• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
8
Sulu gözleri hafife almayın

2021-12-08 02:09:37
Sulu gözleri hafife almayın

Virüslere karşı en hassas organlarımızdan olan gözlerimiz, virüsün bulaşmasına da ortam hazırlıyor.

#1
Foto - Sulu gözler dikkat: Koronavirüs gözyaşından da bulaşıyor... Neredeyse 2 yıldır hayatımızda olan koronavirüs ile ilgili her gün yeni bir gerçekle karşılaşıyoruz.

Sulu gözler dikkat: Koronavirüs gözyaşından da bulaşıyor... Neredeyse 2 yıldır hayatımızda olan koronavirüs ile ilgili her gün yeni bir gerçekle karşılaşıyoruz.

#2
Foto - Özellikle de mutasyona uğraması sonucu virüsün belirtileri ve bulaş şekilleri de değişiyor.

Özellikle de mutasyona uğraması sonucu virüsün belirtileri ve bulaş şekilleri de değişiyor.

#3
Foto - Kayseri Şehir Hastanesi Göz Kliniği Eğitim Sorumlusu Doç. Dr. Mustafa Ataş, gözyaşında da koronavirüsün tespit edildiğini söyleyerek,

Kayseri Şehir Hastanesi Göz Kliniği Eğitim Sorumlusu Doç. Dr. Mustafa Ataş, gözyaşında da koronavirüsün tespit edildiğini söyleyerek, "Koronavirüs solunum yolu ile bulaşıyor fakat gözün dış zarlarında da bu enzimler bulunmuş" dedi.

#4
Foto - Gözyaşında tespit edildi Ataş yaptığı açıklamada, gözyaşında da virüs tespit edildiğini söyleyerek, Koronavirüs ilk çıktıktan sonra gözyaşında olup olmadığı ile ilgili çalışmalar yapıldı. Gözyaşında da koronavirüs tespit edildi. Fakat bu tespit edilen korona virüsün ne kadar bulaştırıcı olduğu kestirmek mümkün değil ama dikkatli olmak gerekiyor.

Gözyaşında tespit edildi Ataş yaptığı açıklamada, gözyaşında da virüs tespit edildiğini söyleyerek, Koronavirüs ilk çıktıktan sonra gözyaşında olup olmadığı ile ilgili çalışmalar yapıldı. Gözyaşında da koronavirüs tespit edildi. Fakat bu tespit edilen korona virüsün ne kadar bulaştırıcı olduğu kestirmek mümkün değil ama dikkatli olmak gerekiyor.

#5
Foto - Özellikle göz yaşarmasından sonra ellerimizi gözlerimize değdiğimiz zaman ellerimiz ile başka yere, ağzımıza ya da dilimize temas ettirmememiz gerekiyor. Gözyaşımıza temas ettikten sonra mutlaka ellerimizi yıkamamız gerekiyor. Bu konuda çocukları da uyarmamız gerekiyor.

Özellikle göz yaşarmasından sonra ellerimizi gözlerimize değdiğimiz zaman ellerimiz ile başka yere, ağzımıza ya da dilimize temas ettirmememiz gerekiyor. Gözyaşımıza temas ettikten sonra mutlaka ellerimizi yıkamamız gerekiyor. Bu konuda çocukları da uyarmamız gerekiyor.

#6
Foto - Çünkü çocuklar bu konuya çok dikkat etmeyebiliyor.

Çünkü çocuklar bu konuya çok dikkat etmeyebiliyor.

#7
Foto - Sadece gözyaşımıza değil, öksürdükten, hapşırdıktan ya da diğer salgılarımızı yaptıktan sonra mutlaka ellerimizi yıkamamız gerekiyor

Sadece gözyaşımıza değil, öksürdükten, hapşırdıktan ya da diğer salgılarımızı yaptıktan sonra mutlaka ellerimizi yıkamamız gerekiyor

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23