• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
11
Cenevre Otomobil Fuarı'ndan 10 inanılmaz konsept

2021-09-26 10:31:45
Cenevre Otomobil Fuarı'ndan 10 inanılmaz konsept

2021 Cenevre Otomobil Fuarı'na damga vuran konsept otomobiller görücüye çıktı. Geleceğin taşıtları adı verilen otonom teknolojiye sahip araçlar geleceği gözler önüne seriyor. İşte en iyi konsepte ait 10 inanılmaz araba...

#1
Foto - Icona Nucleus ‘Otonom oturma odası’ olarak tanımlanan sürücüsüz Icona Nucleus, geleceğin ulaşımını örnekliyor. Bu konsept arabanın tasarımı, yolcu odağının artık yolda değil varış noktasında olduğunu gösteriyor.

Icona Nucleus ‘Otonom oturma odası’ olarak tanımlanan sürücüsüz Icona Nucleus, geleceğin ulaşımını örnekliyor. Bu konsept arabanın tasarımı, yolcu odağının artık yolda değil varış noktasında olduğunu gösteriyor.

#2
Foto - AUDI, Italdesign ve Airbus’ın Pop.up Next’i AUDI, Italdesign ve Airbus, Pop.Up Next konsept aracını fuarda sundu. Pop.Up Next, otonom araba ve şehirlerdeki trafik sorununu çözmeyi amaçlayan yolcu drone’unu aynı potada eriten bir hibrit araç. Tamamen elektrikli olan konsept, yatay ve dikey hareketlilik sağlıyor. Ultra hafif, iki koltuklu yolcu kabini arabaya ya da uçak modülüne yerleştirilebiliyor. Bu konsept araç ileride yolcuların hem yollarda hem de havada hızlı ve rahat şekilde seyahat etmesini sağlayabilir.

AUDI, Italdesign ve Airbus’ın Pop.up Next’i AUDI, Italdesign ve Airbus, Pop.Up Next konsept aracını fuarda sundu. Pop.Up Next, otonom araba ve şehirlerdeki trafik sorununu çözmeyi amaçlayan yolcu drone’unu aynı potada eriten bir hibrit araç. Tamamen elektrikli olan konsept, yatay ve dikey hareketlilik sağlıyor. Ultra hafif, iki koltuklu yolcu kabini arabaya ya da uçak modülüne yerleştirilebiliyor. Bu konsept araç ileride yolcuların hem yollarda hem de havada hızlı ve rahat şekilde seyahat etmesini sağlayabilir.

#3
Foto - Pininfarina HK GT Hong Kong’da yer alan yüksek teknoloji markası Hybrid Kinetic Group ile iş birliği yapan Pininfarina’nın HK GT konsept arabası, gran turismo’nun (uzun mesafe sürüşleri için tasarlanmış yüksek performanslı otomobil) modern bir tercümesi niteliğinde.

Pininfarina HK GT Hong Kong’da yer alan yüksek teknoloji markası Hybrid Kinetic Group ile iş birliği yapan Pininfarina’nın HK GT konsept arabası, gran turismo’nun (uzun mesafe sürüşleri için tasarlanmış yüksek performanslı otomobil) modern bir tercümesi niteliğinde.

#4
Foto - Renault EZ-GO Paylaşımlı, elektrikli, sürücüsüz konsept araç EZ-GO, en fazla altı yolcu taşıyabilen bir ‘robot taksi’ olarak tanımlanıyor. Hem bir hizmet (Uber gibi) hem de gerçek bir araç olarak EZ-GO, akıllı şehir ekosisteminin bir parçası olacak. EZ-GO ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için geçtiğimiz hafta yayımlanan haberimize bakabilirsiniz.

Renault EZ-GO Paylaşımlı, elektrikli, sürücüsüz konsept araç EZ-GO, en fazla altı yolcu taşıyabilen bir ‘robot taksi’ olarak tanımlanıyor. Hem bir hizmet (Uber gibi) hem de gerçek bir araç olarak EZ-GO, akıllı şehir ekosisteminin bir parçası olacak. EZ-GO ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için geçtiğimiz hafta yayımlanan haberimize bakabilirsiniz.

#5
Foto - Lagonda Vision Lagonda Vision konsepti, hem zarif hem cesur bir tasarıma sahip. Aracın yumuşatılmış yüzeyi ve keskin kenarları dış kısmını şekillendirirken ön taraftan arkaya kadar kesilmeden devam eden bir cam görüyoruz. Bu mütevazı lüks hissi, konseptin lüks bir yata benzeyen iç tasarımında da kendini belli ediyor.

Lagonda Vision Lagonda Vision konsepti, hem zarif hem cesur bir tasarıma sahip. Aracın yumuşatılmış yüzeyi ve keskin kenarları dış kısmını şekillendirirken ön taraftan arkaya kadar kesilmeden devam eden bir cam görüyoruz. Bu mütevazı lüks hissi, konseptin lüks bir yata benzeyen iç tasarımında da kendini belli ediyor.

#6
Foto - Volkswagen I.D.VIZZION Orijinal I.D., I.D. Crozz ve I.D. Buzz ile birlikte Wolkswagen I.D. VIZZION, 2020 yılı itibariyle üretime girmesi planlanan elektrikli konsept araç serisi I.D ailesini tamamlıyor. Bu otonom araç, ses ve hareket kontrolüyle idare ediliyor. Aracın ferah iç tasarımı yolculuklarda daha fazla kişisel özgürlük sunmayı amaçlıyor.

Volkswagen I.D.VIZZION Orijinal I.D., I.D. Crozz ve I.D. Buzz ile birlikte Wolkswagen I.D. VIZZION, 2020 yılı itibariyle üretime girmesi planlanan elektrikli konsept araç serisi I.D ailesini tamamlıyor. Bu otonom araç, ses ve hareket kontrolüyle idare ediliyor. Aracın ferah iç tasarımı yolculuklarda daha fazla kişisel özgürlük sunmayı amaçlıyor.

#7
Foto - BMW Concept M8 Gran Coupe Sportiflik ve lüks için yeni ve zıt bir tanım oluşturan BMW Concept M8 Gran Coupe, Concept 8 Series’in dört kapılı versiyonu. Ancak bu araç, ‘M’ harfinden de anlaşılacağı üzere, çok daha fazlasını sunuyor. Dinamikliğini vurgulayan dış yüzeyiyle, aracın tasarımı çarpıcı ön kısmıyla kendini belli ediyor; kaput altın çerçeveli çift böbrek ızgarasıyla buluşuyor. Arabanın arka kısmı sportif silueti tamamlıyor.

BMW Concept M8 Gran Coupe Sportiflik ve lüks için yeni ve zıt bir tanım oluşturan BMW Concept M8 Gran Coupe, Concept 8 Series’in dört kapılı versiyonu. Ancak bu araç, ‘M’ harfinden de anlaşılacağı üzere, çok daha fazlasını sunuyor. Dinamikliğini vurgulayan dış yüzeyiyle, aracın tasarımı çarpıcı ön kısmıyla kendini belli ediyor; kaput altın çerçeveli çift böbrek ızgarasıyla buluşuyor. Arabanın arka kısmı sportif silueti tamamlıyor.

#8
Foto - Hyundai Le Fil Rouge Hyundai’nin Le Fil Rouge adlı yeni tasarım konseptinde orantı, mimari, tasarım ve teknoloji bir ahenk oluşturuyor.

Hyundai Le Fil Rouge Hyundai’nin Le Fil Rouge adlı yeni tasarım konseptinde orantı, mimari, tasarım ve teknoloji bir ahenk oluşturuyor.

#9
Foto - PAL-V Liberty Hem Cenevre Otomobil Fuarı’nda hem de Top Marques Otomobil Şovu’nda gösterilen Liberty, hem yollarda hem de göklerde kullanılabilecek bir araba. ‘Uçan bir araba, sürülebilen bir uçak’ olarak tanımlanan ve normal bir arabanın boyutlarını geçmeyen bu araç, günlük hayattaki yol trafiğine gayet güzel şekilde uyum sağlarken yeni bir tür ulaşım seviyesi sunacak.

PAL-V Liberty Hem Cenevre Otomobil Fuarı’nda hem de Top Marques Otomobil Şovu’nda gösterilen Liberty, hem yollarda hem de göklerde kullanılabilecek bir araba. ‘Uçan bir araba, sürülebilen bir uçak’ olarak tanımlanan ve normal bir arabanın boyutlarını geçmeyen bu araç, günlük hayattaki yol trafiğine gayet güzel şekilde uyum sağlarken yeni bir tür ulaşım seviyesi sunacak.

#10
Foto - Zenvo TSR-S Yeni Zenvo TSR-S, yüksek performanslı yol otomobillerine bir adım daha yaklaşmamızı sağlıyor. Çift süperşarjlı V8 motoruna sahip modelden yılda sadece beş adet üretilecek. Çarpıcı biçimde yontulmuş dış tasarımın bütün detayları aracın aerodinamiğine katkıda sağlayacak şekilde düşünüldü.

Zenvo TSR-S Yeni Zenvo TSR-S, yüksek performanslı yol otomobillerine bir adım daha yaklaşmamızı sağlıyor. Çift süperşarjlı V8 motoruna sahip modelden yılda sadece beş adet üretilecek. Çarpıcı biçimde yontulmuş dış tasarımın bütün detayları aracın aerodinamiğine katkıda sağlayacak şekilde düşünüldü.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23