• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
14
Cari açığın yüzde 25’ini karşılayacak! Bulunan yeni petrol rezervi ekonomiye can suyu olacak

2022-06-29 18:25:26
Cari açığın yüzde 25’ini karşılayacak! Bulunan yeni petrol rezervi ekonomiye can suyu olacak

Türkiye’nin petrol konusundaki çalışmaları sonunda meyvesini göstermeye başladı.

#1
Foto - Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’na (TPAO) bağlı 'Çukurova 1 ve Çukurova 2' isimli araştırma sahasında petrol bulundu.

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’na (TPAO) bağlı 'Çukurova 1 ve Çukurova 2' isimli araştırma sahasında petrol bulundu.

#2
Foto - Kabine toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapılan araştırmalar sonucu bulunan petrol rezervinin yüksek kalitede olduğunu söyledi.

Kabine toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapılan araştırmalar sonucu bulunan petrol rezervinin yüksek kalitede olduğunu söyledi.

#3
Foto - Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, “Adana'da petrol arama çalışması yaptığımız iki kuyuda yüksek kaliteli petrol bulduk. Petrolün rezerv değeri yaklaşık 1 milyar dolar olarak hesaplanmıştır” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, “Adana'da petrol arama çalışması yaptığımız iki kuyuda yüksek kaliteli petrol bulduk. Petrolün rezerv değeri yaklaşık 1 milyar dolar olarak hesaplanmıştır” ifadelerini kullandı.

#4
Foto - Bölge halkı tarafından sevinçle karşılanan olay sonrası Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, petrol bulunan bölgenin Türkiye’nin cari açığının yüzde 25’ini tek başına karşılayacağını söyledi.

Bölge halkı tarafından sevinçle karşılanan olay sonrası Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, petrol bulunan bölgenin Türkiye’nin cari açığının yüzde 25’ini tek başına karşılayacağını söyledi.

#5
Foto - Ceyhan'da 1998'de yaşanan deprem sonrası petrol bulunduğunu ancak çalışmaların yarım kaldığını ifade eden Erdem şunları söyledi...

Ceyhan'da 1998'de yaşanan deprem sonrası petrol bulunduğunu ancak çalışmaların yarım kaldığını ifade eden Erdem şunları söyledi...

#6
Foto -

"1998 depremi sonrasında Ceyhan ilçesine bağlı Soysallı Mahallesi’nde petrol çıktı diye gerekli araştırmalar yapıldı. Fakat daha sonra kuyular kapatıldı."

#7
Foto -

"Şimdi ise tekrar Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nın çalışması var. Ceyhan, 2007 yılında Enerji İhtisas Bölgesi ilan edildi."

#8
Foto -

"Cumhurbaşkanımız geldi ve geçen aylarda petrokimya tesisinin temeli atıldı. Ceyhan’ın Türkiye’de ve uluslararası arenada önemi çok büyük."

#9
Foto - Ceyhan’ın Türkiye’nin cari açığına yüzde 25 katkı sağlayacağını belirten Erdem, sözlerine şöyle devam etti...

Ceyhan’ın Türkiye’nin cari açığına yüzde 25 katkı sağlayacağını belirten Erdem, sözlerine şöyle devam etti...

#10
Foto -

"Burada petrolün bulunması da ekonomik anlamda çok etkileri olacak. En azından işsizliğimizi önleyecek."

#11
Foto -

"Ceyhan, inanıyorum ki il olacaktır. Enerji İhtisas Bölgesi olması sebebiyle de Ceyhan’ın il olacağını düşünüyorum."

#12
Foto -

"1998 yılında kuyular rezervi düşük diye kapatıldı ve şu an inanıyorum ki Ceyhan’da petrol çıkacak"

#13
Foto - Tarla sahibi Orhan Buhur ise şunları söyledi: “Bu araziyi 70-80 yıldır işliyoruz. 1998 yılında tarlamızı sularken suyun siyah geldiğini gördük. Daha sonra analiz yaptırdık ve petrol olduğu anlaşıldı.

Tarla sahibi Orhan Buhur ise şunları söyledi: “Bu araziyi 70-80 yıldır işliyoruz. 1998 yılında tarlamızı sularken suyun siyah geldiğini gördük. Daha sonra analiz yaptırdık ve petrol olduğu anlaşıldı.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23