Durum kritik

24 Mart 2019 Pazar

25 Mart 2009’da, yani bundan tam 10 yıl önce, Muhsin Yazıcıoğlu Başkanı kaybettik.

Allah rahmet eylesin. Nur içinde yatsın.

Açıkça ve alçakça bir suikasta kurban gitti.

Ama ilahi adalet, bir gün mutlaka tecelli edecek ve katiller, tek tek hesap vereceklerdir.

O bir şehittir. Allah onu sevmiş ve insanlara da sevdirmiştir. Ne mutlu ona!

O bir siyaset adamı değil, bir gönül adamıydı.

Kalbi vatan için, Türk ve İslam Dünyası için çarpan birisiydi. Biz buna şahidiz.

Bütün şehitlerimizle beraber onun aziz ruhu için de birer Fatiha okuyalım lütfen.

¥

Seçimlerde son haftaya girdik.

Durum kritik.

O nedenle herkes oyunu mutlaka kullanmalı.

Son günler iyi değerlendirilmelidir.

Sayın Cumhurbaşkanı, “kapıkapıdolaşmalıyızdiyorama ben şahsen kapı kapıdolaşan kimseleri pek göremiyorum.

Özellikle Ak Parti’de açıkça bir metalyorgunluğu, şevk ve heyecan yetersizliği dikkati çekiyor.

Ak Parti’nin 11 milyon üyesi var deniyor. Nerede bu 11 milyon üye

11 değil, 1 milyon gönüllü bile neler yapmaz?

16 yılı aşan sürede ister istemez yıpranmalar var.

Geçmişte ne DemokratParti (Menderes), ne Adalet Partisi (Demirel), ne de AnavatanPartisi (Özal), bu kadar uzun süre iktidarda kalamadı. Bu Ak Parti için, büyük bir başarıdır.

Çünkü Türkiye, büyük bir ülke. 

Yapısal problemleri çok fazla.

Bunların hepsini halletmek, o kadar kolay değil.

¥

Zaman içinde kırılanlar, darılanlar, birtakım sıkıntılar yaşayanlar olacaktır.

Belli konularda şikayetleri olanlar, ama dertlerini anlatacak kimseyi bulamayanlar, kendilerini sahipsiz ve çaresiz gören, karamsarlığa kapılan nice insanlar olabilir.

İşte parti, bu insanlara ulaşacak, onları dinleyecek, onlarla birlikte çözümler arayacak.

İnsanlara yeniden bir umut, bir sempati ve bir heyecan aşılayacaktır. 

Bunu davaya inanan, samimi, mütevazı, halkın içinde, ondan hiç kopmamış gönüllüler  yapacaktır.

Ama bunları yapması gereken insanlarda bile inanç, umut ve heyecan tükenmişse, halktan kopulmuşsa durum vahimdir.

Sayın Cumhurbaşkanı kampanyayı adeta tek başına götürüyor. Bütün yük onda, derken ben  bunları kastediyorum. 

Değilse milyonlarca seçmene ulaşılamaz.

Tek başına Cumhurbaşkanı’nın gayretleri yeterli olmayabilir.

Partiden hiçbir menfaat beklemeyen, ama el açıp başarı için Allah’a yalvaran sessizçoğunluklaradikkat edelim.

Onların dualarında bir azalma olmasın. Yoksa bir partiyi ne yalaka takımı, ne de üçkağıtçılar, menfaatçiler kurtarmaz, kurtaramaz. Gemiyi ilk terk edenler daima onlardır.

¥

Yıllarca Ak Parti’den başka hiçbir partiye oy vermemiş ama şu anda partiden soğumuş bir kesim var. Ama az ama çok.

Bunların önemli bir kısmı, sayın Cumhurbaşkanı gitsin artık demiyorlar. Gitmesini de istemiyorlar.

“Ama partiye bir ders vermek, başkanı kuvvetli şekilde uyarmak gerekiyor”, gibi görüşleri savunuyorlar.

Bazen bardağın hep boş tarafı görülüyor. Dolu tarafı nedense görülmüyor, söylenmiyor. Bu da adil bir tutum değil tabii ki.

Ama bu insanlar, CHP’li ittifaka da sıcak bakamıyorlar. Elleri o tarafa bir türlü gitmiyor.

Bunları anlamak ve yeniden kazanmak lazım. Maharet buradadır.

Ders verelim diyenlere de diyorum ki;

Ders verelim derken, Türkiye’yi köşeye sıkıştırarak Tayyip Bey’in iradesini çözmeye, onu yoğun baskılarla teslim olmaya zorlayan küresel güçlere de fırsat vermeyelim.

Ders verelim derken ağır ve acı bir ders almayalım. Milletçe bir şamar yemeyelim.

Çünkü bir lider, arkasında halkın desteği varsa güçlü olur. O destek azalırsa, kaybolursa, o da çaresiz kalır. Direnme gücü azalır.                 

¥

Tekrar tekrar belirtiyorum ki, mahalli seçimlerde iktidar zayıflarsa, bu iş burada asla kalmayacak, Türkiye›nin bütün kazanımları yok edilmeye çalışılacaktır.

Son söz.

Nasıl ki bir mıh bir nalı, bir nal bir atı, bir at birorduyu kurtarırsa; bugün de bir tek oy, milletin geleceğini kurtarabilir veya batırabilir.

Endişelerimiz hiçbir kimse için değildir. Sadece din, devlet, vatan ve millet içindir.

 Büyük bir sorumluluk ve vebal karşısındayız

Allah yardımcımız olsun.

Allah her türlü oyun, tezgah ve operasyonlara karşı, basiret ve ferasetimizi artırsın.

(19. ve 20. Dönem Milletvekili)

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Hocam yüreğine sağlık, elleriniz dert görmesin güzel yazmışsınız bizler 18 yıl AKP ye oy verdik, mevcut hükümete hep saygıyla sevgiyle sandık başına gittik, değer verdik ama reisimiz azda olsa biraz bize değer versin ben esnafım benim gibi yüzbinlerce esnaf perişan skg, kira, vergi eleman maaşı, elektrik, su, d.gaz vs. vs. işyerleri her geçengün kapanıyor bunun sebebi ne ne oldu da böğle olduk. Şuan memlektte %50 eflansyon var herşeye %50 zam geldi kimse kimseyi kandırmasın, Ben EYT ye takıldım emekli olsam ALLAH aşkına nekadar maaş alıcam çift dikiş diyor bizimle resmen alay ediyor biz sandıkta onunla alymı ettik. Evet doğru dünyada kriz var bu bir gerçek ama yeter artık yol tünel hastane kır bahçesi kahvehane istemiyoruz. emekliye zam esnafı kolla memlektin bel kemiği esnaftır şirketlerdir. Ben reklamcıyım boyalar ve malzemelerimiz hep dışarıdan geliyor dolar üzerinden malzemem dolar üzerinden ikiye katladı peki ben nasıl iş yapıcam kime yapıcam. buna bana söğlermisiniz. Sayın Başkanımız bizlere ne olur ses verin eğer bizi duyamıyosanız lütfen siz duyurun.... ALLAH'a ement olun
 • Allah razı olsun güzel yazmışsınız tabiki biz sayın cumhurbaşkanımıza küskün değiliz ama gönül koyduk ben bir esnafım herşeyim dışarıdan geliyor doların yükselmesi bizi perişan etti benim gibi milyonlarca esnaf var hepimiz zordayız bu elektirk doğalgaz vergi işçi parası dükkan kirası vs vs ev giderleride hariç 18 yılda bukadar yatırım yapma elde avuçta bişi kalmadı milletin sırtına çöktünüz ben EYT takılanlardanım4 yıl bekliyorum evim kira yaşım 49 olduğundan kimse işede almıyorAKP il yöneticileri kentlerin en iyi ofislerinde il binalarını inşa ettiler halka tepeden bakıyor insanların arasına girmiyolar adalet mi 18 yıldır oy verdik bu iktidara siz kalkmışsınız diyosunuz ki sayın cumhurbaşkanın arkasında dur o düşerse millet olarak hepimiz zaraını görürüz evet doğru ama reiste bize bir kulak versin biz varsan o var o varsa biz varız hepimiz biriz ona son ihtarımız benim gimi binlerce insan aynı şeyi düşünüyor sayın cumhur başkanı kendine çekidüzen versin halkı azda olsa düşünsüz 200 tl markete giderdik herşeyimizi alırdık şimdi 500 tl yetmiyor herşeye zam zam zam bir sigaramız vardı ona bilem göz dikti ne bu yaaa ayıppppp bizim sağlığımızı düşünüyosan git marketlerde raflarda ki zehirli gıdalara göz geçir
 • Yaşlı DoçentYaşlı Doçent6 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız; Malumunuz, Profesör olmak için Doçent olarak 5 yıl beklemek gerekmektedir. Oysa 25-30 yıl boyunca Üniversitelerimizde öğretim elemanı olarak çalışmış; 10 binlerce öğrenci mezun edip deneyim kazanmış Yaşlı Doçentler olarak, koskoca 5 yılı boşu boşuna tüketip biyolojik ve psikolojik olarak ezilme sürecine girmemek adına; yaşlılıkta beklenmesi bir ömür kadar uzun olan söz konusu bu 5 yıllık bekleme süresi belasından, EMEKLİLİK HAKKINI ELDE ETMİŞ olan Yaşlı Doçentleri kurtarmanızı saygılarımızla istirham ediyoruz.
 • MehmetMehmet6 ay önce
  Adıyaman için söylüyorum. Eğer Ak parti teşkilatı olmasa Tayyip bey % 80' in üzerinde oy alması kuvvetle muhtemel. Fakat Ak parti il teşkilatı yüzünden durum kritik. Ak parti malesef kaybedebilir.İşte bu hissiyatimizi duyurarak merci yok.
 • MardinliMardinli6 ay önce
  Sayın recep bey dilinize yüreğinize sağlık.Ben bir vatandaş olarak bir şey söylemek istiyorum her şey fanidir bakı olan Allahtır.Tabi bunu söylerken manası oturacak değiliz ama ak-parti eski akparti değil çünkü aday tesbitinde göreve ahil olmayan kişiler yerleştirdi ikinci husus sayın başkan halka kulak vermiyor.Halbuki seçimlerde halkın iradesi önemlidir.Elbette devamlı halkın isteği ve sorunu olacak hükümet milletin isteği yerine getirmesi lazım.Gelelim milletin istekleri bir işsizliğin azalması iki türkiyenin bu durumdan kurtulması her şeyi ithal ile olmaz üretmek lazım ziraatı öldü hayvancılık yok derecede azaldı yani her şey ithal le olmaz israfı önlemek sosyal adaleti sağlamak birisi birisi on milyon alırken asgari ücretle calisan
 • HaRuNHaRuN6 ay önce
  Evet varsın hükümet eyt ye yeşil işık yakmasın, varsın 3 kişilik bir ailede tek çalışan olmasın üstüne birde 250 tl elektirik faturası gelsin, stajerlik süresi sgk başlangıcı sayılmasın sıkıntılar bunlardan ibaret değil tabii :) birde sandığa gidip gitmemekte kararsız kalsın.Sıkıntı yok ya tabikide bu ülkeyi üçkağıtçılara bırakmayacağız genede oyları Reise vereceğiz.
 • Misafir:Misafir:6 ay önce
  Misafirliğini bilecek, karnın doyduysa hadi bakalım, yallaah..
 • Mustafa b.. onurMustafa b.. onur6 ay önce
  Bütün kalbimle yazılanlar katılıyorum. Kurulduğu gündenberi ak Parti'ye gönül ve oyvermiş birisi olarak bu kırgınlar gururuna dahilinde. İlk defa oy vermek istememe rağmen gönülsüz olarak , bu meseleyi bekaedemedi gördüğüm içinkerhen oy vereceğim. Bu küskünlük ten dolayı Ayşe i ve çocuklarımı ikna etmekte zorlanıyorum. Benim gibi düşünenbir Ok insanında tanıyorum. Ak parti bir an önce küskünler ile barışmadığı müddetçe tarih tekrar edecektir. Umarım yetkililer sesimizi duyar akıllarını başlarına alırlar.
 • hasanhasan6 ay önce
  durum kritik tabi mezardakilere bile oy kullandirdiginiza gore
 • fetö kadrolarına alihan aday!fetö kadrolarına alihan aday!6 ay önce
  SP(saadet partisi) CHP' ye; ve SP(süleymancılar partisi) !Y!' ye çalışıyor iyi mi! Metin Akpınar ve Uğur Dündar' la sağlam bi iş birliğindeler yani; du bakali ne olacak! (Birlikte Erdoğan' ı yok edeceklermiş; lağımda ele geçirilen paşa başçavuş bay Kuzu gibi yani..)
 • IErtugrulIErtugrul6 ay önce
  Muhsin baskana allah rahmet eylesin. Yalakalar partinin butun nimetlerinden yararlaniyor asil gonull vermis karsolk neklemeyen kenarda bekliyor oy zamani hatirlaniyorlar kaybedilirse 1 nisanda ilk tekedecekler onlardir.RTE.yi yanlis yonlendiriyorlar.guzel bir yazi allaha emanet olun
 • şamilşamil6 ay önce
  devletin kurumları laçka.nerede bir liyakatsiz,kendini bilmez,evet efendimci varsa işbaşına getirilmiş.neredeyse bütn atamalarda sözde sendikanın ağzuna bakılır hale gelinmiş,memurunuda amirini de o atıyor bakan onaylıyor durumu oluşmuş,ayaklar baş başlar ayak kimseye düzgün çalışın diyemiyorsunaslan sendika bütün cdberrutluğuyla üzerine geliyor.sonra biz ne olduk.beter olun.şımarıklar.
 • MisafirMisafir6 ay önce
  Millet cok kere secimlerde uyari yapti halki uyaracaginiza bundan ders cikarmayan tayyip beyi uyarin. Sorun tayyip beyden basliyor maalesef. Sorunu sadece diger partililere mal etmeyin
 • MaalesefMaalesef6 ay önce
  AKİM e vatan millet hayrına bir şikayette bulundum. Ama çalıştığım bakanlıktan bu şikayet yüzünden hakkımda soruşturma açıldı. Bu nasıl bir parti anlayışı ki kendisini sorun çözücü bir parti olarak gören kişiye soruşturma açılmasına neden oluyor. Üstelik 17 yıldır iktidarlarında bir kez bile yüzüm gülmedi. Bu seçim oy kullanmayacağım. Eğer erken seçime gidilirse tekrar düşünürüm ama bu seçimde oy yok!!!
 • AfyonluAfyonlu6 ay önce
  Kardeşim bizlerde zamanında ak partiye gönül verdik çalıştık oy verdik hatta zaman zaman dostlarımızla kavgalar bile ettik. Ama yeter artık bu nedir ya insana tepeden bakmalar senin a demene bile müsaade etmeden lafı ağzına tıkamalar bir uygulamadan dolayı canımızın yandığını belirtmek istiyoruz anında yaftalamalar. Ya pkklı oluyoruz yada fetöcü sayın yetkililer belki farkında değilsiniz müthiş bir sessiz halk kütlesi var patlamaya hazır. Ekonominin durumu nedir öyle bu ağır şartlar yetmiyormuş gibi birde altı milyon göçmene bakıyoruz bu savaşın sorumlusu Aziz Necib Türk Milletimidir kardeşim bak bak nereye kadar ama gerçekten yeter artık halktan kopan bir iktidar o koltukta zor oturur
 • engineerengineer6 ay önce
  hani özal, hani demirel, hani menderes , hani inönü, hani şahlar hani padişahlar, edip eyleyen Allah cc , Mevlam görelim neyler, neylerse güzel eyler, her şahın her padişahın bir sonu var, ne reisler geldi ne reisler geçti Millet hep varoldu, varolsun Milletimiz, kimsesizlerin kimsesi olan Allah cc kayırır gözetir, bizim kimsemiz Allah cc dür, O bize yeter, gerisi boş ,Allah bes Baki heves, O'ndan başka kimseleri kendilerine rab belleyenler, Hz.Muhammed dahi ebedi hayata irtihal eyledi, sevdiğiniz kimseyi ölçülü sevin, nefret ettiğinizden de ölçülü nefret edin...
 • Ahmet ÖzAhmet Öz6 ay önce
  Ak Parti'nin kalesi sayılan bir ilçedeyim.Her seçimde gördüğüm ev ziyaretlerini bu seçimde göremedim.Bir yılgınlık var.Bu yılgınlığın sosyolojik sebebi iyi araştırılmalı.İktidar partisine yönelik itimat ve güven,ağustos sıcağında buz kalıbının erimesi misali eriyor.Dünkü söylemle bugünkü söylemlerin tutmaması,verilen sözlerin bilerek ve istenerek yerine getirilmemesi,seçilmiş belediye başkanlarının birer talimatla görevlerinden istifa ettirilmeleri ve yerlerine kayyım atanması gözlerden kaçmıyor.Mağdur edilmiş,işinden ekmeğinden olmuş,milyonla mazlum oluşmuş.Devlet imkanları iktidar siyasetinin emrinde.Bunlar akıllı siyasetçinin yapacağı şeyler değil.Evet,bir alternatif yok.Var olandan da sadre şifa,derde deva bir siyaset anlayışı yok.Nihat Zeybekçi,kazanırsa İzmir'de şehir şebeke suyunu yüzde 50 ucuzlatacakmış.Laf mı bu?O kadar millete sevdalıydınız,milletin hizmetkarıydınız,suyu yüzde 50 ucuzlatmak için seçimleri niye bekliyorsunuz?Şimdiden ucuzlatsanıza.Siyasi rüşvet bu.Ters tepecek gibi görülüyor.Ak Parti'li vekilleri seçim çalışmalarında,mahalle aralarında,kahvehanelerde,ev ziyaretlerinde,çamurlu sokakların aralarında göremiyoruz.Niçin kendine oy veren seçmenlerinin aralarına,çarşı pazar içlerine girmiyorlar?Hesap verme korkuları,vatandaşın sorgularına muhatap olma endişeleri var.Bir de kibir ve gururlarından ödün vermek var.Ak Parti,kendine inanmıyor.Seçim çadırlarındaki tenhalığa bir bakın,yeterli.Tepede kurulan ittifak tabana yansımamış.Al gülüm,ver gülüm siyasetinde yurttaş devre dışı.İlk defa seçmen tabanının ilgi duymadığı,tv haber kanallarını zaplayıp başka proğramlara yöneldiği bir seçime giriyoruz.Malum tv ekranlarında iktidarı sürekli öven kişilere yer veriliyor.İktidar bu denli iyi idi de,bu ilgisizlik niye var?Bence milliyetçi-muhafazakar söylemleri,haddinden fazla kullandık.Ezan-bayrak söylemini de çok fazla kullandık.Taksim'de 8 mart kadınlar gününde iğrenç pankartlı malum grubun eylemine ve taşıdıkları mide bulandırıcı pankartlara engel olamadık.Üstüne üstlük bir de,onların polis barikatı protesto ıslıkları esnasında ezan okuttuk.Bile isteye ezana,saygısızlığı bulaştırdık.Kutsalları siyasetin parçası yaptık.Camileri,kahvaltı mekanı,siyasi sohbetyeri olarak kullandık.Minareye boylu boyunca parti afişi sarıldı.Demem o ki zorlama siyaset,seçmen tabanında karşılık bulamıyor.
 • KemalKemal6 ay önce
  Kendi insanına şer ittifakı diyen besleme keneler, olan biteni saklayamaz oldular, pazara markete çıkan poşet parası ödeyen herkes olan biteni gayet güzel kavrıyor, seçmeni aptal yerine koymak malum sonu hızlandırıyor
 • Sefer sayılı Sefer sayılı 6 ay önce
  İnsan sormazmı sayın yazar 17 yıldır ülkeyi yöneten bu iktidar nasıl becermişte alt tarafı bi belediye seçimi ülkenin bekasını tehdit eder olmuş işte sırf bu yüzden bu seçimlerde sarı kart !!
 • KavaklıKavaklı6 ay önce
  Millet şer ittifakına oy vermez. Chp,hdp, fetö ihanetten başka ne vadediyor? CIA maşaları milletten hakettiği dersi alacak...
 • hamidohamido6 ay önce
  Bir musibet bin nasihatten daha fazla aklı başa getirirmiş.Bedel ödemek ise çok ağır olur. gayret edip çalışan pek fazla yok. Çalışan da cebine çalışıyor.. vesselam.
 • ayşe gülayşe gül6 ay önce
  reis değişti, reis değişti diyenler, lütfen onun atlattığı badirelere partinin kapatılması davasından başlayarak 15 temmuza kadar olan olaylar ,yaptıkları iyi işlerin görünmemesi, insanların hep daha çok, daha fazla ver, yetmez tavırları. önce bir sizler kendinizi düzeltin ya.
 • AliAli6 ay önce
  Ak parti fabrika ayarlarına dönmeli, reis bile değişti, millet 31 martta cezayı kesecek, reis hala iktidar olacak ama büyük şehirleri kaybedecek, umarım iyi bir ders alınır
 • avbavb6 ay önce
  etraf hainlerle doldu çok ayık olmamız lazım.la tahzen.....
 • Yunus 16 Yunus 16 6 ay önce
  KİMSENİN KAPI KAPI DOLAŞTIĞI FALAN YOK! TEŞKİLATLARDA KAPI KAPI DOLAŞILIYOR GİBİ BİR HAVA VERİLİP ERDOĞAN KANDIRILIYOR!! LAKİN KAPI KAPI DOLAŞARAK OY FALANDA DÖNDÜRÜLMEZ!! BU İŞ BELKİ YENİ KURULAN BİR PARTİ İÇİN GEÇERLİ OLABİLİR. 16 YILDIR İKTİDARDA OLAN PARTİYİ HERKES TANIYOR BİLİYOR. TEŞKİLATLARDA ÇALIŞANLAR KÖRLER SAĞIRLAR BİRBİRİNİ AĞIRLAR, HERKES ERDOĞAN IN İSMİNİN GÖLGESİNDE KALIYOR! HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ OY LAR ERDOĞAN IN İSMİNE GELİYOR. KİMSE KİMSEYİ KANDIRMASIN. ÜSTELİK BAZI TEŞKİLATLARDA ERDOĞAN I KANDIRIYOR!! MESELA BURSA NİLÜFER YILLARDIR CHP KAZANIR! YANİ PARTİZAN OYLAR! İSİMİN PEŞİNE OY KAYMAZ!! BİR DÖNEM ÖNCE BURSA CHP ADAYI OLAN 65 YAŞINDAKİ ADAMI AK PARTİ ADAY GÖSTERDİ!!! CHP DEN 1 TANE OY GETİREMEZ!! DÜNE KADAR CHP Lİ OLAN BİRİSİNE MHP DEN NE KADAR OY GELİR?? DÜNE KADAR CHP Lİ OLAN BİRİSİNE! AK PARTİYE DAVA DİYE 16 YILDIR OY VEREN BİRİSİ NASIL OY VERİR??? HEM CHP Lİ HEM 65 YAŞ BU MU DOĞRU ADAY?? ERDOĞAN İSTANBUL BELEDİYE BAŞKANI OLDUĞUNDA 38 YAŞINDAYDI!! İNSANLARIN AKLI İLE DALGA GEÇMEYİN. BURSA TEŞKİLATI BAŞKAN ERDOĞAN I KANDIRMIŞTIR.
 • Ali EkberAli Ekber6 ay önce
  Büyük oranda doğru bir tespit yapmışsınız ben bir ilahiyatçı olarak yıllarca akpartiye oy verdim ama son 5 yıldır partiden koptum,peki bu ne sebep neydi?! büyük oranda belediye başkanları kah hakkımızı yediler kah sorunlarımı çözmediler sorun çıkardılar kimseye derdimi anlatamadım imarlı iskanlı evime içme suyu vermediler,mahalle yollarımızı rezil edip yapmadılar,duble yol sözlerini tutmadılar adam yerine koyulmadık oy veremem çünkü zalim belediye başkanı azmaması için oy yok!! sayın erdoğan böyle sorun üreten halktan kopuk çalışmayan belediye başkanlarını görevde tutmaya devam ederse korkarım yenilecektir.
 • Yazara bir çift lafYazara bir çift laf6 ay önce
  Öyle şeyler söylüyorsunuzki sanki akp giderse ülke batar. Hadi battı diyelim tekrar çıkarmasını biliriz. Biz ne badireler atlatmuş bir milletiz tarihinizden haberiniz yok. Yada millete güveniniz yok. Bu bir. İkincisi doğru akp nin anaptan hiç farkı yok o da 17 yıldır anap gibi işbirlikçi ve taklitçi erbakan hocanın dediği gibi bu zihniyetten bu millete fayda gelmez. Bu iki. Kazanımlara gelince hangi kazanımdan bahsediyorsun dünyada söz sahibi oldukta bizmi bilmiyoruz yada islam birliğini kurdukta biz mi bilmiyoruz. Yada faizci kapitalist sistemden kurtuldukta biz mi bilmiyoruz. Yada devlet kumar oynatmayı bıraktıda bizmi bilmiyoruz. Yahut toplum dünya nimetleri peşinde koşmayı bıraktıda yeryüzünde hakkı hakim kılmayamı uğraşıyor. İslam dünyasında kan ve göz yaşını durdurmayı mı başarmışız mavi marmara şehitlerine alınan parayı israilin yüzüne mi fırlatmışız daha bir sürü sayabilirim ne olmuş bu koskoca 17 yılda dünya dengelerini değiştirecek ne yapmışız. Yapmayın Allah aşkına bu milleti oyalamayın yazıktır günahtır saygılar. Bu milletin ,ecdadın bırakmış olduğu nizamı alem vazifesine tekrar sahip çıkmasına vesile olacak elbet birileri çıkacaktır siz önünü kesmeyi bırakırsanız saygılar.
 • hamidohamido6 ay önce
  Partinin içinde temizlenmesi gerekirken temizlememiş ayrık otları var. Yanlız adam şeytan taşlamaktan her ışe vakit ayıramıyor.
 • Dua ordusuDua ordusu6 ay önce
  Hocam nasıl dua edelim. Göreve getirilenler eş dost akraba ve ehliyetsiz menfaatçılar. Allah doğruların yardımcısıdır. Kibirlilerin değil. Bugüne kadar başka yere oyum gitmedi ama artık dava mava kalmadı. Menfaatçılardan geçilmiyor. Atayanda sayın başkan. Damat tv ye çıkıyor hiç konuşmalarında yüzünde samimiyet görüyormusunuz. Mitinglerde hiç o ruh kaldımı. Dostlarını uzaklaştırdı düşmanlarına yakınlaştı. Dostları kalmadı ama düşmanları dost olmadı. AKP nin yaptığı tamda bu. Maddi manevi bunlardan bir beklentim yok sadece müslümanlara ilişmiyorlar başörtüsüne karışmıyorlar diye bunlara oy vereceğim. Dostlarını gerçek gönül ehlini harcadılar hayırlı olsun.
 • Dua ehliDua ehli6 ay önce
  Sayin hocam bugüne kadar destekledik. Ama hala bürokraside yalakalar fetöcüler, eşdost,ahbab ve ehliyetsiz kişiler atanıyor. Atayan da sayın başkan. Allah doğruların yardımcısıdır, fakat doğru adammı kaldı ki Dua ordusundan dua bekleniyor. Damat tv ye çıkıyor samimiyetsiz bir yüz ifadesi dalga geçer gibi konuşuyor. Her kes akraba eş dostuni göeve grtiriyor
 • DayıDayı6 ay önce
  Başkan seçerken bıkkınlık yoktuda simdimi var . Kötülere ne meraklisiniz onlar donmezken tıpış tıpış gidip oy verirken size ne oluyor. Çapsız niteliksiz düzenbaz adam kendi yandaşlarını uçuruma gitmek için ikna ediyor siz düz ovada gitmem diyorsunuz. Gidin zibarin size şeytanlar yakışır.
 • BirolBirol6 ay önce
  Endişeye mahal yok.24 Haziran'da değerli halkımız yetkiyi verdi.Çok güçlü bir iktidara sahibiz çok şükür!Sayın iktidarımız halkımızın seçtiği belediye başkanını beğenmezse bir KHK ya bakar.Kimse iktidarımıza 5 yıl boyunca hiç bir şey yapamaz.Hesap bile soramaz geçiniz efendim.