• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
6
Canlı yayında tek tek açıkladılar! Türkiye’deki bütün Whatsapp yazışmaları bakın kimin kontrolünde

2021-12-03 14:44:09
Canlı yayında tek tek açıkladılar! Türkiye’deki bütün Whatsapp yazışmaları bakın kimin kontrolünde

MİT’in operasyonuyla yakalanıp tutuklanan 16 MOSSAD ajanı hakkında, 'siyasal ve askeri casusluk' suçu kapsamında 20 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Soruşturmayla ilgili çarpıcı detaylara ulaşıldı. Gelişmeleri A Haber canlı yayınında Sabah gazetesi Haber Koordinatörü Abdurrahman Şimşek ile Haber Müdürü Nazif Karaman değerlendirdi.

#1
Foto - İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, MOSSAD yetkilileriyle yurt dışında yüz yüze görüşerek talimatlandırılan tıp fakültesi öğrencisi Mohammed A. Salhab ve şebeke üyelerine para dağıtımının merkezinde bulunan canlı kurye Abdulkadir Barakat'ın da aralarında bulunduğu 16 şüpheli hakkında iddianame düzenlendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, MOSSAD yetkilileriyle yurt dışında yüz yüze görüşerek talimatlandırılan tıp fakültesi öğrencisi Mohammed A. Salhab ve şebeke üyelerine para dağıtımının merkezinde bulunan canlı kurye Abdulkadir Barakat'ın da aralarında bulunduğu 16 şüpheli hakkında iddianame düzenlendi.

#2
Foto - Nazif Karaman'ın anlattığı yeni detaylar:

Nazif Karaman'ın anlattığı yeni detaylar: "Yapılan ilk operasyonda 15 kişi yakalanmıştı. Sonra yapılan operasyonda 1 kişi daha yakalandı ve süreçte 16 kişi tutuklandı. Bu şahıslarla ilgili olarak 50 sayfalık bir iddianame hazırlandı. 16 kişinin eylemleri teker teker sıralandı. İddianameyi İstanbul 22. Ağır Ceza Mahkemesi kabul etti. 8 Şubat için bir duruşma günü 16 MOSSAD ajanı hakkında, 'siyasal ve askeri casusluk' suçu kapsamında 20 yıla kadar hapis isteniyor. Bu kişiler Ahmet Zaid isimli İsrail Gizli Servisi'nin bir mensubu kontrolünde iş yapıyorlar. Ahmet Zaid Almanya'da ikamet ediyor. Bunlar Türkiye'deki Filistinlilerin İsrail muhaliflerinin bilgilerini, sosyal hayatlarını, ikamet adreslerini, ilişkilerini raporlamışlar. Bunları para karşılığı MOSSAD'a satmışlar. MİT bunların bütün para trafiğini ele geçirdi. Ahmet Zaid ve İsviçre'de bulunan Mark Consol isimli MOSSAD çalışanı bu kişilerle parayı kullanarak motive etmişler. Filistinli muhaliflere yönelik bilgileri ele geçirmişler. Oturdukları evdeki internet hareketlerini bile takip etmişler. WhatsApp'a kadar sızmışlar.

#3
Foto - Şüpheliler, talimat ile Türkiye'ye gelerek öğrenci ya da işçi görüntüsü altında faaliyetlerine devam etti. MOSSAD yetkilileriyle, ankesörlü telefon, internet tabanlı güvenilir iletişim araçları, gizli ve şifreli mail hesapları üzerinden irtibat kurdular. Saha sorumlularıyla, gerektiğinde İsviçre, Romanya, Kenya, Hırvatistan gibi ülkelere giderek yüz yüze talimatlandırıldılar. Menfaat karşılığında gizli yöntemler ile gösterdikleri çaba sonucu temin ettikleri ve milli güvenliği tehdit edecek bilgileri servis ettiler.

Şüpheliler, talimat ile Türkiye'ye gelerek öğrenci ya da işçi görüntüsü altında faaliyetlerine devam etti. MOSSAD yetkilileriyle, ankesörlü telefon, internet tabanlı güvenilir iletişim araçları, gizli ve şifreli mail hesapları üzerinden irtibat kurdular. Saha sorumlularıyla, gerektiğinde İsviçre, Romanya, Kenya, Hırvatistan gibi ülkelere giderek yüz yüze talimatlandırıldılar. Menfaat karşılığında gizli yöntemler ile gösterdikleri çaba sonucu temin ettikleri ve milli güvenliği tehdit edecek bilgileri servis ettiler.

#4
Foto - Abdurrahman Şimşek'in canlı yayında aktardığı detaylar:

Abdurrahman Şimşek'in canlı yayında aktardığı detaylar: "MİT burada casusları gözaltı yaptı. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde de DEVA Partisi'nden Metin Gürcan yakalandı. O da bilgileri yabancı diplomatlara veriyordu. Türkiye burada yabancı istihbarat servislerine mesaj veriyor. Türkiye 'Size casusluk yapanları biliyorum ve yakalıyorum' diyor.

#5
Foto - MİT Türkiye'de istihbari operasyonlara izin vermeyeceğini gösteriyor. Yakalanan MOSSAD ajanlarından sonra MOSSAD yetkileri Türkiye'ye geldi. Bu 16 kişiyle ilişkisi olan İsraillilerin Türkiye'den gitmesi gerektiğinin altı çizildi. Aynı şekilde Metin Gürcan ile ilgili bağlantılı ajanlarda kendi ülkelerine çekildiler. Türkiye istihbari anlamda güvenli bir devlet olma yolunda. MİT bu operasyonu yapmasaydı, bu şahıslar ülkemizde siyasi suikastler yapma noktasına gelen bir yapılanmaydı. MİT buna son verdi. WhatsApp İsrail'in kontrolü altındadır ve istedikleri mesajı okuyabilecek pozisyondalar. Türk halkının bunu iyi şekilde bilmesi gerekir. Ahmet Zaid ve Mark Consol isimlerinin hepsi sahte. Tutuklanan şahıslar da bu kişilerin gerçek isimlerini bilmiyor. Bu isimler şahısların ifadesinde geçiyor sadece. Burada benim anlamadığım durum Metin Gürcan olayıdır. Devletin milyonlarca lira yatırım yapıp eğittiği ve eğitimlere gönderdiği bir ismin ülkesini satması büyük bir olay. Bu isim DEVA Partisi'nde siyaset yapıyor. Ve Ali Babacan da 'Hukuki destek vereceğiz' diyor.

MİT Türkiye'de istihbari operasyonlara izin vermeyeceğini gösteriyor. Yakalanan MOSSAD ajanlarından sonra MOSSAD yetkileri Türkiye'ye geldi. Bu 16 kişiyle ilişkisi olan İsraillilerin Türkiye'den gitmesi gerektiğinin altı çizildi. Aynı şekilde Metin Gürcan ile ilgili bağlantılı ajanlarda kendi ülkelerine çekildiler. Türkiye istihbari anlamda güvenli bir devlet olma yolunda. MİT bu operasyonu yapmasaydı, bu şahıslar ülkemizde siyasi suikastler yapma noktasına gelen bir yapılanmaydı. MİT buna son verdi. WhatsApp İsrail'in kontrolü altındadır ve istedikleri mesajı okuyabilecek pozisyondalar. Türk halkının bunu iyi şekilde bilmesi gerekir. Ahmet Zaid ve Mark Consol isimlerinin hepsi sahte. Tutuklanan şahıslar da bu kişilerin gerçek isimlerini bilmiyor. Bu isimler şahısların ifadesinde geçiyor sadece. Burada benim anlamadığım durum Metin Gürcan olayıdır. Devletin milyonlarca lira yatırım yapıp eğittiği ve eğitimlere gönderdiği bir ismin ülkesini satması büyük bir olay. Bu isim DEVA Partisi'nde siyaset yapıyor. Ve Ali Babacan da 'Hukuki destek vereceğiz' diyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23