• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
20
Şeker hastalarının barbunya tüketmesi için önemli nedenler

2022-01-19 04:10:28
Şeker hastalarının barbunya tüketmesi için önemli nedenler

Şeker hastasıysanız ve beslenme konusunda sorun yaşıyorsanız tam bir besin deposu olarak bilinen barbunya, sizler için birebir.

#1
Foto - Formda kalmak ve sağlığı korumak için farklı diyet türlerini takip etmek, kullandığınız malzemeleri değiştirmek sağlık yönetimi söz konusu olduğunda insanların yaptığı ilk şeydir.

Formda kalmak ve sağlığı korumak için farklı diyet türlerini takip etmek, kullandığınız malzemeleri değiştirmek sağlık yönetimi söz konusu olduğunda insanların yaptığı ilk şeydir.

#2
Foto - Ancak bu alışkanlık uzun vadede size yardımcı olmayacaktır.

Ancak bu alışkanlık uzun vadede size yardımcı olmayacaktır.

#3
Foto - Özellikle şeker hastaları içim barbunya fasulyesi mevcut en sağlıklı fasulyelerden biridir.

Özellikle şeker hastaları içim barbunya fasulyesi mevcut en sağlıklı fasulyelerden biridir.

#4
Foto - Düşük glisemik indeksleri vardır ve diyabet söz konusu olduğunda tüketime uygundurlar. Ayrıca, karmaşık karbonhidratlarla doludurlar ve basit karbonhidratlı yiyeceklerden daha iyidirler.

Düşük glisemik indeksleri vardır ve diyabet söz konusu olduğunda tüketime uygundurlar. Ayrıca, karmaşık karbonhidratlarla doludurlar ve basit karbonhidratlı yiyeceklerden daha iyidirler.

#5
Foto - İşte, şeker hastalarının barbunya tüketmeleri için nedenlerden bazıları:

İşte, şeker hastalarının barbunya tüketmeleri için nedenlerden bazıları:

#6
Foto - 1. Yüksek oranda lif içerir Bildiğiniz gibi fasulye lif açısından zengindir ve düşük miktarda yağ ve kolesterol içerir.

1. Yüksek oranda lif içerir Bildiğiniz gibi fasulye lif açısından zengindir ve düşük miktarda yağ ve kolesterol içerir.

#7
Foto - Yaklaşık 100 gram barbunya, hem çözünür hem de çözünmez, 6.4 gram lifin doyurucu bir karışımını içerir.

Yaklaşık 100 gram barbunya, hem çözünür hem de çözünmez, 6.4 gram lifin doyurucu bir karışımını içerir.

#8
Foto - Bu lif miktarı, kan şekeri seviyenizi stabilize etmenize ve vücuttaki kötü kolesterol seviyelerini düşürmenize yardımcı olabilir.

Bu lif miktarı, kan şekeri seviyenizi stabilize etmenize ve vücuttaki kötü kolesterol seviyelerini düşürmenize yardımcı olabilir.

#9
Foto - 2. Protein kaynağıdır Uzmanlar diyabet hastalarının, sağlıklarını iyileştirmeye yardımcı olduğu için düzenli olarak yeterli miktarda protein tüketmenizi önerir.

2. Protein kaynağıdır Uzmanlar diyabet hastalarının, sağlıklarını iyileştirmeye yardımcı olduğu için düzenli olarak yeterli miktarda protein tüketmenizi önerir.

#10
Foto - Barbunya, bir fincan porsiyon başına yaklaşık 14 gram ile yağsız bir diyet proteini kaynağıdır.

Barbunya, bir fincan porsiyon başına yaklaşık 14 gram ile yağsız bir diyet proteini kaynağıdır.

#11
Foto - Ayrıca, barbunya sizi tok tutar ve daha uzun süre tok hissetmenizi sağlayarak kan şekerinizi düzenlemeye yardımcı olur.

Ayrıca, barbunya sizi tok tutar ve daha uzun süre tok hissetmenizi sağlayarak kan şekerinizi düzenlemeye yardımcı olur.

#12
Foto - 3. Potasyum bakımından zengindir Hepimiz şeker hastalarının kalp hastalığına yakalanma riskiniz olduğunu biliyoruz.

3. Potasyum bakımından zengindir Hepimiz şeker hastalarının kalp hastalığına yakalanma riskiniz olduğunu biliyoruz.

#13
Foto - Ancak barbunya, kan damarlarını genişleten ve kalp sağlığını destekleyen ve kalp durması riskini azaltan potasyum açısından zengindir.

Ancak barbunya, kan damarlarını genişleten ve kalp sağlığını destekleyen ve kalp durması riskini azaltan potasyum açısından zengindir.

#14
Foto - Ayrıca potasyum, sodyumun etkisini ve diyabet için risk faktörlerini azaltır.

Ayrıca potasyum, sodyumun etkisini ve diyabet için risk faktörlerini azaltır.

#15
Foto - 4. Karbonhidrat bulundurur Barbunya fasulyesinin iyi bir kısmı karbonhidrattır.

4. Karbonhidrat bulundurur Barbunya fasulyesinin iyi bir kısmı karbonhidrattır.

#16
Foto - Ama şimdiden üzülmeyin: Barbunya fasulyesinde bulunan karbonhidratlar, yavaş salınan karbonhidrat olarak da bilinen iyi türlerdir.

Ama şimdiden üzülmeyin: Barbunya fasulyesinde bulunan karbonhidratlar, yavaş salınan karbonhidrat olarak da bilinen iyi türlerdir.

#17
Foto - Sadece bu değil, barbunya, yüksek miktarda karbonhidrat, yağsız protein ve çözünür lifin başarılı bir kombinasyonudur ve hepsi kan şekeri seviyelerini dengelemeye ve açlığı kontrol altında tutmaya yardımcı olur.

Sadece bu değil, barbunya, yüksek miktarda karbonhidrat, yağsız protein ve çözünür lifin başarılı bir kombinasyonudur ve hepsi kan şekeri seviyelerini dengelemeye ve açlığı kontrol altında tutmaya yardımcı olur.

#18
Foto - 5. Düşükü glisemik indeks ve yüksek lif içerir Barbunya, düşük glisemik indeksi 29 olan karmaşık bir karbonhidrattır.

5. Düşükü glisemik indeks ve yüksek lif içerir Barbunya, düşük glisemik indeksi 29 olan karmaşık bir karbonhidrattır.

#19
Foto - Düşük bir glisemik indeks ve yüksek lif sayısı, şeker salınımını yavaşlatmaya yardımcı olur, böylece sizi daha uzun süre tok tutar ve insülin duyarlılığınızı iyileştirebilir ve diyabet semptomlarını yönetmeye yardımcı olur.

Düşük bir glisemik indeks ve yüksek lif sayısı, şeker salınımını yavaşlatmaya yardımcı olur, böylece sizi daha uzun süre tok tutar ve insülin duyarlılığınızı iyileştirebilir ve diyabet semptomlarını yönetmeye yardımcı olur.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23