• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
10
'Yok artık' dedirten dolandırıcılık! Bu kez dublör kullandılar

2020-11-21 22:22:47
'Yok artık' dedirten dolandırıcılık! Bu kez dublör kullandılar

Bursa Tapu Müdürlüğü'nde çalışan memurlarla iş birliği yaparak değerli tapuları olan vatandaşlara benzeyen kişileri bulup dublör olarak kullanarak tapu satışı yaptıkları belirlenen çete çökertildi.

#1
Foto - Bursa ​İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, Bursa’da bazı tapu sahiplerinin haberleri olmadan tapularında değişiklik yapıldığı yönündeki ihbar üzerine harekete geçti.

Bursa ​İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, Bursa’da bazı tapu sahiplerinin haberleri olmadan tapularında değişiklik yapıldığı yönündeki ihbar üzerine harekete geçti.

#2
Foto - Ekipler, tapuda çalışan bazı memurları takibe aldı.

Ekipler, tapuda çalışan bazı memurları takibe aldı.

#3
Foto - TAPU MEMURU-ÇETE İŞ BİRLİĞİ - Uzun süre yapılan takibin ardından, tapuda görevli memurların bir çeteyle iş birliği yaptığını belirledi.

TAPU MEMURU-ÇETE İŞ BİRLİĞİ - Uzun süre yapılan takibin ardından, tapuda görevli memurların bir çeteyle iş birliği yaptığını belirledi.

#4
Foto - Çete üyelerinin, tapuda görevli memurlarla iş birliği yaparak değeri yüksek tapu sahipleri hakkında bilgi edindikleri tespit etti.

Çete üyelerinin, tapuda görevli memurlarla iş birliği yaparak değeri yüksek tapu sahipleri hakkında bilgi edindikleri tespit etti.

#5
Foto - DUBLÖR KULLANARAK TAPU DEĞİŞTİRDİLER - Çetenin bu kişilere benzeyen kişiler bularak, dublör olarak kullanıp söz konusu arazilerin tapu ve noter devir işlemlerini yaptıklarını tespit eden ekipler, operasyon için düğmeye bastı.

DUBLÖR KULLANARAK TAPU DEĞİŞTİRDİLER - Çetenin bu kişilere benzeyen kişiler bularak, dublör olarak kullanıp söz konusu arazilerin tapu ve noter devir işlemlerini yaptıklarını tespit eden ekipler, operasyon için düğmeye bastı.

#6
Foto - 9 KİŞİ TUTUKLANDI - Osmangazi, Nilüfer ve Mudanya ilçeleri ile Edirne’de 11 ayrı adrese eş zamanlı düzenlendi.

9 KİŞİ TUTUKLANDI - Osmangazi, Nilüfer ve Mudanya ilçeleri ile Edirne’de 11 ayrı adrese eş zamanlı düzenlendi.

#7
Foto - Operasyonda 11 çete üyesinden 10’u gözaltına alındı.

Operasyonda 11 çete üyesinden 10’u gözaltına alındı.

#8
Foto - Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 2’si adli kontrol şartıyla serbest kalırken 8’i çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 2’si adli kontrol şartıyla serbest kalırken 8’i çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

#9
Foto - Şüphelilerle iş birliği yaptığı öne sürülen memurlara yönelik soruşturmanın da sürdüğü belirtildi.

Şüphelilerle iş birliği yaptığı öne sürülen memurlara yönelik soruşturmanın da sürdüğü belirtildi.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23