• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI
29 Haziran 2020

Bir Girişimcilik Öyküsü Kitabı

Bu haftaki eser, hem beden hem beyin işçiliği yapan Dr. Kemal Tekden’e ait. TÜZDEV Yayınları arasında çıkan eserin esas adı “Sahne Senin” ismini taşıyor.

Kitabın içeriği o kadar mükemmel ki, “Sahne Senin” ismi, ilk etapta sahne sanatlarıyla ilgili anlaşılabilir diye alt başlığı yazmayı seçtim.

Çünkü kitabın işlediği mevzular, yerli ve milli kalkınmanın ve başarmanın orijinal hikâye ve fikirleriyle dolu. “Sahne Senin” adı ise yarışma programlarını hatırlatmaktadır.

Dr. Kemal Tekden, on parmağında on marifet olan, onunu da yerli yerince kullanan bir girişimcimizdir. Kayserili olması hasebiyle bu özelliği başarı grafiğini yükseltmiştir.

Sinema filmi ve televizyon dizilerine de el atan Tekden, Diriliş Ertuğrul’un mucitlerindendir. Ayrıca Ak Parti’den 25. Dönem Kayseri Milletvekilliği de yapmıştır.

Sağlık sektöründeki önemli hizmetlerinden birisi de “Türkiye Üstün Zekâlı ve Dahi Çocukların Eğitimi Vakfı”nın da genel başkanlığını yürütmektedir.

İşte tüm bu yoğun çalışma koşusunu sürdürürken bir de son eseri “Sahne Senin” yahut “Bir Girişimcilik Öyküsü” kitabını yazmıştır.

Eseri öncelikle hafta sonu üniversite imtihanına girerek yeni bir hayatın eşiğine adım atan gençlere tavsiye ederim.

Ülkemiz adına yerli ve milli bir düşünceyle hizmet etmek isteyen her gencimizin bu kitaptan haberdar olmasını isterim. Bu toprağın sesi ve bu toprağın sözü!

Dr. Tekden söze, “Müteşebbis” yahut “Girişimci” kime denir diyerek başlamış ve: 

“Başkalarının cesaret edemediği riskleri üstlenerek yeni atılımlar yapan veya böylece işini farklı boyuta taşıyan kişilerdir” dedikten sonra eseri hakkında şunları söylemiş:

“Kitabın ilk iki makalesi biraz size sıkıcı gelebilir ama okunması büyük fayda içermektedir. Sonrasının ise su gibi okunacağına eminim.

Bu kitabın bir ‘hayat kitabı’ olarak kabul edilmesi de beni sevindirir. Anlattıklarımı uygulayan kişilere de başarı garantisi vermekteyim.

Tabi başarıyı sadece “para kazanmak” olarak görmediğimizi de söylemeye gerek yok sanırım”.

Kemal Bey’in bu ifadesinden sonra “para mı mutluluk getirir, risk mi” diye bir soru aklımdan geçti. Aklım “risk” cevabını verdi. Riskte; “emek ve inanç” vardır çünkü.

Bundan sonrasını Dr. Tekden’in ifadelerinden takip edelim:

“İnsanın hayattaki en büyük başarısı, kendi kendisiyle baş edebilmesidir. Güçlü olan kimse, kendi zayıf yanını herkesten iyi bilen kimsedir. Daha güçlü olansa, zayıf yanına hükmedebilendir.

Hayatta bir hedef doğrultusunda çalışanlar için türlü zorluk ve engeller vardır. Başarılı olunamayacağı söyleyenlerin yanında, çengel takmak isteyenler de daima olacaktır.

Zorluklardan yılmadan, büyük bir mücadele azmiyle çalışmasını sürdüren insan için yollar mutlaka açılacaktır.

Ezcümle:

Kitap harika tecrübelerle dolu! Başarının sırrı:

İnanmak, çalışmak ve gayede sabretmektir! Ancak kararlı şekilde çalışanlar ipi göğüsleyenlerdir.

Eser hakkında: TÜZDEV: [email protected]

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

selma

...Gerçek iman edenlerseniz ve samimi iseniz zulmun duyulmasına vesile olmanız gerekmezmi?Eşcinsel manyağa destek olan başkanların ve yöneticilerin ad ve soyatlarınıda verebilirim...Allah'tanc.c.başka hiç kimseden korkum yok çünki haklı olan her türlü zulmü gören hayatı ve istikbâli bitirilen benim evladım sizin değil...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı