 kilometre mesafede yer alıyor.

Türkçe adı Kızılhisar olan Meis Adası, Türkiye'ye 2,1 kilometre Yunanistan'a ise 580 kilometre mesafede yer alıyor.

#6
Foto - Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropoulov'un 13 Eylül tarihinde Meis Adası'nın kurtuluşunun 77'nci yıl dönümü kutlamalarına katılacağı duyurulmuştu.

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropoulov'un 13 Eylül tarihinde Meis Adası'nın kurtuluşunun 77'nci yıl dönümü kutlamalarına katılacağı duyurulmuştu.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı