• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
8
Whatsapp’la ilgili bir skandal daha! Meğer 4 yıl önce...

2021-01-17 07:52:59
Whatsapp’la ilgili bir skandal daha! Meğer 4 yıl önce...

WhatsApp geçtiğimiz günlerde gizlilik sözleşmesine dair Facebook ile veri paylaşımında bulunacağını açıklamıştı. Şirketin masasında olan 4 yıllık plan da ortaya çıktı.

#1
Foto - Gizlilik sözleşmesine dair Facebook ile veri paylaşımında bulunacağını açıklayan WhatsApp büyük bir tepkiyle karşılandı.

Gizlilik sözleşmesine dair Facebook ile veri paylaşımında bulunacağını açıklayan WhatsApp büyük bir tepkiyle karşılandı.

#2
Foto - Milliyet yazarı Deniz Kilislioğlu, “WhatsApp planı 4 yıldır masada” başlıklı yazısında söz konusu planın 4 yıldır şirketin masasında olduğu bilgisini paylaştı.

Milliyet yazarı Deniz Kilislioğlu, “WhatsApp planı 4 yıldır masada” başlıklı yazısında söz konusu planın 4 yıldır şirketin masasında olduğu bilgisini paylaştı.

#3
Foto - Kilislioğlu, WhatsApp’ın verilerini paylaşmayan kullanıcılarına da 8 Şubat’ta yasak getireceğini ancak gelen tepkiler üzerine şirketin frene basarak yürürlük tarihini Mayıs ayına çektiğini hatırlattı.

Kilislioğlu, WhatsApp’ın verilerini paylaşmayan kullanıcılarına da 8 Şubat’ta yasak getireceğini ancak gelen tepkiler üzerine şirketin frene basarak yürürlük tarihini Mayıs ayına çektiğini hatırlattı.

#4
Foto - Şirket bu kararı “Yeniliği daha iyi anlatabilme” gerekçesiyle aldığını belirten Kilislioğlu, WhatsApp’ın geri adım atmadığını, kararı şimdilik ertelediğinin altını çizdi.

Şirket bu kararı “Yeniliği daha iyi anlatabilme” gerekçesiyle aldığını belirten Kilislioğlu, WhatsApp’ın geri adım atmadığını, kararı şimdilik ertelediğinin altını çizdi.

#5
Foto - İletişim uzmanı Serdar Kuzuloğlu ile konuyu görüştüğünü belirten Deniz Kilislioğlu, söz konusu planın 2017’den beri masada olduğunu 2019’da ayyuka çıktığını, Mark Zuckerberg’in bunu yürürlüğe koymak istediği bilgisini aktardı.

İletişim uzmanı Serdar Kuzuloğlu ile konuyu görüştüğünü belirten Deniz Kilislioğlu, söz konusu planın 2017’den beri masada olduğunu 2019’da ayyuka çıktığını, Mark Zuckerberg’in bunu yürürlüğe koymak istediği bilgisini aktardı.

#6
Foto - Kuzuloğlu, Facebook WhatsApp’ı satın aldıktan sonra, WhatsApp’ın iki kurucusu Brian Acton ile Jan Koum’un, 2017 ve 2018’de art arda ayrıldıklarını hatırlattı. Bu istifaların gerekçesi olarak ise iki ismin mahremiyet konularında Zuckerberg ile fikir ayrılığına düşmesini gösterdi. Kuzuloğlu’nun verdiği bilgiye göre WhatsApp’ın bugün kullanıcıları zorladığı uygulama kamuoyuna 2019 yılında duyuldu. Kuzuloğlu süreci “Plan yeterince piştiği gerekçesiyle yürürlüğe konuluyor” sözleriyle anlattı.

Kuzuloğlu, Facebook WhatsApp’ı satın aldıktan sonra, WhatsApp’ın iki kurucusu Brian Acton ile Jan Koum’un, 2017 ve 2018’de art arda ayrıldıklarını hatırlattı. Bu istifaların gerekçesi olarak ise iki ismin mahremiyet konularında Zuckerberg ile fikir ayrılığına düşmesini gösterdi. Kuzuloğlu’nun verdiği bilgiye göre WhatsApp’ın bugün kullanıcıları zorladığı uygulama kamuoyuna 2019 yılında duyuldu. Kuzuloğlu süreci “Plan yeterince piştiği gerekçesiyle yürürlüğe konuluyor” sözleriyle anlattı.

#7
Foto - Serdar Kuzuloğlu, şirketin Mayıs ayına ertelediği kararı devre sokması halinde şunların yaşanacağını söyledi; “Bilgilerimiz zaten paylaşılıyordu. Yeni dönemde olacak olan şey, Facebook kendine ait bütün uygulama ve platformlardaki bilgileri birbiriyle eşleştirecek. Bunu da resmi olarak yapabilecek. Facebook’ta yeni bebeği olmuş bir arkadaşımızın paylaşımını beğendiğimizde, Instagram’da onunla ilgili paylaşımı gösterme konusunda biraz daha öncelik tanıyor. Bunun WhatsApp tabanlı senaryoları karşımıza çıkacak. Kiminle temasa geçiyoruz, arkadaş grubumuz kimlerden oluşuyor buna bakılarak reklam çalışmaları için pratikler denenecek.”

Serdar Kuzuloğlu, şirketin Mayıs ayına ertelediği kararı devre sokması halinde şunların yaşanacağını söyledi; “Bilgilerimiz zaten paylaşılıyordu. Yeni dönemde olacak olan şey, Facebook kendine ait bütün uygulama ve platformlardaki bilgileri birbiriyle eşleştirecek. Bunu da resmi olarak yapabilecek. Facebook’ta yeni bebeği olmuş bir arkadaşımızın paylaşımını beğendiğimizde, Instagram’da onunla ilgili paylaşımı gösterme konusunda biraz daha öncelik tanıyor. Bunun WhatsApp tabanlı senaryoları karşımıza çıkacak. Kiminle temasa geçiyoruz, arkadaş grubumuz kimlerden oluşuyor buna bakılarak reklam çalışmaları için pratikler denenecek.”

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23