• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Zekeriya Say
Zekeriya Say
TÜM YAZILARI

Duydunuz mu? İzmit’te her şey çok güzel olmuş!..

23 Ekim 2019


Zekeriya Say İletişim: [email protected]

10 Ocak 2017 Salı günü Meclis’te, “Partili Cumhurbaşkanı” teklifinin de yer aldığı Anayasa değişikliği görüşmeleri sırasında, milletvekilleri arasında sert tartışmalar yaşanmıştı.

Bu esnada söz alan CHP Kocaeli eski Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ise yaptığı konuşmada, okul tuvaletinde sigara içen üç erkek öğrencinin öğretmenlerine yakalanmasını konu eden bir fıkra anlatmıştı.

Fıkra(!),

Üç erkek öğrenciye, “Siz içeride sigara mı içiyordunuz?” diye soran öğretmenin, öğrencilerden birinin “hayır hocam” diye yanıt vermesi üzerine;

“Sigara içmiyorsanız, üç erkek bir kabinde ne yapıyordunuz?” şeklindeki iğrenç bir “eşcinsel ilişki” imasıyla bitiyordu.

CHP’li Fatma Kaplan da Gazi Meclis’in şerefli kürsüsünden anlattığı bu müptezel fıkra ile oylama sırasında aynı kabine birlikte giren Ak Partili üç vekile; tıpkı fıkrada olduğu gibi “eşcinsellik” imasında bulunuyordu.

CHP’li Fatma Kaplan’ın imza attığı bu seviyesizliğe kimse prim vermeyince mevzu kısa sürede unutulup gitmişti.

İşin garibi ise,

Ak Partili vekillere “eşcinsel” göndermesi yapan CHP’li Fatma Kaplan, bu olaydan birkaç ay evvel;

İktidarın eşcinselliği “sapma” olarak görmesinden ve eşcinselleri “yok” saymasından şekvacı olmuştu.

Teknik olarak “sapkınlık” olan eşcinselliğe destek veren Fatma Kaplan’ın, espri(!) adı altında olsa dahi Ak Partililere karşı böyle bir ucuzluk yapması, hanımefendinin ne kadar sığ ve tutarsız biri olduğunu gözler önüne sermişti.

*

Bir ara “Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyeliği” de yapan CHP’li Fatma Kaplan, bir “milletvekili(!)” olarak en büyük mücadeleyi;

Kütahya Belediyesi’nin yeni evlenen çiftlere dağıttığı “Evlilik ve Aile Hayatı” adlı kitaba karşı vermişti.

CHP’li vekil,

Kütahya Belediyesi eski Başkanı Kamil Saraçoğlu’nun; “İçerisinde ayet ve hadisler yer alıyor” şeklinde özetlediği ve vatandaşların hiç şikâyetçi olmadığı “Evlilik ve aile hayatı” adlı kitabı;

“Ahlak ve vicdan dışı ifadelerin” ve “sapkın düşüncelerin yer aldığı bir kitap” olarak nitelendirmişti…

Böylece, mukaddesatımıza karşı nasıl bir nefret beslediğini de bu kitap vesilesiyle adeta itiraf etmişti.

*

Milli ve manevi değerlerimize karşı olan ve onları “sapkın düşünceler” olarak nitelendiren CHP’li Fatma Kaplan, sıra cezaevlerinde bulunan teröristlere geldiğinde ise onları cezaevlerinde ziyaret edecek kadar hoşgörülüydü.

Gelmesi muhtemel tepkileri göğüslemekten çekindiğinden olsa gerek,

Adalet Bakanlığı'na “bireysel başvuru” yaparak izin almasına rağmen,

cezaevinde bulunan “3 PKK”lıya yaptığı mahut ziyareti;

“TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu adına yapılan ziyaretler” gibi göstermişti…

Bu hareketle bir nevi takiyyenin de dibine vurmuştu.

*

İsmi “üç” kelimeden oluşan…

“Üç öğrenci” fıkrasıyla seviyesizlikte “dip” yapan…

“Üç Ak Partili vekil”e iğrenç “ima”larda bulunan…

“Üç PKK”lıyı cezaevinde ziyaret eden…

Belediye Başkan Adaylığı temayül yoklamasında “Üç yüz” küsur oy alan Fatma Kaplan Hürriyet’in başından geçen son “üçlük vak’a” ise “üç akrabası”nın karıştığı adli bir olaydı.

Şöyle ki:

CHP’li Fatma Kaplan’ın “uyuşturucu bağımlısı” kardeşi Emrah Kaplan, eniştesi Murat Hürriyet’i, özel bir hastanede ameliyat olan babası Şaban Kaplan'ı ziyaret ettiği sırada, sırf "babana niye bakmıyorsun?" dediği için boynundan ve karnından bıçaklamıştı.

*

Bu adli vakayı saymazsak CHP’li Fatma Kaplan’ın “milletvekili” olarak gündeme geldiği son olay, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Meral Akşener’e “kiralık” olarak gönderilen 15 vekilden biri olmasıydı.

Sonrasında ise milletvekilliğinden istifa eden CHP’li Fatma Kaplan, “Millet İttifakı(!)”nın adayı olarak girdiği seçimde İzmit Belediye Başkanı seçildi.

*

Doğrusunu söylemek gerekirse, milletvekilliğinden istifa edip “Yerel Seçim” çalışmalarına başladıktan sonra CHP’li Fatma Kaplan’ı pek takip etme imkânım olmadı.

O günlerden aklımda kalan tek haber ise CHP’li Fatma Kaplan’ın Ramada Otel'de düzenlenen “Kocaeli Nicomedia Lions Kulübü Şubat Ayı Resmi Toplantısı”na katılmasıydı.

Kocaeli Nicomedia Lions Kulübü, söz konusu toplantıda CHP’li Fatma Kaplan’ı “Lions” adlı masonik oluşumların görev alanları ve kulüp faaliyetleri hakkında bilgilendirmiş ve yerel seçim çalışmalarında kendisine başarılar dilemişti.

İşin ilginç yanı ise;

O güne kadar katıldığı her seçim çalışmasının fotoğraflarını kendi sosyal medya hesabından paylaşan…

Hatta!...

Aynı gün İzmit Mehmet Ali Paşa Merkez Camii’nin yapımı için düzenlenen yardım kermesine katılarak oradan da fotoğraflar paylaşan CHP’li Fatma Kaplan…

Her ne hikmetse,

Lions kulübü üyeleri ile yaptığı toplantıdan hiçbir fotoğraf paylaşmamıştı.

Bu durum, ben dahil birçok kimsenin dikkatinden kaçmasa da kimse bu konunun üzerinde durmamıştı.

CHP’li Fatma Kaplan, belli ki “masonik” bir kuruluş olan Lionsların toplantısından görüntü vererek başta SP’liler olmak üzere kendisine oy vermesi muhtemel muhafazakâr ve mütedeyyin insanların tepkisini çekmekten korkmuştu.

Bu yüzden de mahut ziyaretin fotoğraflarını kendi sosyal medya hesabından paylaşmamıştı.

*

Sekiz ay sonra bu konuyu durduk yere yeniden gündeme getirmemin sebebi ise; dün, gazetemizin “Yayın Kurulu Toplantısı”nda okunan ve İstihbarat servisimizin hazırlamış olduğu;

“CHP 29 Ekim’i Lions’larla kutlayacak!” başlıklı haber oldu.

Mezkûr haberde,

“CHP’li İzmit Belediyesi’nin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı masonik Lions kulübüyle ortaklaşa düzenleyecekleri bir törenle kutlayacakları” duyuruluyordu.

Tamam!

Mustafa Kemal’in yasakladığı masonik kuruluşların, yine Atatürk’ün kurduğu CHP tarafından “Cumhuriyet Bayramı” kutlamalarına dahil edilmesi sizin olmadığı kadar benim de umurumda değil…

Fakat!..

CHP’li Fatma Kaplan’ın,  seçim öncesinde Lions kulübünü ziyaret ettiği halde, sırf birkaç saftirik Müslümanın oyunu alabilmek uğruna o ziyaretin fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaşmaktan çekinirken…

Seçimden sonra aynı Lions kulübüyle ortaklaşa Cumhuriyet Bayramı kutlama töreni düzenlemekte ve bunu haftalar öncesinden ilan etmekte hiçbir sakınca görmemesi, bir “ikiyüzlülük” ve “takiyyecilik” abidesi olarak şimdiden tarihteki yerini aldı.

Öte yandan…

İçerisinde ayet ve hadisler yer alan “Evlilik ve aile hayatı” adlı kitabı bahane ederek manevi değerlerimizi “ahlak ve vicdan dışı” bulduğunu ve bunları “sapkın düşünceler” olarak yorumlaması…

Ve!..

Belediye Başkan adaylığı sırasında ise oy uğruna cami yapımı için düzenlenen kermese katılmasını bildiğimden…

CHP’li Fatma Kaplan’ın “Lionslar”la ilgili takındığı bu ikircikli tavır doğrusu beni çok şaşırtmadı…

Diğer yandan ise,

Sırf Tayyip Erdoğan’a ders vermek amacıyla geçmişini bilmedikleri ve araştırmadıkları CHP’li Fatma Kaplan gibi birine oy veren Müslüman kardeşlerimin, en son yaşanan ikiyüzlüğü ve masonik Lionslarla birlikte düzenlecek “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenleri”ni de nasıl yorumladıklarını doğrusu merak etmiyorum dersem yalan olur.

Sahi,

İzmit’te her şey çok güzel oluyor mu?

CHP’nin masonlarla birlikte düzenleyeceği “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenleri” sizi de heyecanlandırıyor mu Müslüman kardeşlerim?..

Anlatın da biz de öğrenelim!..

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Leyla

Onlara ne anlatsanda boş kardeşim erdoğan nefretiyle gözleri görmez ancak hastane de rehin olurlarsa anlarlar
 • Yanıtla

ORHAN İNAN

ONLARIN,YANİ HİTAP ETTİĞİN O MÜSLÜMAN KARDEŞLERİNİN KALPLERİ VE AKILLARI DUMURA UĞRAMIŞ SANKİ..HİÇ BİR ŞEYE KENDİLERİNİN VEREBİLECEĞİ BİR CEVAPLARI YOK..KAFALARI BAŞLARINDAKİ ZATA ÇEVRİLMİŞ VE O NUN BİR ŞEYLER SÖYLEMESİNİ BEKLİYORLAR..O DA PEK BU NETAMELİ KONULARA GİRMİYOR.."CHP 'DEN BİZE NE Kİ? " DEYİP GEÇİŞTİRİR İHTİMAL..ANCAK,İKTİDAR ,CAMİ DAHİL,MİLLET İÇİN YENİ BİR ŞEY YAPAR İSE,İŞTE O ZAMAN HEMEN ŞAHİN KESİLİR VE SALDIRMAYA BAŞLAR..BİRAZ DEĞİŞİK OLDULAR VE NEYİ NİÇİN YAPTIKLARININ MANTIKLI İZAHI YOK GİBİ..ELLERİNİZE SAĞLIK.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23