• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI
02 Haziran 2020

Yerli Batıcılar ve Ayasofya Camii

Önce “yerli batıcılar” ile onlara “yama” vazifesi gören ve şaşkınlık içerisinde izlediğimiz “müslim lafızlı yeni Lawrensleri” rahatlatalım.

“Ayasofya Camii”, yakın tarihte ibadete açılmayacaktır. Yalnız bu ifadem, tamamen tecrübelerime ve tahlillerime dayanmaktadır, bir bilgi ve duyum değildir.

Eğer Ayasofya Camii’nin ibadete açılma ihtimali olsaydı, bizdeki yerli batıcılardan ve kendilerini yeni açık eden Lawrenslerden önce, ahı gitmiş vahı kalmış insanlıkları yerlerde sürünen batılılar homurdanır, bizdekilere fırsat kalmazdı.

Gerçi batı ahlaksızdır. Belki de içerideki yoldaşlarını kullanmaktadırlar. Çünkü pek hevesli daldılar mevzuya, hele bir de ellerindeki yeni oyuncakları taze Lawrensleri buldular ki, televizyonlarında, gazetelerinde, sosyal medyada kullanıp durmaktalar.

“Ayasofya Camii” ibadete açılsa da açılmasa da halkı Müslüman bir coğrafyada bulunması itibariyle burası milletimizin nezdinde camidir ve fethin sembolüdür.

Şimdi burada aklıselim sahibi insanlarımızın hayret ettikleri husus şu! Diyorlar ki:

“Yerli batılıları anlıyoruz, İslam’a ve halkımıza olan öfkelerini, Ayasofya üzerinden kusuyorlar da esas anlamakta güçlük çektiğimiz, kendilerine bile deva olamayan devasız bir kısım eğreti siyasetçi kimselerin, içlerindeki öfkelerini bugünlere kadar nasıl gizlemişler onu anlamakta zorlanıyoruz.”

Hakikaten şimdiye kadar nasıl gizlemiş ve çok uyumlularmış gibi kinlerini, öfkelerini açık etmemişler, şaşırmamak elde değil. Rabbim şerlerinden korusun. Geçelim.

Ayasofya Camii’nde namaz kılınması için bir engel yok. Vakti, saati, günü geldiğinde ibadet başlayacaktır. Asırlardır minarelerinden ezan okunuyor, içinde Kur’an okunuyor.

Geçtiğimiz 29 Mayıs’ta yine okundu. Camiye dost olanlar şükürle izlediler, düşman olanlar da küfrettiler.

Eğer batıcı batıllar, namaz eda edilmeye başlandığı günü görmek istemiyorlarsa, şimdiden Ayasofya’yı ziyaret etmelerinde fayda vardır.

Namaz ikame edilmeye başladığında ziyaret etmek istemeyebilirler. Bu da en doğal haklarıdır. Ayrıca iyi de olur, hiç olmazsa ruhen ve bedenen camiyi kirletmemiş olurlar.

O gün geldiğinde, ne dışardakilerin ne içerideki figüranların ne de Lawrenslerin gücü yetmeyecektir. Çünkü Ayasofya’nın sahibi milletimizdir.

Fethin sembolü olarak Ayasofya Camii’nin böyle kalması bir başka açıdan da faydalıdır. İstanbul’a gelen turistlerin fethi anlaması için en iyi şahittir.

Böyle söylediğim için “iyi yürekli, temiz imanlı insanlarımız” yanlış anlamasınlar, Ayasofya’yı gezen yabancılar, burasının artık bir kilise ve müze olmadığını bilmektedirler.

İçimizdeki batıcılar ile Lawrensler bu yüzden onlara da kızmakta ve “Ayasofya’ya sahip çıkın” diye sürekli fişeklemektedirler.

Oysa batı âleminde tüm kiliseler önemini kaybetmiştir. Kimsenin din ve din adamı taktığı yoktur. Kiliseler birer nostalji kurumuna dönüşmüştür.

Ezcümle:

Bir hususun altını çizmekte fayda vardır.

“Ayasofya açılsın” diye sosyal medyada gündem oluşturanların yüzde sekseni art niyetli organizedir. Amentü sahibi insanlarımız bu organize tuzağa düşmemelidir.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ramazan garib

Kilisede MİNARE olmaz
 • Yanıtla

Halil İbrahim ÇELİK

Açıktan AYASOFYA cami olarak ibadete açılsın artık. Geç bile kaldı diyemeyen Akit ve onun hükümet yalakası yazarlarını kınıyorum. Bir de Ayasofya'nın açılmasını isteyenlari trollükle, provakasyonculuk yapmalla suçlamış yazısında. Aynı gazete, köşe yazarları, destekledikleri iktidar partisi nin fikir tabanı rahmetli Erbakan'dan beri Ayasofya'yı açacağız demediler mi 50-60 yıldır.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı