• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
13
Yine şeytanlık peşindeler! Dünya yanarken Batı medyasından iki yüzlü, 'Türkiye' manşetleri!

2021-08-05 16:31:30
Yine şeytanlık peşindeler! Dünya yanarken Batı medyasından iki yüzlü, 'Türkiye' manşetleri!

Dünya yangınlarla mücadele ederken, Batı medyası yine şeytanlık peşinde... Kendi ülkelerinde çıkan yangınları doğal afetlere bağlayan ve halkı sakinleştirici başlıklar atan Batı medyası, Türkiye içinse felaket tellallığı yaptı.

#1
Foto - Antalya'nın Manavgat ilçesinde 28 Temmuz'da başlayan ve hemen ardından Fethiye, Marmaris, Köyceğiz ve birçok ilde çıkan yangınlarla mücadele sürüyor.

Antalya'nın Manavgat ilçesinde 28 Temmuz'da başlayan ve hemen ardından Fethiye, Marmaris, Köyceğiz ve birçok ilde çıkan yangınlarla mücadele sürüyor.

#2
Foto - 9 İHA, 16 uçak, 51 helikopter, 150 iş makinesi, 850 arazöz ve 5 bin 250 personelle son 9 günde, 38 ilde 180 orman yangını kontrol altına alındı. Türkiye orman yangınlarıyla mücadelesini sürdürürken Batı medyası yine manşet başlıklarıyla kaos çıkarmaya çalıştı. İşte o başlıklardan bazıları...

9 İHA, 16 uçak, 51 helikopter, 150 iş makinesi, 850 arazöz ve 5 bin 250 personelle son 9 günde, 38 ilde 180 orman yangını kontrol altına alındı. Türkiye orman yangınlarıyla mücadelesini sürdürürken Batı medyası yine manşet başlıklarıyla kaos çıkarmaya çalıştı. İşte o başlıklardan bazıları...

#3
Foto - ALMANYA / DW AJANSI: Türkiye'deki yangınlar için

ALMANYA / DW AJANSI: Türkiye'deki yangınlar için "Yangına ilk müdahale geç yapıldı" başlığı atan ajans, Almanya'daki sel felaketinin ardından "Almanya hükümeti sel felaketinin dışında, diğer felaket olan yalan haberlerle mücadele ediyor" dedi.

#4
Foto -	İNGİLTERE / THE GUARDIAN:

İNGİLTERE / THE GUARDIAN: "Türkiye'de orman yangınları yönetimi sebebiyle hükümete karşı öfke büyüyor" başlığını atan Guardian, Yunanistan için "Yangınlar, kavurucu sıcak hava dalgası etkisiyle Atina'nın eteklerine ulaştı" demekle yetindi.

#5
Foto - FRANSA / AFP:

FRANSA / AFP: "Bomba gibiydi: Türk çiftçiler hayvanlarının telef olmasını kederle izliyor" başlığını atan ajans, Atina'daki yangına dair "Yunanistan, saatler içinde yangının kontrol alınmasını bekliyor" başlığını tercih etti.

#6
Foto - FRANSA / LA CROIX:

FRANSA / LA CROIX: "Türkiye'de şiddetli yangınlar hükümeti gafil avlıyor" başlığına karşı Yunanistan'daki yangınla mücadele haberi hakkında "Yunanistan son 30 yılın en kötü sıcak hava dalgasıyla savaşıyor" başlığı atıldı.

#7
Foto - ABD / AP:

ABD / AP: "Türkiye'de Erdoğan, yangınlar nedeniyle büyük bir eleştiri aldı" başlığını atan ajans, Yunanistan için "Sıcak hava sonucu başlayan yangınlar nedeniyle binlerce kişi evlerini terk etmek zorunda kaldı" dedi.

#8
Foto - ABD / CNN:

ABD / CNN: "Orman yangınları Türkiye'yi sararken, harap olmuş çiftçiler hayvanlarının yandığını söylüyor" başlığını kullanan CNN, ABD'de haftalardır devam eden yangınlar için "91 yangın devam ediyor" dedi.

#9
Foto -	ABD / WASHINGTON POST:

ABD / WASHINGTON POST: "Türkiye'de yangınlar yayılırken, yerel halk yardım bekliyor" başlığıyla gerçekleri çarptıran gazete ABD'deki yangınlarda ise "Yetkililer, sadece ciddi orandaki yağmur ile Oregon yangınının söndürülebileceğini söylüyor" başlığını attı.

#10
Foto - Almanya'da geçen ay yaşanan ve 163 kişinin öldüğü sel felaketinin etkileri devam ediyor. Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Başbakanı Armin Laschet, sel bölgesini ziyaret etti. Laschet'e bölge sakinlerinin

Almanya'da geçen ay yaşanan ve 163 kişinin öldüğü sel felaketinin etkileri devam ediyor. Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Başbakanı Armin Laschet, sel bölgesini ziyaret etti. Laschet'e bölge sakinlerinin "Bizi yalnız bıraktınız" tepkisini ise Avrupa basını manşetlerine taşımadı.

#11
Foto - AVRUPA'DA YANGINLA MÜCADELE SÜRÜYOR Yunanistan'da başta Atina yakınları olmak üzere birçok yerde çok sayıda yangınla mücadele sürüyor. 81 farklı noktada çıkan yangınlarda yüzlerce hektarlık alan kül oldu. AB, İtalya, Yunanistan, Arnavutluk ve Kuzey Makedonya'ya yangınlarla mücadele için destek sağladığını duyurdu.

AVRUPA'DA YANGINLA MÜCADELE SÜRÜYOR Yunanistan'da başta Atina yakınları olmak üzere birçok yerde çok sayıda yangınla mücadele sürüyor. 81 farklı noktada çıkan yangınlarda yüzlerce hektarlık alan kül oldu. AB, İtalya, Yunanistan, Arnavutluk ve Kuzey Makedonya'ya yangınlarla mücadele için destek sağladığını duyurdu.

#12
Foto - İSVİÇRE KADAR ALAN YANDI Rusya'ya bağlı Yakutistan'daki yangınlarda 4 milyon hektardan fazla orman kül oldu. Yakutistan coğrafyasında yanan tayga ormanların, yaklaşık olarak Danimarka ya da İsviçre toprakları kadar büyüklüğe tekabül ettiği vurgulandı. Öte yandan ABD'de 6 Temmuz'dan beri süren Oregon eyaletindeki yangının önümüzdeki günlerde daha da şiddetlenmesinin beklendiği açıklanırken Hawaii'de de dün 40 bin dönüm yandı.

İSVİÇRE KADAR ALAN YANDI Rusya'ya bağlı Yakutistan'daki yangınlarda 4 milyon hektardan fazla orman kül oldu. Yakutistan coğrafyasında yanan tayga ormanların, yaklaşık olarak Danimarka ya da İsviçre toprakları kadar büyüklüğe tekabül ettiği vurgulandı. Öte yandan ABD'de 6 Temmuz'dan beri süren Oregon eyaletindeki yangının önümüzdeki günlerde daha da şiddetlenmesinin beklendiği açıklanırken Hawaii'de de dün 40 bin dönüm yandı.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23