• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
8
Düzenli tüketilmesi gerekiyor! Metabolizmayı hızlandıran besinler!

2021-07-22 08:03:54
Düzenli tüketilmesi gerekiyor! Metabolizmayı hızlandıran besinler!

Metabolizma besinlerin hızla öğütülmesini sağlayarak vücudun yağ yakımını hızlandırır. Bunun yanı sıra vücudun toksin tutmasını önler. Yorgunluk, stres ve halsizlik gibi sağlık sorunlarının yaşanmasının önüne geçer. Peki metabolizmayı hızlandıran besinler nelerdir?

#1
Foto - YUMURTA Vücudun ihtiyacı olan proteini tek seferde karşılayan yumurta, aynı zamanda karaciğerin fonksiyonlarını artırır. Yağ yakımını destekleyen karaciğer vücudun toksin biriktirmesinin de önüne geçer.

YUMURTA Vücudun ihtiyacı olan proteini tek seferde karşılayan yumurta, aynı zamanda karaciğerin fonksiyonlarını artırır. Yağ yakımını destekleyen karaciğer vücudun toksin biriktirmesinin de önüne geçer.

#2
Foto - YOĞURT Bağırsak florası azaldığında besinlerin mide sonrası dağılma işlemi sağlıklı gerçekleşmez. Aksi halde metabolizma da yavaşlar. Bu yüzden bağırsak florasını artıran besinler tüketilmelidir. En sağlıklı besin ise yoğurttur. İçerdiği asit sayesinde bağırsakların daha sağlıklı çalışmasını da destekler.

YOĞURT Bağırsak florası azaldığında besinlerin mide sonrası dağılma işlemi sağlıklı gerçekleşmez. Aksi halde metabolizma da yavaşlar. Bu yüzden bağırsak florasını artıran besinler tüketilmelidir. En sağlıklı besin ise yoğurttur. İçerdiği asit sayesinde bağırsakların daha sağlıklı çalışmasını da destekler.

#3
Foto - HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI Doğada besinlerde nadiren bulunan MCT asit maddesi vücuttaki bölgesel yağları yakmada oldukça etkilidir. Bu asit en fazla hindistan vecizi yağında bulunur. Ancak hindistan cevizi yağı direk tüketilmesi önerilmez. Bunun için su ile karıştırılarak ya da salatalara dökülerek tüketilebilir.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI Doğada besinlerde nadiren bulunan MCT asit maddesi vücuttaki bölgesel yağları yakmada oldukça etkilidir. Bu asit en fazla hindistan vecizi yağında bulunur. Ancak hindistan cevizi yağı direk tüketilmesi önerilmez. Bunun için su ile karıştırılarak ya da salatalara dökülerek tüketilebilir.

#4
Foto - ACI BİBER Acı biber içerdiği capsaicin maddesi kanda yağ hücrelerinin azalmasını sağlayarak kan akışını ve damar yollarını olumlu etkiler. Mide problemi olmayan kişilerin tüketilmesi önerilir.

ACI BİBER Acı biber içerdiği capsaicin maddesi kanda yağ hücrelerinin azalmasını sağlayarak kan akışını ve damar yollarını olumlu etkiler. Mide problemi olmayan kişilerin tüketilmesi önerilir.

#5
Foto - KEFİR Probiyotik bakımından zengin olan kefir bağırsakların daha hızla çalışmasını sağlar. Bu da metabolizmayı olumlu etkiler. Uzmanlar günde bir bardak kefir tüketerek bağırsakların ihtiyacı olan sağlıklı bakterileri artırabileceğini vurguluyor.

KEFİR Probiyotik bakımından zengin olan kefir bağırsakların daha hızla çalışmasını sağlar. Bu da metabolizmayı olumlu etkiler. Uzmanlar günde bir bardak kefir tüketerek bağırsakların ihtiyacı olan sağlıklı bakterileri artırabileceğini vurguluyor.

#6
Foto - AVOKADO Doymamış yağ asidi bakımından zengin olan avokado oldukça sağlıklı bir besindir. Kilo verme sürecini kolaylaştıran avakoda aynı zamanda vücudun ihtiyacı olan enerjiyi de sağlar.

AVOKADO Doymamış yağ asidi bakımından zengin olan avokado oldukça sağlıklı bir besindir. Kilo verme sürecini kolaylaştıran avakoda aynı zamanda vücudun ihtiyacı olan enerjiyi de sağlar.

#7
Foto - YER ELMASI Çok düşük kaloriye sahip olan yer elması aynı zamanda demir emilimini artırarak kansızlığı da önler. Midenin besinleri öğütme işlemini hızlandırır.

YER ELMASI Çok düşük kaloriye sahip olan yer elması aynı zamanda demir emilimini artırarak kansızlığı da önler. Midenin besinleri öğütme işlemini hızlandırır.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23