• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
17
Giderek tırmanan gerilim sonrası ilk kez ilan ettiler! Askeri hareketlilik… İki ülke karşı karşıya

2021-12-03 10:14:07
Giderek tırmanan gerilim sonrası ilk kez ilan ettiler! Askeri hareketlilik… İki ülke karşı karşıya

Rus ordusunun askeri hareketliliğinin büyük bir endişeyi tetiklediğini kaydeden General Milley, ilk kez açıklama yaptı. ABD Genelkurmay Başkanı'nın açıklamalarında en dikkate değer bölüm, muhtemel bir Rusya saldırısına verilecek askeri karşılık ihtimali oldu.

#1
Foto - Giderek tırmanan Ukrayna geriliminde ABD ve Rusya'dan arka arkaya açıklamalar gelirken, Amerikan Genelkurmay Başkanı Mark Milley ilk kez bir savaş çıkması ihtimalini değerlendirdi.

Giderek tırmanan Ukrayna geriliminde ABD ve Rusya'dan arka arkaya açıklamalar gelirken, Amerikan Genelkurmay Başkanı Mark Milley ilk kez bir savaş çıkması ihtimalini değerlendirdi.

#2
Foto - Amerikan Associated Press (AP) haber ajansı, Batılı ülkelerin muhtemel bir işgal korkusu yaşarken Washington'ın Rusya'dan sınırdaki askerlerini geri çekmesini istediğini bildiriyor.

Amerikan Associated Press (AP) haber ajansı, Batılı ülkelerin muhtemel bir işgal korkusu yaşarken Washington'ın Rusya'dan sınırdaki askerlerini geri çekmesini istediğini bildiriyor.

#3
Foto - ABD Genel Kurmay Başkanı Mark Milley ise, ilk kez sessizliğini bozdu ve Rusya'nın Ukrayna sınırı yakınındaki askeri hareketliliğinin büyük bir endişeyi tetiklediğini söyledi. Washington'ın Moskova'nın Ukrayna'ya yönelik bir işgale girişeceğine dair düşüncesi olmadığını belirten General Mark Milley, Nisan ayında gerçekleşen yığınaktan biraz daha fazla endişe duyduklarını kaydetti.

ABD Genel Kurmay Başkanı Mark Milley ise, ilk kez sessizliğini bozdu ve Rusya'nın Ukrayna sınırı yakınındaki askeri hareketliliğinin büyük bir endişeyi tetiklediğini söyledi. Washington'ın Moskova'nın Ukrayna'ya yönelik bir işgale girişeceğine dair düşüncesi olmadığını belirten General Mark Milley, Nisan ayında gerçekleşen yığınaktan biraz daha fazla endişe duyduklarını kaydetti.

#4
Foto - Milley, Rusya'nın batı komşusuna herhangi bir askeri müdahalede bulunması halinde söz konusu adımın ABD ve NATO için dikkate değer ulusal güvenlik çıkarları anlamına geleceğini de dile getirdi.

Milley, Rusya'nın batı komşusuna herhangi bir askeri müdahalede bulunması halinde söz konusu adımın ABD ve NATO için dikkate değer ulusal güvenlik çıkarları anlamına geleceğini de dile getirdi.

#5
Foto - YARIM SAAT SÜRDÜ Dünya, İsveç'in başkenti Stockholm'de bir araya gelen ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un açıklamalarına kilitlendi. İki bakanın görüşmesi yarım saat sürdü. ABD Genelkurmay Başkanı'nın açıklamalarında en dikkate değer bölüm, muhtemel bir Rusya saldırısına karşılık askeri bir seçeneğin masaya gelip gelmeyeceği yönündeki tahminleri reddetmesi oldu.

YARIM SAAT SÜRDÜ Dünya, İsveç'in başkenti Stockholm'de bir araya gelen ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un açıklamalarına kilitlendi. İki bakanın görüşmesi yarım saat sürdü. ABD Genelkurmay Başkanı'nın açıklamalarında en dikkate değer bölüm, muhtemel bir Rusya saldırısına karşılık askeri bir seçeneğin masaya gelip gelmeyeceği yönündeki tahminleri reddetmesi oldu.

#6
Foto - Haziran ayından bu yana Washington ve Moskova arasındaki en üst düzey temas olan randevunun ardından Blinken mevkidaşı Lavrov'u Ukrayna ile çatışmalarının ciddi sonuçları olacağı yolunda uyardı.

Haziran ayından bu yana Washington ve Moskova arasındaki en üst düzey temas olan randevunun ardından Blinken mevkidaşı Lavrov'u Ukrayna ile çatışmalarının ciddi sonuçları olacağı yolunda uyardı.

#7
Foto -

"Rusya çatışma yoluna giderse, ciddi sonuçları olur" diyen Blinken, Washington'ın hem Kiev hem de Moskova'dan 2014 tarihli Minsk barış sürecindeki yükümlülüklerini yerine getirmesini beklediğini duyurdu.

#8
Foto - NATO'yu suçlayan Lavrov ise,

NATO'yu suçlayan Lavrov ise, "İttifakın askeri altyapısı sorumsuzca Rusya'nın Romanya ve Polonya sınırlarına yaklaştırılıyor, saldırı için kullanılabilecek bir füzesavar savunma sistemi kuruluyor" dedi.

#9
Foto - Rusya Dışişleri Bakanı, Avrupa'ya orta menzilli füzeler yerleştirilmesinin 'askeri çatışma kabusunu' geri getirdiğini de kaydetti:

Rusya Dışişleri Bakanı, Avrupa'ya orta menzilli füzeler yerleştirilmesinin 'askeri çatışma kabusunu' geri getirdiğini de kaydetti: "ABD ve müttefikleri Rusya ile güvenlik garantilerini tartışmaya yanaşmazsa, Moskova kendi güvenliğini sağlamak için gerekli adımları atacaktır."

#10
Foto - Lavrov, ABD ile Rusya arasında son yıllarda gerilimin çok fazla arttığını, yeni bir başlangıç yapabilmek için diplomatik misyonların çalışmaları üzerindeki tüm sınırların kaldırılmasını önerdiğini açıkladı.

Lavrov, ABD ile Rusya arasında son yıllarda gerilimin çok fazla arttığını, yeni bir başlangıç yapabilmek için diplomatik misyonların çalışmaları üzerindeki tüm sınırların kaldırılmasını önerdiğini açıkladı.

#11
Foto - Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov ise, görüşmenin ardından iki ülkenin liderleri Vladimir Putin ile Joe Biden arasında kısa bir süre içinde bir görüşme yapılabileceğinin işaretini verdi.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov ise, görüşmenin ardından iki ülkenin liderleri Vladimir Putin ile Joe Biden arasında kısa bir süre içinde bir görüşme yapılabileceğinin işaretini verdi.

#12
Foto - Ryabkov,

Ryabkov, "Henüz tarih belirlenmedi, iki liderin takvimlerini denk getirmekte güçlükler var. Ancak temas çok şart hale geldi, sorunlarımız katlanmaya devam ediyor" diye konuştu.

#13
Foto - HAVA SAVUNMA SİSTEMLERİ TAŞINIYOR Halihazırda Rusya'nın Ukrayna sınırına 94 bin askerinin bulunduğu biliniyor. Moskova ise, Ukrayna ordusunun yarı mevcudu olan 125 bin askeri sınıra yığdığını savunuyor.

HAVA SAVUNMA SİSTEMLERİ TAŞINIYOR Halihazırda Rusya'nın Ukrayna sınırına 94 bin askerinin bulunduğu biliniyor. Moskova ise, Ukrayna ordusunun yarı mevcudu olan 125 bin askeri sınıra yığdığını savunuyor.

#14
Foto - Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Maria Zakharova, “Ukrayna Silahlı Kuvvetleri, ağır teçhizat ve personeli bir araya getirerek askeri gücünü artırıyor. Bazı haberlere göre, çatışma bölgesindeki Ukrayna birliklerinin sayısı zaten 125 bin kişiye ulaştı, bu da Ukrayna Silahlı Kuvvetleri'nin yarısı” dedi.

Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Maria Zakharova, “Ukrayna Silahlı Kuvvetleri, ağır teçhizat ve personeli bir araya getirerek askeri gücünü artırıyor. Bazı haberlere göre, çatışma bölgesindeki Ukrayna birliklerinin sayısı zaten 125 bin kişiye ulaştı, bu da Ukrayna Silahlı Kuvvetleri'nin yarısı” dedi.

#15
Foto - Donetsk'in başkentinin eteklerinde Pantsir-S hava savunma füze sistemi tespit edildi. Avia.pro'nun haberine göre füze sistemi cephe yönüne doğru gerçekleştiriliyor. Ukrayna ordusunun en güçlü saldırılarını bu yönde gerçekleştirmesi bekleniyor.

Donetsk'in başkentinin eteklerinde Pantsir-S hava savunma füze sistemi tespit edildi. Avia.pro'nun haberine göre füze sistemi cephe yönüne doğru gerçekleştiriliyor. Ukrayna ordusunun en güçlü saldırılarını bu yönde gerçekleştirmesi bekleniyor.

#16
Foto - Rus Krasukha-4 elektronik harp sistemleri de Ukrayna sınırına sadece 30 kilometre uzaklıktaki M-4 karayolu üzerinde görüldü. Rostov-on-Don'dan taşınan komplekslerin nihai varış noktası ise henüz bilinmiyor.

Rus Krasukha-4 elektronik harp sistemleri de Ukrayna sınırına sadece 30 kilometre uzaklıktaki M-4 karayolu üzerinde görüldü. Rostov-on-Don'dan taşınan komplekslerin nihai varış noktası ise henüz bilinmiyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23