• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN
6
DAEŞ operasyonunda enselendiler! Çocuk ve hayvanlarla ilgili müstehcen görüntüler bulundu

2021-04-15 18:43:30
DAEŞ operasyonunda enselendiler! Çocuk ve hayvanlarla ilgili müstehcen görüntüler bulundu

Sakarya merkezli 3 ilde terör örgütü DAEŞ'a yönelik operasyonda gözaltına alınan Suriye ve Irak uyruklu 4 şüpheli tutuklandı.

#1
Foto - Edinilen bilgiye göre, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, DAEŞ terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince çalışma başlatıldı. Sakarya, Ordu ve Bursa'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda, terör örgütü adına El-Bab'da sözde eğitim sorumlusu olarak faaliyet gösterdiği belirlenen sahte Suriye kimlikli Suudi Arabistan uyruklu M.S.H.A. ile Irak uyruklu M.Ş, Suriye uyruklular M.E.E.S. ve E.E. enselendi.

Edinilen bilgiye göre, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, DAEŞ terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince çalışma başlatıldı. Sakarya, Ordu ve Bursa'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda, terör örgütü adına El-Bab'da sözde eğitim sorumlusu olarak faaliyet gösterdiği belirlenen sahte Suriye kimlikli Suudi Arabistan uyruklu M.S.H.A. ile Irak uyruklu M.Ş, Suriye uyruklular M.E.E.S. ve E.E. enselendi.

#2
Foto - Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 4 zanlı, çıkarıldıkları nöbetçi hakimlikçe tutuklandı. Zanlılara ait el konulan materyaller üzerinde yapılan incelemede, örgüt faaliyetine ilişkin çok sayıda fotoğraf ve görüntü, sahte Suriye kimlikleri, çocuk ve hayvanlarla ilgili müstehcen görüntüler bulunduğu öğrenildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 4 zanlı, çıkarıldıkları nöbetçi hakimlikçe tutuklandı. Zanlılara ait el konulan materyaller üzerinde yapılan incelemede, örgüt faaliyetine ilişkin çok sayıda fotoğraf ve görüntü, sahte Suriye kimlikleri, çocuk ve hayvanlarla ilgili müstehcen görüntüler bulunduğu öğrenildi.

#3
Foto - Suudi Arabistan'da hırsızlık suçundan yargılandığı belirlenen sözde eğitim sorumlusu M.S.H.A'nın, sahte pasaportla Bahreyn ve Türkiye'ye geldiği, daha sonra kaçak yollarla Suriye'ye geçtiği tespit edildi.

Suudi Arabistan'da hırsızlık suçundan yargılandığı belirlenen sözde eğitim sorumlusu M.S.H.A'nın, sahte pasaportla Bahreyn ve Türkiye'ye geldiği, daha sonra kaçak yollarla Suriye'ye geçtiği tespit edildi.

#4
Foto - Ayrıca M.S.H.A'nın, Suriye'de silah eğitimi alarak birçok çatışmaya girdiği, DAEŞ mensuplarına biat yemini ettirdiği, camilerde DAEŞ'in ideolojisi doğrultusunda hutbe okuduğu, örgütün bölgedeki hakimiyetini kaybetmesi üzerine Suriye'den çıkardığı sahte kimlikle kaçak yollardan Türkiye'ye girdiği belirlendi.

Ayrıca M.S.H.A'nın, Suriye'de silah eğitimi alarak birçok çatışmaya girdiği, DAEŞ mensuplarına biat yemini ettirdiği, camilerde DAEŞ'in ideolojisi doğrultusunda hutbe okuduğu, örgütün bölgedeki hakimiyetini kaybetmesi üzerine Suriye'den çıkardığı sahte kimlikle kaçak yollardan Türkiye'ye girdiği belirlendi.

#5
Foto - E.E. ve M.E.E.S'nin, M.S.H.A'nın düzenlediği DAEŞ'e bağlılık biat törenlerine katıldığı, M.Ş'nin ise örgüt tarafından uçaksavar konumlandırılmış, ağır silahlı pikap tipi araçların şoförlüğünü yaptığı tespit edildi.

E.E. ve M.E.E.S'nin, M.S.H.A'nın düzenlediği DAEŞ'e bağlılık biat törenlerine katıldığı, M.Ş'nin ise örgüt tarafından uçaksavar konumlandırılmış, ağır silahlı pikap tipi araçların şoförlüğünü yaptığı tespit edildi.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23