• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI
15 Temmuz 2020

Tahrip ve tamir

Vatanı, devleti, milleti, bayrağı, dini için şehit ve gazi olan yiğitlere rahmetle.

Tahrip etmek; hangi dinden, dilden, ırktan, renkten olursa olsun “insan” için değildir. İnsan için olan “tamir” etmektir. İnsan olan tahrip etmez, tamir eder.

FETÖ’nün 15 Temmuz kanlı darbe kalkışmasının üzerinden 4 yıl geçti. Her geçen yıl acının, afetin ve tahribatın büyüklüğü ortaya çıkmaya devam ediyor.

Devlet ve millet olarak 15 Temmuz gecesi istiklalimizi koruyamamış olsaydık, Amerika’nın, Avrupa’nın paramparça edip çöplüğe döndürdüğü bir ülke konumundaydık.

Bugün üzerinde özgürce yaşadığımız topraklarımızda göstermelik bir devlet, İstihbarat örgütlerinin emrine amade bir iktidar ve sömürülerek güdülen bir millet olacaktık.

Haçlı Batılı, yüzyıllardır içinde biriktirdiği kinini kusacak, öç almak üzere din, devlet, millet, vatan adına tüm kutlu değer yargılarımızın hepsi ters yüz edilecekti.

Hamdolsun ki, Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın liderliğinde, millet devlet iradesiyle, 15 Temmuz gecesi tükeniş değil diriliş yaşandı. O gece Haçlılar bir kere daha kaybetti.

Osmanlı ve Cumhuriyet tarihimiz içerisinde bir başka örneği olmayan 15 Temmuz kalkışması, milletin bağrında büyüyerek; milletin bağrından, dininden, en sağlam yerimizden vurdu ve büyük hasarlar oluştu.

…………….

Elbet devlet ve millet olarak belki maddi kayıplarımız 50 ila 100 yılda tamir edilebilir ama manevi tahribatın ağırlığı ve tamiri asırlarca sürecektir.

Allah’a şükür güçlü devlet yapımız ve irade sahibi yöneticilerimiz sayesinde, devlet yönetiminde ve devlet-millet bütünleşmesinde bir acziyet ve boşluk meydana gelmedi.

Darbe gecesi ve sonrası bu gücün muhafazası büyük bir moral kaynağı oldu. Millet devlet kucaklaşması tesis edildi ve bir kere daha istiklalimiz korunmuş oldu.

Din muhtevalı manevi tahribatlardan en ağırı ve affı mümkün olmayanı ise “Elhamdülillah Müslümanım” diyen pek çok insanımızın, her türlü imkânları kullanılarak aldatılmış olmalarıdır.

İslam tarihinde, din üzerinden böyle büyük bir aldatma yaşandığını tarihler kaydetmiyor.

Uzmanların ifadesiyle; “Gösterişçi Dindar Yapı” olduklarının anlaşılması ve anlaşıldıktan sonra da anlatılması bir hayli güç olmuştur.

……………….

Bir diğer manevi tahribat ise milyonlarca ailenin paramparça edilmiş olmasıdır. Nice aileler dağıldı. Dağılmakla kalmadı, düşmanlıklar oluştu. Bu tahribat ve kopuş, yüz yıllarca nesilden nesle aktarılarak sürecektir.

Esas bir başka büyük kayıp ise, dini-milli değerlere olan güven kaybıdır.

Artık insanlar din ve dindar denilince teyakkuza geçip, bir fesatlık aramakta, birbirlerine şüpheyle bakmaktadır.

Bu yaranın da kolay kolay kapanması ve iyileşmesi çok zor. Çünkü bizim medeniyetimizde toplumu bir arada tutan maya dini ve milli değerlerdir.

……………….

Rabbimin inayetiyle, bu coğrafya Hilal topraklarıdır. Hilal insanları olarak dirilişimizi ve diriliğimizi muhafaza ederek her güçlüğü aşacağızdır. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Şahika

Böyle şeytani bir oyunun dünya üzerinde görüldüğünü zannetmiyorum.Bunu ancak şeytanlaşmış insanlar becerebilr.Müslümanları dinleriyle vurdu,haçlı şeytanlar sürüsü...İki cihanda da perişan olsun hepsi...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23