• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
15
'Help Turkey' etiketi açan beslemeler ABD yangınında kayboldu

2021-08-03 16:42:49
'Help Turkey' etiketi açan beslemeler ABD yangınında kayboldu

Manavgat, Marmaris, Mersin, Adana, Bodrum, Osmaniye ve Aydın'da peş peşe çıkan yangınlar ciğerlerimizi yakarken sosyal medyada cirit atan provokatörler düğmeye bastı.

#1
Foto - Yalan ve iftiralarla Türkiye'yi hedef alan alçak operasyona

Yalan ve iftiralarla Türkiye'yi hedef alan alçak operasyona "kokuşmuş mahalle" diye tabir edilen magazin camiasının "ünlü" diye pohpohladığı figüranlar da katıldı.

#2
Foto - Gezi kalkışmasında olduğu gibi bir anda organize olan provokatörler, yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti hükümetini hedef aldı.

Gezi kalkışmasında olduğu gibi bir anda organize olan provokatörler, yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti hükümetini hedef aldı.

#3
Foto - BESLEMELER, 'HELP TURKEY' ETİKETİ AÇTI - Türkiye'deki yangınlar üzerinden yaygara koparan beslemeler 'Help Turkey' etiketi açtı.

BESLEMELER, 'HELP TURKEY' ETİKETİ AÇTI - Türkiye'deki yangınlar üzerinden yaygara koparan beslemeler 'Help Turkey' etiketi açtı. "Global call" (Küresel çağrı) başlığı altında binlerce bot hesaptan dünyaya, Türkiye'ye yardım çağrısı yapıldı. Etikete destek olan hesapların büyük bir kısmının FETÖ bağlantılı olması dikkat çekti.

#4
Foto - ABD GÜNLERDİR YANIYOR - Türkiye'deki yangınları bahane edip adeta hükümeti düşürmek için hayal kuranlar, ABD'de günlerdir söndürülemeyen yangın ile rezil oldu.

ABD GÜNLERDİR YANIYOR - Türkiye'deki yangınları bahane edip adeta hükümeti düşürmek için hayal kuranlar, ABD'de günlerdir söndürülemeyen yangın ile rezil oldu.

#5
Foto - Devletin milletiyle omuz omuza vererek mücadele ettiği yangın felaketini akıllarınca fırsata çevirmek isteyen gezizekalı beslemelerin ABD'deki yangın karşısında hangi deliğe gizlendikleri merak ediliyor.

Devletin milletiyle omuz omuza vererek mücadele ettiği yangın felaketini akıllarınca fırsata çevirmek isteyen gezizekalı beslemelerin ABD'deki yangın karşısında hangi deliğe gizlendikleri merak ediliyor.

#6
Foto - TARİHİN EN BÜYÜK YANGINI - ABD'nin Kaliforniya eyaletinde tarihin en büyük orman yangınıyla mücadele günlerdir devam ediyor. Yangında çok sayıda ev ve diğer yapılar alevlere teslim oldu. Alevler halkın yaşadığı bölgeleri tehdit ederken, Plumas, Alphine, Butte ve Lassen bölgeleri ile Nevada'nın Douglas bölgesinde acil durum ilan edildi.

TARİHİN EN BÜYÜK YANGINI - ABD'nin Kaliforniya eyaletinde tarihin en büyük orman yangınıyla mücadele günlerdir devam ediyor. Yangında çok sayıda ev ve diğer yapılar alevlere teslim oldu. Alevler halkın yaşadığı bölgeleri tehdit ederken, Plumas, Alphine, Butte ve Lassen bölgeleri ile Nevada'nın Douglas bölgesinde acil durum ilan edildi.

#7
Foto - ABD'nin Kaliforniya eyaletinin doğu sınırında kuzey-güney hattı boyunca farklı noktalarda devam eden ve günlerdir söndürülmeye çalışılan yangınlar, evlerin bulunduğu bölgeyi tehdit ediyor.

ABD'nin Kaliforniya eyaletinin doğu sınırında kuzey-güney hattı boyunca farklı noktalarda devam eden ve günlerdir söndürülmeye çalışılan yangınlar, evlerin bulunduğu bölgeyi tehdit ediyor.

#8
Foto - Eyaletin kuzeyindeki yangın etkisini arttırırken, batıdaki orman yangınlarını söndürme çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor. Şu ana kadar 67 ev, yangın nedeniyle tamamen kullanılamaz hale gelirken, 2 bin civarında ev tahliye edildi.

Eyaletin kuzeyindeki yangın etkisini arttırırken, batıdaki orman yangınlarını söndürme çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor. Şu ana kadar 67 ev, yangın nedeniyle tamamen kullanılamaz hale gelirken, 2 bin civarında ev tahliye edildi.

#9
Foto - Küresel ısınmanın etkisiyle mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcak hava dalgası, yangının yayılma hızını artırıyor.

Küresel ısınmanın etkisiyle mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcak hava dalgası, yangının yayılma hızını artırıyor.

#10
Foto - Kaliforniya’nın Nevada sınırına yakın bir alanda meydana gelen Dixie yangını 12 gündür, Tamarack yangını 22 gündür söndürülmeye çalışılıyor.

Kaliforniya’nın Nevada sınırına yakın bir alanda meydana gelen Dixie yangını 12 gündür, Tamarack yangını 22 gündür söndürülmeye çalışılıyor.

#11
Foto - Yangın tehdidi ile karşı karşıya kalan Kaliforniya’nın Plumas, Alphine, Butte ve Lassen bölgeleri ile Nevada’nın Douglas bölgesinde acil durum ilan edildi.

Yangın tehdidi ile karşı karşıya kalan Kaliforniya’nın Plumas, Alphine, Butte ve Lassen bölgeleri ile Nevada’nın Douglas bölgesinde acil durum ilan edildi.

#12
Foto - Öte yandan, ülkenin en büyük orman yangını olan Oregon eyaletindeki Bootleg yangını da 20 gündür devam ediyor. Bootleg bölgesindeki yangını söndürmek için 2 bin 200 itfaiye görevlisi çalışmalara katılıyor. İtfaiye ekipleri Bootleg yangınının büyük ölçüde kontrol altına alındığını ancak alevlerin binlerce evi tehdit etmeyi sürdürdüğünü bildirdi.

Öte yandan, ülkenin en büyük orman yangını olan Oregon eyaletindeki Bootleg yangını da 20 gündür devam ediyor. Bootleg bölgesindeki yangını söndürmek için 2 bin 200 itfaiye görevlisi çalışmalara katılıyor. İtfaiye ekipleri Bootleg yangınının büyük ölçüde kontrol altına alındığını ancak alevlerin binlerce evi tehdit etmeyi sürdürdüğünü bildirdi.

#13
Foto - Montana eyaletinde 18 gündür söndürülmeye çalışılan Alder Greek yangınında yaklaşık 3 bin hektarlık alan ve 200’den fazla ev zarar gördü. Montana eyaletinde 17 gündür söndürülmeye çalışılan Alder Greek yangınında yaklaşık 3 bin hektarlık alan ve 200’den fazla ev zarar gördü.

Montana eyaletinde 18 gündür söndürülmeye çalışılan Alder Greek yangınında yaklaşık 3 bin hektarlık alan ve 200’den fazla ev zarar gördü. Montana eyaletinde 17 gündür söndürülmeye çalışılan Alder Greek yangınında yaklaşık 3 bin hektarlık alan ve 200’den fazla ev zarar gördü.

#14
Foto - ABD’de çoğu batı eyaletlerinde olmak üzere 6’sı büyük 88 yangınla mücadele sürüyor. Çıkan yangınlarda bugüne kadar yaklaşık 553 bin hektar ormanlık alan kül oldu.

ABD’de çoğu batı eyaletlerinde olmak üzere 6’sı büyük 88 yangınla mücadele sürüyor. Çıkan yangınlarda bugüne kadar yaklaşık 553 bin hektar ormanlık alan kül oldu.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23