• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI
16 Eylül 2020

Avrupa açlıktan geberir

Afrika’nın pek çok ülkesini dolaştım. İçlerinde Fransa’nın, İngiltere’nin, İtalya’nın da sömürdüğü ülkeler vardı.

Güya hepsi de bağımsızdı ama “dilleri, yasaları ve parlamentoları” başta olmak üzere hükümetlerin hiçbirisi bağımsız değildir. Olan masum halka olmaktadır.

İçeriden ve dışarıdan kuşatılmışlık yaşamaktalar ve halkın özgürlüğü, sömüren efendilerine bağlılık gösterdikleri sürece onların belirlediği şekildedir.

Avrupa ülkelerinin bütünü, Afrikalı Müslüman halkların kanlarıyla beslenen vampirlerdir. Bu sebeple saldırgan ve hırçındırlar.

Bizden de alacakları var. Bize olan kinleri Afrikalılara olan kinlerinden daha fazladır. Birinci Dünya Savaşı ve Milli Mücadele’den bu yana kudurganlıkları bitmiyor.

Doğu Akdeniz’de kobayları Yunanistan’ın üzerinden havlamalarının sebebi; büyüyen, gelişen, kendi kendine yeten, yettiği gibi tüm dünya nezdinde hızla yükselen ülkemizin Afrika ülkeleriyle yaptığı iş birliğidir.

Libya Afrika’ya açılan kapılarımızdan birisidir. Fransa’nın kudurganlığını anlamak zor değildir. Suriye, Libya babalarının malı değildir.

Bugün Fransa’nın her türlü yönetimi elinde tuttuğu 20 Afrika ülkesi vardır. Bu ülkelerle Türkiye olarak ekonomik, sosyal, dini ve tarihi bağlarımız vardır.

Afrika ülkelerini kemirmeseler, aç ayı Yunanistan’ı doyurma güçleri yoktur. Afrikalılar akıllarını başlarına alıp, Avrupa’ya “dur” deseler, AB açlıktan geberir.

İngilizlerin “Ortadoğu” diye isimlendirdiği oysa esas adı “Ön Asya” olan geniş Osmanlı coğrafyamızda bütünüyle bağımsız tek Müslüman ülke biziz.

Bu özelliğimiz ve gücümüz, Avrupalıların ve Amerikalıların hiç görmek istemedikleri rüyadır. Gördüklerinin ve yaşadıklarının rüya olmadığını anlayınca içeriden ve dışarıdan sürekli saldırmaktadırlar.

Alçaklar kendilerini öyle bir konumda bulundurmakta ve öyle tepeden bakmaktalar ki, yüz yıllardır başka milletlerin kursaklarındaki yiyecekleri, içecekleri, topraklarının altındaki ve üstündeki kazançlarını çalmayı kendilerine hak olarak görmekteler.

Avrupa; hırsızlar, gaspçılar, eşkıyalar, katiller tarafından yönetilen ülkelerdir. Tarihlerinin hiçbir noktasında insanlığa dair en ufak bir kırıntı bulunamaz.

Aksini düşünenler için sadece bir ülkeden örnek verelim. Halkı Müslüman Cezayir’den! Fransa’nın Cezayir’de işlediği vahşetlerin bir örneği daha yoktur.

Şu hakikati unutmamalı! Bugün Afrika’nın hangi ülkesinde kargaşa, kaos ve darbe varsa, hepsini bu yılan soylular çıkarmaktadır.

Ezcümle:

Biz Avrupa’yı yağa batırsak, bala batırsak, her dediklerini yapsak. Veya onlar bizim her dediğimizi anında yerine getirse, ne biz onlara ne de onlar bize yar olmaz.

1683 yılından bu yana, 1911’de dokuz ayrı cephede başlayan ve 1918’de bittiği sanılan ama bu sırtlanların yeniden şehir şehir saldırıya geçerek, İstanbul başta olmak üzere memleketimizi işgal edip, büyük bir mücadele ile kovulmalarını unutmaları mümkün değildir.

Bizim de yüzyıllardır verdiğimiz şehitlerimizi ve kaybettiğimiz topraklarımızı unutmamız imkânsızdır.

Biz medeniyetimizin gereği barış yanlısı olarak diyalog çağrımızı sürdürürken, bunlar genlerinin gereği sürekli ihanet peşindeler.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

hayal dünyasından bir kurtulsak!

avrupa açlıktan geberir belki de, şu an yampiri yumpiri teknelerle kendilerini avrupaya atma yarışındaki kaçak göçmenler bu uğurda denizlerde boğulup ölüyorlar, bu işin ardı arası da kesilmiyor. dilipak âbi dolar tuvalet kağıdı olacak diyor, halbuki dolar ironik biçimde habire almış başını gidiyor, yükselişinin önlenmesi de elde değil. Ham hayaller peşinde koşmayı bırakalım, var olan dünyaya dönelim etrafımızda nelerin olduğunu daha doğru görürüz o zaman.
 • Yanıtla

ŞEREF

Fransanın sömürdüğünü iddia ettiğiniz Cezayir'in Birleşmiş Milletlerdeki bağımsızlık oylamasında Türkiye'nin neden çekimser kaldığını anlatsaydınız keşke....
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23