• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI
05 Haziran 2020

Müslüman dünyanın hissizliği

İslam âleminin hissizliği derken toptancılık yapmak istemeyiz. Amentüsü kavi mümin halklar uyanık ve zindedir lakin yöneticileri batı kölesidir.

İslam âleminden kastımız, yine “devlet ve millet olarak ülkemiz hariç”, pek çok Müslüman ülke devlet erkinin “Benden sonra tufan” hissizlikleridir.

Mesela George Floyd’un vahşice öldürülmesiyle tüm dünya ilgilenmekte ve gündemde tutulmakta! 

Peki, Amerikalıların caniliklerini dair bir örneği daha bulunmayan, Pakistanlı bilim kadını Afiye Sıddıkî’yi hatırlayan var mı?

Hatırlatalım o vakit. Geçen yıl Hayrettin Karaman hoca hatırlatmıştı, özetleyelim:

“Adı Afiye Sıddıkî, otuz yaşlarında Pakistanlı bir nöroloji uzmanı, Harvard’dan fahri diploma almış tek doktor, çeşitli üniversitelerden 144 fahri diploması var, sinir sistemi alanında birçok üniversitede çalışarak diploma almış, onun seviyesinde ABD’de bir tıp adamı yok.

Tıbbı ve nörolojiyi ABD’nin en önemli üniversitelerinden biri olan Massachusetts Teknoloji Üniversitesi (MIT)’nde tamamladı, annesi, kardeşleri ve kocası da tıpçı.

İnsanları biyolojik silahların tahribatından koruyacak bir orijinal program üzerinde çalışıyordu, bu programın başarılı sonuçlanması ABD’nin milyarlarca dolar sarf ettiği bu silahları etkisiz hale getirecekti.

ABD istihbaratı kendisine “programı sonlandırması ve geldiği noktaya kadar olanı büyük bir meblağ karşılığında satın almayı” teklif etti, o, “henüz bitirmedim” diyerek teklifi reddetti.

ABD istihbaratı, asılsız ve delilsiz olarak onu el-Kaide ilişkisi ile itham ederek üç çocuğu ile birlikte ve Pakistan’dan izin alarak kaçırdı.

2003 Mart’ından bugüne kadar zindanda. Onu, ABD-Afganistan’ın şöhreti en kötü olan Bagram Cezaevi’ne ve erkeklerin yanına hapsettiler.

New York’ta ilk mahkemeye çıktığında durumu içler acısıydı, böbreklerinden biri ve bağırsaklarından bir kısmı alınmıştı, ayakta duramıyordu, otururken de birilerine dayanıyordu, çok zayıf düşmüştü, vücudunda kanamalar görülüyordu.

Yapılan işkencelerin birini şöyle naklediyorlar:

‘Kur’an-ı Kerim parçalanmış, sayfaları yere serilmiş ve kanları akarken üzerinden yürümesi istenmişti, maksat diğer mahkûmlara, onun kanı ile kirlenmiş Kutsal Kitab’ı göstermekti’.

İşkenceler yüzünden psikolojisi altüst olan, kaybolan çocuklarının acısıyla hayal görmeye başlayan, ruh ve bedeni acil müdahale ve tedaviye muhtaç olduğu halde buna izin verilmeyen mazlum Afiye’nin son durumu hakkında bilgiye ulaşamadım”.

Hayrettin hocanın geçen yıl yazdıklarından bu kadar.

¥

Afiye Sıddıkî’nin kardeşi Fevziye Sıddıkî ile Mart 2020 yılında bir röportaj yapılmış ama kardeşinden en son 2016 yılında haber aldıklarını, durumunun çok kötüleştiğini söylüyor.

Afiye’nin suçuna gelince: Halen kesin delillere dayalı bir suçu bulunmamış.

Bu ifadeler, insaflı ABD savcıları tarafından aynı röportajda dile getirilmiştir.

Pakistanlı yetkililer, Afiye Sıddıkî’nin Pakistan’a dönmesi için uğraş vermektelermiş. Kadıncağızın bitkisel hayata girmesini bekliyor olmalılar.

Ezcümle:

Ya Arakan’daki katliam! İnsanlığı katledenlerle insanlığı imar edenleri ayıramazsak helak oluruz.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Nur

Türkiyeden başka hangi müslüman ülke üzerine düşeni yapıyor bir de utanmazca arsızca arkamızdan dolap çeviriyor
 • Yanıtla

Ömer

En büyük mesele İslam ülkelerinin bir çoğunda yönetimi ele geçirenler ya hain ya da Batı'nın ABD nın uşağı . S Arabistan Mısır hele İran . Bunlar mı İslami hassasiyet beklenecek . Hayır . Mescidi Aksa yi korumayanlar mi gidip ABD deki zenci hakkını koruyacak. Adı üstünde satılmış uşak idareciler Allah serlerinden müslümanları korusun.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı