• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
15
TCG Anadolu'da görev alacak! Testleri başladı

2020-02-11 14:41:32
TCG Anadolu'da görev alacak! Testleri başladı

TCG Anadolu'da görev alacak, yerli imkânlarla geliştirilen Zırhlı Amfibi Hücum Aracı'nın (ZAHA) deniz testlerine başladığı bildirildi.

#1
Foto - FNSS savunma tarafından yerli inkanlarla geliştirilen Zırhlı Amfibi Hücum Aracı ZAHA'nın deniz testlerine başladığıyla ilişkiin görünrüler FNSS firmasının resmi sosyal medya hesabında paylaşıldı.

FNSS savunma tarafından yerli inkanlarla geliştirilen Zırhlı Amfibi Hücum Aracı ZAHA'nın deniz testlerine başladığıyla ilişkiin görünrüler FNSS firmasının resmi sosyal medya hesabında paylaşıldı.

#2
Foto - FNSS firmasının paylaştığı ilk görselde, platformun kıyıda yumuşak arazide hareketi yer alırken ikinci görselde ise ZAHA'nın deniz testlerine ait fotoğraf paylaşıldı.

FNSS firmasının paylaştığı ilk görselde, platformun kıyıda yumuşak arazide hareketi yer alırken ikinci görselde ise ZAHA'nın deniz testlerine ait fotoğraf paylaşıldı.

#3
Foto - ZAHA - Zırhlı Amfibi Hücum Aracı <br> Zırhlı Amfibi Hucum Aracı (ZAHA), Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın harekât konsepti ve görev ihtiyaçları göz önüne alınarak FNSS tarafından tasarlanmıştır.

ZAHA - Zırhlı Amfibi Hücum Aracı
Zırhlı Amfibi Hucum Aracı (ZAHA), Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın harekât konsepti ve görev ihtiyaçları göz önüne alınarak FNSS tarafından tasarlanmıştır.

#4
Foto - ZAHA, bir amfibi çıkarma operasyonu esnasında gemi ile sahil arasındaki mesafeyi en hızlı şekilde alma kabiliyetine sahip olan bir araçtır. Harekâtın çıkarma safhasında, kıyıya yanaşan havuzlu çıkarma gemilerinden denize inebilmekte ve aradaki mesafeyi yüksek süratle kat ederek, birliklerin koruma altında ve ateş desteği ile kısa zamanda karaya çıkmasını sağlamaktadır.

ZAHA, bir amfibi çıkarma operasyonu esnasında gemi ile sahil arasındaki mesafeyi en hızlı şekilde alma kabiliyetine sahip olan bir araçtır. Harekâtın çıkarma safhasında, kıyıya yanaşan havuzlu çıkarma gemilerinden denize inebilmekte ve aradaki mesafeyi yüksek süratle kat ederek, birliklerin koruma altında ve ateş desteği ile kısa zamanda karaya çıkmasını sağlamaktadır.

#5
Foto - Suda direnci azaltmaya yönelik gövde tasarımı ve güçlü su jetleri ZAHA’ya, denizde 7 knot karada ise 70 km/s azami sürat ile yüksek bir hareket kabiliyeti kazandırmaktadır.

Suda direnci azaltmaya yönelik gövde tasarımı ve güçlü su jetleri ZAHA’ya, denizde 7 knot karada ise 70 km/s azami sürat ile yüksek bir hareket kabiliyeti kazandırmaktadır.

#6
Foto - Yüzde 60 dik eğim tırmanabilen, yüzde 40 yan eğimde tutunabilen ZAHA, 90 santimetre dik engelleri ve 2 metre hendekleri de kolaylıkla geçebilmektedir.

Yüzde 60 dik eğim tırmanabilen, yüzde 40 yan eğimde tutunabilen ZAHA, 90 santimetre dik engelleri ve 2 metre hendekleri de kolaylıkla geçebilmektedir.

#7
Foto - ZAHA, 12.7 mm MT ve 40 mm Otomatik Bomba Atar barındıran uzaktan komutalı kulesi ile yüksek ateş gücüne sahiptir.

ZAHA, 12.7 mm MT ve 40 mm Otomatik Bomba Atar barındıran uzaktan komutalı kulesi ile yüksek ateş gücüne sahiptir.

#8
Foto - ZAHA; Personel Taşıyıcı, Komuta Aracı ve Kurtarma Aracı olmak üzere üç değişik konfigürasyona sahiptir. Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığının Zırhlı Amfibi Hücum Aracı (ZAHA) ihtiyacını karşılamak için, sözleşmesi SSB ile FNSS arasında 7Mart 2017 tarihinde Ankara’da imzalandı.

ZAHA; Personel Taşıyıcı, Komuta Aracı ve Kurtarma Aracı olmak üzere üç değişik konfigürasyona sahiptir. Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığının Zırhlı Amfibi Hücum Aracı (ZAHA) ihtiyacını karşılamak için, sözleşmesi SSB ile FNSS arasında 7Mart 2017 tarihinde Ankara’da imzalandı.

#9
Foto - FNSS, proje kapsamında 23 adet personel taşıyıcı, 2 adet komuta kontrol aracı ve 2 adet kurtarma aracı olmak üzere, toplam 27 adet araç teslim edecek.

FNSS, proje kapsamında 23 adet personel taşıyıcı, 2 adet komuta kontrol aracı ve 2 adet kurtarma aracı olmak üzere, toplam 27 adet araç teslim edecek.

#10
Foto - Zırhlı amfibi hücum araçları, amfibi harekâtta; hem birliklerin kıyıya güvenli bir şekilde çıkartılmasını sağlıyor hem de karaya çıktıktan sonra, bir zırhlı personel taşıyıcı olarak görev yapıyor.

Zırhlı amfibi hücum araçları, amfibi harekâtta; hem birliklerin kıyıya güvenli bir şekilde çıkartılmasını sağlıyor hem de karaya çıktıktan sonra, bir zırhlı personel taşıyıcı olarak görev yapıyor.

#11
Foto - Bu araçlar, harekâtın amfibi hücum safhasında, havuzlu çıkarma gemilerinden denize iniyor ve yüksek süratle gemi-kıyı intikalini yaparak birliklerin, koruma altında, en kısa zamanda karaya çıkmasını sağlıyor.

Bu araçlar, harekâtın amfibi hücum safhasında, havuzlu çıkarma gemilerinden denize iniyor ve yüksek süratle gemi-kıyı intikalini yaparak birliklerin, koruma altında, en kısa zamanda karaya çıkmasını sağlıyor.

#12
Foto - Karada ise diğer zırhlı araçlarla yan yana görev icra edebiliyor.

Karada ise diğer zırhlı araçlarla yan yana görev icra edebiliyor.

#13
Foto - Zırhlı amfibi hücum araçlarının, görev tanımlarının gereğince, çift doğalı araçlar olarak, hem denizde hem de karada üstün performans göstermeleri gerekiyor.

Zırhlı amfibi hücum araçlarının, görev tanımlarının gereğince, çift doğalı araçlar olarak, hem denizde hem de karada üstün performans göstermeleri gerekiyor.

#14
Foto - Dünyada çok az sayıda ülke, bu tür araçları envanterinde bulunduruyor.

Dünyada çok az sayıda ülke, bu tür araçları envanterinde bulunduruyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı