• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
13
Ayasofya Camii kararı en çok onları rahatsız etti! İşte içimizdeki

2020-07-11 15:04:15
Ayasofya Camii kararı en çok onları rahatsız etti! İşte içimizdeki "Konstantinopol bekçileri"

Fatih Sultan Mehmet Han'ın emaneti olan Ayasofya'nın 86 yıl sonra müze statüsünden çıkarılarak camiye çevrilmesi batıya çalışan bazı kalemşörleri rahatsız etti. Nefretlerini sosyal medya hesaplarından kusan isimlerin, paylaşımları "yuh artık" dedirtti. İşte içimizdeki "Konstantinopol bekçileri"...

#1
Foto - Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (s.a.v) övgüsüne mazhar ol Fatih Sultan Mehmet'in emaneti Ayasofya, 86 yıl sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ibadete açıldı.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (s.a.v) övgüsüne mazhar ol Fatih Sultan Mehmet'in emaneti Ayasofya, 86 yıl sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ibadete açıldı.

#2
Foto - Karar Türkiye'de ve Müslüman dünyasında büyük sevinçle karşılandı. Ayasofya'nın ibadete açılmasından rahatsız olan eski Türkiye artıkları da sosyal medyaya zehirlerini bıraktı.

Karar Türkiye'de ve Müslüman dünyasında büyük sevinçle karşılandı. Ayasofya'nın ibadete açılmasından rahatsız olan eski Türkiye artıkları da sosyal medyaya zehirlerini bıraktı.

#3
Foto - ELİF ŞAFAK Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'e yakınlığıyla bilinen Eyüp Can Sağlık'la geçmişte olan evliliği nedeniyle FETÖ'nün gelini olarak da bilinen yazar Elif Şafak, Ayasofya'nın 86 yıl sonra ibadete açılmasına da karşı çıktı. Sosyal medya platformu Twitter'dan yazan Elif Şafak,

ELİF ŞAFAK Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'e yakınlığıyla bilinen Eyüp Can Sağlık'la geçmişte olan evliliği nedeniyle FETÖ'nün gelini olarak da bilinen yazar Elif Şafak, Ayasofya'nın 86 yıl sonra ibadete açılmasına da karşı çıktı. Sosyal medya platformu Twitter'dan yazan Elif Şafak, "Ayasofya'nın camiye çevrilmesi çok yanlış ve tamamen siyasi çıkarlar için verilmiş bir karar. Bu toprakların tarihine saygısızlık, insanlık mirasına ve farklı kültürlere saygısızlık. Kapıları herkese eşit şekilde açık bir müze olmalıydı bu değerli mekan." dedi.

#4
Foto - YAVUZ BAYDAR FETÖ ve BAE destekli Ahval haber sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Yavuz Baydar,

YAVUZ BAYDAR FETÖ ve BAE destekli Ahval haber sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Yavuz Baydar, "Geçmiş olsun Türkiye... Bu karar belki Laik Türkiye'nin temellerine atılmış bir dinamit olmayabilir. Çünkü denilebilir ki; zaten ülkede inanç kimliklerine saygılı bir laisite hiç olmamıştı. Ama şu gayet açık; bu karar Türkiye'nini çok kimlikli, çok kültürlü imajına, bir dünya metropolü olan İstanbul'un çok katmanlı tarihine vurulan sert bir, ölümcül bir hançer darbesidir. 1934'te alınan müze kararının hunhar bir İslamcılık ve oy devşirme amaçlı bir popülizm uğruna lav edilmesinin anlamı da çok açıktır. Türkiye bugünden itibaren fiilen, tekçi bir İslam cumhuriyetidir." ifadelerini kullandı.

#5
Foto - NEVŞİN MENGÜ Sürekli absürt ve mesnetsiz çıkışlarla gündeme gelmeye çalışan kurusıkı gazeteci Nevşin Mengü, Ayasofya kararı için

NEVŞİN MENGÜ Sürekli absürt ve mesnetsiz çıkışlarla gündeme gelmeye çalışan kurusıkı gazeteci Nevşin Mengü, Ayasofya kararı için "İktidar yarattığı düşmanlara karşı zafer kazanma duygusuna bağımlı hale geldi, tabanını ve kendini de bir arada tutmak için devamlı olarak bu duyguya ihtiyaç duyuyor. Ayasofya kararı da bu doğrultuda alınmış yanlış bir karar" dedi. Mantık dışı yorumla Mustafa Kemal'in kararını överek Başkan Erdoğan'ı suçlamaya devam eden Mengü, "Ayasofya'nın müzeye çevrilmesi kararı verilen kurtuluş mücadelesi sonrası özgüven kararıydı. Kurtuluş savaşının muzafferleri İstanbul'a sahip olduklarına emindi. Şimdi verilen karar ise iktidarın özgüvensizliğini yansıtıyor" sözlerini sarf etti. Müzeye dönüştürme kararı bir özgüvenli bir meydan okumaydı, ama kime...

#6
Foto - ORHAN PAMUK Sözde yazar Orhan Pamuk da, Ayasofya'nın yeniden cami olarak ibadete açılmasına ilişkin,

ORHAN PAMUK Sözde yazar Orhan Pamuk da, Ayasofya'nın yeniden cami olarak ibadete açılmasına ilişkin, "Ayasofya'yı yeniden camiye çevirmek, dünyanın geri kalanına 'artık seküler değiliz' demektir" yorumunda bulundu.

#7
Foto - YILMAZ ÖZDİL Bodrum'daki kaçak ve lüks villasıyla gündemi meşgul eden Sözcü'de köşe karalayan 'Bidon kafa' Yılmaz Özdil de Ayasofya'nın tekrar camiye dönüştürülmesine karşı nefretini kustu. Sosyal medya hesabından beyin yakan bir görsel paylaşan Özdil kararı küçümsedi.

YILMAZ ÖZDİL Bodrum'daki kaçak ve lüks villasıyla gündemi meşgul eden Sözcü'de köşe karalayan 'Bidon kafa' Yılmaz Özdil de Ayasofya'nın tekrar camiye dönüştürülmesine karşı nefretini kustu. Sosyal medya hesabından beyin yakan bir görsel paylaşan Özdil kararı küçümsedi.

#8
Foto - EMİN ÇÖLAŞAN Sözcü'nin bir başka yazarı 'sarı öküz' lakaplı Emin Çölaşan ise

EMİN ÇÖLAŞAN Sözcü'nin bir başka yazarı 'sarı öküz' lakaplı Emin Çölaşan ise "Geçmiş olsun Ayasofya" başlıklı bugünkü yazısında, Mustafa Kemal'in müze yapma kararını övüp "Sıra en sonunda Ayasofya'ya geldi... Bu olay akıl alır gibi değil." dedi. Köşesinde öfke kusan Çölaşan Fatih Sultan Mehmet'in vakıf senedini küçümseyip Başkan Erdoğan'ın oy için yaptığını iddia ederek seçmeni aşağıladı.

#9
Foto - BASKIN ORAN Baskın Oran, Ayasofya'nın ibadete açılmasını

BASKIN ORAN Baskın Oran, Ayasofya'nın ibadete açılmasını "Bu bir sıkışmışlık. Eldeki son barut harcandı artık. Şimdi patladı bakalım ne olacak? Barut bitti. Sadece dış barut kaldı. Suriye ve Libya" diye değerlendirdi. Oran'ın bu skandal yorumu sosyal medyada büyük tepki topladı.

#10
Foto - YANARDAĞ'DAN SKANDAL SÖZLER: HUKUK AYAKLAR ALTINDA! Tele 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, Ayasofya'nın ibadete açılmasına

YANARDAĞ'DAN SKANDAL SÖZLER: HUKUK AYAKLAR ALTINDA! Tele 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, Ayasofya'nın ibadete açılmasına "Sultan Ahmet'i dolduramayanlar Ayasofya tuzağını kurmasınlar. Bu karara Atatürk devrimlerini hiçe sayan, hukuku ayaklar altına alan bir karardır. Danıştay, Cumhuriyeti iptal mi edecek?" yorumunda bulundu.

#11
Foto - ZAFER ARAPKİRLİ Sık sık yaptığı skandallarla gündeme gelen sözde gazeteci Zafer Arapkirli, Ayasofya'nın ibadete açılma kararı için

ZAFER ARAPKİRLİ Sık sık yaptığı skandallarla gündeme gelen sözde gazeteci Zafer Arapkirli, Ayasofya'nın ibadete açılma kararı için "KILIÇ... Ben diyorum "Kültür Mirası" O diyor "Kılıç Hakkı" Neyi tartışacaksın bu kafa ile?" paylaşımında bulundu.

#12
Foto - KAÇAK FETÖ'CÜ EMRE USLU Ayasofya Camii'nin ibadete açılması, FETÖ'cü firari Emre Uslu'yu rahatsız etti. Vatan haini firari Emre Uslu, Danıştay'ın kararının ardından, skandal bir paylaşım yaptı. Ayasofya Camii'ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a saygısızlık yapan hain FETÖ'cü, tepki çeken bir photoshop görüntüsü paylaştı.

KAÇAK FETÖ'CÜ EMRE USLU Ayasofya Camii'nin ibadete açılması, FETÖ'cü firari Emre Uslu'yu rahatsız etti. Vatan haini firari Emre Uslu, Danıştay'ın kararının ardından, skandal bir paylaşım yaptı. Ayasofya Camii'ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a saygısızlık yapan hain FETÖ'cü, tepki çeken bir photoshop görüntüsü paylaştı.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23