• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
13
USB-C girişli iPhone’lar için tarih belli oldu

2022-05-12 01:14:53
USB-C girişli iPhone’lar için tarih belli oldu

USB-C girişine sahip iPhone modelleri uzun süredir bekleniyor. Apple analisti Ming-Chi Kuo bu konuda sevindiren bir açıklama yaptı.

#1
Foto - USB-C portu günümüzde standart olma yolunda hızla ilerliyor.

USB-C portu günümüzde standart olma yolunda hızla ilerliyor.

#2
Foto - Android tarafında üreticilerin neredeyse tamamı orta seviye veya amiral gemisi farketmeksizin yeni telefonlarını USB-C portu ile kullanıcıların karşısına çıkarıyor. Ancak sektördeki beklenti: USB-C girişli iPhone modelleri halen piyasaya çıkmadı.

Android tarafında üreticilerin neredeyse tamamı orta seviye veya amiral gemisi farketmeksizin yeni telefonlarını USB-C portu ile kullanıcıların karşısına çıkarıyor. Ancak sektördeki beklenti: USB-C girişli iPhone modelleri halen piyasaya çıkmadı.

#3
Foto - Apple’ın USB-C’ye karşı olumsuz bir bakışı yok, hatta savunucuları arasında yer alıyor.

Apple’ın USB-C’ye karşı olumsuz bir bakışı yok, hatta savunucuları arasında yer alıyor.

#4
Foto - iPad’den Macbook’a kadar en popüler ürünlerini USB-C ile buluşturdu.

iPad’den Macbook’a kadar en popüler ürünlerini USB-C ile buluşturdu.

#5
Foto - Hatta 2016 yılında Macbook’larda sadece USB-C portuna yer vererek çok sert bir adım atmıştı. iPhone’ların kutusundan çıkan şarj kablolarının bir ucu USB-C diğer ucu ise Lightning.

Hatta 2016 yılında Macbook’larda sadece USB-C portuna yer vererek çok sert bir adım atmıştı. iPhone’ların kutusundan çıkan şarj kablolarının bir ucu USB-C diğer ucu ise Lightning.

#6
Foto - Artık sektörün beklentisi her iki tarafın USB-C olması yönünde.

Artık sektörün beklentisi her iki tarafın USB-C olması yönünde.

#7
Foto - Bu konuda birçok tarih ve iddia ortaya atılırken, Apple analisti Ming-Chi Kuo bugün yaptığı açıklamada, Apple’ın 2023’ün ikinci yarısında piyasaya sürülecek iPhone 15 serisinin tüm veya bazı modellerinde tescilli Lightning bağlantı noktasını kaldıracağını ve USB-C’ye geçeceğini söyledi.

Bu konuda birçok tarih ve iddia ortaya atılırken, Apple analisti Ming-Chi Kuo bugün yaptığı açıklamada, Apple’ın 2023’ün ikinci yarısında piyasaya sürülecek iPhone 15 serisinin tüm veya bazı modellerinde tescilli Lightning bağlantı noktasını kaldıracağını ve USB-C’ye geçeceğini söyledi.

#8
Foto -

#9
Foto - Bu geçiş ile iPhone’ların aktarım ve şarj hızlarının iyileşeceği belirtilirken, daha önce yapılan açıklamalarda suya karşı daha az dayanıklılık gibi dezavantajların ortaya çıkacağı belirtiliyordu.

Bu geçiş ile iPhone’ların aktarım ve şarj hızlarının iyileşeceği belirtilirken, daha önce yapılan açıklamalarda suya karşı daha az dayanıklılık gibi dezavantajların ortaya çıkacağı belirtiliyordu.

#10
Foto - Ancak son dönemde Avrupa Birliği tarafından yapılan baskılar ile USB-C’ye geçiş neredeyse zorunlu hale geldi.

Ancak son dönemde Avrupa Birliği tarafından yapılan baskılar ile USB-C’ye geçiş neredeyse zorunlu hale geldi.

#11
Foto - AB, Apple’ı Avrupa’da satılan tüm iPhone, iPad ve AirPods‘larda USB-C’yi kullanmaya zorlayacak yeni yasalar ile ilerlemeye devam ediyor.

AB, Apple’ı Avrupa’da satılan tüm iPhone, iPad ve AirPods‘larda USB-C’yi kullanmaya zorlayacak yeni yasalar ile ilerlemeye devam ediyor.

#12
Foto - Böyle bir yasanın geçmesi halinde, Apple’ın Avrupa için özel olarak USB-C’li iPhone yapması veya tüm dünyada bu porta geçiş yapması gerekiyor.

Böyle bir yasanın geçmesi halinde, Apple’ın Avrupa için özel olarak USB-C’li iPhone yapması veya tüm dünyada bu porta geçiş yapması gerekiyor.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23