• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
8
Tepki çeken Squid Game senaristi açıkladı! Çekim sırasında bakın ne oldu

2021-10-14 11:14:43
Tepki çeken Squid Game senaristi açıkladı! Çekim sırasında bakın ne oldu

Netflix'te yayınlandığı günden itibaren tepkilere neden olan Squid Game dizisi tüm dünyada yankı uyandırdı.

#1
Foto - Toplumun ahlak yapısının altına dinamit yerleştiren, çarpık ilişkilerin ön planda tutulduğu Netflix'teki Squid Game dizisi 90 ülkede ilk sırada yer alıyor.

Toplumun ahlak yapısının altına dinamit yerleştiren, çarpık ilişkilerin ön planda tutulduğu Netflix'teki Squid Game dizisi 90 ülkede ilk sırada yer alıyor.

#2
Foto - İzlenme rekorları kıran Güney Kore yapımı dizinin yönetmeni ve senaristi konuştu. CNN’e konuşan dizi yapımcıları, “Hepimiz zamanında bu basit ve çocukça oyunları oynamışızdır” diyor. Yönetmenin çocukken oynadığı oyunlar arasında diziye adını veren ‘kalamar oyunu‘ da var. Saldırganların belli belirsiz kalamar şeklindeki bir alana doğru ilerlediği ve diğerlerinin onları durdurmaya çalıştığı oyun için Dong-hyuk “Fiziksel olarak çok zorlayıcıydı ve bu yüzden her oynadığımızda biri sakatlanıyor, kıyafetleri yırtılıyor ya da ağlıyordu. Her zaman günün son oyunu olurdu” dedi.

İzlenme rekorları kıran Güney Kore yapımı dizinin yönetmeni ve senaristi konuştu. CNN’e konuşan dizi yapımcıları, “Hepimiz zamanında bu basit ve çocukça oyunları oynamışızdır” diyor. Yönetmenin çocukken oynadığı oyunlar arasında diziye adını veren ‘kalamar oyunu‘ da var. Saldırganların belli belirsiz kalamar şeklindeki bir alana doğru ilerlediği ve diğerlerinin onları durdurmaya çalıştığı oyun için Dong-hyuk “Fiziksel olarak çok zorlayıcıydı ve bu yüzden her oynadığımızda biri sakatlanıyor, kıyafetleri yırtılıyor ya da ağlıyordu. Her zaman günün son oyunu olurdu” dedi.

#3
Foto - Yönetmen Hwang Dong-hyuk’a göre dizinin anlatımı bugün içinde yaşadığımız ‘rekabetçi toplumu‘ yansıtıyor. Yönetmen, “Bu kaybedenlerle ilgili bir hikaye; kazananlar seviye atlarken, günlük yaşamın zorluklarıyla mücadele eden ve geride kalanların hikayesi” dedi. Aynı zamanda kişisel bir hikaye. İki ana karakter Seong Gi-hun ve Cho Sang-woo, adlarını yönetmenin çok eski arkadaşlarından alıyor: “Benim iki yönümü temsil ediyorlar. Gi-hun gibi ben de ekonomik zorlukların olduğu bir ortamda bekar bir anne tarafından büyütüldüm. Aynı zamanda Sang-woo gibi Seul Ünivesitesi’nde okudum ve çevrem beni hep övdü, benden yüksek beklentileri vardı.”

Yönetmen Hwang Dong-hyuk’a göre dizinin anlatımı bugün içinde yaşadığımız ‘rekabetçi toplumu‘ yansıtıyor. Yönetmen, “Bu kaybedenlerle ilgili bir hikaye; kazananlar seviye atlarken, günlük yaşamın zorluklarıyla mücadele eden ve geride kalanların hikayesi” dedi. Aynı zamanda kişisel bir hikaye. İki ana karakter Seong Gi-hun ve Cho Sang-woo, adlarını yönetmenin çok eski arkadaşlarından alıyor: “Benim iki yönümü temsil ediyorlar. Gi-hun gibi ben de ekonomik zorlukların olduğu bir ortamda bekar bir anne tarafından büyütüldüm. Aynı zamanda Sang-woo gibi Seul Ünivesitesi’nde okudum ve çevrem beni hep övdü, benden yüksek beklentileri vardı.”

#4
Foto - Çekimler sırasında altı dişini kaybetmiş Dizinin yapım süreci o kadar yoğun bir deneyim olmuş ki Dong-hyuk çekimler sırasında stres yüzünden altı dişini kaybetmiş. Ancak dizinin hayranları endişelenmesin bu durum yönetmeni ikinci sezonu çekme fikrinden tamamen uzaklaştırmamış.

Çekimler sırasında altı dişini kaybetmiş Dizinin yapım süreci o kadar yoğun bir deneyim olmuş ki Dong-hyuk çekimler sırasında stres yüzünden altı dişini kaybetmiş. Ancak dizinin hayranları endişelenmesin bu durum yönetmeni ikinci sezonu çekme fikrinden tamamen uzaklaştırmamış.

#5
Foto - Tek başına bir diziyi yazmak yönetmek ve yapımcılığını üstlenmenin büyük bir iş olduğunu vurgulayan Dong-hyuk “Aynı şeyi ikinci sezon için yapmayı düşündüğümde şahsen biraz endişeleniyorum. Şu an için kesinleşmiş bir şey yok ancak o kadar çok hevesli insan var ki ciddi ciddi düşünüyorum” diyor.

Tek başına bir diziyi yazmak yönetmek ve yapımcılığını üstlenmenin büyük bir iş olduğunu vurgulayan Dong-hyuk “Aynı şeyi ikinci sezon için yapmayı düşündüğümde şahsen biraz endişeleniyorum. Şu an için kesinleşmiş bir şey yok ancak o kadar çok hevesli insan var ki ciddi ciddi düşünüyorum” diyor.

#6
Foto - Türkiye’de de son zamanlarda izlenilirliği artan dizi için uzmanlar sürekli uyarı yapıyor. İspanya ve ABD’de öğrenciler dizideki oyunları oynayarak birbirine zarar verdiği söyleniyor.

Türkiye’de de son zamanlarda izlenilirliği artan dizi için uzmanlar sürekli uyarı yapıyor. İspanya ve ABD’de öğrenciler dizideki oyunları oynayarak birbirine zarar verdiği söyleniyor.

#7
Foto - Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki (BAE) Güney Kore Kültür Merkezi (KKC), Squid Game'in gerçek hayatta, ölümcül olmayan versiyonunu düzenleniyor.

Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki (BAE) Güney Kore Kültür Merkezi (KKC), Squid Game'in gerçek hayatta, ölümcül olmayan versiyonunu düzenleniyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23