• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
24
Merakla beklenen liste yayımlandı! Türkiye detayı çok konuşulacak

2020-06-25 19:36:27
Merakla beklenen liste yayımlandı! Türkiye detayı çok konuşulacak

Dünya Sağlık Örgütü'nün kara gün olarak nitelendirdiği 19 Haziran'daki koronavirüs sonuçları endişeye yol açtı. İngiliz The Guardian gazetesi, koronavirüsten etkilenen 45 ülkeyi analiz etti.

#1
Foto - Dünyayı kasıp kavuran corona virüs salgınında yeni sayfa açıldı, kabus listesinde büyük sürprizler var. 19 Haziran tarihinde ortaya çıkan korkunç sonucun şoku geçmeden geride kalan beş günün üçündeki rakamlar, paniğin dalga dalga yayılmasına yol açtı.

Dünyayı kasıp kavuran corona virüs salgınında yeni sayfa açıldı, kabus listesinde büyük sürprizler var. 19 Haziran tarihinde ortaya çıkan korkunç sonucun şoku geçmeden geride kalan beş günün üçündeki rakamlar, paniğin dalga dalga yayılmasına yol açtı.

#2
Foto - Çarşamba günü 172 bin, Salı günü 164 bin ve Pazartesi günü 157 bin vakanın tespit edilmesiyle, bütün dünya corona virüs salgınında yeni bir sayfa açmış oldu.

Çarşamba günü 172 bin, Salı günü 164 bin ve Pazartesi günü 157 bin vakanın tespit edilmesiyle, bütün dünya corona virüs salgınında yeni bir sayfa açmış oldu.

#3
Foto - ABD'de Çarşamba günü salgının başından bu yana en yüksek ikinci günlük vaka sayısı 38 bin 386 ile belirlendi, dahası Başkan Donald Trump'ın yakın çevresindeki gizli servis görevlileri karantinaya alındı.

ABD'de Çarşamba günü salgının başından bu yana en yüksek ikinci günlük vaka sayısı 38 bin 386 ile belirlendi, dahası Başkan Donald Trump'ın yakın çevresindeki gizli servis görevlileri karantinaya alındı.

#4
Foto - Yakın tarihinin en büyük felaketiyle yüzleşen ABD'de, Washington Üniversitesi’nin tahminlerine göre Ekim ayına kadar corona virüsten ölenlerin sayısı 180 bini bulacak. Halihazırda, ABD'deki can kaybı 124 bin, vakalar ise 2 milyon 462 bin.

Yakın tarihinin en büyük felaketiyle yüzleşen ABD'de, Washington Üniversitesi’nin tahminlerine göre Ekim ayına kadar corona virüsten ölenlerin sayısı 180 bini bulacak. Halihazırda, ABD'deki can kaybı 124 bin, vakalar ise 2 milyon 462 bin.

#5
Foto - Pozitif sonuç veren testlerdeki inanılmaz artışa rağmen, birçok ülkede karantina önlemlerinin gevşetildi, yaz tatili başladı. Şimdi insanların aklındaki en büyük soru, salgında ikinci dalganın gelip gelmeyeceği.

Pozitif sonuç veren testlerdeki inanılmaz artışa rağmen, birçok ülkede karantina önlemlerinin gevşetildi, yaz tatili başladı. Şimdi insanların aklındaki en büyük soru, salgında ikinci dalganın gelip gelmeyeceği.

#6
Foto - İngiliz The Guardian gazetesi, Oxford Üniversitesi ve hükümetlerin verilerini inceleyerek salgından en kötü etkilenen 45 ülkeyi analiz etti. Analiz, 45 ülkeden 10'unun pandemiye 'rahat bir tepki' veren ülkeler olduğunu ortaya çıkardı.

İngiliz The Guardian gazetesi, Oxford Üniversitesi ve hükümetlerin verilerini inceleyerek salgından en kötü etkilenen 45 ülkeyi analiz etti. Analiz, 45 ülkeden 10'unun pandemiye 'rahat bir tepki' veren ülkeler olduğunu ortaya çıkardı.

#7
Foto - Bu ülkeler arasında Nisan ayından bu yana vakalarda en büyük artışın görüldüğü ABD'nin yanı sıra İran, Almanya ve İsviçre de yer alıyor. Bu ülkelerden her biri, her hafta yavaş yavaş yükselen vaka sayılarıyla salgında ikinci dalga ile karşı karşıya.

Bu ülkeler arasında Nisan ayından bu yana vakalarda en büyük artışın görüldüğü ABD'nin yanı sıra İran, Almanya ve İsviçre de yer alıyor. Bu ülkelerden her biri, her hafta yavaş yavaş yükselen vaka sayılarıyla salgında ikinci dalga ile karşı karşıya.

#8
Foto - Hala katı kısıtlamalar uygulayan ve salgından en kötü etkilenen ülkelerden dokuzu ise, artış gösteren vakalar rapor ederken, üçü eğrinin düzleştiğini bildiriyor.

Hala katı kısıtlamalar uygulayan ve salgından en kötü etkilenen ülkelerden dokuzu ise, artış gösteren vakalar rapor ederken, üçü eğrinin düzleştiğini bildiriyor.

#9
Foto - The Guardian'ın haberine göre, kısıtlamaları gevşeten ülkeler arasında son bir haftada en yüksek artışın kaydedildiği ülke: Almanya. Pozitif testlerin 191 bine ulaştığı Avrupa ülkesinde, günlük vakalardaki bir haftalık artış oranı yüzde 36 oldu.

The Guardian'ın haberine göre, kısıtlamaları gevşeten ülkeler arasında son bir haftada en yüksek artışın kaydedildiği ülke: Almanya. Pozitif testlerin 191 bine ulaştığı Avrupa ülkesinde, günlük vakalardaki bir haftalık artış oranı yüzde 36 oldu.

#10
Foto - Almanya'yı sırasıyla yüzde 29'la Ukrayna, yüzde 24'le ABD'de, yüzde 15'le İsviçre, yüzde 12,9 ile Bangladeş, yüzde 12 ile Fransa, yüzde 11 ile İsveç, yüzde 6 ile İran ve yüzde 2 ile Endonezya takip ediyor.

Almanya'yı sırasıyla yüzde 29'la Ukrayna, yüzde 24'le ABD'de, yüzde 15'le İsviçre, yüzde 12,9 ile Bangladeş, yüzde 12 ile Fransa, yüzde 11 ile İsveç, yüzde 6 ile İran ve yüzde 2 ile Endonezya takip ediyor.

#11
Foto - Bu gruptaki ülkeler arasında en çok günlük vaka bildirenler ise, ortalamanın 30 binlerin üzerinde seyrettiği ABD ile ortalamanın 3 binlerde seyrettiği Bangladeş.

Bu gruptaki ülkeler arasında en çok günlük vaka bildirenler ise, ortalamanın 30 binlerin üzerinde seyrettiği ABD ile ortalamanın 3 binlerde seyrettiği Bangladeş.

#12
Foto - Habere göre, normalleşmeye dönen ve iyileşmelerin görüldüğü ülkelerin yer aldığı ikinci kategoride, Türkiye de var. Bu grupta bir haftada vaka sayılarında en çok düşüş görülen ülke, yüzde 86 ile Hollanda.

Habere göre, normalleşmeye dönen ve iyileşmelerin görüldüğü ülkelerin yer aldığı ikinci kategoride, Türkiye de var. Bu grupta bir haftada vaka sayılarında en çok düşüş görülen ülke, yüzde 86 ile Hollanda.

#13
Foto - Hollanda'yı yüzde 67 ile Singapur, yüzde 61 ile İspanya, yüzde 30 ile İtalya, yüzde 23 ile Belarus, yüzde 22 ile Birleşik Arap Emirlikleri, yüzde 20 ile Pakistan, yüzde 13 ile Polonya, yüzde 12 ile Kanada, yüzde 9 ile Belçika ve yüzde 3 ile Türkiye izliyor.

Hollanda'yı yüzde 67 ile Singapur, yüzde 61 ile İspanya, yüzde 30 ile İtalya, yüzde 23 ile Belarus, yüzde 22 ile Birleşik Arap Emirlikleri, yüzde 20 ile Pakistan, yüzde 13 ile Polonya, yüzde 12 ile Kanada, yüzde 9 ile Belçika ve yüzde 3 ile Türkiye izliyor.

#14
Foto - Söz konusu kategoride bir günde en çok pozitif testin belirlendiği ülke ise, açık ara Pakistan. Kısa sürede dünya sıralamasında 14'üncülüğe yükselen Pakistan'da, her gün ortalama 3 bin 500 civarında vaka tespit ediliyor.

Söz konusu kategoride bir günde en çok pozitif testin belirlendiği ülke ise, açık ara Pakistan. Kısa sürede dünya sıralamasında 14'üncülüğe yükselen Pakistan'da, her gün ortalama 3 bin 500 civarında vaka tespit ediliyor.

#15
Foto - Hala bazı tedbirleri uygulayan ancak buna rağmen vakalardaki artışın sürdüğü grupta ise, halihazırda salgının merkez üssü konumundaki Brezilya ve Hindistan da var. Bir haftalık verilere göre, Dominik Cumhuriyeti yüzde 42'lik artışla bu kategoride ilk sırada.

Hala bazı tedbirleri uygulayan ancak buna rağmen vakalardaki artışın sürdüğü grupta ise, halihazırda salgının merkez üssü konumundaki Brezilya ve Hindistan da var. Bir haftalık verilere göre, Dominik Cumhuriyeti yüzde 42'lik artışla bu kategoride ilk sırada.

#16
Foto - Karayipler ülkesini yüzde 40 artışla Şili, yüzde 24 ile Hindistan, yüzde 21 ile Güney Afrika ve Portekiz, yüzde 17 ile Brezilya ve yüzde 8 ile Mısır takip ediyor.

Karayipler ülkesini yüzde 40 artışla Şili, yüzde 24 ile Hindistan, yüzde 21 ile Güney Afrika ve Portekiz, yüzde 17 ile Brezilya ve yüzde 8 ile Mısır takip ediyor.

#17
Foto - Bu gruptaki ülkeler arasında en çok günlük vakanın kayda geçtiği yer ise, tahmin edilebileceği gibi Brezilya. Brezilya, son bir hafta içerisinde dünya rekoru kırdı ve bir günde 55 bin test pozitif çıktı. Dünya sıralamasında dördüncü olan Hindistan'da ise, günlük yaklaşık 15 bin civarında vaka ortaya çıkıyor.

Bu gruptaki ülkeler arasında en çok günlük vakanın kayda geçtiği yer ise, tahmin edilebileceği gibi Brezilya. Brezilya, son bir hafta içerisinde dünya rekoru kırdı ve bir günde 55 bin test pozitif çıktı. Dünya sıralamasında dördüncü olan Hindistan'da ise, günlük yaklaşık 15 bin civarında vaka ortaya çıkıyor.

#18
Foto - Tedbirlerin devam ettiği ve düşüş görülen grupta ise, son bir haftada en büyük iyileşme görülen ülke yüzde 53 ile Afganistan. Afganistan'ı yüzde 44 düşüşle İrlanda, yüzde 11 ile İngiltere ve Rusya, yüzde 3 ile Meksika izliyor.

Tedbirlerin devam ettiği ve düşüş görülen grupta ise, son bir haftada en büyük iyileşme görülen ülke yüzde 53 ile Afganistan. Afganistan'ı yüzde 44 düşüşle İrlanda, yüzde 11 ile İngiltere ve Rusya, yüzde 3 ile Meksika izliyor.

#19
Foto - Söz konusu kategoride en çok günlük vakanın kayıtlara geçtiği ülke, ortalama 7 binle Rusya. Meksika'daki vakalar yatay bir seyir izlese de, günlük ölümler 1000'i buluyor.

Söz konusu kategoride en çok günlük vakanın kayıtlara geçtiği ülke, ortalama 7 binle Rusya. Meksika'daki vakalar yatay bir seyir izlese de, günlük ölümler 1000'i buluyor.

#20
Foto - Ciddi karantina önlemlerinin devam ettiği kategoride ise üç ülkede düşüş var. Son bir haftada Peru'da yüzde 41, Katar'da yüzde 35 ve Ekvador'da yüzde 8 oranında daha az vaka görüldü.

Ciddi karantina önlemlerinin devam ettiği kategoride ise üç ülkede düşüş var. Son bir haftada Peru'da yüzde 41, Katar'da yüzde 35 ve Ekvador'da yüzde 8 oranında daha az vaka görüldü.

#21
Foto - Karantinaya rağmen artış görülen dokuz ülke bulunuyor, bunlar arasında en yüksek oran yüzde 80 ile Bolivya. Bolivya'yı takip eden ülkeler ise şöyle: Yüzde 64 ile Arjantin, yüzde 31 ile Kolombiya, yüzde 28 ile Irak, yüzde 16 ile Filipinler, yüzde 12 ile Panama, yüzde 6 ile Kuveyt, yüzde 3 ile Çin ve yüzde 1 ile Umman.

Karantinaya rağmen artış görülen dokuz ülke bulunuyor, bunlar arasında en yüksek oran yüzde 80 ile Bolivya. Bolivya'yı takip eden ülkeler ise şöyle: Yüzde 64 ile Arjantin, yüzde 31 ile Kolombiya, yüzde 28 ile Irak, yüzde 16 ile Filipinler, yüzde 12 ile Panama, yüzde 6 ile Kuveyt, yüzde 3 ile Çin ve yüzde 1 ile Umman.

#22
Foto - Dünyaya diz çöktüren salgına karşı en çok öne çıkarılan tedbirler ise, sosyal mesafe ve maske. İngiltere, 4 Temmuz'dan itibaren ülkede 2 metrelik sosyal mesafenin 1 metreye düşürüleceğini açıkladı.

Dünyaya diz çöktüren salgına karşı en çok öne çıkarılan tedbirler ise, sosyal mesafe ve maske. İngiltere, 4 Temmuz'dan itibaren ülkede 2 metrelik sosyal mesafenin 1 metreye düşürüleceğini açıkladı.

#23
Foto - Hükümete koronavirüs konusunda danışmanlık yapan bilim kurulu üyelerine göre, virüsün bulaşma riski açısından 1 metrelik sosyal mesafe, iki metrelik sosyal mesafeden 2-10 kat arası daha riskli.

Hükümete koronavirüs konusunda danışmanlık yapan bilim kurulu üyelerine göre, virüsün bulaşma riski açısından 1 metrelik sosyal mesafe, iki metrelik sosyal mesafeden 2-10 kat arası daha riskli.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı