• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
14
BBC dünyaya duyurdu! Bağlantı kesildi, çığlıklar yükseliyor

2020-10-22 12:28:07
BBC dünyaya duyurdu! Bağlantı kesildi, çığlıklar yükseliyor

Azerbaycan-Ermenistan cephe hattında çatışmalar şiddetlenirken bölgeden bildiren BBC muhabiri, dikkat çeken detayları dünya ile paylaştı.

#1
Foto - Adım adım bozguna uğrayan Ermenistan ordusu yalnızca bir günde çok sayıda üst düzey komutanını kaybetti, Azerbaycan ordusu savaşın kırılma noktasına doğru ilerliyor. Hankendi'den bildiren BBC muhabiri, bir hayalet şehirle karşılaştığını aktarıyor. Dağlık Karabağ savaşı birinci ayına doğru giderken Azerbaycan bir günde 22 köy ve kasabayı işgalden kurtardı, Ermenistan ordusu yine onlarca kayıp verdi. İran sınırındaki son köyü geri alan Azerbaycan ordusu ile işgal altındaki Dağlık Karabağ milisleri arasında bölgede şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

Adım adım bozguna uğrayan Ermenistan ordusu yalnızca bir günde çok sayıda üst düzey komutanını kaybetti, Azerbaycan ordusu savaşın kırılma noktasına doğru ilerliyor. Hankendi'den bildiren BBC muhabiri, bir hayalet şehirle karşılaştığını aktarıyor. Dağlık Karabağ savaşı birinci ayına doğru giderken Azerbaycan bir günde 22 köy ve kasabayı işgalden kurtardı, Ermenistan ordusu yine onlarca kayıp verdi. İran sınırındaki son köyü geri alan Azerbaycan ordusu ile işgal altındaki Dağlık Karabağ milisleri arasında bölgede şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

#2
Foto - Sınırda çekilen video kaydında Azerbaycan ordusu tarafından füzelerin peş peşe ateşlendiği görülürken, İran tarafında çatışmayı izleyenlerin sevinç çığlıkları attığı duyuluyor.

Sınırda çekilen video kaydında Azerbaycan ordusu tarafından füzelerin peş peşe ateşlendiği görülürken, İran tarafında çatışmayı izleyenlerin sevinç çığlıkları attığı duyuluyor.

#3
Foto - Telegram hesabında yayınlanan görüntülerde öldürülen çok sayıda Ermenistan askerinin cesetlerinin cephe hattına dağıldığı göze çarpıyor. Son 24 saatte birçok üst düzey komutanın öldürüldüğü, bir tabur komutanının ise kaybolduğu bildiriliyor.

Telegram hesabında yayınlanan görüntülerde öldürülen çok sayıda Ermenistan askerinin cesetlerinin cephe hattına dağıldığı göze çarpıyor. Son 24 saatte birçok üst düzey komutanın öldürüldüğü, bir tabur komutanının ise kaybolduğu bildiriliyor.

#4
Foto - Azerbaycan askerlerinin Gubadlı'ya bağlı Bala Sultanlı kasabasında çekilmiş görüntüleri, birliklerin Laçin koridoruna doğru ilerlediğini gösteriyor.

Azerbaycan askerlerinin Gubadlı'ya bağlı Bala Sultanlı kasabasında çekilmiş görüntüleri, birliklerin Laçin koridoruna doğru ilerlediğini gösteriyor.

#5
Foto - Ermenistan güçleri Gubadlı çevresinde bazı önemli tepe ve mevzilerden kayıp vererek geri çekildi, Hocavend çevresinde ise Ermenistan birliklerinin kendi karargahlarıyla bağlantısı kesildi.

Ermenistan güçleri Gubadlı çevresinde bazı önemli tepe ve mevzilerden kayıp vererek geri çekildi, Hocavend çevresinde ise Ermenistan birliklerinin kendi karargahlarıyla bağlantısı kesildi.

#6
Foto - Cephede paramparça olan Ermenistan ordusu yine sivillerin yaşadığı şehirlere balistik füzeler fırlattı. Resmi açıklamaya göre Siyezen, Gebele ve Kürdemir illerine füze ateşlendi.

Cephede paramparça olan Ermenistan ordusu yine sivillerin yaşadığı şehirlere balistik füzeler fırlattı. Resmi açıklamaya göre Siyezen, Gebele ve Kürdemir illerine füze ateşlendi.

#7
Foto - Azerbaycan Savunma Bakanlığı, bugün yerel saatle 07.00 civarında Siyezen iline üç, saat 09.00 civarında Gebele iline iki, Kürdemir iline ise bir füze fırlatıldığını duyurdu.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, bugün yerel saatle 07.00 civarında Siyezen iline üç, saat 09.00 civarında Gebele iline iki, Kürdemir iline ise bir füze fırlatıldığını duyurdu.

#8
Foto - Türk yapımı SİHA'ların saldırılarında neredeyse her şeyini kaybeden Ermenistan ordusu, elinde kalan birkaç adet OSA havunma sistemini meşe dallarıyla saklıyor.

Türk yapımı SİHA'ların saldırılarında neredeyse her şeyini kaybeden Ermenistan ordusu, elinde kalan birkaç adet OSA havunma sistemini meşe dallarıyla saklıyor.

#9
Foto - Dağlık Karabağ'da yaşayan Ermenilerden birinin aracının tepesine koyduğu Sovyetler Birliği yapımı Smerch roketinin fotoğrafı sosyal medyada paylaşıldı.

Dağlık Karabağ'da yaşayan Ermenilerden birinin aracının tepesine koyduğu Sovyetler Birliği yapımı Smerch roketinin fotoğrafı sosyal medyada paylaşıldı.

#10
Foto - 27 Eylül'de başlayan çatışmaların durması için iki kez ateşkes ilan edilirken, Azerbaycan ordusu işgal altındaki bölgelerin yüzde 15'ten fazlasını kurtarmış durumda.

27 Eylül'de başlayan çatışmaların durması için iki kez ateşkes ilan edilirken, Azerbaycan ordusu işgal altındaki bölgelerin yüzde 15'ten fazlasını kurtarmış durumda.

#11
Foto - Savaşta özellikle silahlı insansız hava araçlarıyla Ermenistan'a büyük üstünlük kuran Azerbaycan ordusu, yeni tip kamikaze İHA'ların seri üretimine başladı. Yeni İHA'lara 'İti kovan' ismi verildi.

Savaşta özellikle silahlı insansız hava araçlarıyla Ermenistan'a büyük üstünlük kuran Azerbaycan ordusu, yeni tip kamikaze İHA'ların seri üretimine başladı. Yeni İHA'lara 'İti kovan' ismi verildi.

#12
Foto - İşgal altındaki Dağlık Karabağ'ın başkenti Hankendi'den bildiren BBC Rusça muhabiri Marina Katayeva, bir hayalet şehirle karşılaştığını aktarıyor:

İşgal altındaki Dağlık Karabağ'ın başkenti Hankendi'den bildiren BBC Rusça muhabiri Marina Katayeva, bir hayalet şehirle karşılaştığını aktarıyor:

#13
Foto -

"Hankendi pazarında bir haftada neredeyse hiçbir şey değişmedi. Tezgahlarda iki haftadan fazla kalan ürünleri kimse satın almıyor ve bozuluyor. Fırından ise insanlar tek seferde 20-30 ekmek alıyor."

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23