• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
Kırım sele teslim oldu, valiyi yüzerek takip ettiler!

2021-06-17 22:17:10
Kırım sele teslim oldu, valiyi yüzerek takip ettiler!

Kırım’da sabah saatlerinde etkili olan sağanak yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Başta Kerç olmak üzere birçok kentte sel felaketi yaşandı. Rusya Acil Durumlar Bakanlığı can kaybı yaşanmadığını fakat bazı kişilerin hafif şekilde yaralandığını açıkladı.

#1
Foto - Ayrıca fırtına nedeniyle 12 ağacın devrildiği, 100’e yakın elektrik trafosunun arızalandığı ve su dağıtım şebekelerinin tamamen kullanılamaz hale geldiği belirtildi. Kırım’da bulunan 15’e yakın hastane sular altında kaldı. Hastaların tahliyesi için çalışmalar başlatıldı. Kerç Belediye Başkanı Sergey Borozdin, birçok noktada tahliye merkezlerinin kurulduğunu duyurdu.

Ayrıca fırtına nedeniyle 12 ağacın devrildiği, 100’e yakın elektrik trafosunun arızalandığı ve su dağıtım şebekelerinin tamamen kullanılamaz hale geldiği belirtildi. Kırım’da bulunan 15’e yakın hastane sular altında kaldı. Hastaların tahliyesi için çalışmalar başlatıldı. Kerç Belediye Başkanı Sergey Borozdin, birçok noktada tahliye merkezlerinin kurulduğunu duyurdu.

#2
Foto - Bölgeye giden Kırım Valisi Sergey Aksyonov, gazeteciler ile bindiği botla sular altında kalan sokaklarda incelemelerde bulundu. Rusya Acil Durumlar Bakanlığı kurtarma ekibinin yüzerek botu takip ettiği anlar kameralara yansıdı. Görüntüler, Rusya’da büyük tepki topladı. Aksyonov, Kerç’te sular altında kalan bir hastanedeki durumu yerinde incelemek istediklerini ve kurtarma ekiplerinin kendilerine eşlik ettiğini, bunun normal bir durum olduğunu belirten bir açıklama yaptı. Acil Durumlar Bakanlığı ise söz konusu 3 kişinin kurtarma ekibi personeli olmadığını savundu. Botun arkasından yüzmelerinin anlamsız olduğunu ifade etti.

Bölgeye giden Kırım Valisi Sergey Aksyonov, gazeteciler ile bindiği botla sular altında kalan sokaklarda incelemelerde bulundu. Rusya Acil Durumlar Bakanlığı kurtarma ekibinin yüzerek botu takip ettiği anlar kameralara yansıdı. Görüntüler, Rusya’da büyük tepki topladı. Aksyonov, Kerç’te sular altında kalan bir hastanedeki durumu yerinde incelemek istediklerini ve kurtarma ekiplerinin kendilerine eşlik ettiğini, bunun normal bir durum olduğunu belirten bir açıklama yaptı. Acil Durumlar Bakanlığı ise söz konusu 3 kişinin kurtarma ekibi personeli olmadığını savundu. Botun arkasından yüzmelerinin anlamsız olduğunu ifade etti.

#3
Foto - Yarımada genelinde acil durum ilan edildi. Selden zarar görenlere yardımlar yapılacağı açıklandı. Vatandaşlar evlerde, sokaklarda, otobüslerde ve araçlarda mahsur kaldı. Mahsur kalanların yardımına kurtarma ekipleri ve Rusya Ulusal Muhafızları (Rosgvardiya) ve Rus askerleri koştu.

Yarımada genelinde acil durum ilan edildi. Selden zarar görenlere yardımlar yapılacağı açıklandı. Vatandaşlar evlerde, sokaklarda, otobüslerde ve araçlarda mahsur kaldı. Mahsur kalanların yardımına kurtarma ekipleri ve Rusya Ulusal Muhafızları (Rosgvardiya) ve Rus askerleri koştu.

#4
Foto - Kırım’daki 300’e yakın ilçe ve köylerde, kurtarma ekipleri tarafından şu ana kadar 25’i çocuk olmak üzere 128 kişinin kurtarıldı. Karayolları zarar gördü. Bazı yollar sular altında kalırken bazı yollarda heyelan meydana geldi.

Kırım’daki 300’e yakın ilçe ve köylerde, kurtarma ekipleri tarafından şu ana kadar 25’i çocuk olmak üzere 128 kişinin kurtarıldı. Karayolları zarar gördü. Bazı yollar sular altında kalırken bazı yollarda heyelan meydana geldi.

#5
Foto - Karayolu ulaşımları kesintiye uğradı. Rusya Meteoroloji Merkezi tarafından yapılan açıklamada, yalnızca Kırım’da değil, Krasnodar'a bağlı Novorosisk ve Anapa'da da sel baskınlarının yaşanabileceği belirtildi. Halka evlerinden çıkmama uyarısı yapıldı.

Karayolu ulaşımları kesintiye uğradı. Rusya Meteoroloji Merkezi tarafından yapılan açıklamada, yalnızca Kırım’da değil, Krasnodar'a bağlı Novorosisk ve Anapa'da da sel baskınlarının yaşanabileceği belirtildi. Halka evlerinden çıkmama uyarısı yapıldı.

#6
Foto - Bölgeden gelen görüntüler, olayın vehametini gözler önüne serdi.

Bölgeden gelen görüntüler, olayın vehametini gözler önüne serdi.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23